Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie widziałem tematu więc założyłem.

 Jako że premiera wersji 1.0 jest za dwa dni, pewnie będzie kilka osób chętnych na sprawdzenie gry.

b60a769.jpg

Last Epoch - Official Game Site | Time Travel Action RPG

https://store.steampowered.com/app/899770/Last_Epoch/

Strona z poradnikami i buildami

https://maxroll.gg/last-epoch

Przy współpracy z AI ;)

Cytat

Last Epoch to gra akcji typu hack and slash z wczesnym dostępem, opracowana przez Eleventh Hour Games (EHG). W tej grze będziesz eksplorować niebezpieczne lochy, wytwarzać legendarną broń i stawić czoła epickim bossom w zrujnowanej przyszłości. Oto kilka kluczowych funkcji:

Klasy i specjalizacje: Wybierz jedną z 15 klas mistrzowskich i odkryj ponad 120 umiejętności. Każda umiejętność ma swoje własne drzewo ulepszeń, które pozwala ci kontrolować i wzmacniać swój styl gry. Na przykład możesz przekształcić swoich Szkieletowych Wojowników w ukrywających się zabójców lub łuczników z martwym okiem, albo przekształcić swoją klasyczną Kulę Ognia w nieubłagany miotacz ognia lub namierzającą ciepło bombę pirochemiczną.


Podróż w czasie: Twoja przygoda wykracza poza czas, gdy tajemnicza siła wysyła cię w zrujnowaną przyszłość. Odkryj sekrety przeszłości, aby odbudować przyszłość i ocalić świat Eterry przed Pustką.
Łupy i wytwarzanie: Wypełnij swój arsenał magicznymi przedmiotami, które możesz wytworzyć do perfekcji. Unikalne i ustawione przedmioty mogą zmienić zasady Twojej kompilacji. System rzemiosła w Last Epoch charakteryzuje się solidną i deterministyczną mechaniką ulepszeń, pozwalającą ci kontrolować rozwój mocy twojej postaci.


Gra końcowa i powtarzalność: Eksploruj Monolit Losu, rzucaj wyzwanie potężnym bossom w grze końcowej i walcz z falami wrogów na arenie. Wiele lochów końcowych przetestuje twoją konstrukcję i rozwiązanie, obiecując niesamowite nagrody, jeśli przeżyjesz.


Tryby wyzwań: Graj w trybie Hardkor, aby poczuć dreszczyk permanentnej śmierci, lub wybierz się na samotną wyprawę, aby przeżyć surowe, indywidualistyczne doświadczenie. Wkrótce pojawi się więcej trybów wyzwań.


Tryb wieloosobowy: Połącz siły z innymi graczami lub przejdź do trybu offline i polegaj wyłącznie na swoich siłach. Samotny wilk może pokonać niebezpieczeństwa w Eterrze, ale grupa podróżników to siła, z którą należy się liczyć.


Cykle: Każdy cykl przynosi oryginalną zawartość, resetuje rankingi i wprowadza nową ekonomię. To nowa szansa na przygodę z czystym kontem.


Last Epoch to RPG akcji z podróżami w czasie, w którym kształtujesz swoje przeznaczenie, odkrywasz tajemnice i dzierżysz moc transformacyjnych drzew umiejętności. Gra wzbudziła duże zainteresowanie w fazie wczesnego dostępu, sprzedając ponad milion egzemplarzy. Pełna premiera planowana jest na 21 lutego 2024 r. i będzie dostępna na wielu platformach, w tym na komputerach PC za pośrednictwem Steam, Mac i Linux

Ja mam zamiar pograć i zobaczyć, wygląda interesująco więc kto wie, może zostanie na dłużej.

Edytowane przez Dominix1910
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grę mam od dawna, do premiery ograłem "tylko" 60h. Czekam na premierę, jestem mega pozytywnie nastawiony na tego hns. Trailer ukazuje poprawki w grafice, i nie tylko, jest dosyć duży progress.
Warto dać szansę tej grze, ja od dawna grę obserwuję, zaglądam na ich discorda, ich Dev Mike co tydzień streamuje na Twitchu, teraz dawał wywiad na twitchu darthmicrotransaction.
Giera ma jakąś głębię, nie jest pusta, ma end game, crafting itd, ale nie jest jakoś przesadnie skomplikowana jak POE, do tego w grze są poradniki, takie ala Wiki.
Reset pasywek, umiejętności jest prosty i tani, nie ma co się bać że coś źle rozdamy.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać, że jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się pomóc.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie ale z doświadczenia wiem, że każda gra typu H&S po pierwszym efekcie "wow!" dość szybko się nudzi - czy to był Titan Quest, Diablo III, Grim Dawn, The Incredible Adventures of Van Helsing, Diablo IV, itp. Diablo ma jeszcze tę przewagę, że posiada bardziej wyrazistą fabułę ale reszta już nie do końca i po prostu, brakuje motywacji, żeby grać dalej. Może lepiej gra się w co opie w ten typ gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla 3 tyg temu  promocja na 100zl last epoch ale przegapilem ,poczekam jeden miesiac i moze kupie i sobie zagram ,moze bedzie ciekawszy end game niz w diablo 4,jestem ciekawy jak sie sprzeda last epoch w ilu milionach kopi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dam jej szansę bo jestem mega fanem h&s, poczekam parę dni i kupię i pogram. Powoli mi się sezon w d4 nudzi, akurat będzie to dobra opcja żeby pograć do s4 w d4.

1 godzinę temu, Reddzik napisał:

Chciałem dodać, że jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się pomóc

  • Kampanie jest jednorazowa - w miarę sensowna historia?- w sensie można ją pominąć przy kolejnej postaci?
  • Ile się trwa levelowanie, a czy w endgame szybko dochodzisz do ściany w sensie jak w d4 czasem 3-4h i nic nowego do założenia nie ma?
  • Endgame jest dopracowany czy jak w d4 co sezon lepiej ale dużo brakuje?
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment jest pare bug'ow ktore mi nie umozliwily ukonczenie fabuly bo quest sie nie chcial zalaczyc. Sporo ludzi ma z tym problem. Mozliwe, ze juz to naprawili. Gierka fajna ale sama walka raczej gorsza niz diablo 4. POE wciaz najlepsze jesli chodzi o przedmioty i walke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reddzik napisał:

Chciałem dodać, że jakby ktoś miał jakieś pytania to postaram się pomóc.

na tym filmiku z 1.0 z yt, co to za klasa postaci od 7 minuty, która castuje taki czerwony miecz z góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Slayer Powiem tak, nie wiem, ale obstawiam, że chyba Paladyn- być może to mógł być nowy skill, nowa umiejętność, wraz z patchem 1.0 dochodzi np całkowita przebudowa drzewka dla Druida, dochodzą dwie subklasy i inne umiejętności, które mogą być przebudowane. Grałem tylko druidem pod miniony i Nekro pod miniony- czyli przywoływanie, reszta tylko odpaliłem zobaczyć, i postanowiłem poczekać na patcha, ostatni raz najwięcej grałem w 2023-jakieś przeszło pół roku temu, dopiero ostatnio postanowiłem sobie odświeżyć.
Sprawdziłem na build plannerze to wygląda na Judgement od Paladyna, ale nie mam pewności. Zresztą prawie każdy skill można przerobić na żywioł.

@wrobel_krk
1. Z tego co wiem, nie jest jednorazowa, ale można ją pominąć, czyli można zacząć grać monolity od pewnego miejsca w kampanii- chyba od 20lvl- wtedy mamy do wyboru subklasę, ale nie dam głowy, ale tak twierdzą z tego co czytałem.
2. Ponoć idzie zrobić speedruna, ale nie znam czasu, ogólnie kampania ponoć do kilku godzin- mi trochu zajęła, ale nie jest przesadnie długa, zależnie od gracza, są też questy na pasywki jak i questy na odblokowanie miejsc na Idole- czyli coś na wzór talizmanów z D2, ale ma osobne miejsce i nie zajmuje ekwipunku.
Monolity, to praktycznie robisz non stop, takie mapki, są też dungeony, i specjalny dungeon w którym po ubiciu bossa można stworzyć przedmiot legendarny z dwóch innych przedmiotów- jeden przedmiot musi mieć affix- legendarny potencjał 1-4( liczba wskazuje ile można przerzucić affixów i subfixów z drugiego przedmiotu na ten co będzie legendarnym- w przypadku 1 będzie losowe). Nie powinno być ściany, masz też wybór miedzy normal a hard, hard odblokowujesz na poziomie 100 i wtedy w end game mapkę robisz na trudniejszym poziomie, by dostać lepsze przedmioty.
Tu nie było sezonów, gra ma premierę w środę/jutro, gra nie miała wszystkich klas, dojdą przebudowane umiejętności, całe nowe drzewko Primalista- druida, aktualnie na premierę mamy mieć coś tego typu, jest to nowość, gra dostanie też upgrade graficzny, co jest pokazane w trailerze.
 


Jak sam grałem to nie miałem bugów, nie trafiłem na nic podobnego, a kampanię ukończyłem 2 razy, plus wszystkie questy.

Tutaj jest cały patch notes:
https://forum.lastepoch.com/t/last-epoch-1-0-patch-notes/62536/2


@wrobel_krkPrzepraszam, zapomniałem dodać, masz oprócz tego co wyżej, areny, zwykłą jak i endless arena, gdzie mamy leaderboardy, co też ukazali w trailerze, od 2:30

edit:
Wczorajszy podcast z Mike z EHG z Last Epoch, Mike prawie co tydzień streamuje LE na twitchu

 
Edytowane przez Reddzik
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem gameplaye i tak jak myslalem, kolejna gra w ktorej idziesz sobie postacią i spamujesz co chwila cooldownami albo wpadasz w tłum mobków i odpalasz combo z umiejętnosci ( i tak w kółko), ciągle czekam na H&S w którym rozgrywka bedzie emocjonująca i bardziej skillowa, bo tutaj jest po staremu co mnie mocno usypia (emocje jak na grzybobraniu) 😐

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Oldman. napisał:

obejrzałem gameplaye i tak jak myslalem, kolejna gra w ktorej idziesz sobie postacią i spamujesz co chwila cooldownami albo wpadasz w tłum mobków i odpalasz combo z umiejętnosci ( i tak w kółko), ciągle czekam na H&S w którym rozgrywka bedzie emocjonująca i bardziej skillowa, bo tutaj jest po staremu co mnie mocno usypia (emocje jak na grzybobraniu) 😐

A jaki HnS ma emocjonującą i bardziej skillową rozgrywkę? Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dominix1910 napisał:

A jaki HnS ma emocjonującą i bardziej skillową rozgrywkę? Pytam z ciekawości.

z gier które są w moim odczuciu bliższe okresleniu HACK and SLASH to będzie np God of War 1 i 2 z czasów PS2

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są totalnie inne gry niż LE, Poe czy diablo, torchlight etc

Mają wspólne elementy ale na totalnie innych zasadach, wiec nie dziwie się że LE się nie podoba ale jak ma się podobać skoro to dwa odrębne rodzaje gier.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dominix1910 napisał:

Ale to są totalnie inne gry niż LE, Poe czy diablo, torchlight etc

Mają wspólne elementy ale na totalnie innych zasadach, wiec nie dziwie się że LE się nie podoba ale jak ma się podobać skoro to dwa odrębne rodzaje gier.

to oczywiste, gdyby Last Epoch i np diablo 3-4 miały cechy które są mnie ważne do dobrej zabawy to nie byłoby tematu. moze ktos kiedys zrobi taką grę w ktorej gameplay bedzie bardziej skillowy i zrecznosciowy (jak w God od war 1 i 2) a nie bedzie tylko polegał na spamowaniu skillami. a przy okazji postac bedzie miała drzewka rozwoju i umiejętnosci oraz rożnorodne itemki. czas pokaże.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GoW to raczej slasher a nie hns xD to jest różnica.

 

edit:

 

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera o 18, brak kolejek ale serwery zipią po prostu i tylko czekać aż wszystko je*nie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png?ex=65e8b11a&is=65d63c1a&hm=5c0

Strasznie ciśnie po grafice, dałem 80fps, bo miejscami ponad 200W mimo, że mam uv, zauważyłem, że sama trawa jej gęstość na max zajda prawie 20W vs poziom niski.
Oświetlenie wolumetryczne są miejsca gdzie z 100fps zjechało mi na 57fps- poprawa dała zmiana z ultra na bardzo wysoki, grałem na limicie 100fps, teraz jest 80fps, bo nadal grafa dostawała po tyłku, i pobór prądu był bardzo wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. :E  Twórcy kompletnie się nie przygotowali na premierę. :E  Mimo to ponad 100k jakoś gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Reddzik napisał:

image.png?ex=65e8b11a&is=65d63c1a&hm=5c0

Strasznie ciśnie po grafice, dałem 80fps, bo miejscami ponad 200W mimo, że mam uv, zauważyłem, że sama trawa jej gęstość na max zajda prawie 20W vs poziom niski.
Oświetlenie wolumetryczne są miejsca gdzie z 100fps zjechało mi na 57fps- poprawa dała zmiana z ultra na bardzo wysoki, grałem na limicie 100fps, teraz jest 80fps, bo nadal grafa dostawała po tyłku, i pobór prądu był bardzo wysoki.

Staaary ja odpaliłem grę zaraz po aktualizacji na ULTRA 3440x1440 lock na 100 FPS czyli tak jak zawsze i miałem 77 stopni na karcie, 2,5k RPM i 370W poboru mimo UV xD Nigdy czegoś takiego nie widziałem w żadnej grze. Okazało się że w AF mi się pokiełbasiły ustawienia i wróciło wszystko do normy. Mimo to widać gołym okiem że wymagania względem BETY znacząco poszły do góry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poprawa w grafice jest spora, ogólnie widać poprawę między beta a pełną wersją gry.
U mnie nie ma problemu z AF. Ale normalnie na ultra grafa miała 205W, przy limicie 100fps wyciskała ostatnie soki, teraz mając 80fps i gęstość trawy na niskie to jest ok 151W już lepiej xD

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Reddzik napisał:

Strasznie ciśnie po grafice, dałem 80fps, bo miejscami ponad 200W mimo, że mam uv, zauważyłem, że sama trawa jej gęstość na max zajda prawie 20W vs poziom niski.
Oświetlenie wolumetryczne są miejsca gdzie z 100fps zjechało mi na 57fps- poprawa dała zmiana z ultra na bardzo wysoki, grałem na limicie 100fps, teraz jest 80fps, bo nadal grafa dostawała po tyłku, i pobór prądu był bardzo wysoki.

U mnie 4k 100kl/s i właśnie łyka te 170-220W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uv, normalnie karta wciąga z 225W bo to wersja G6X ale kurde poza 3D Markiem i może jakieś 2-3 gry nic nie wciąga te 200W, nawet 3D Mark dobijał do ale nie przekraczał, normalnie to mam te ok 150W-170W w zależności od presetu i gry, w większości gram i tak w 60fps.
Ładnie wciąga, na razie i tak nie pogram, ale wygląda mega dobrze i działa elegancko, ale to dopiero początek.

Miałem 100fps i 67C na karcie przy 205W, a uv mam 0.9mv 1905mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie karty macie? Ja zaraz/jutro kupuje gre i będę grał na 7800xt. Sam mam lekkie uv do 1035mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła, myślałem ze teraz juz bedzie jakos chodzilo, akurat najpierw mialem wyscig w f1, to dopiero teraz odpalilem a tu online lezy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram offline, niestety. Ale też jest cykl. Można po testować.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...