Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, maras2574 napisał:

 i wszyscy żyli ;) 

i byli szczęśliwi :) . Jeden można powiedzieć zbędny parametr, a ludziom odbija :) 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, sideband napisał:

Na AMD wiedzieli od dawna ;)

Ale chyba nikt takiej afery z tym nie kręcił jak teraz :hmm: Mój ostatni Radeon to 7950 i to w CrossFire ;) Tam to dopiero musiał być FAJER ( czyt. Hot Spot ), bo pamiętam że się wszystko gotowało :szczerbaty:

dc426d509660e1c8gen.jpg

 

Aczkolwiek w idle było OK ;)  Szkoda że nie mam zdj. temp. w stresie 

1dc96a59018fd432gen.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając, że GPU są coraz bardziej skomplikowane to wiele czujników dają znacznie zabezpieczenie przed uszkodzeniem rdzenia od przegrzania.

Wystarczy, że będzie goło na rogach i problem gotowy ;) Wiele czujników daje dużo lepszą informacje w kwestii jak siadła pasta i jak siedzi chłodzenie ;)

Konkretne GPU mają specyficzne różnice dla GPU-Hotspot nie mają nic wspólnego z chłodzeniem czy pastą. Brak tej wiedzy może powodować obsesyjne próby zbicia Hotspotu ;)

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, niektórzy mają wręcz obsesję na punkcie Hotspotu :Crash:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie zapominaj o cewkach :E autor to ma ogólnie obsesję już założył z 10 tematów o swojej 4060Ti :E :P 

 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem, że ten u zarodka zgaszę, ale mi się zapomniało, i się rozwinęło :P I jakoś dziwne wrażenie odnoszę co do nicku, każdy kto taki posiadał raczej skończył marnie :)  

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pany - 4060ti to królewska karta. Warto o niej rozmawiać:szczerbaty:

hWky6D9.jpeg

Jak se przypomnę recki premierowe, to nie mam wątpliwości nt. wyjątkowości 4060ti :szczerbaty:

Edytowane przez Kelam
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Send1N napisał:

Nie zapominaj o cewkach :E autor to ma ogólnie obsesję już założył z 10 tematów o swojej 4060Ti :E :P 

 

Spokojnie, temat juz przetrawilem i mi przeszlo :) Tak juz mam ze jak kupie cos nowego to sie o to martwie zeby wszystko bylo super a poza tym to dzieki temu czegos nowego sie dowiedzialem od was, no i mam zarabisty zasilacz :) Takze nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to parametr, który wywołuje niepotrzebne zamieszanie. Zawsze mierzyło się temperaturę samej karty i to wszystko. Teraz ludzie panikują bo nagle widzą +15/20 stopni w 1 miejscu z czujnikiem. Jeżeli karta kręci się w granicach 50-75 stopni to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

... nom, w takim razie skoro to parametr "niepotrzebnie wywołujący zmieszanie 😉" to czemu niektórzy ludzie przy 60 stopniach temperatury "zwykłej" (nie hotspot) mają throttling z powodu zbyt wysokich temperatur?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mystic868 napisał:

Jeżeli karta kręci się w granicach 50-75 stopni to nie ma się czym przejmować.

Na HotSpot tak. Natomiast "non hot spot" - niekoniecznie (np. jak mamy GPU gdzie HotSpot jest ~30 stopni wyżej, to przy ~75 stopniach temperatury "średniej GPU" możemy mieć throttling).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U foresta na kanale raz była karta w której koleś zmienił pastę i po zdjęciu chłodzenia pokazywał jak lipnie ją nałożył, mimo że temperatury raportowane przez osd afterburnera były ok to prawdopodobnie ubił karte przez to że w którymś miejscu nie było wcale kontaktu między rdzeniem a radiatorem może gdyby sprawdził HS w gpu-z to może by nie uwalił rdzenia a tak to grał tak długi okres czasu i boom, także podgląd na to wcale zły nie jest :] Widziałem przypadki gdzie wentylatory działały jak suszarka mimo niskich temperatur rdzenia i winna  była wysoka wartość hs.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Foresta to różne rzeczy się działy ;) Od nietrzeźwości, do uwalenia karty (jego zdaniem) przez UV ;) Jak mi padł Suprim 3080, to napisał mi że właśnie przez UV i karta do wyrzucenia ! Na szczęście się o pamiętałem i wysłałem GPU do serwisu MSI :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wam się Forest przypominał 8:E. Ogólnie jakiś czas temu ze swoim kanałem YT zwinął się.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie potrzeba temperatury HS aby się zorientować ze karta źle pracuje ;)

Szczególnie po tym jak się w niej grzebało :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, maras2574 napisał:

UV i karta do wyrzucenia

Jakie było wytłumaczenie tego fenomenu? (chodzi mi o wersję Foresta)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz że UV zabija rdzeń ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Jakie było wytłumaczenie tego fenomenu? (chodzi mi o wersję Foresta)

Stwierdził że karta dostawała za małe napięcie ;) O ile dobrze pamiętam, miałem ją na 0,875v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Foresta pitolenie to znam ale wtedy zdejmował radiator na żywo i widać było jak lipne jest pokrycie :] jak ktoś ustawi swoje manualne obroty to mimo wysokiego hs same mogą nie skoczyć wyżej, patrzy na temp rdzenia która się zgadza a hs ciągle rośnie, chociaż w obecnej karcie mam takie coś że np ustawię na sztywno 1200rpm a jak HS wskoczy powyżej 90 to i tak obroty automatycznie lecą powyżej 2000rpm ignorując mój profil, ale takie akcje to tylko na odkręconym limicie przy 400W testowo :E 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574 spodziewałbym się po takim znanym fachowcu bardziej wysublimowanego tłumaczenia (np. że na skutek obniżonego napięcia, karta pobierała wyższy prąd i to doprowadziło do awarii 👽 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już w Biosie jest zaszyte chociaż pewnie jakby chcieli to tez byśmy mieli do tego dostęp z poziomu AB.

Ja u siebie tez mam temperatury HS na granicy "normalności" pod obciążeniem i ciekawy jestem czy cos się zmieni jak sam pastę nałożę ale to jeszcze z pół roku poczekam bo na GPU tak po 2 latach zmieniam. Bedzie NT-H2 równiutko rozprowadzona po rdzeniu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

@maras2574 spodziewałbym się po takim znanym fachowcu bardziej wysublimowanego tłumaczenia

Co do tematu UV, to dobrze pamiętam, że Forest miał swoją teorię z "żarciem".

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Kelam napisał:

Pany - 4060ti to królewska karta. Warto o niej rozmawiać:szczerbaty:

hWky6D9.jpeg

Jak se przypomnę recki premierowe, to nie mam wątpliwości nt. wyjątkowości 4060ti :szczerbaty:

Nie ma zlych lub dobrych kart, sa tylko te lepiej i gorzej wycenione :) Sama wydajnosc nie jest taka zla i do FHD jeszcze dlugo posluzy u mnie.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Na HotSpot tak. Natomiast "non hot spot" - niekoniecznie (np. jak mamy GPU gdzie HotSpot jest ~30 stopni wyżej, to przy ~75 stopniach temperatury "średniej GPU" możemy mieć throttling).

Nie na HotSpot. 50 stopni na Hotspot to chyba jak komputer siedzi w pulpicie bez aplikacji. Miałem na myśli 50-75 stopni na karcie ogólnie. Przez wiele lat miałem taką temperaturę i karty śmigały elegancko przez 5 lub więcej lat. HotSpotu nigdy nie mierzono i było dobrze. Teraz nagle dodali parametr, który pokazuje temperaturę o 15-20 stopni wyższą i ludzie panikują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to 35fps w crysisie było full płynne i miałeś szacun na dzielni jak tyle wykręcałeś, teraz już grymaszą na 120 w single i chcieli by wykorzystywać monitory 240hz :E wszystko idzie do przodu a im wiecej bajerów i informacji tym bardziej ludziom się  dupach przewraca :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...