Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ryzykowałbym jednak gołego VRM i VRAMu, szczególnie na 2080Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wentylator przed zasilaczem a jeszcze widze że poprzedni właściciel też o tym pomyślał. Kusi jeszcze ten seahawk z a allegro i pewnie wstrzymam się z rozbieraniem trochę. Ale fajnie to będzie pasowało do phantom z390 itx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ITXa hybrydy dobra sprawa. ALE NIE BEZ GWARANCJI! Nie kupuj kota w worku.

 

 

 

ADRES DO REKLAMACJI

 

Jarek Aleksiuk

Adres Zmienny

00-000 Zmienny

 

 

Kupując u mnie otrzymujesz dwuletnią rękojmię - to tak jakbyś kupował w sklepie! To znaczy, że jeśli w ciągu 24 miesięcy od daty zakupu sprzęt ulegnie uszkodzeniu nie z Twojej winy, to towar zostanie wymieniony na mój koszt, lub zwrócę Ci pieniądze!

 

W przypadku awarii po prostu napisz do mnie email ( aleksiuk.jarek@int.pl ) , a ja podam Ci adres do zwrotu i szczegółową instrukcję - wszystko po to, żeby zaoszczędzić nasz czas!

 

 

I może jeszcze frytki do tego? Ssanko gratis ?! I tutaj jedzie i strzela jak gościu zwraca za dwa lata 5 tysięcy zeta. Ewentualnie zawsze można podjechać z karta na rozmowę do 00-000 Zmienny

 

https://www.google.p...mienny/@37.0625,-95.677068,4z

Nie możemy znaleźć „Zmienny

Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma literówek. Spróbuj dodać nazwę miasta, region lub kod pocztowy.

Wyszukaj w internecie

Czy to miejsce powinno być na Mapach Google?

Dodaj brakujące miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ok w końcu znalazłem to:

http://oc.jagatrevie...ce-rtx-2080-ti/

 

Testu na yt o którym mi pisałeś nie znalazłem a szukałem. Jutro sprawdze metrówką jak z wymiarami. Jakieś wentyle do tego ultrathin teraz myśle. Cisza priorytet.

 

Kraken i 120 vs 240mm na 2080TI:

 

 

Nie ryzykowałbym jednak gołego VRM i VRAMu, szczególnie na 2080Ti.

 

 

Właściwie nie trzeba się niczego obawiać. Wentylator ogarnia.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać coś takiego pod budowę własnego NAS'a: https://www.gigabyte...037UN-rev-10#sp

Macie jakieś namiary na fajne obudowy które pomieszczą 2 x HDD pod RAID1 i zasilacz ATX lub w ostateczności SFX? Wszystko co widziałem to jakieś kiepskiej jakości obudowy.

 

https://www.purepc.pl/obudowy/cooler_master_mastercase_h100_przewiewny_salonowy_maluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sieci już można wyszperać ciekawe info. AIO 360mm potrafi zostać Mielone przez powietrzne Towery.

 

Ponoć rdzenie Zen2 do sprawnego chłodzenia potrzebują większe bloki wodne. Tak żeby finy były nad rdzeniami a nie kończyły się za szybko.

 

Z tej okazji pytania:

 

1.Jaki rozmiar rdzenia z Finami ma blok EK Evo ?

2. Jaki byłby blok z największym takim rdzeniem? 

.Alphacool jest chyba duży, reklamowany  kiedyś jako 10core ready.

 3. Ma ktos wymiarowke rdzeni Zen2?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiej sytuacji z threadripperem?, gdzie właśnie bloki były zdecydowanie za małe, i wielkie aio przegrywały z coolerami noctua w tej specjalnej wersji pod threadrippera z ogromną podstawką (ale cooler/ilość hp ta sama co w standardowym modelu).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz bez obaw?

 

Zna ktoś rozmiar rdzenia z Finami w Evo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak będzie, mówię że aio miały problemy na threadripperach.

edit: zabrakło tam znaku zapytania :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK wypuściło chba nawet lekko większe bloki na TR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK odwaliło kilka wpadek z blokami pod TR. Wypuścili większe podstawy, ale bez zwiększonej powierzchni finów, dopiero potem przekonstruowali blok i zwiększyli powierzchnię finów.

 

EK Velocity ma powierzchnię finów 33,5x34,5 mm, Supremacy miał 30,5x32,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy to normalne że jak zakładam wąż 10/16 na złączke EK 10/16 i dokręcam pierścien, to przy użyciu niedużej siły wąż schodzi ze złączki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK odwaliło kilka wpadek z blokami pod TR. Wypuścili większe podstawy, ale bez zwiększonej powierzchni finów, dopiero potem przekonstruowali blok i zwiększyli powierzchnię finów.

 

EK Velocity ma powierzchnię finów 33,5x34,5 mm, Supremacy miał 30,5x32,5 mm.

 

Ciekawe czy te ścięte narożniki nie będą w tych EK akurat nad rdzeniami ryzenow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś wymiarowke. Chyba powinno być ok. Ale te ścięte narożniki w EK plus konstrukcja chłodzenia pod centralne umieszczenie rdzenia będzie działać chyba bez rewelacji.

 

W jakim programie można sobie tak wymiarowac?c?

 

cpu33.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, te AIO CM'a to też niezła lipa, nie daje sie odpowietrzyć...cały czas bulgocze w nim płyn. Czasami na 2h sie uspokoi i potem znowu. Jobla można dostać.

https://youtu.be/TFpVtGjfXcs

 

Minciu, na tym foto łatwie zobaczyć jak są ustawione, imo spokojnie mieszczą sie pod finami na bloku/AIO.

q9gzi8s8p3a31.jpg

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś programik do wymiarowania i wychodzi tak średnio bym powiedział. 

 

Wymiarowo dosłownie mieści się na styk EK EVO. Natomiast dysza jest w totalnie złej pozycji. Między rdzeniami zamiast nad rdzeniem.

 

 

Pompy Asteka to 30x26mm ale też z dyszą na środek.

556b93b3_Threadripper2-AsetekCLCbasenew.png

 

 

 

 

 

EK-SUPREMACY-EVO-rotated.png

 

 

 

EK-SUPREMACY-EVO-max-core-size.png

 

 

cpu33.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jr5ArvE.jpg

 

Ktoś się może orientuje czy docisk na pamięciach jest właściwy?

Układ działa tak od pół roku muszę zbijać TDP ponieważ inaczej pamięci trochę wariują :E

Zobaczyłem na filmie o LC że bloki EK vector maja za długie śruby.

I jak tak patrze to wydaje się że coś to jest w powietrzu. Termopady nie wyglądają na "ściśnięte" :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mojego h1150i to pacjentowi się poprawiło, choć i tak mam wrażenie, że to padnie nie później niż w 2 lata 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, stary szajs z czasów Nehalema i FXów jeszcze często widać na sprzedaż. Zawsze przed końcem gwarancji możesz sfajczyć pompke na zasilaczu regulowanym i dostaniesz nowy cooler ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malował ktoś jakies alu/ radiatory farbą miedzianą? jak to wyglada?

 

niestety duzego coolera gpu miedzianego raczej nie znajde, a kingpina gpu nie bede kupował bo mi az taka moc nie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, stary szajs z czasów Nehalema i FXów jeszcze często widać na sprzedaż. Zawsze przed końcem gwarancji możesz sfajczyć pompke na zasilaczu regulowanym i dostaniesz nowy cooler ;)

ha tfu na cebulactwo robactwo.

 

niestety duzego coolera gpu miedzianego raczej nie znajde, a kingpina gpu nie bede kupował bo mi az taka moc nie potrzebna

jakiegoś Thermaltake'a starego albo Ninję Cu?

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha tfu na cebulactwo robactwo.

 

 

jakiegoś Thermaltake'a starego albo Ninję Cu?

 

CPU mam wszywtkie miedziane ever chyba

 

ale na GPU są chyba dwa i wyglądowo nie pasują

 

mam Mk26 i dziabnałbym na miedziany tylko jak nie bedzie wygladac jak miedź to troche lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Czy ma znaczenie w jakiej pozycji jest chlodnica?

Dokładniej opisując, mam AIO, przewody które wychodzą z chłodnicy mają być na górze czy to nie ma znaczenia? jeśli będzie ona zamontowana pionowo a nie poziomo.

1454524108657ceGtcd2_5_11_l.jpg

 

tak jak na tym zdjeciu, "góra" chłodnicy jest na górze ;) czy coś zmieni jeśli obróciłbym ją o 180 stopni?

Czy chłodnica zawsze musi być nad blokiem czy może być poniżej? Tylko czy wtedy jest łatwiej zapowietrzyć pompę?

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientacja chłodnicy nie ma znaczenia, to w jakiej kolejności wszystko połączysz też nie ma znaczenia. Jedyne co się liczy to to, że rezerwuar musi znajdować się nad pompą i być bezpośrednio z nią połączony, co w przypadku układu combo (jak u Ciebie) tez nie ma znaczenia :P.

 

Jeśli montujesz sobie kranik do spuszczania cieczy, to pamiętaj, że jego najlepiej dać w najniższym punkcie pętli, bo wtedy znaczna część cieczy sama sobie ładnie zleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma AIO :)

 

W AIO sprawa jest trudniejsza bo nie ma rezerwuaru. W układzie zawsze jest powietrze i trzeba to tak montować, żeby mogło się gdzieś to spokojnie zbierać.

 

Czyli np daje się chłodnicę na TOP wężami skierowanymi do dołu. Wtedy zapowietrza się chłodnica a nie pompka.

 

Jak poziomo to najlepiej chłodnicę dać odwrotnie jak na zdjęciu. Tak żeby wlot i wylot był na dole. Powietrze będzie zbierało się w górnej części i będzie spoko działać.

 

 

 

Przy LC nie ma to znaczenia, szczególnie z D5/DDC bo te pompy jak pierdzielną przepływem, to z miejsca całe powietrze przepychają do rezerwuaru i nic się nie zapowietrza.

 

 

Jeszcze jedna ciekawostka, dobrze jest użyć cooler zwykły na CPU na czas montażu aio. Chłodnicę zamontować tak jak napisałem a blokopompką pracuyjącą manipulować RPM machać nią prawo lewo ale bez chłodnicy :) Chłodnica ma robić za rezerwuar ;)

 

Tu jest jeszcze taki pseudo poradnik o gównie w AIO:

 

Ale tak nie machaj bo to losowanie jak w lotto macie. AirBubels nie znikną. Muszą gdzieś się zebrać i najważniejsze jest, aby zbierały się w chłodnicy a nie w pompie ;D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...