Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Karta w sygnaturce

Pewnie nie tylko ja mam wyłączone wyświetlanie sygnatur. No i sygnaturka się zmieni, i już nie będzie wiadomo o jaką kartę chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

 

Już piszę: X-Fi Xtreme Gamer. Zresztą jak pisałem o Alchemy, to już można i tak się kapnąć, że chodzi o jakiegoś "kreta". A tak poza tym, masz wyłączone wyświetlanie, ale sam używasz sygnaturki. ;)  I można coś więcej odnośnie mojej ciekawostki? Dodam, że patch do gry zainstalowany.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Ludzie piszą, że gra jest na OpenAL, a to by oznaczało, że Alchemy nie jest Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie. Po przestawieniu na sprzętowy i restarcie gry, dalej jest programowy. Jak puszczę przez Alchemy, to nie ma dźwięku; wtedy także próbuję przestawić i ciągle uruchamia się z programowym. W sumie sprawa z OpenAL jest dziwna, ponieważ w DiRT'e (jedynce - pełny EAX 5.0) mam ustawione w opcjach przez OpenAL i niby ikonka EAX się świeci, że jest aktywna, ale nie słychać efektów. Natomiast po przepuszczeniu tego przez Alchemy (ciągle OpenAL ustawiony) są efekty, bo jak mało w której grze, tutaj jest to na prawdę ładnie i w dużym stopniu wykorzystane i wiem, że jest dobrze, tak samo brzmiało na XP gdzie się Alchemy nie używało. Stąd twierdzę, że tak czy siak wypada użyć Alchemy. Jednak fanty są z tym F1, bo tu nic nie działa.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak fanty są z tym F1, bo tu nic nie działa.

Napisz w dwa miejsca: do supportu Creative i gry. Daj znać jak coś się wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo lamię albo coś jest serio zrąbane.

 

Próbuje usunąć sterowniki Driver Seeperem.

Cretive Sound>analizuj>czyść> musowy reset komputera.

Już tak 5 raz.

 

Powtarzać czynność do skutku czy robię coś źle :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Driver Cleaner. Przeczyść czym rejestr i możesz ręcznie przewertować C (folder Windows możesz sobie pominąć :E ) w poszukiwaniu czegokolwiek z nazwą Creative itp., obowiązkowe pokazanie ukrytych folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje usunąć sterowniki Driver Seeperem.

Raz wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na wstępie dodam, że zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Mam problem z głośnością na głośnikach Logitech X-530, płycie głównej Asrock P970 Extreme 3 i systemie Windows 7 64bit i sterowniku dźwięku Realtek HD Audio R2.70. Pierwszy problem to po podłączeniu jakiegokolwiek jack'a Realtek nie pyta jakie to urządzenie (na starym kompie pytał), przez co nie mogę podłączyć głośników i słuchawek z tyłu bo nie mogę ustawić dwóch wejść na głośniki przednie (na starym PC tak śmigało), więc słuchawy z mikro mam aktualnie podłączone z przodu. Drugi problem, ważniejszy to taki, że właśnie przednie głośniki grają sporo ciszej od pozostałych, co irytuje najbardziej podczas rozmowy na skype, bo z nich idzie dźwięk rozmówcy. Głośniki są w pełni sprawne, więc winy należy szukać po stronie komputera. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu pojawil sie u mnie bardzo irytujacy problem... Wszystko bylo dobrze i dzialalo jak nalezy. Nagle po wlaczeniu komputera w glosnikach slychac trzaski. Nie wazne, czy slucham muzyki, gram, ogladam film.. trzaski nie ustepuja :/. Problem wystepuje zarowno, gdy np. ogladam film na TV i dzwiek leci do ampliunera przez kabel HDMI, albo jak slucham muzyki przez standardowy jack - chinch. AMplituner jest na 100% sprawny, bo odtwarzacza Blu-Ray, czy dekodera n nic sie nie dzieje. Jakies sugestie ?. Reinstall sterownikow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie też dołączę ze swoim problemem. Posiadam kartę creative x-fi xtreme gamer już jakieś 3 lata. Od instalacji systemu na dysku ssd pojawił się problem ze znikającą z systemu kartą. Średnio co 3 dni karta znika. To znaczy jest w widoczna w menedżerze urządzeń ale nie ma dźwięku. Próbując otworzyć volume panel dostaję monit, że nie ma urządzenia. Wtedy wystarczy, że odinstaluje sam sterownik do karty, restart, zainstaluje sterownik od nowa i dźwięk jest. I tak w koło macieju. Czasami jest tak, że wszystko niby działa, karta jest widoczna a dźwięku też nie ma. Otwieram volume panel, a on albo się w ogóle nie otwiera, albo jak już się otworzy to jest w nim tylko zakładka mixer i nic więcej. Wtedy muszę odinstalować cały pakiet od dźwiękówki i zainstalować od nowa. Testowałem na modowanych sterownikach daniela k w wersji 2.0 i 2.5. Wcześniej system miałem zainstalowany na zwykłym hdd i wersję xfi support pack 2.0. Przez ponad rok nie było problemów. Co to może być? Może ktoś się z tym spotkał i znalazł rozwiązanie. Zastanawiam się czy to czasem sama karta nie dogorywa, ale jak już działa to działa tak jak powinna.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie też dołączę ze swoim problemem. Posiadam kartę creative x-fi xtreme gamer już jakieś 3 lata. Od instalacji systemu na dysku ssd pojawił się problem ze znikającą z systemu kartą. Średnio co 3 dni karta znika. To znaczy jest w widoczna w menedżerze urządzeń ale nie ma dźwięku. Próbując otworzyć volume panel dostaję monit, że nie ma urządzenia. Wtedy wystarczy, że odinstaluje sam sterownik do karty, restart, zainstaluje sterownik od nowa i dźwięk jest. I tak w koło macieju. Czasami jest tak, że wszystko niby działa, karta jest widoczna a dźwięku też nie ma. Otwieram volume panel, a on albo się w ogóle nie otwiera, albo jak już się otworzy to jest w nim tylko zakładka mixer i nic więcej. Wtedy muszę odinstalować cały pakiet od dźwiękówki i zainstalować od nowa. Testowałem na modowanych sterownikach daniela k w wersji 2.0 i 2.5. Wcześniej system miałem zainstalowany na zwykłym hdd i wersję xfi support pack 2.0. Przez ponad rok nie było problemów. Co to może być? Może ktoś się z tym spotkał i znalazł rozwiązanie. Zastanawiam się czy to czasem sama karta nie dogorywa, ale jak już działa to działa tak jak powinna.

 

Ja mam pół roku Gammera X-fi ze sterami D.K 2.5 Win7 32bit + Encodery DTS za 25zł I leci 5 metrów po optyku do Ampli. Jakość super a poprzednia Audigy 2 po optyku nie dawała tyle wrażeń i szczegółów co ten Gammer :thumbup: Aha SSD mam od ponad roku i zapitala aż miło Goodramek PRO

 

Może coś siedzi w systemie u Ciebuie i blokuje, próbuj wsadzić kartę i inny slot P:CI na mobo, tak miałem kiedys na Abicie KN9, karta TV i Audigy 2 gryzły sie i musiałem żaglować portami PCI aż wyszło w końcu na dobre :mad2::hmm:

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem inny slot też. Nic nie daje. Na Pci mam karty dźwiękową i sieciową. Wcześniej działało to cały czas i takich kwiatków nie było. Cholera wie co to może być. Tylko, dlaczego co parę dni a nie codziennie? Dziwne.

 

EDIT

 

Sterowniki działały 3 dni :o Dzisiaj po odpaleniu kompa dostałem taki oto monit przy otwieraniu volume panel:

ed79382bd563cc98m.jpg

 

Jak widać karta jest widoczne w menedżerze urządzeń. Sam juz nie wiem co jest. Odinstalowałem sam sterownik i zaktualizowałem przez menedżera i działa. Jakieś sugestie? Bo ja tak się zastanawiam czy to aby przeniesienie katalogu temp na inną partycję na dysku hdd nie może mieć na to wpływu.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałłł

Próbowałem inny slot też. Nic nie daje. Na Pci mam karty dźwiękową i sieciową. Wcześniej działało to cały czas i takich kwiatków nie było. Cholera wie co to może być. Tylko, dlaczego co parę dni a nie codziennie? Dziwne.

 

EDIT

 

Sterowniki działały 3 dni :o Dzisiaj po odpaleniu kompa dostałem taki oto monit przy otwieraniu volume panel:

ed79382bd563cc98m.jpg

 

Jak widać karta jest widoczne w menedżerze urządzeń. Sam juz nie wiem co jest. Odinstalowałem sam sterownik i zaktualizowałem przez menedżera i działa. Jakieś sugestie? Bo ja tak się zastanawiam czy to aby przeniesienie katalogu temp na inną partycję na dysku hdd nie może mieć na to wpływu.

Pobierz najnowszą wersję pax drivers

http://www.hardwareheaven.com/pax-download-pci-x-fi-series/217152-pax-master-pci-xfi-all-os-driver-suite-v2-25a-default-tweak-edition.html

W/g tego co jest napisane:

"Fix SSD start up missing sound issue. Fully works now Enjoy."

powinny one rozwiązać Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz najnowszą wersję pax drivers

http://www.hardwareheaven.com/pax-download-pci-x-fi-series/217152-pax-master-pci-xfi-all-os-driver-suite-v2-25a-default-tweak-edition.html

W/g tego co jest napisane:

"Fix SSD start up missing sound issue. Fully works now Enjoy."

powinny one rozwiązać Twój problem.

 

Dzięki. Już pobieram i się zobaczy. Tylko się zastanawiam jak się one mają do xfi support pack od daniela k. Ja już się do nich przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowalem dzis od nowa system. Mam problem z moja karta dzwiekowa. Gdy wchodze do menadzera udzadzen, wyswietla mi sie zolty zapytajnik przy "urzadzenie audio na high definition audio". Mam Windows XP i glosniki Creativa. Poslugiwalem sie roznymi programami(np.EVEREST), ale wchodza na audio nic nie ma,tak jakby karta byla odlaczona. Nic nie odlaczalem, zostalo tak jak przed instalacja systemu. Jedynie w PC Wizard wyswietlily sie informacje na temat multimedii w komputerze. Nie wiem czy to cos da, ale Device Audio jest : GigaByte Technology 82801J (ICH10) HD Audio Controller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta zintegrowana?

Jaką masz płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś rozwiązanie co do działania mikrofonu na Audigy 2 na systemie Windows 7 64 bit z 4 gb ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś rozwiązanie co do działania mikrofonu na Audigy 2 na systemie Windows 7 64 bit z 4 gb ram ?

Pobaw się sterownikami alternatywnymi. Daniel_k często w opisach się chwalił, że "4GB approved".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś rozwiązanie co do działania mikrofonu na Audigy 2 na systemie Windows 7 64 bit z 4 gb ram ?

 

Info ze strony Daniel_K

http://nomoregoatsoup.wordpress.com/2010/04/21/daniel_k-audigy-series-support-pack-3-8/

 

Microphone issues on Windows 7/Vista 64-bit (x64) with 4GB of RAM or more

Audigy driver does not support 64-bit addressing, resulting in random issues with the Microphone (static, robotic or distorted voice, white noise).

[...]

 

Remove all apps, driver then remove the Creative folders in the Program Files (x86) and Program Files folders.

Under the 64-bit edition of Windows 7/Vista, you might want to try the Win7Vista_4GB_MicFix.reg registry patch that might fix the issues with the Microphone when there are 4GB of RAM or more memory installed. Simply double click the registry file and restart Windows. It is not guaranteed to work on every system.

http://www.sendspace.com/file/ebjvew

 

Możesz też spróbować nowe PAX'y, może akurat będzie działało

http://www.hardwareheaven.com/pax-download-audigy-series/217151-pax-pci-audigy-all-os-driver-2012-v4-25a-default-tweak.html

Edytowane przez Feniosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana sterowników nic nie pomogła. Odłączyłem audigy 2 i jade na integrze i ku mojemu zaskoczeniu integra gra porównywalnie lepiej. Nie potrzebnie sie tyle męczyłem z tymi sterownikami jak na integrze jest tak samo. Świadczy to tylko o tym że ten układ już jest przestarzały i nie należy go już polecać bo obecne integry oferyją podobną jakość dzwieku.

Edytowane przez daniel105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem. Wszystko działa do ponownego uruchomienia kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak rega uruchamiasz to musisz ponownie uruchomić komputer aby zmiany zaczęły obowiązywać. Jak może ci działać przed ponownym uruchomieniem ? Na pewno mówimy o tym samym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...