Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, galakty napisał:

Przy 4K to nawet DLSS + FG nie uratuje sytuacji w CP2077, musiałbym celować w RTX 4090, a i tak będzie brakować mocy.

Ja w niecały rok nabiłem 2500h, bo większość czas upracuję i gram dopiero wieczorem. Taki OLED by był u mnie zmasakrowany, a mieć dwa monitory obok siebie czyli IPS + OLED to też dramat, bo zupełnie inne kolory, kontrast... 

To włączyłbyś tryb balans na oledzie 4k.
Żaden dramat mam oled i ips. Nie mam problemu z przechodzeniem z jednego na drugi. Nigdy nie miałem problemów ze wzrokiem i nie nosiłem okularów.
Oled włączam sobie jak che się pobawić albo obejrzeć jakiś film z efektami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Keken napisał:

Przecież są monitory oled w niższej rozdzielczości niż 4k i wcale nie takie drogie. LG 27 czy dwf były lub jeszcze są za 3600-3700zł. To raz. Dwa jest coś takiego jak dlss i fsr.
A samo przechodzenie miedzy monitorem oled a zwykłym do pracy to kwestia ogarnięcia sobie stanowiska i skrót win+P.

Od kilku miesięcy korzystam z oleda jak do zabawy i zwykłego monitora do reszty.

Jak ktoś ma pokój 2x2m to może mieć problem.

 

Ktoś siedzi na 32" monitorze i ma do gier kupić dodatkowego 27" tylko dlatego ze to Oled, nope :)
Dopóki nie ma oledow 1440p większych niż 27" ale nie pudel ala 40" będzie dziura w rynku i ludzie będą czekać.
Jak @galakty napisał, kupowanie ekranu 4k żeby potem grac w 1440p czy niżej, nawet z DLSS (które nie zawsze jest dospane) do jakaś pomyłka.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, galakty napisał:

mieć dwa monitory obok siebie czyli IPS + OLED to też dramat, bo zupełnie inne kolory, kontrast... 

Kwestia kalibracji (w kwestii kolorów, bo kontrast to wiadomo - nie do obejścia).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Keken napisał:

Przecież są monitory oled w niższej rozdzielczości niż 4k i wcale nie takie drogie. LG 27 czy dwf były lub jeszcze są za 3600-3700zł. To raz. Dwa jest coś takiego jak dlss i fsr.
A samo przechodzenie miedzy monitorem oled a zwykłym do pracy to kwestia ogarnięcia sobie stanowiska i skrót win+P.

Od kilku miesięcy korzystam z oleda jak do zabawy i zwykłego monitora do reszty.

Jak ktoś ma pokój 2x2m to może mieć problem.

 

Sorry ale 3600 zł za monitor do PC to jest kosmos, a nie niska cena ;) Ludzie płaczą jak mają kupić GPU za 4000 zł, a tu monitor w tej cenie jest TANI. Nie każdy to programista 30k. 

 

2 minuty temu, Keken napisał:

To włączyłbyś tryb balans na oledzie 4k.

Balans to ja już na 1440p mam włączony ;) 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma ktoś 32 to 27 nie kupi do zabawy bo to bezsensu.
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

Balans to ja już na 1440p mam włączony ;) 

Z drugiej strony w 3840x2160 lepiej wygląda performance, niż 2560x1440 nawet quality - moim zdaniem.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

Z drugiej strony w 3840x2160 lepiej wygląda performance, niż 2560x1440 quality - moim zdaniem.

Jedyne 4K jakie mam to TV na matrycy VA, ale w sumie mógłbym spróbować i porównać... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Keken napisał:

No jak ma ktoś 32 to 27 nie kupi do zabawy bo to bezsensu.
 

Ogólnie pułapką jest wielkość ekranu vs rozdzielczość, wychodzić poza 32" z rozdzielczością niższą niż 4k to już problem jeśli siedzimy blisko.
Mi się podoba Oled 40" ale nie mam GPU który ogarnie porządnie 4k, mało tego moim zdaniem nie ma na rynku nadal GPU który porządnie ogarnie 4k.
Taki 4090 w 4k radzi sobie gorzej niż 4070 Ti w 1440p, i to coś każdemu powinno już powiedzieć o graniu w 4k.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo

Gram w CP2077 w 4k wszystko na "ultra" z PT. Nie narzekam na 70-80 fps na TV OLED. Na patchu 1.63 miałem ok.50 fps i to było trochę kontrowersyjne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszym kompromisem dzisiaj jest monitor oled/qd-oled 3440x1440 w 34 calach, których jest już trochę na rynku od zeszłego roku

wiadomo, że jest drogo (za swój płaciłem 6k w zeszłym roku), ale w podobnej cenie jak  telewizor oled kupowany na promocji

 

Edytowane przez MuziPL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tgolik napisał:

@kadajo

Gram w CP2077 w 4k wszystko na "ultra" z PT. Nie narzekam na 70-80 fps na TV OLED. Na patchu 1.63 miałem ok.50 fps i to było trochę kontrowersyjne.

No da się, nie mowie ze nie, różnice nie są jakieś duże względem 4070 Ti w 1440p ale jednak. Ja to widzę tak, jeśli teraz maiłbym kupić 40" Oleda to musiałbym zmieniać GPU na 4090. Po prostu szkoda mi na to kasy tylko po to żeby mieć Oleda jako monitor za wszelka cenę, moze gdybym nie miał Oled'a wcale to by mnie kusiło. Ale mam i powiem wam szczerze ze odkąd mam 32" monitor na 65" oledzie kompletnie przestałem grac. Może czasem jakieś wyścigi sobie odpale, nawet CP2077 grałem troche ale ogólnie, wywalone :) Wole siedzieć przy dużym monitorze niż TV.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MuziPL napisał:

3440x1440 w 34 calach

Wolę swojego IPS 40" 3440x1440 - na pewno bym nie zamienił na małego oleda 34", CP2077 na 40" 21:9 miażdży, póki nie ma takiego oleda jak ten 40" to oledy mnie nie interesują. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo

Tak sobie przypomniałem, że zaczynałem grać w Cyberpunka na plazmie 50cali Full HD z GTX 1070Ti. I muszę przyznać, że dopiero OLED 4k używany w natywnej przebił wrażenia z tamtego TV.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bbandi napisał:

Wolę swojego IPS 40" 3440x1440 - na pewno bym nie zamienił na małego oleda 34", CP2077 na 40" 21:9 miażdży, póki nie ma takiego oleda jak ten 40" to oledy mnie nie interesują. 

jedyne co miażdży to obraz takiego monitora jak mój obraz w takim monitorze jak twój 😀 

technologia qd-oled a ips to przepaść, więc nie wiem co chcesz tu przekazać? że większy TV/monitor jest lepszy niż mniejszy?😀 to oczywiste 

38-40 calowy qd oled ultrawide byłby idealny imo, ale chwilę jeszcze poczekamy

 

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie tłumacz, jak tam zjazdy do 200cd przy jaśniejszych scenach? wyrywasz już włosy z głowy czy nie 😄

Edytowane przez bbandi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bbandi napisał:

Tak sobie tłumacz, jak tam zjazdy do 200cd przy jaśniejszych scenach? wyrywasz już włosy z głowy czy nie 😄

widać, że nie masz pojęcia 😀 o czym mówisz

poczytaj sobie o technologii qd-oled 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie to jest taka petarda, że człowiek zbiera szczenę z podłogi! Ilość tych wszystkich detali na czele z efektami wolumetrycznymi i oświetleniem! WOW! 

Wspaniale jest znowu wrócić do tego świata na kolejną przygodę.

Póki co 60+FPS 4K i wszystkie te bajery na ON.

XvOGsmb.jpgxwBwIlM.jpg

Edytowane przez Userkamil
  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Reddzik napisał:

OLED= 4k a czym to napędzisz? rtx 3060? odpali Ci w 4k takiego Cyberka? xD
Wiadomo, że trzeba mieć mocne GPU, żeby chociaż z DLSS balans jakoś dawało radę xD

E tam, gram w 1440p na OLED 4K i dla mnie spoko.;) 

  • Like 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam bugi w PL? Ja dopiero chyba na weekend znajde czas zeby pograc... Piszta jak to dziala... Jak scenariusz? Jak Elba wyglada? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Userkamil napisał:

Graficznie to jest taka petarda, że człowiek zbiera szczenę z podłogi! Ilość tych wszystkich detali na czele z efektami wolumetrycznymi i oświetleniem! WOW! 

Wspaniale jest znowu wrócić do tego świata na kolejną przygodę.

Póki co 60+FPS 4K i wszystkie te bajery na ON.

 

RR wlaczony bo nie widać tego przesadzonego wyostrzenia na tych SS, wyglądają normalnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, aureumchaos napisał:

Jak Elba wyglada? 

Wygląda jak Idris Elba, nie ma za co :E

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

RR wlaczony bo nie widać tego przesadzonego wyostrzenia na tych SS, wyglądają normalnie.

Tak włączony +DLSS jakość i cały ten RT\PT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

Taki 4090 w 4k radzi sobie gorzej niż 4070 Ti w 1440p, i to coś każdemu powinno już powiedzieć o graniu w 4k.

Dlatego mamy DLSS, i trzeba sie cieszyc ze jest, bo niestety przyrost mocy GPU spowolnil drastycznie i to sie juz nie zmieni (no chyba ze jakis przelom bedzie).

Ja juz nie gram prawie wogole na monitorze i przy biurku, tylko i wylacznie kanapa i TV, i niestety innej sensownej opcji nie ma niz 4k z rekonstrukcja.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za dużo na necie siedzę w czasie gry aby przesiadać się na TV, pomijam ze większość gier w które gram jednak wymaga myszki i klawiatury z którymi mi się niewygodnie siedzi na kanapie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...