Skocz do zawartości
Alejajca

ForceWare - czyli oficjalny wątek o sterownikach pod GeForce

Rekomendowane odpowiedzi

Pawełek a jaki jest sens pisania takich monologów...? Upał? Nuda? Rodzice wyjechali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że on dobrze pisze odnośnie niezrozumiałej manii co niektórych zmiany sterowników co numerek. Niektórzy się naoglądali magicznych testów z magicznymi zyskami z nowszych sterów, albo mają nierealistyczne oczekiwania i łapią się na efekt placebo z innego powodu, taka prawda :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bourne2008 no tak, kiedy nie potrafi się nic innego powiedzieć, to złośliwości czas start!

@Eltik tak, tylko mi chodziło o taką zmianę bez wyraźnego powodu. Tzn. nie mamy żadnego błędu czy problemu, nie potrzebujemy profilu do jakiejś premierowej gry, sterownik nie dodaje jakiejś nowej funkcji typu FSR itp. Cały czas wyłącznie dopytywałem osób, które robią aktualizację wyłącznie dla wyższego numerka. I właśnie te osoby nie potrafią niczego konkretnego odpowiedzieć, tylko mieszają mnie z błotem, bo im nagle psuje światopogląd i zwróciłem uwagę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pawelek6 napisał:

I właśnie te osoby nie potrafią niczego konkretnego odpowiedzieć, tylko mieszają mnie z błotem, bo im nagle psuje światopogląd i zwróciłem uwagę.

Typowe ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć ze to wy, panowie @Pawelek6@tomcug i @sideband wpadliście do tego tematu i usilnie promujecie narracje ze cos nie ma sensu, bo czy widać różnice.
Najlepsze jest to ze nikt tutaj nawet nie pisał, że instaluje za każdym razem najnowsze sterowniki :D

@bourne2008 dał info że są nowe sterowniki, potem @leven napisał, że ma na nich jakieś problemy, potem ja odpowiedziałem ze odzew na guru3d jest pozytywny i nagle @Pawelek6 wyjechał z teoria, za chwile dołączył @sideband, naturalnie i tylko czekałem aż tu jeszcze wpadnie @tomcug ze swoimi mądrościami. Na was dwóch zawsze można liczyć w takich sytuacjach jeśli chodzi o CPU albo GPU, zawsze. :D

To ja jeszcze wam tylko zadam pytanie, rozumiem ze jak nie ma różnic to siedzicie na premierowych sterownikach dla danych kart tak ? Czy zmieniacie jak jakieś gry nie oblsuguja ?

@tomcug Ty jak GPU testujesz to tez na byle jakich sterownikach, a może zawsze używasz jednych, ale po co jak nie ma różnicy. :D

Nabijacie się z osób które "widza" różnice a robicie dokładnie w druga stronę, idziecie w zaparte ze nie ma różnic i ogólnie to po co sterowniki aktualizować :E

Tobie @sideband przypomnę następnym razem jak tu zalinkujesz swoje zmodowane sterowniki ze, po co to robisz, temat zasmiecasz jak i tak różnicy nie ma. :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kadajo napisał:

Ty jak GPU testujesz to tez na byle jakich sterownikach, a może zawsze używasz jednych, ale po co jak nie ma różnicy. :D

Sprawdzam regularnie nowe wersje i jak gdzieś pojawiają się poprawki wydajności, to robię testy od nowa. Co zdarza się bardzo rzadko ;) To tyle w temacie magicznych nowych sterowników i potrzeby aktualizowania co numerek :E A jak ktoś chce mieć w gratisie np. wysypywanie się TLoU z błędem VRAM, to tym bardziej niech koniecznie aktualizuje co numerek :lol2:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś napisze ze on różnicy nie widzi to co to znaczy ? :E
Przecież instalowanie sterowników co numerek nikomu nie szkodzi.

Tak wiem ze czasem zdarzają się wpadki i leci hotfix, ale sam wiesz ze to bardzo rzadko.

Po prostu nie rozumiem do końca tego zamieszania.
A narracja @Pawelek6 wręcz sugeruje ze cos z dana osoba jest nie tak jeśli instaluje każde nowe sterowniki :E

Może jest ciekawa, może chce sprawdzić, tak ja @tomcug czy są jakieś zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelek6 zadał bardzo konkretne pytanie, jakie dokładnie korzyści widzicie z aktualizowania co numerek i czy ktoś byłby w stanie wskazać między dwiema identycznymi konfiguracjami, która leci na nowym, a która na starszym sterowniku. Odpowiedzi się nie doczekał ;) A tak jeszcze raz na marginesie, te nieliczne wzrosty wydajności sterów, o których wspominałem, nie dość, że rzadkie, to jeszcze prawie zawsze jednocyfrowe procentowo, więc wizualnie nie ma bata, żeby je wyłapać. Za to wtopy, jak to sypanie się TLoU, trudno nie zauważyć.

Sensowne zyski z nowych sterów to obecnie jedynie u Intela, ale to wynika z niskiej jakości sterowników - jest co łatać i co usprawniać. Dwucyfrowe wzrosty w ostatnich latach jedynie zauważyłem na NVIDII w Watch Dogs: Legion i na AMD dla RDNA 3 w Wiedźminie 3: Next-Gen (do ok. 20% w obu przypadkach).

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego. To było pytanie pod z góry założoną tezę. Sam autor w drugim zdaniu odpowiada że przecież nie ma sensu.

 

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug Bo to pytanie było co najmniej dziwne. A potem kolejne jego odpowiedzi jeszcze dziwniejsze.
Po pierwsze, po co Nvidia wydaje kolejne sterowniki skoro to nie ma sensu, bo wedle was, czy kolegi @Pawelek6 niczym się nie różnią ?
Po drugie każdy sterowniki mają poprawki i jakieś zmiany, każde sterowniki przecież mają opisane, jakie są to zmiany.
Najzabawniejsze jest to, że @bourne2008 zadał sobie nawet trud, aby dołączyć te informacje wiec ja nie wiem, może kolega nawet jego postu, który był 4 pietra wyżej nie przeczytał ? :E 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi, że się niczym nie różnią. Dlatego, jak np. masz jakiś problem typu sypiąca się gra, to sprawdzasz stery każde nowe, które wychodzą. Albo gdzieś podejrzanie niska wydajność, też warto sprawdzać. Ale jak działa... to po co drążyć temat, taka prawda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja instaluje nowe stery jak mi się przypomni albo jak akurat chcę zagrać w nową grę i jest napisane żeby zaktualizować sterowniki.

Od dawana nie używam ddu i podobnych programów. Wrzucam jeden sterownik na drugi i tylko sterownik i physix.

Edytowane przez Keken
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo wybacz, ale od początku co post zaznaczałem pytanie, co wam dają nowe sterowniki kiedy nie macie problemów i nie dodają konkretnej nowej funkcji. Celowo podałem przykład z dwoma identycznymi kompami. Nie interesowało mnie co NV podaje, a wasze rzeczywiste odczucia i korzyści. Ciągle chodziło mi o instalację nowych co wydanie, a nie, że jedne i te same od premiery ktoś używa, więc nie dopowiadaj czegoś, czego nie powiedziałem.

I co? I nic. Jaka ma być moja narracja? Jesteś modem, a ciągle się wyłącznie śmiejesz co post. Postaw się na moim miejscu. Zadaję konkretne pytanie i kilkukrotnie próbuję uzyskać odpowiedź, a co dostaję od was? Heheszki i mieszanie z błotem, bo wpadł sobie nagle do tematu ktoś z całkowicie odmiennym i nietypowym pytaniem. Właśnie wy wyśmiewający się nie popisaliście. Raz za te śmiechy, a dwa za brak udzielenia odpowiedzi. Odbijałem się od ściany dosłownie.

I teraz tomcug na koniec napisał, że jak działa, to po co drążyć, to nagle oświeciło sądząc po reakcji na post.

O to chodzi, że pytanie było ewidentnie niewygodne dla co niektórych, więc przybraliście formę ataku. A można było przecież od razu po moim pierwszym pytaniu odpowiedzieć jasno. "Słuchaj, mam co chwilę wzrosty wydajności w X grze". "Zmieniam, bo lubię, choć faktycznie nic mi to nie daje". Można było tak normalnie odpowiedzieć? Oczywiście, ale sądzę, że nikt nie przyjmie na klatę teraz. Ehh...

@bourne2008 zaczynałem twierdzić, że nie ma sensu ze względu, iż właśnie dostawałem hihy zamiast konkretne odpowiedzi.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odebrałeś moje odpowiedzi jako formę ataku to wybacz, bo nie taki był zamiar. Dla mnie wyszło z tego jakieś nieporozumienie.
Trochę się podśmiewałem, ale taki mam czasem styl wypowiedzi, na pewno nie jest to złośliwość zamierzona, ale jeśli tak to odebrałeś, wybacz jeszcze raz. :)


Teraz pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Czy realnie odczuwam jakieś poprawy, raczej nie, a jeśli są jakieś wzrosty albo spadki to zbyt małe, żebym to realnie zauważył.
Tak jak pisałem wcześniej nie zawsze instaluje najnowsze sterowniki, bo tego nie pilnuje w sumie, czasem nawet jak się pojawią to akurat jestem zajęty wiec zdarza mi się nawet o nich zapomnieć.

Rozumiem twoja "uszczypliwość" w stronę osób, które faktycznie każde sterowniki testują w benchmarkach i patrzą czy punkty nie lecą w dół, stąd w ogóle chyba się wziął mit ze producenci sterownikami ubijają starsze generacje.
A jeśli ktoś lubi testować sterowniki to nie widzę w tym nic złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2024 o 13:43, bourne2008 napisał:

Obwiniasz nvidie że jakaś tam gra złapała memory leaka? xD

MEMORY LEAK !! ?

Nie Vram, tylko RAM i nie miałem jak zrobić zrzutu ekrany z MZ. 24H2 działa sto razy lepiej, niż ten szrot 23H2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie do Insidera nie ma, ale to działa.

To wszystko co było ostatnio _ pominąłem defendery i inne intele :P

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, leven napisał:

MEMORY LEAK !! ?

Nie Vram, tylko RAM i nie miałem jak zrobić zrzutu ekrany z MZ. 24H2 działa sto razy lepiej, niż ten szrot 23H2.

Weź łaskawie użyj Wikipedii i poczytaj czym są wycieki pamięci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2024 o 13:40, kadajo napisał:

Tobie @sideband przypomnę następnym razem jak tu zalinkujesz swoje zmodowane sterowniki ze, po co to robisz, temat zasmiecasz jak i tak różnicy nie ma. :E

Pisz tak dalej, a osoby jakkolwiek wartościowe wnoszące cokolwiek od siebie na to forum przestana sie tutaj udzielać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ktoś się obraził, chcesz chusteczkę ? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Ojej, ktoś się obraził, chcesz chusteczkę ? :D

Też pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja żartowałem. :)

Wyluzuj. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...