Skocz do zawartości
barteke

Blokady reklam nie są dozwolone w YouTube

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadło i mnie. YT coraz bardziej zmusza do wykupienia subskrypcji. Na reddicie trwa walka, z dziesiątek tematów póki co jedynym rozwiązaniem działającym na Firefoxie jest każdorazowe czyszczenie pamięci podręcznej ublocka po odpaleniu przeglądarki. Może temat się rozwinie, a może ktoś znalazł już lepsze rozwiązanie (poza rezygnacją z yt)?

 

obraz.png.1092be38ca67529b6c9cc6382d4bea02.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony bo nigdy takiego komunikatu nie widziałem. Używam Firefox + Linux Mint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się z tym około 3-4 dni, a potem problem ustąpił - być może nowe filtry ublocka załatwiły sprawę. Co ciekawe na drugim sprzęcie gdzie loguję się tym samym kontem google problem w ogóle nie występował (też firefox + ublock). Jest trochę tematów z tym związanych w internecie, dopiero niedawno pojawiło się to w Polsce. Może zostałem wylosowany do grona testerów, nie mam pojęcia.
Jest też druga wersja tej blokady gdzie po trzech obejrzanych filmach blokuje odtwarzanie na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.10.2023 o 12:17, barteke napisał:

Dopadło i mnie. YT coraz bardziej zmusza do wykupienia subskrypcji. Na reddicie trwa walka, z dziesiątek tematów póki co jedynym rozwiązaniem działającym na Firefoxie jest każdorazowe czyszczenie pamięci podręcznej ublocka po odpaleniu przeglądarki. Może temat się rozwinie, a może ktoś znalazł już lepsze rozwiązanie (poza rezygnacją z yt)?

Jest rozwiazanie. Oplacic usluge YT Premium.

  • Haha 5
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj... Google oferuje usluge YT za darmo jesli oglada sie reklamy albo placi sie subskrybcje i reklma sie nie oglada. Tutaj widze klasyczna polska cebula - ani nie placic ani nie ogladac reklam (a sprzet w sygnaturce OP za kilka ladnych tysi). Chyba jednak to nie ja tutaj popadam w skrajnosci :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, amsztel napisał:

Poczekaj... Google oferuje usluge YT za darmo jesli oglada sie reklamy albo placi sie subskrybcje i reklma sie nie oglada. Tutaj widze klasyczna polska cebula - ani nie placic ani nie ogladac reklam (a sprzet w sygnaturce OP za kilka ladnych tysi). Chyba jednak to nie ja tutaj popadam w skrajnosci :E 

widze ze tobie jakby sarkazm siadl na głowę i zawył to tez byś sie nie gapnał- pozaty ta  cebula - nie wspieram placenia gigantom i jestem za ich kopaniem i okradaniem - mogą zniknąć więcej szkód niz pożytku z ich dzielności

ps w mojej sygnaturze nie ma żadnego sprzętu wiec nie bredź

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pisalem wyraznie o sygnaturce OP. Czytaj ze zrozumieniem i mnie bezpodstawnie nie obrazaj.

6 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

nie wspieram placenia gigantom i jestem za ich kopaniem i okradaniem - mogą zniknąć więcej szkód niz pożytku z ich dzielności

Ja odpowiadalem na post OP. Jesli lubisz krasc to Twoja sprawa. Po prostu nie prowadz swojej prywatnej wojenki na forum bo to niczemu nie sluzy. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z YT. To nie artykul pierwszej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, amsztel napisał:

Czytaj ze zrozumieniem i mnie bezpodstawnie nie obrazaj.

nikt cie nie obraza nie przesadzaj. juz nie badz taki teczowy xd

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do telefonów youtube revanced, newpipe, do tv i przystawek android tv, smart tube next. Na pc używam ublock i aktualizuje filtry, wszystko gra. 

Edytowane przez Fikołek
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2023 o 07:42, amsztel napisał:

Poczekaj... Google oferuje usluge YT za darmo jesli oglada sie reklamy albo placi sie subskrybcje i reklma sie nie oglada. Tutaj widze klasyczna polska cebula - ani nie placic ani nie ogladac reklam (a sprzet w sygnaturce OP za kilka ladnych tysi). Chyba jednak to nie ja tutaj popadam w skrajnosci :E 

Ale przepraszam bardzo. Przez lata było "za darmo", bo zbieranie danych było zapłatą. Jeszcze mam reklamy oglądać do filmików po 5min?

Same raklamy by było spoko gdyby były reklamami, 5-10s i automatycznie dostosowywały głośność. Ale tak to mam ich w pompce. Napisz nawet, że "okradam" korpo. Mam ich w dupie. Zablokują tak, że nie będę mógł oglądać? Proszę bardzo. Przestanę marnować czas jak z Netflixem.

Edytowane przez blabla123
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, blabla123 napisał:

Zablokują tak, że nie będę mógł oglądać? Proszę bardzo. Przestanę marnować czas jak z Netflixem.

Mysle, ze nie bedziemy tu prowadzic akademickiej debaty na ten temat ;) Napisze tylko, ze dziwnie to brzmi skoro chcesz uzywac czegos to jak sam napisales marnuje Twoj czas. Taki troche syndrom stockholmski :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Świadomy użytkownik. Tyle w temacie. Chcesz oglądać reklamy, opłacać abonamenty. Spoko. Nie mieszaj w to szambo jednak innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie wyobrażam sobie korzystania z YT bez subskrypcji. Mam od roku. Szybciej zrezygnuję z Netflixa, Apple, Sky, a nawet Spotify niż z YT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie mam proste podejście - uprzykrzają mi życie, przestaję korzystać. Tak stało się z Netflix, bez sentymentów wywaliłem konto gdy zaczęły się cyrki ze współdzielonymi kontami.

 

Z YT bedzie podobnie. Co ciekawe na tym samym koncie ale na Mozilli (zamiast chrome) nie mam tego powiadomienia o blokowaniu :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich jak ty jest na tyle mało, że giganci mają na was wywalone bo zarobią i tak na miliardach takich co zapłacą... :) Więc nie wiem komu zrobisz na złość? Bo na pewno nie gigantom. Taka smutna prawda. Konsumenci w starciu z korpo nie umieją się zorganizować, a ci co nawet krytykują korpo jak np. ja w temacie o media markt tu na forum są wyśmiewani i sprowadzani do parteru przez... samych konsumentów... Ludzie totalnie nie potrafią dbać o swoje interesy. Wolą tematy zastępcze... Ja już wiem jak jest więc nie podejmuję od paru lat walki z wiatrakami. Korporacje rządzą światem. Rządy mają coraz mniej do gadania. Trzeba się dostosować. I módlmy się żeby Panowie z różnych korpo nie zrobili okrągłego stołu jak w Ojcu Chrzestnym III i nie dogadały się co do globalnego podnoszenia cen... Najpierw przez lata uzależnią konsumentów, a potem małymi kroczkami zrobią z nimi co będą chcieli... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikomu na złość robić nie robie, tam gdzie jest alternatywa (tym bardziej darmowa) to korzystam, netflixy, amazony, disneje też tracą rację bytu w dobie wtyczek filmowych kodi o torrentach nie wspominamy, ba nawet kanały telewizji z transmisjami premium też, gdzie za 4-5$ kupujesz w sieci liste m3u, i masz all in one (viaplay, c+, HBO, Polsaty premium, eleveny i ostatnio nawet wszystkie ppv) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wystarczy Opera, ma w standardzie blokowanie reklam i radzi sobie z YT.
Na telefonie również Opera - nie potrzeba premium na YT - działa blokowanie reklam i odtwarzanie w tle.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera sobie dobrze radzi ale Chrome + uBlock Origin świeża instalka z nowymi filtrami też. Na telefon revanced i problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Takich jak ty jest na tyle mało, że giganci mają na was wywalone bo zarobią i tak na miliardach takich co zapłacą... :) Więc nie wiem komu zrobisz na złość? Bo na pewno nie gigantom. Taka smutna prawda. Konsumenci w starciu z korpo nie umieją się zorganizować, a ci co nawet krytykują korpo jak np. ja w temacie o media markt tu na forum są wyśmiewani i sprowadzani do parteru przez... samych konsumentów... Ludzie totalnie nie potrafią dbać o swoje interesy. Wolą tematy zastępcze... Ja już wiem jak jest więc nie podejmuję od paru lat walki z wiatrakami. Korporacje rządzą światem. Rządy mają coraz mniej do gadania. Trzeba się dostosować. I módlmy się żeby Panowie z różnych korpo nie zrobili okrągłego stołu jak w Ojcu Chrzestnym III i nie dogadały się co do globalnego podnoszenia cen... Najpierw przez lata uzależnią konsumentów, a potem małymi kroczkami zrobią z nimi co będą chcieli... :)

Tu nie chodzi o robienie na złość :) chodzi o samą zasadę, przestają mi odpowiadać warunki - przestaje korzystać a nie udaje że jest ok albo wbrew sobie godzę się na przymuszenie do czegoś. 

Jestem mocno związany z eko systemem google, zdjęcia, drive, poczta itd ale jak przyjdzie co do czego to nie będę mieć większych oporów żeby się przerzucić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet bez adblockerów to koszmar i takich cebul jak ja są setki milionów na świecie, więc nie ograniczałbym się do Polski :szczerbaty: Gdyby reklamy nie były scamowe, nie trwały połowy filmu jak na polsacie to nie byłoby problemu. Są strony w internecie gdzie da się wyłączyć ublocka i nie zwariować, ale to pojedyncze przypadki. Do tego dochodzi kwestia dopasowania ceny do rynku. Owszem, mam sprzęt za ładnych kilka tysi, ale jakoś wolę korzystać z Prime niż Netflixa, bo wychodzi taniej. Ogółem wszędzie są abonamenty i subskrypcje, czekam aż moja pralka zawoła o miesięczny dostęp do opcji wirowania za 5$/msc. Korpo są chciwe i nic tego nie zmieni.

Na reddicie tworzą się ruchy bojkotowania yt po ostatnich zmianach. Większość wpisów dotyczy blokowania blokerów reklam https://www.reddit.com/r/youtube/

 

 

 

  • Like 4
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera zablokowana. Da radę jakoś to obejść na Operze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na tępienie reklam , Google Chrome plus UnblockOrigin.

Edytowane przez AndyLau
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • DLSS działa. FG działa.  Sprawdzałem. Z 40 robi się 80
    • Hej,    mam problem z drukarką HP DeskJet 3750. Problem polega na tym ,że zakupiłem zamiennik toneru do drukarki i niestety ciągle pojawia się komunikat, że pojemnik uległ awarii. Nie wiem co z tym zrobić i jak to naprawić. Poprzedni pojemnik z tonerem też nagle przestał drukować pomimo wydrukowania 100 stron. Bardzo proszę o pomoc, opcja ochrony pojemników jest wyłączona. 
    • Takie osuszacze działają. Ja sam normalnie używam w łazience, odpalam jak idę pod prysznic i jak wychodzę, to na lustrze nawet pary nie mam. Później jeszcze go chwilę zostawiam i łazienka moment sucha nawet w zimie. Pranie jak jedno to w łazience suszę z włączonym osuszaczem, kilka h i suche. Jak przyjdzie czasami 2 duże prania zrobić to wtedy nawet jak w pokoju się rozstawi + osuszacz to w dzień wysycha. Rano zrobione, wieczorem suche. Osuszacz ustawiony na 45% wilgotności i niżej nie schodzi.
    • "Insider Gaming understands that this is part of Ubisoft’s ramp-up strategy for the Assassin’s Creed series, which will see around 10 Assassin’s Creed titles of various lengths and experiences released in the next five years. This includes Assassin’s Creed codename Jade, a fully-fledged mobile offering with a tentative date in Q2 2025 (FYQ1 26)." Wychodzi jakoś jeden tytuł na pół roku... Tak, to z pewnością pomoże.
    • To już zależy od konkretnego scenariusza, niemniej osobiście mam tego typu sprzęt i wpływ jego pracy jest niewielki na zużycie dobowe. Suszarka bębnowa to jednak poziom wyżej w zużyciu. Do tego pranie nie jest 'podgotowywane'. Mój sprzęt to konkretnie Meaco Arete Two 20L: Osobiście mogę polecić. Pracuje wystarczająco cicho żeby nie przeszkadzać, ma bajery w rodzaju filtra, wifi z apką, sensora wilgotności powietrza, timera itd. Używany w kraju zimnym i mokrym
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...