Skocz do zawartości
Wu70

Intel Arrow Lake / Lunar Lake / Panther Lake - 15 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

@PiPoLiNiO Jasne, da się. Sam stabilnie mam 7600 ustawione.7800 nie próbowałem. Ja jednak jestem strachliwy i jak pracuję i nie ma miejsca na jakiekolwiek wywalenie się kompa to złażę do 7200. No tak mam bo praca to praca, a rozrywka to rozrywka. ;)

Edytowane przez Grandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grandal mysle ze po calym cyklu TM5 Usmus high / extreme (u mnie na 64gb high i 3 przebiegi to cos powyzej 2h jest) plus odpowiednio dlugim Y-Cruncher VST i moze na dodatek to co Ju-rek lubi testowac Aida SHA3 i Julia mozesz sie pokusic o stabilnosc na 7600, ale to dla 4xDimm mobo juz moze byc maks stabilnosci osiagalne.

Patrzac na to w ten spsob mozna zakladac +400MHz stabilne na Arrow Lake jako upgrade przy nowym gen :)

Wszystko ponad to to juz bonus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wrobel_krk napisał:

W Pure jakoś zawsze dziwnie ustawione są ramy na AMD na x3d 7000cl32 asynchroniczne. Wg niego to to to samo co 6000cl30 ale testowal na 7700x bez x3d.

Czy może ty wiesz o ile % byłaby wyższa wydajność w grach na 7800X3D przy pamięciach 6000 1:1 zamiast 7000 1:2?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SebastianFM napisał:

zachy, to nie jest głupie pytanie. Skąd ja mam wiedzieć jakie masz pamięci.

A czemu nie możesz podać bardziej konkretnie ile wynosi ta różnica w wydajności?

Wystarczy zerknac w sygnature :)

TE testy robilem z rok temu juz i wyniki 7800 wzgledem 6400 nie byly jakies cudowne, teraz rzedu wzrostów wydajnosci Ci nie podam.

Juz lepiej wychodzi zjechac x napieciami i ciasniej ustawic 6400 niz bawic sie w 7800 co i tak przy serii 7000 moze byc trudne do osiagniecia.

Ale fakty sa takie ze Intel troche lepiej sie skaluje z wyżej taktowanym ram, przy AMD jak ktos ma 6000-6200 moze spokojnie uzywac takiego configu, bo przy 1:2 mozna to na razie traktowac jako ciekawostke.

Mowie o serii 7000

Przy 8000 i 9000 osiagniecie 8000MT jest latwiejsze i przynajmniej tyle bedzie osiagalne dla 9000 x3d, a jakie to da przyrosty bede w stanie sprawdzic jak kupie 9800x3d albo 9950x3d.

Tylko problemem moze byc moj DR ram, bo nawet na nowym Arrow Lake dla SR podaja przy asrockach 9200MT a przy DR maks 6800MT przy opsiach mobasow na stronie Asrocka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachy, ja chciałem ustalić, jak duży wpływ na wyniki w grach PurePC może mieć ma to, że oni używają DDR5-7000 CL32 (1:2) zamiast DDR5-6000 CL30 (1:1) w przypadku procesorów AMD.

Jak coś to ja ich nie bronię. 🙂 Też uważam, że powinni sprawdzić różnicę w wydajności na najmocniejszych prockach a nie tylko na Ryzen 5 7600X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SebastianFM napisał:

Czy może ty wiesz o ile % byłaby wyższa wydajność w grach na 7800X3D przy pamięciach 6000 1:1 zamiast 7000 1:2?

Procesory X3D są mało wrażliwe na RAM. 4800 z ręcznie zoptymalizowanymi timingami dalszych rzędów daje niewiele niższą wydajność niż 6000 :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do x3d to fakt przyrosty pomiedzy czestotliwosciami nie sa jakies duze, ale skoro optymalizujemy obie platformy trzeba z obu brac to co najlepsze, a nie faworyzowac jedna z nich .

 

Edytowane przez zachy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SebastianFM napisał:

Czy może ty wiesz o ile % byłaby wyższa wydajność w grach na 7800X3D przy pamięciach 6000 1:1 zamiast 7000 1:2?

Nie wiem i nie chce się domyślać. Fajnie byłoby żeby ustawione były ramy optymalnie i tu i tu.

 

Godzinę temu, tomcug napisał:

Procesory X3D są mało wrażliwe na RAM. 4800 z ręcznie zoptymalizowanymi timingami dalszych rzędów daje niewiele niższą wydajność niż 6000 :E

Pytanie czy tryb asynchroniczny im nie szkodzi?

Ale stawiam że też nie za bardzo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche szkodzi i na pewno nie jest to dobry wariant do testow amd.

Dlatego dobrze jest robic testy w warunkach dobrej/optymalnej pracy danych archi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...