Skocz do zawartości
Dirian

Noctua NH-D15 G2 - nowa królowa powietrznych chłodzeń

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.07.2024 o 23:30, Kelam napisał:

Ok, szału nie ma. Powiem tak - myślałem nad tym g2, ale już mi przeszło. Przynajmniej na teraz. W sumie zanim nowego cepa kupię, to jest jeszcze trochę czasu. Może coś sensownego do tego czasu wyjdzie z coolerów, ale jednak za rozsądniejsze $.

Polecam sprawdzić Gelid Phantom Black (teraz chyba nowsza wersja jest) ;) Na AMD daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gelidy są już od jakiegoś czasu niedostępne, jedna stara używka na aledrogo wisi i tyle :] o nowej wersji nic nie słyszałem ani  nie wygooglowałem 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kadajo napisał:

Ciekawsze są te nowe modele co zostały zapowiedziane.

 

A wiadomo kiedy premiera? Ciekaw jestem tych 4 stopni mniej czy to tylko marketingowa ściema czy jednak faktycznie tak będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o premierze na razie nic nie wiadomo, ale GN na pewno je przetestuje wiec trzeba tylko poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na miniaturkę ostatniego filmu, ale to "piękne" :lol2:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A niech w sumie zrobią, w końcu fani marki też powinni mieć wybór między standardową, lipną stylistyką a wersją bardziej z klasą :E W końcu wydać prawie 6 stówek za chłodzenie powietrzne, to przynajmniej mogłoby wyglądać 8:E

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podstawowy kolor :E Czarna Noctua to już nie Noctua :P

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej coś widać :E

Nie wiem co to za podnieta czarnym kolorem, czarny kloc w czarnej dziurze :E

Albo naokoło oświetlony LGBT

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich sklepach tyle samo 680zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2024 o 22:06, tomcug napisał:

Tak patrząc na miniaturkę ostatniego filmu, ale to "piękne" :lol2:

Mi się podoba :D

Cena nie do przyjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://hwbusters.com/cooling/noctua-nh-d15-g2-rattlegate/

To samo miał typek z recki STS. To ma być ta jakość noctuy i latami dopracowywany topowy cooler za 150 dolców? Który grzechocze (wibracje finów) przy wentylach odpalonych na full? A ponoć finy były specjalnie opracowane i zoptymalizowane pod ten nowy wentylator jak zapewniał gostek z noctuy na targach tech:rotfl:

Edytowane przez Kelam
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko lecieć wydać 7 stówek na ten przepłacony wynalazek :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na proline 680, ale na morele mają wybitną ofertę morelowy g2 - okazyjne 790zł. 

Nawet już jeden chętny tester kupił:szczerbaty:

Podsumowując ten cooler:

- taki dość średnio wyceniony :szczerbaty:

- niezbyt dopracowany

- za piękny też nie jest delikatnie mówiąc (w razie chęci pochwalenia się znajomkom pecetem, to warto mieć przygotowane wiadro na potencjalne bełty:szczerbaty:)

- kloc +1.5kg

- wydajność szału nie robi przy tym co jest na rynku, jak po tylu latach r&d (a per cena, to już nawet nie ma co gadać)

Ech[:|]

 

 

Edytowane przez Kelam
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 ciepłowodów, olaboga! :E

CX6 był już wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2024 o 10:45, Necronom napisał:

Tylko podstawowy kolor :E Czarna Noctua to już nie Noctua :P

Dokładnie - czarnego to można sobie bequieta kupić za pół ceny , Noctua musi być obscenicznie beżowo-brązowa.

W dniu 14.07.2024 o 23:08, tomcug napisał:

Nic tylko lecieć wydać 7 stówek na ten przepłacony wynalazek :lol2:

ludzie wywalali nawet większą kasę na wynalazki od Corsaira z astekową pomką i diodami  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2024 o 23:03, Kelam napisał:

https://hwbusters.com/cooling/noctua-nh-d15-g2-rattlegate/

To samo miał typek z recki STS. To ma być ta jakość noctuy i latami dopracowywany topowy cooler za 150 dolców? Który grzechocze (wibracje finów) przy wentylach odpalonych na full? A ponoć finy były specjalnie opracowane i zoptymalizowane pod ten nowy wentylator jak zapewniał gostek z noctuy na targach tech:rotfl:

To się dosyć często zdarza nie tylko przy ich chłodzeniach na wysokich obrotach, jest to związane z montażem wentylatora i tych zapinek. Co do głośności nowych wentylatorów to jak zwykle testy z dupy bo pokazuje tylko i wyłącznie maksymalna prędkość, nikt normalny tak nie ustawia chłodzenia a już na pewno nie tej klasy. Zresztą czego się spodziewaliście, ze Noctua zmieni prawa fizyki ? Jak coś ma być wydajniejsze to musi być głośniejsze, tutaj przynajmniej próbowali zmienić charakterystykę samego hałasu i to im się akurat udało niezależnie od tego co pokazuje decybelomierz. Chwalony przez wszystkich NF-A12 tez jest głośniejszy od swojego poprzednika ale ma przymniejsza dla ucha charakterystykę częstotliwości, podobny zabieg wykonali przy A14 G2 . Wszyscy patrzą na maksymalne obroty a mało kto testuje w zakresach 800-1000 RPM gdzie właśnie Noctua błyszczy i nic dziwnego bo oni właśnie pod taka prace optymalizują swoje produkty.
A tu rozkręci jeden z drugim wentylatory do 2000 rpm i się dziwi ze jest głośno. Albo jeszcze lepiej daje je na 100% i porównuje głośność kompletnie ignorując jakie obroty maja dane wentylatory i wydajnosc. Noctua na pewno odeszła od wyspecjalizowanych jednostek przeznaczonych do konkretnych zastosowań i idzie w "jeden do wszystkiego" ma to swoje zalety jak i wady.
Co tu dużo mówić, z chłodzenia powietrzem na CPU który ma IHS już więcej się nie wyciśnie, i tak jestem pod wrażeniem ze D15 potrafi tak dobrze sobie radzić na prockach 250W. Co do ceny, czego się spodziewaliście że Noctua będzie to sprzedawała za półdarmo ? Ich najlepsze chłodzenie to płać, a jak ci się nie podoba to jest AIO albo chińskie wynalazki. Kupując Noctue przynajmniej wiadomo że nie rozleci się po paru latach a wsparcie będzie minimum 10 lat. Niech każdy kupuje co tam chce, jednak renoma tej firmy nie wzięła się z dupy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie mam żadnego sentymentu do noctuy, ani brązowych klapek na oczach. Widzę produkt za 150 dolarów, który miał kilka lat obsuwy, bo mieli go dopracowywać i dopracowali tak, że grzechocze:thumbup:. Powody mnie mało interesują - a usprawiedliwianie, że i tak nikt przy max wentylach nie będzie używał jest mało poważne. Szydło wyszło z worka - miała być jakość, stąd ta absurdalna cena, a jakości nie ma. Cena pozostała. Dodam, że mi jakoś żaden cooler przez tyle lat nie grzechotał na max obrotach, a sporo tego przerobiłem i to taniej niż 7 baniek per sztuka. Coolery też się nie psują - chyba, że ktoś fizycznie uszkodzi, conajwyżej wentyle (te z noctuy też nie są niezniszczalne), a te można zmienić. 

Czy nie da się lepiej, to ja bym na twoim miejscu wstrzymał konie do czasu premiery Thermalright royal preytor ultra 130 (dłuższej nazwy nie mogli chyba wymyślić:szczerbaty:) za 50 dolków, bo może się okazać, że pokona tego g2 w cenie 3x mniejszej. Wtedy to już byłby ostateczny dowód, że te mityczne dopracowanie, wydajność, r&d noctuy, to dym w oczy i żerowanie finansowe na niepełnosprytnych fanboyach. Bo nie uwierzę w taki kit, że tak wszystko badali, dopracowywali, polerowali, a zaraz po premierze wychodzą takie babole. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam fanbojem nie jestem ale osobiście posiadam dowód, że przez 15 lat odkąd model NH-D14 jest na rynku (sam mam od premiery i7-2600K) świadczy o jakości i wytrzymałości tej firmy. Nie sądzę by coś innego wytrzymało tak długo, a też miałem trochę tych coolerów w życiu.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cooler się nie psuje, więc pewnie chodzi ci o wentyle. Ponoć jakość wentyli nowszych partii u noctuy też idzie w dół jak widziałem w topikach redditowych po tej premierze g2. Sam nie wiem, nie sprawdzałem i nie sprawdzę, bo mnie skutecznie do siebie zniechęcili. Liczę już tylko na to, ze wyjdzie coś ciekawego z półki wyższej coolerów, bo chciałem sobie zmienić drp4 przy okazji wymiany cepa. A póki co kolejne premiery zawodzą. Nowe dark rocki (pro 5 i elite) kaszana na amd, nowy top corsaira kaszana na amd, nowsze wypusty od scythe - to samo. Deepcoole - mogą buczeć wentyle. Nowy top coolermastera - brak możliwości demontażu środkowego wentyla, a i też kobyła +1,5kg. Wszystko co jest na rynku z zakresu 200-600 obadałem w sieci i lipa:heu:. A bronię się rękami i nogami, byle tylko w aio nie iść:szczerbaty:

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam w każdym produkcie może się trafić felerna sztuka. Jak wszystkim zacznie dzwonić chłodzenie wtedy można pisać ze dali dupy. Przecież to nie jest ręczna robota tylko masówka.

Co do Thermala, wiesz najłatwiej poczekać aż ktoś coś zrobi a potem to skopiować i sprzedawać tanio.
Zabawne jak wszyscy chętnie kupują od chińczyka a potem są zdziwieni ze wojna z nimi jakaś ;)

4 minuty temu, Kelam napisał:

Cooler się nie psuje, więc pewnie chodzi ci o wentyle. Ponoć jakość wentyli nowszych partii u noctuy też idzie w dół jak widziałem w topikach redditowych po tej premierze g2.

Teoretycznie może to bolączki młodości. Ale może i nie bo każdy teraz szuka oszczędności.
Ja tam miałem coś zmieniać ale po co jak to co mam działa idealnie. Pewnie zostanę z tym do końca już życia bo po co zmieniać coś co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś zwolennikiem Noctuy. Po prostu szukałem kilka lat temu najwydajniejszego chłodzenia powietrznego i Noctua taka była. A że przy okazji spodobała mi się kolorystyka to jeszcze lepiej. Nowej wersji nie kupię, bo za mała różnica w porównaniu do NH-D15S. A cena wysoka. W AIO również nie mam zamiaru iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...