Skocz do zawartości
Lameismyname

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Doamdor napisał:

Na premierze płyta wyceniona za 2999zł, po premierze spadała na 899zł i kto tu robi ludzi w..... :szczerbaty:

Więc jak ktoś chce mieć na premierę top, to będzie strzyżony jak owca. 😄

Nie mam większej wydajności, dalej korzystam z tej samej ilości złącz, 7 dysków, komputer nie jest wydajniejszy, nie uruchamia się szybciej, 2x PCIe 5.0 dalej niepotrzebne, najbardziej co mnie irytuje, to RGB i ten kiczowaty bios w Asrock. 

Dlatego pod 7800X3D B650 do 1000zł, a pod 15Gen budżetowa Z890 za 1000-1500zł, a na GPU 10tys zł. 🤣

Plyta byla wyceniona na $165 gd55 nigdy nie byla top. To takie sprostowanie.. Druga sprawa 620zl na premiere to nie 3k. Akurat w tamtym czasie to ceny prockow i plyt glownych bylo zaskoczeniem cenowym i szokiem wydajnosciowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Godlike_(UT) napisał:

To samo

Gierka musi być na pierwszym planie (czyli "focus" na okno gry), obniż rozdzielczość w trybie okienkowym, żeby dało się to QuickCPU ustawić obok gry. Jaki masz dokładnie build tej Windy 10? Bo w starszych chyba nie ma ustawień PPM dla trybu gry, stąd błąd po wpisaniu komend, które podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaby wyłączyć SMT dla obu CCD to gołe rdzenie bez kaszy nie zostaną użyte podczas gry ?? chyba tak to nie działa 🤔 może w takim np 7950X pójdzie, bo są identyczne CCD z takim samym clock boost ??

Zobaczymy co przyniesie 9950X3D 🤫 

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomcug napisał:

Gierka musi być na pierwszym planie (czyli "focus" na okno gry), obniż rozdzielczość w trybie okienkowym, żeby dało się to QuickCPU ustawić obok gry. Jaki masz dokładnie build tej Windy 10? Bo w starszych chyba nie ma ustawień PPM dla trybu gry, stąd błąd po wpisaniu komend, które podałem.

Parkuje:

11.png

11.png

Tylko Lasso musi być wyłączone no i też tą opcje w biosie CPPC Dynamic Preferred Cores przestawiłem z Driver na Auto. Bulid Windy to 22H2 19045.4894.
Edit sprawdziłem jeszcze CPPC Dynamic Preferred Cores na driver i też parkuje, czyli Lasso było powodem nie parkowania rdzeni no i okno gry nie było akurat aktywne jak sprawdzałem wcześniej.

Edytowane przez Godlike_(UT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na premierę X3D, AGESA, Windows i wszystko inne we wszechświecie, powino być optymalnie przygotowane aby wycisnąć wszystkie soki i pomachać Intelowi przy wyprzedzaniu go 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro pod 23H2 jest 5% wolniejszy 9700X, a pod 24H2 o 3%, to zysk z magicznego systemu to... całe 2% :E Miazga.

Swoją drogą jestem przekonany, że on ma coś inaczej w 23H2 skonfigurowane niż w 24H2, bo nawet na Intelu notuje te 30% zysku w niektórych grach, a to jest po prostu niemożliwe. Dezinformacja, jaką HWU zrobiło w temacie 24H2 i Ryzenów, w sumie nawet szokuje. A wystarczyło od razu tego 14700K sprawdzić, to by ludzie nie mieli nadziei, że teraz Ryzeny będą miażdżyć Intele w grach.

Edytowane przez tomcug
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tomcug napisał:

Czyli skoro pod 23H2 jest 5% wolniejszy 9700X, a pod 24H2 o 3%, to zysk z magicznego systemu to... całe 2% :E Miazga.

Swoją drogą jestem przekonany, że on ma coś inaczej w 23H2 skonfigurowane niż w 24H2, bo nawet na Intelu notuje te 30% zysku w niektórych grach, a to jest po prostu niemożliwe. Dezinformacja, jaką HWU zrobiło w temacie 24H2 i Ryzenów, w sumie nawet szokuje. A wystarczyło od razu tego 14700K sprawdzić, to by ludzie nie mieli nadziei, że teraz Ryzeny będą miażdżyć Intele w grach.

Co ty chłopie  ogladasz za filmy?   Nie umiesz nawet zrozumiec po angielsku

Przed zmianą

23 gry wolniejsze na AMD o 6%-10% oraz 13gier o 10% lub więcej

po zmianie o 6%-10% 9 gier a ponad 10%  5 gier

Jak z tego zrobiłeś 2% to tylko PR Intela mógłby wyjaśnić

Mam wiadomość od PR AMD  "po zmianie w wersji Windows o 60% więcej gier   działa tak samo lub lepiej na AMD niz na Intelu"   (Dokładnie z 10 na 16)

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g6xtumwt.png

d46rmlj6.png

Jak dalej nie widzisz, że średni zysk to tylko 2%, to ja bardziej już nie jestem w stanie pomóc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miałeś z matematyki?   Oddaj maturę.  Pomijam iz nie rozróżnienie  punktów procentowych  od procentów to jest dramat to jeszcze ta dziwna matematyka bo    strata AMD do Intela spadła o 40%.

Pomijam liczenie średniej z różnic procentowych co juz samo w sumie jest błędem za który wywalają z egzaminu ze statystyki na kopach z zakazem powrotu.

W takich sytuacjach liczy się Medianę odchylenia.  Bo wystarczą 3 gry które robią 12p.p różnicy.   Absurd

Edytowane przez robbo2k
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, robbo2k napisał:

Pomijam iz nie rozróżnienie  punktów procentowych  od procentów to jest dramat

Hę? Na starszym systemie 9700X ma 95% wydajności 14700K, na nowym ma 97% wydajności 14700K. To jest wynik lepszy o 2%, a dokładniej o 2.1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k, a skąd ty wiesz, że oni źle policzyli tą średnią? Sprawdziłeś to? Na wykresach są zaprezentowane różnice w wydajności, ale samo to o niczym nie świadczy. A nawet jeżeli jest z błędem, to pretensje do autorów testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomcug napisał:

Hę? Na starszym systemie 9700X ma 95% wydajności 14700K, na nowym ma 97% wydajności 14700K. To jest wynik lepszy o 2%, a dokładniej o 2.1%.

Jak na starym systemie tracił 5pkt procentowych a na nowym 2 pkt procentowe to jest to zmniejszenie straty o 40% :)  

Magia liczb. 

 

Edytowane przez robbo2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robbo2k, lubisz sobie komplikować życie? Zastanów się co ci daje przedstawianie różnicy w wydajności w ten sposób jak ty to proponujesz. To jest po prostu głupie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co do zasady to on ma rację - różnica to 2 punkty procentowe a nie 2%. Inna sprawa, że zmniejszenie straty o 40% brzmi hucznie a w praktyce to jest różnica na granicy błędu pomiarowego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2024 o 20:22, robbo2k napisał:

Jak na starym systemie tracił 5pkt procentowych a na nowym 2 pkt procentowe to jest to zmniejszenie straty o 40% :)  

Magia liczb. 

 

Tak ale @tomcug chodzi o wydajność względną (wydajność względem core i7 14700k).

Nie komplikuj niepotrzebnie procentów zwykłego usera.

To nie jest egzamin ze statystyki.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak ale jemu chodzi o wydajność względną (wydajność względem core i7 14700k). Nie komplikuj niepotrzebnie procentów zwykłago usera. To nie jest egzamin ze statystyki.
    • @aureumchaos, w nowych UEFI domyślnie powinno być włączone Intel Default Settings czyli ACLL = DCLL czyli bez jakiegokolwiek UV. Czy twój kolega jest pewny, że to procesor powoduje problemy a nie pamięci?
    • Odnośnie gier to szkoda gadać, gdyby nie mój spory backlog to praktycznie bym nie miał w co grać większego. Co chwilę słyszymy o jakiejś obsuwie. Nie żeby to było coś złego bo "co nagle to po diable" ale widać, że covid przeorał rynek bardziej niż ktokolwiek w 2020 r. się spodziewał.
    • Kapsle się uskuteczniało na okienkach i przerwach  
    • Nie gram w Warzone wiec jak tam jest to nie wiem. Z reszta nie wiem po co grac w Warzone skoro istnieje PUBG Ja glowne cisne w zombie (starsze) - czyli tryb totalnie hardcore'owy ale takze meczykiem albo kilkoma w MP nie pogardze  A to o czym piszesz to wlasnie klasyczna wypowiedz kogos, kto nigdy nie gral ale wydaje mu sie, ze wie o co kaman  Chodzi o to, ze nikomu nie przeszkadzaja casuale. Wlasnie o to chodzi, zeby gra byla dostepna dla wszystkich. Zaden ogarniety gracz konsolowy nie gra z aimem na padzie. Bo aim celuje w tors a Ty chcesz klepac po headach   Aim jest tylko po to, zeby newbies mieli troche latwiej (pisalem o progu wejscia, prawda? ) Ja gram na kb+m wiec w sumie ten temat mnie nie dotyczy, choc na padzie tez pofrafie niezle strzelac heady. To po prostu wymaga wiele godzin treningu i ogrania - i o to chodzi i wtedy czuc te satysfakcje. Tym wlasciwie sie rozni granie na padzie od grania na kb+m. Kb+m nie wymaga wiele na dzien dobry ale wymasterowanie to juz istny hardcore. Wymasterowanie pada to tez hardcore ale prog ogaru na dzien dobry jest o wiele wiekszy. Stad wlasnie czesto mozna przeczytac opinie ludzi, ktorzy nie ogarniaja, ze "na padzie nie da sie grac w fps". Oczywiscie, ze sie da i do tego mozna byc bardzo consistent w tym. To po prostu wymaga ostrego tyrania   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...