Skocz do zawartości
xm700

problem z rtx 4070s - po 2,5 miesiąca używania duży wzrost temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Kartę 4070s Palit Panther kupiłem w połowie lipca 2024. Zrobiłem standardowe testy, np. furmarka- byłem zachwycony temp. Po godzinie testu karta miała 1500rpm i temperaturę 64-66 stopni -w takim zakresie utrzymywała się od 10min. do 60 min testu , zaś hot spot 75 do 78 (tak się wahało przez cały test)

Karta przetestowaną, oddałem synowi do użytkowania. Ustawiłem również limit klatek,, co dało przeciętne użycie w grach około 150W (w furmaku było to 235W do 245W). Zależy od gry, a syn dużo gra też Minecrafta, gdzie karta bierze może z 60W. Czyli przez te 2,5 miesiąca karta nie była męczona, można powiedzieć na pół mocy chodziła.

Ostatnio przeczytałem o problemach z pastą w rtx 4000 i z ciekawości ponowiłem test furmark. Wyniki były... no prawie z krzesła spadłem. Zaledwie 10 minut testu i obroty 1750, temp 69, a hot do 85 stopni. Nie testowałem dłużej niż 10 minut.

 

edycja: dodam jeszcze że w lipcu miałem w pokoju 26 stopni, a dzisiaj 21. 

 

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens puszczania Furmarka na godzinę w nowej karcie, zamiast testować chłodzenie w bardzo wymagających grach ? Włącz z ciekawości demo Quake 2 RTX na full to będę miał porównanie, bo kilku znajomych ma Palita JetStream. Pewnie Ci chodziło o Gainward Panther, ale to jest to samo chłodzenie. Tutaj i tak jeszcze tragedii nie ma, były u nas na forum przypadki, gdzie HS do 100 stopni dochodził.

https://store.steampowered.com/app/1089130/Quake_II_RTX/

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nazwę karty pomyliłem, pełna nazwa: Gainward RTX 4070 Super Panther OC

Gry również testowałem tuż po zakupie, ale nie mam notatek, dlatego podałem przykład z furmarka. 

W grach również teraz hot przekracza 80 stopni, a wtedy w grach hot: nie przypominam sobie więcej niż 75 stopni.

Jeszcze jedno: wtedy w furmarku zegar był 2600MHz, a teraz nie przekroczył 2500Mhz.

Quake przetestuję jutro, bo mam nieco utrudniony dostęp do tego kompa.  czy coś ewentualnie przestawiać w tej grze pod test ?

Zastanawiam się czy będzie coraz gorzej i co z tym robić. W takim tempie za kolejne kilka miesięcy pasta do wymiany. Czy serwis gainwarda wymieni, czy będę zbywany bo "ten typ tak ma", albo trzeba będzie robić samemu, a doświadczenie mam niewielkie z GPU, tylko raz w życiu wymieniałem na starej i prostej karcie.

Twoja karta Palit 4070Ti nie ma tego problemu?

 

Edytowane przez xm700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swojej karcie - Zotac 4070 Ti Trinity - też zauważyłem wyższe temperatury niż tuż po zakupie, z tą różnicą, że mój egzemplarz ma już półtora roku. 

Na pewno przed upływem gwarancji nie zamierzam samemu wymieniać pasty i termopdów. Trzeba monitorować sytuację, a w razie konieczności oddać na serwis producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...