Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość flaa123

Aktualizacja systemu oczywiście zrobiona. Już ściągam co Miran podał mi link za co oczywiście dziękuję. Nie wiem czy będzie działać czy nie, ale prędko się o tym nie dowiem - bardzo słaby hosting 5,3kb/s przy internecie 5MB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalowałeś przestarzałego XP'ka - to musisz zrobić aktualizacje systemu. Przed instalacją sterowników do karty musisz zainstalować poprawkę "Microsoft UAA Bus driver update for High Definition".

 

Jaką masz wersje Windows?

 

Tu masz jeszcze linka klik te są ze strony producenta.

Edytowane przez Miran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość flaa123

Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie wrzuciłem sobie w puszkę Audigy2 Value. Zainstalowałem stery Daniel_K wersja 3.8 i nie mogę dojść końca z ustawieniami. W konsoli audio mam zakładkę CMSS 3D gdzie włączam lub wyłączam CMSS 3D lub CMSS 3D 2.

Poza tym jest też zakładka Decoder gdzie jest DolbyDigital i w ustawieniach mam włączone DolbyDigital ProLogic i DolbyDigital EX.

 

Pytania:

1. Czy to wszystko ma być włączone gdy gram na słuchawkach (chodzi mi o pozycjonowanie)

2. Co wyłączyć gdy przechodzę na głośniki?

3. Czy w zakładce Speakers przełączać za każdym razem głośniki/słuchawki jak będę przepinał urządzenia czy może być cały czas na głośnikach? I jaką opcję głośników ustawić do słuchawek - normalnie headphones, zostawić na ustawieniu 2+1 głośniki czy dać jakąś opcję z większą ilością głośników?

 

Głośniki mam jakieś stare badziewia 2+1 Creative, ale zależy mi na ustawieniu do słuchawek bo się motam.

 

Edit: przetestowałem kx-y, PAX i Daniel_K. kx to dla mnie jakaś magia, PAX na słuchawkach robią okropny dźwięk. Jednak dla mnie najlepsze Daniela. Zauważyłem że w czasie gry przy przełączeniu opcji z głośników na słuchawki dźwięk się zmienia na lekko studzienny ale poprawia się pozycjonowanie. Ale na tym kończy się moja wiedza. Proszę o pomoc.

Edytowane przez RayvenPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane i wg mnie warto.

Tzn jest dobrze, choć pewnie nie zauważyłem, jak i pewnie inni różnicy.

Bug, że <5% głośności w panelu nic nie słychać niestety pozostał, ale jakoś przetrzymam go, bo chyba nikt go nie naprawił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze. Żeby nie przedłużać przejdę od razu do sedna. Od kilku dni mam problem ze swoją kartą SB Live 0100. Problem polega na tym... że nic nie słychać, ale po kolei. Jako, że mam Win 7 zainstalowałem stery kx project i wszystko ładnie śmigało, niestety do czasu. Od kilki dni żaden dźwięk się nie wydobywa z mojej karty, chociaż w panelu sterowania wszystko wygląda ok: http://i.imgur.com/d3caP.png Wychodzi na to, że mechanicznie wszystko działa, raczej coś z oprogramowaniem(windows? stery?)

Oto moje wysiłki, które spełzły na niczym:

1. Reinstalacja sterowników(odinstalowanie poprzez menedżera urządzeń).

2. Przepięcie karty do innego slotu PCI.

3. Modły do bóstw wszelakich.

Kartę sprawdziłem u kolegi i u niego działa(sic!)

Moje bebechy: Gigabyte P965 S3 rev 3.3, Core 2 duo E4300, 6 GB ram, Radeon HD4850, dwa dyski 500+160, zasilacz Tacens 450

Moje hipotezy to:

1. Coś trzeba w BIOSie przestawić, chociaż zresetowałem go i dalej nic.

2. Coś trzeba w sterach kx project przestawić, ale tego tam jest tyle, że się boje tykać czegokolwiek(tył z przodem zamieniałem i dalej nic)

Jakieś pomysły, teorie bo ręce już mi opadają i nie wiem co robić? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze opcja:

- przestawienie BIOS na default

- format i reinstalacja systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchaczy :)

 

Czy testował ktoś już na X-Fi stery XFI_SupportPack_2_5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Why should I install this Pax alternati've?

Pax is aimed at improving sound quality and to give a more deeper bass sound, while retaining the clarity of the overall output audio. Most users continue to use Pax drivers once moving over and never look back!

Warto się w to bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się w to bawić?

 

JA pytam nie po PAX tylko stery od Daniela.K

 

Teraz używam 2.0 + encodery DTS i lece po optyku, jest super i na dniach zmienię na 2.5 z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy różnica jest wyraźna, to mnie ciekawi.

Czego używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko czy różnica jest wyraźna, to mnie ciekawi.

Czego używasz?

 

Słuchawek HAMA z MediaMarkt - żartowałem

 

Technics SA-DX 950 5x100 W DIN + sub aktywny RCA (firma Thompson z USA) 150W

 

PS. A poprzedniej karcie Audigy 2 oryginalne stery to porażka, PAXy troche lepsze a od Daniela.K rewlacja 3.8 (teraz już widzę nowsze 4.0) I taki miałem kaprys zmiany karty po 6-7 latach na X-fi :thumbup:

i to słychać. Mam tez integrę ALC 892 z optykiem DOLBY Home Theater siem zwie - tragedia :lol2::mad2:

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies swierze stery dla creative audigy se oem ? Bo te ze strony Creative jakies dziwne.

 

Sorki za brak polskich pisze z WIN 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Jestem zmuszony zamienic xfi xtreme music na XFI SURROUND PRO ze wzgledu aby uniknac ciagniecia kabli audio w budzie bo mi szumia i sciagaja szumy. Musze miec zewnetrzna i pytanie czy sa do niej zmodyfikowane stery jak do xfi msuic'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba był jakiś support pack, ale pamiętam, że miałem problemy ze znalezieniem serwera z niewygaśniętym plikiem. Na twoim miejscu szukałbym innego rozwiązania, bo ten Pro jest gorszy od Musica, chociaż jak masz sprzęt słaby, to może tego za bardzo nie odczujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem Twój post ze sterownikami pax'a. Wiem że jest słabsza niż music ale jestem zmuszony do zewnętrznej. Myślę że na pax'ach nie będzie grać duuużo gorzej niż music na daniela k sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Relatek ALC662 otóż na CD ze sterownikami do płyty głównej mam Creative Sound Blaster X-FI MB. Opłaca się kupować do tego licencje, może da się to aktywować za darmo? Ogółem poprawia to dźwięk czy to tylko pic na wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bedą najlesze do x fi audio (wersja na pci x1)

Te z strony creative coś nie do końca działają. Mimo że się zainstalowały to jednak nigdzie nie ma folderu i słuchawki szumią, jednak nie zawsze, zależy od czego co robie np kiedy wlaczy gre to mocniej, lub jeśli przewijam strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Relatek ALC662 otóż na CD ze sterownikami do płyty głównej mam Creative Sound Blaster X-FI MB. Opłaca się kupować do tego licencje, może da się to aktywować za darmo? Ogółem poprawia to dźwięk czy to tylko pic na wodę?

Jak zwykle... Jest odpowiedni temat :)

http://forum.pclab.pl/topic/493096-Creative-XFi-MB-czyli-ulepszamy-integrę/

Nie słuchałem, ale w cuda nie wierzę.

 

Panowie to nikt nic nie wie o sterach daniela k do creative surround pro usb?

Pewnie już znalazłeś:

http://www.technewshw.com/forum/showthread.php?t=1179

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co, masz GTX 480 na stanie?    
    • Chyba Warszawa tyle wiem, a co chodziło nie wiem. 
    • @krzysiak właśnie Fortis 3 ma swój "backplate" chociaż pod jednym z filmików na tubie oficjalnie z konta silentiumpc pisali ze podejdzie pod am5. Tak więc nie wiem... PS. Te lexary to taki wypas cena-jakość, że każdy je polecą? Myślałem o goodramach co by naszym dać zarobić ale wszędzie te lexary polecają...
    • Powodzenia na nowych zasadach, musiałbyś sprzedać bardzo duża nadwyżkę energii za dobrą cenę. A jak niedługo wprowadzą cenę dynamiczną to dostaniesz i po 10-15 groszy za 1kWh albo wcale 🤣 Teraz opłacę się tylko założyć tyle ile jesteś w stanie wykorzystać na własne potrzeby nie wiem 2-3kW max.   
    • Zapewne tak. A jednak większość nawet w rynku amatorskim wybiera świadomie 24 klatki gdzie mają dostępne 60. I robią to bo podoba im się te kinowy feeling, I ja ich rozumiem bo widzę to dokładnie tak samo. Logika podpowiada że powinno się podobać bardziej to co ma więcej klatek ale jednak tak nie jest. Żeby się wszyscy mogli przestawić to nagle wszytko musiałby być w hfr. Ogólnie to jak wcześniej ktoś pisał hfr to nie tylko kwestia ilości klatek ale i inne podejście do tworzenia ujęć itd. To nie jest takie hop siup jak z grami. Można się śmiać z twórców gier którzy gadają o "cinematic experience" problem w tym że gry to nie film. Może jeszcze w przerywnikach tak ale to też z immersji wybija a jest dokładnie w drugą stronę jak z kinem. Przykład mortal kombat chyba 9 albo 10 który ciosy xray czy fatality miał 30 FPS pomimo że na pc gra działa w 60. Nie muszę nikomu chyba tłumaczyć jakie to dziwne było. A tu jeszcze czytamy że w avatarze 2 tylko część scen była w hfr więc wtf się pytam. Ta nie konsekwentność jest dla mnie osobiście męcząca. Tak samo dziwię się ze tylu graczy nie widzi w vrr ze zmienia się FPS gdzie jednocześnie chcą grać w hfr. Ja mogę grać w 30, 60, 120, 144, 165 czy 240 fps bez najmniejszego problemu byle ten fr był stały. Bo jak się zmienia to szlag mnie trafia i psuje mi to rozgrywkę. Synchronizacja klatek tylko powoduje nie rozrywanie obrazu, nie powoduje że nie widzę że z płynnych 165 fps nagle spada do 120  czy 120 na 80, 60 na 40. Po prostu dla mnie ta zmienna płynność jest nie do przyjęcia.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...