Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Doamdor napisał:

Niewiele zmienia, poszukałem i problemem tutaj jest Tryb Rekonstrukcji Promieni Światła DLSS.

Ależ to masakruje detale, znowu usta jak u lali za 50zl z Allegro... dramat. I co się stało z jej brwiami i włosami 🤣 ...

Czyli przy takiej wysokiej rozdzielczości jak na dłoni widać przesadę w ostrzeniu na RR i nie tylko, ciekawe czemu tak to ustawiono. Dzięki wielkie, wszytko jasne.

 

 

Dobra wiadomość jest taka ze jak zjedziemy z tym wyostrzeniem to będzie dobrze. Wyciągnie to trochę tych detali ale przy okazji nie będzie wszystko wyglądało jak papka, ale to niszczenie detali w teksturach i zamiana struktury niektórych powierzchni już trochę martwi, bo tutaj pewnie kwestia algorytmów.
Być może ustawili to tak agresywnie żeby pokazać ze są detale tam gdzie ich nie ma, masakrując przy okazji obraz. To przypomina te wyostrzenie filmików na YT czy DVD ze sterowników, tam ta samą papkę z obrazu robiło szczególnie na wyższym ustawieniu.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to u góry, kiedy wejdzie opcja RF? (Reconstruction Face) bo widać że jest potrzebna.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony tak patrze na te SS i tutaj wszytko pięknie, nie wiadomo tylko czy RR było włączone.

Cyberpunk2077_2023_09_20_15_25_19_703.jp

Cyberpunk2077_2023_09_20_15_27_06_353.jp

Cyberpunk2077_2023_09_20_15_24_13_329.jp

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kadajo napisał:

Ależ to masakruje detale, znowu usta jak u lali za 50zl z Allegro... dramat. I co się stało z jej brwiami i włosami 🤣 ...

Czyli przy takiej wysokiej rozdzielczości jak na dłoni widać przesadę w ostrzeniu na RR i nie tylko, ciekawe czemu tak to ustawiono. Dzięki wielkie, wszytko jasne.

 

 

Dobra wiadomość jest taka ze jak zjedziemy z tym wyostrzeniem to będzie dobrze. Wyciągnie to trochę tych detali ale przy okazji nie będzie wszystko wyglądało jak papka, ale to niszczenie detali w teksturach i zamiana struktury niektórych powierzchni już trochę martwi, bo tutaj pewnie kwestia algorytmów.
Być może ustawili to tak agresywnie żeby pokazać ze są detale tam gdzie ich nie ma, masakrując przy okazji obraz. To przypomina te wyostrzenie filmików na YT czy DVD ze sterowników, tam ta samą papkę z obrazu robiło szczególnie na wyższym ustawieniu.

Poprawia szczegółowość i ostrość odbić w kałuży, lecz to co robi ze twarzą w 4K, to jest słabe. No to mamy wybór, ładne odbicia w kałuży, czy ładne twarze NPC. :szczerbaty:

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co można zrobić to dać wyostrzenie DLSS na 0%
Ale ust i innych pierdół to nie poprawi :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi screen twarzy tragiczny. Ta technika więcej popsuła niż naprawiła.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Keken napisał:

ten drugi screen twarzy tragiczny. Ta technika więcej popsuła niż naprawiła.

Lepsze odbicia w kałuży nie są tego warte.😁

Jeszcze przy słabym świetle, za poruszającymi się postaciami, robi się jakaś papka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale uczciwie trzeba oddać ze w czasie gry nie widać tego wszystkiego jak nie szukamy na siłę, przynajmniej tak mi się wydaje.
Jednak gdzieś tam z tylu głowy siedzi świadomość ze gra nie wygląda tak jak powinna.
Z jednej strony włączasz RR żeby poprawić jakość obrazu, a z drugiej strony tracisz jakość.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy wyłączonej tej opcji, bo raczej więcej patrzę na NPC, niż na kałuże.

OFF

off.png

ON

on.png

 

Zamiast skupić się na istotnych rzeczach w grze, to oni skupili się na kałuży i gdy wszedłem do toalety zobaczyłem to.

 

photomode-25092023-082114.png

 

1556494e9ce627egiphy.gif

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest idealnie, cos poprawia, cos psuje. Ale ogolnie to chyba jednak na plus przewaza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

Czekaj, czekaj ale przecież ja spiskuję więc jak to z tym jest @tomcug i @Phoenix. ? :E 

Testy masz w sieci już od kilku dni, a te pierdoły z YT to sobie można co najwyżej tracić czas na oglądanie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Sheenek napisał:

No nie jest idealnie, cos poprawia, cos psuje. Ale ogolnie to chyba jednak na plus przewaza.

Nie tylko odbicia się poprawiają, cienie są lepsze, zdecydowanie więcej obiektów statycznych ma dobre cieniowanie, coś co w CP2077 zawsze było bardzo słabe. Obraz nabiera głębi z ta opcja. Subtelnej ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twarze jest sposób, grać po spożyciu %, wtedy nie będziemy zwracać uwagi na twarze, bo będą rozmazane, a nie ostre.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszyscy kupiliście DLC? Ja jakoś nie mam ochoty, mam w co grać (Diablo 4 mnie wciągnęło totalnie), ale widzę na labie takie zamieszanie premierą, że chyba także wsiądę w ten pociąg hajpu. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

To wszyscy kupiliście DLC? Ja jakoś nie mam ochoty, mam w co grać (Diablo 4 mnie wciągnęło totalnie), ale widzę na labie takie zamieszanie premierą, że chyba także wsiądę w ten pociąg hajpu. :E 

nie , czekam na recenzje tutaj na forum , podstawkę mam jedynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doamdor napisał:

Na twarze jest sposób, grać po spożyciu %, wtedy nie będziemy zwracać uwagi na twarze, bo będą rozmazane, a nie ostre.

A jak zapalisz to już w ogóle się robi City of Dreams 🤣

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej deszcz nie pada w grze, z tego co pamiętam "odblokowuje się" dopiero po którejś misji fabularnej, a tak do tej pory widać co jakiś czas mokre nawierzchnie i opadów brak.

A przepraszam bardzo - oskryptowany deszcz widać zawsze na początku gry kiedy Jackie wiezie nas furą przez miasto. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten deszcz to taka padaka ze masakra, wystarczy ze gdzieś staniemy gdzie na nas nie pada i nagle nigdzie nie pada, ale pada "w kwadratach" które wyraźnie się od siebie oddzielają, amatorka że głowa mala. Szkoda ze moda nie ma na to żadnego.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Na Ultra bez RT jeszcze da się grac na 5600x ale po włączeniu PT następuje masakracja i fatality :E

Coś tam ćwierkali przed premierą, że dodatek będzie wykorzystywał 8-rdzeniowe CPU w ponad 90%, więc na 6-jajkach z odpalonymi wszystkimi bajerami faktycznie może robić sie ciepło.

Pytanie tylko czemu nagle się tak stało, okej ta nowa dzielnica jest sporo bardziej szczegółowa od poprzednich, ale poza tym to nie dzieje się tam aż tyle by uzasadnić taki wzrost zużycia CPU. Czyżby taki wymuszony manewr w porozumieniu z producentami CPU, co by graczy nakłonić do inwestowania w 8-jajowce? ;) Raczej nikt dla samego dodatku nie będzie upgrejdował kompa, ale zaraz pewnie zaczną wyłazić kolejne gry które na 6-jajkach będą działały gorzej...

Edytowane przez Dirian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ryzen 5600 ma użycie na poziomie 65-85% w podstawce więc jest już pod korek i czasami okazuje się wąskim gardłem dla rtx 4060 ,  jak ten dogtown będzie miał duże zagęszczenie tłumu to do komfortowej gry na ultra 60 fps+ będzie wymagany ryzen 5700x co najmniej

USTAWIENIA ULTRA 1080p , BEZ RT , BEZ DLSS , BEZ FG

 

ryzen5600_optimized.jpg

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak dłużej pograłem bez RT z samymi detalami ultra to szczerze polecam takie granie na RTX 3070 czy słabszej karcie. Na szczęście odbicia SSR są dobrze zrobione i dają niezłe złudzenie włączonego RT więc nadal jest na czym oko zawiesić.

Poza tym bez RT gierka działa maślanie płynnie - nawet na Jig Jig Street czy bazarku za barem gdzie spotykamy się z Takemurą.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dirian napisał:

Coś tam ćwierkali przed premierą, że dodatek będzie wykorzystywał 8-rdzeniowe CPU w ponad 90%

Przecież już przed tym dodatkiem 16-wątkowe CPU mogły być wykorzystywane w 90% ;) Zrobiłem tego dodatku ~3 godziny, zwiedziłem praktycznie całe Dogtown i nigdzie nie widziałem FPS nawet zbliżonego do mojego miejsca testowego CPU z podstawki, wszędzie ponad 100 FPS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, caleb59 napisał:

Tak jak dłużej pograłem bez RT z samymi detalami ultra to szczerze polecam takie granie na RTX 3070 czy słabszej karcie. Na szczęście odbicia SSR są dobrze zrobione i dają niezłe złudzenie włączonego RT więc nadal jest na czym oko zawiesić.

Poza tym bez RT gierka działa maślanie płynnie - nawet na Jig Jig Street czy bazarku za barem gdzie spotykamy się z Takemurą.

Pamięta ktoś jeszcze że ta gra na premierę kompletnie nie miała techniki RT? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...