Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestuj w gołębie pocztowe... widzisz a nie grzmisz...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zakupiłem coś 26 a paczka w drodze do mnie już idzie od 21. Do tego dodatkowo się przemieszcza w czasie bo jak ostatnio patrzyłem to w końcowej dacie pokazywał się rok 2023 ;-)

 

image.png.3f306da87b58089639b16d68e0011011.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym dowcipie, że Chińczycy siedzą w kontenerze i składają produkty już na statku...

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2024 o 11:54, AndrzejTrg napisał:

Ty widzę że masz straszny problem z wysyłkami, paczkami, listami itp itd, naucz się może trochę cierpliwości, Ty myślisz że jak kurier coś bierze to od razu trafia do systemu? Nie, tak to nie działa... 3 godziny od odebrania paczki, i nadal nie jest w oddziale... ja bym Cię od razu na czarną listę dodał i polecił zakup gołębi...   

Ale przecież on nie pisze co jest w tych paczkach... 😂 Może chłop ma powody panikować... 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kurier inpost może odebrać paczke z paczkomatu w sobotę jeśli nie jest to paczka weekendowa? Moją odebrał i się zdziwiłem, też nadal nie jest w oddziale. To normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to duże miasto to allegrowe paczki często lecą w weekendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rzymo napisał:

Jeśli to duże miasto to allegrowe paczki często lecą w weekendy.

to paczka z olx ale tak jak wspomniałem nadal nie jest w oddziale i zaczynam się troche denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wziął do siebie żeby mieć później mniej roboty. Z mojego doświadczenia mogę napisać, że paczki z OLX to potrafią siedzieć w paczkomacie od piątku do popołudnia w poniedziałek. Za to te allegrowe to w weekend potrafią wyciągnąć z paczkomatu i wysłać już z oddziału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczki Allegro z jednego miasta do drugiego potrafią dojść nawet tego samego dnia. Ostatnio o 9 zamówiłem towar a o 20 tego samego dnia był już w paczkomacie Allegro mimo odległości około 300km.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne,też tak czasem miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Normalne,też tak czasem miałem

Dzięki, a z tym oddziałem też tak miałeś? Moja nie trafiła do oddziału mimo, że kurier wziął i to trochę dla mnie dziwne. Ciekawe czy jest u niego na wozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co zakładasz kolejny temat o tym samym? Mam na myśli ten co założyłeś kilkanaście minut temu. Kurierzy mają na prawdę sporo paczek do przetworzenia. Pomyśl w ten sposób, że paczkomat do którego wkładałeś przesyłkę to ilość paczek równa ilości skrytek razy 2, bo załóż, że każda skrytka jest i nadawcza i odbiorcza. Teraz pomnóż to jeszcze przez 2, bo co najmniej 2 razy dziennie kurier podjeżdża do paczkomatu. Dodaj do tego fakt, że taki kurier ma kilka lub kilkanaście paczkomatów pod sobą. 

Gość po prostu odebrał paczkę i leży w punkcie lub na sortowni, tylko nikt jej nie zeskanował, bo paczka nie jest weekendowa, czeka na skan do poniedziałku. 

Strasznie nerwowo podchodzisz do tematu.

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, SAR napisał:

Dzięki, a z tym oddziałem też tak miałeś? Moja nie trafiła do oddziału mimo, że kurier wziął i to trochę dla mnie dziwne. Ciekawe czy jest u niego na wozie

Miałem tak samo,paczka  w poniedziałek trafiła do oddziału a potem do klienta

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od rejonu...jak ma danego dnia do wsadzenia zalozmy 1500 paczek to po pierwsze nie zabierze sie z tym na raz a kolejna sprawa musi tez to jakos umiescic a z miejscem jest rzezbiarstwo figurowe. Kolejna sprawa ze do 15 musi zabrac nadania... Wiec leci druga ture lub juz sie zmienia z drugim kurierem i wtedy to nawet 24 lub rano nastepnego dnia jak miejsca brak. Nie panikuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Killer85 napisał:

Miałem tak samo,paczka  w poniedziałek trafiła do oddziału a potem do klienta

a o której mniej więcej trafiła do oddziału? bo dzisiaj poniedziałek i nadal u mnie nic się nie ruszyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Chłopie zadzwoń na infolinię inpostu to się dowiesz. Na przyszłość bierz odbiór osobisty i jedź odebrać samemu paczkę. Tylko, że wtedy nie będzie trackingu, problemu z nim no i nie będziesz mógł tematu nowego założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, SAR napisał:

a o której mniej więcej trafiła do oddziału? bo dzisiaj poniedziałek i nadal u mnie nic się nie ruszyło

Paczki trafiają do oddziału u mnie coś koło lub po 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, SAR napisał:

Dzięki, a z tym oddziałem też tak miałeś? Moja nie trafiła do oddziału mimo, że kurier wziął i to trochę dla mnie dziwne. Ciekawe czy jest u niego na wozie

Kiedy umieściłeś paczkę w paczkomacie? W piątek czy w sobotę? Jak w sobotę to kurier pewnie wyjął ją żeby zrobić miejsce na paczki do odebrania. Dniem nadania wtedy i tak będzie pierwszy dzień roboczy po dniu w którym paczkę umieszczono w paczkomacie, czyli dzień dzisiejszy. Zatem informacja o zeskanowaniu w sortowni czy na magazynie może być nawet po południu.

Wpisując swój kod pocztowy na poniższej stronie 

https://inpost.pl/godziny-odbiorow

możesz sobie sprawdzić jakie są godziny odbioru w Twoim mieście/regionie. Wtedy prawdopodobnie po tym czasie paczka pojawi się dalej w systemie.

Edit:

https://inpost.pl/sites/default/files/docs/regulaminy/regulamin-swiadczenia-uslugi-inpost-paczkomatr-247-przez-inpost-sp-z-oo-obowiazujacy-od-01032024.pdf

Dział 7, punkt 14. Strona 14 masz wszystko wyjaśnione.

Dział 9 strona 18 masz wyjaśnione ile czasu może iść maksymalnie przesyłka inpost. 

Cytat

Operator deklaruje dostarczanie Przesyłki do Urządzenia Paczkomat (ewentualnie do POP lub do Odbiorcy, jeżeli taka opcja była dostępna dla Nadawcy) w terminie do dwóch (2) dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu nadania Przesyłki (przewidywany termin dostarczenia), jednak nie później niż w terminie do pięciu (5) dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin dostarczenia) z uwzględnieniem postanowień § 7 ust. 13-15 oraz § 7 ust. 18 Regulaminu powyżej, dotyczących ustalania dnia nadania. Termin gwarantowany, o którym mowa powyżej, może ulec przedłużeniu o kolejne dwa (2) dni robocze, stosownie do postanowień ust. 16-20 poniżej, przy czym Operator umożliwia w tym przedłużonym terminie odbiór Przesyłki zgodnie z ust. 16- 20 poniżej

 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W przypadku Allegro i Allegro lokalnie umieszczenie przesyłki w paczkomacie w sobotę do godziny podanej dla danego rejonu oznacza jej doręczenie w poniedziałek. Tak to działa w moim przypadku. W sobotę umieściłem przesyłkę w paczkomacie dla klienta i teraz jest już w doręczeniu.

Dodam, że mówimy o przesyłce, która idzie przez całą Polskę bo z Trójmiasta aż do Krakowa.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lokiju i mówisz o umowie podpisanej z Allegro czy przesyłce weekendowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@LeBomBSprzedawałem jako osoba prywatna poprzez Allegro lokalnie więc bez umowy z Inpostem i zaznaczania jakichkolwiek opcji typu przesyłka weekendowa. Mam to sprawdzone nie pierwszy raz umieszczam przesyłkę w  paczkomacie tego dnia i jest ona w poniedziałek do odbioru. Więc opcje, że to przypadek możemy odrzucić.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może blisko jest oddział i sortownia 

Ja miałem przed świętami że paczka nadana ok. 15 docierała w sobotę(allegro, olx) ale wtedy był szczyt i kurierzy pracowali też w soboty a teraz już tak nie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem regulamin i czego gdzie szukać. Jak coś idzie szybciej to tylko się cieszyć, ale póki wszystko jest w granicach regulaminu to nie ma się co spinać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę zrobiłem zamówienie na amazon.pl z dostawą do paczkomatu. o wyboru była przesyłka zwykła na poniedziałek i priorytetowa na poniedziałek. Ostatecznie wziąłem zwykłą, choć korciło. Faktycznie, po 14 trafiła do paczkomatu.

Można się śmiać z Amazona, że mają burdel na stronie, ale logistykę to ogarniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam
Ale długo zwracają pieniądze z regulaminowych zwrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...