Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam i wychodzi na to, że jak pewnego razu wahałem się między 5600X za 1400zł, a 5800X za 1679zł dokonałem dobrego wyboru.
A jak dogtown rzeczywiście potrzebuje trochę troszkę więcej papu zastanawiam się czy przeskoczyć z 1440p High + FSR Quality na: 1) 1440p High + FSR Balanced czy 2) 1440p Medium + FSR Quality.

Koledzy skąd mają wcześniejszy dostęp? Na steamie trzeba czekać do północy... 😅

Edytowane przez Lameismyname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redaktorzy i Testerzy maja od dawna wczesny dostęp ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenix. Zmylił mnie screen kolegi @Jaycob który jest z konsoli. Myślałem, już, że konsolowcy dostali chwilę wcześniej :)
W ciągu ostatnich lat nie było tytułu, który by mnie bardziej wciągnął i się podobał stąd też wsiadam do hype trainu i odliczam minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

A co to zmienia? Z tego co wiem to dodatek zaczyna się pod koniec ostatniej misji (spotkanie z Hanako) i na tym etapie postać już jest mocno rozwinięta. 

No skad, dodatek zaczyna sie jak tylko zrobisz misje u voodoo boysow.

Ps. Widze ze spoznilem sie srogo z odpowiedzia😁 

Edytowane przez Sheenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lameismyname napisał:

...czy przeskoczyć z 1440p High + FSR Quality na: 1) 1440p High + FSR Balanced czy 2) 1440p Medium + FSR Quality.

Przeżegnać przy pomocy młotka monitor 1440p i wrócić do jaśnie pańskiego 1080p, na którym pociągniesz High + FSR Quality jak król.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59 Mam gdzieś awaryjnego 19" 1280x1024 w pudle. Tutaj to by wszystkie suwaki w opór szły :D
                    1440p weszło mi w nawyk. Dobrze, że człowiek nie ześwirował i nie kupił 4k, bo teraz trzeba byłoby łożyć grube tysiące aby dało się coś pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Lameismyname napisał:

 Dobrze, że człowiek nie ześwirował i nie kupił 4k, bo teraz trzeba byłoby łożyć grube tysiące aby dało się coś pograć.

Czy ja wiem, na 6800 XT do tej pory nie natrafiłem na grę z którą byłby problem z 60 fps w 4K. Wiadomo, nie gram na ultra i czasami trzeba trochę pogrzebać, innym razem ratować się FSR, ale w gruncie rzeczy jest klawo. Obok mam PS5, to jak odpalam te same gry w trybie jakości, no to jest mocne meh. Cyberpunk podstawka wygląda świetnie w 4K na PC, nawet z włączonym FSR i wrażenia z grafiki są lepsze niż na 1440p (miałem wcześniej). Wiadomo, jak już chce się odpalic ray tracing czy wszystkie bajery żeby gra wyglądała tak, że kopara opada do podłogi, to bez minimum RTX 4080 nie ma co podchodzić, ale ja już dawno wyleczyłem się z grania na ultra - partactwo twórców gier w kwestiach optymalizacji jest zbyt duże by opłacało się inwestować kasę w coraz to mocniejsze GPU. Może jakby człowiek nie miał innych wydatków i hobby, to by wskoczył na tę wesołą karuzelę rozrzutności, no ale (nie)stety nie samym graniem się żyje ;)

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dirian napisał:

Może jakby człowiek nie miał innych wydatków i hobby, to by wskoczył na tę wesołą karuzelę rozrzutności, no ale (nie)stety nie samym graniem się żyje ;)

O tu złote zdanie napisałeś. Podpisuje się rękami i nogami.
W hardware do PC siedzę bardziej z sentymentu i od ok. ćwierćwiecza nic się w tej materii nie zmieniło - im więcej włożysz, tym więcej stracisz, wszystko się prędzej czy później zestarzeje i nie będzie miało wartości, w skrajnych przypadkach żadnej. 
Jedynie można w odpowiednim czasie kupować i sprzedawać, robić mikro i makro upgrade, to człowiek zawsze coś tam straci ale dużo mniej niż by kupił raz w opór i potem olewkę zrobił na lata.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb Rekonstrukcji Promieni Światła DLSS wyłączony.

photomode-25092023-230035.png

 

Tryb Rekonstrukcji Promieni Światła DLSS włączony.

photomode-25092023-225958.png

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Ile razy można powtarzać gdzie się zaczyna dodatek i ile grafik trzeba wrzucać w internet dla takich leniwych jak ty ? 🤣 To już jest serio nudne. 

Nie chcesz to nie odpowiadaj. Po to jest forum. Nie będę przeglądał teraz setki stron, które tutaj ostatnio nasmarowaliście. 

 

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob Z tego co pamiętam, to DLC jest między początkiem/środkiem/końcem misji dla Voodoo Boys (niech tu ktoś doprecyzuje), a misją bez odwrotu "Komu bije dzwon".

Możecie już pobrać DLC? Na steamie nic się nie pojawiło :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twarzach można zobaczyć jak Tryb Rekonstrukcji Promieni Światła DLSS cały czas pracuje i twarze nie wyglądają wtedy naturalnie.

Podczas grania i oglądania NPC nie ma tak dużej ostrości jaką widzimy na screenie. Sprawdziłem też wartości 0.0,  0.25, 0.50 i na screenach ciężko wychwycić jakąś różnicę w poziomie ostrości DLSS, w grze już to widać. Ostatni screen jest z wyłączonym trybem.

Szczegółów w tle widzimy więcej, lecz co z tego, jak ten tryb cały czas pracuje, widać jak zmienia powierzchnię twarzy, która zauważalnie traci na jakości i naturalności.

photomode-25092023-234103.png

photomode-25092023-234133.png

photomode-25092023-234203.png

photomode-25092023-234247.png

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Doamdor napisał:

Na twarzach można zobaczyć jak Tryb Rekonstrukcji Promieni Światła DLSS cały czas pracuje i twarze nie wyglądają wtedy naturalnie.

Podczas grania i oglądania NPC nie ma tak dużej ostrości jaką widzimy na screenie. Sprawdziłem też wartości 0.0,  0.25, 0.50 i na screenach ciężko wychwycić jakąś różnicę w poziomie ostrości DLSS, w grze już to widać. Ostatni screen jest z wyłączonym trybem.

Szczegółów w tle widzimy więcej, lecz co z tego, jak ten tryb cały czas pracuje, widać jak zmienia powierzchnię twarzy, która zauważalnie traci na jakości i naturalności.

 

Nawet na miniaturach widać ze ostatni najlepiej się prezentuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poznaję gry, od ponad roku nie wchodziłem. Wszystkie skille pozmieniane. Chyba od nowa zagram.:E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej się teraz gra, i wszystko jakoś z sensem poukładane. Wtedy jak grałem to olewałem to wszystko i latałem z najprostszą bronią albo tym, co znalazłem, cala grę tak konczylem :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Nawet na miniaturach widać ze ostatni najlepiej się prezentuje.

Ciekawe, czy byś twierdził tak samo, gdyby były inaczej "podpisane" te obrazki ;) Wg mnie to kwestia indywidualnych preferencji.

Edytowane przez tomcug
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie bym tego nie zauważył pewnie ale na monitorze wyraźnie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w tym konkretnym porównaniu nie widzę, ale ok.

Edytowane przez tomcug
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze nie ma tej ostrości tak wysokiej, zobacz jak znacznie mocniej aliasing widać na krawędziach na tych 3 pierwszych w porównaniu do ostatniego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mówić różne cuda ale dożyliśmy czasów, gdzie na szczęście gry mają ładne detale w LOW/MID/HIGH/ULTRA.
Dzisiaj nawet poświęciłem chwilę w CP 2077 v2.0 i skakałem właśnie między tymi 4 profilami porównując te same miejsca.
Różnice są ale trzeba się wpatrywać w statyczne obrazy i wyłapywać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Doamdor napisał:

Podczas grania i oglądania NPC nie ma tak dużej ostrości jaką widzimy na screenie. Sprawdziłem też wartości 0.0,  0.25, 0.50 i na screenach ciężko wychwycić jakąś różnicę w poziomie ostrości DLSS, w grze już to widać.

 

Ciężko odróżnić gdzie jakie ustawienia są DLSS na tych 3 pierwszych SS. Zapewne dlatego ze mało ruchu w obrazie, rozumiem ze SS są odpowiednio dla tych wartości jeśli chodzi o kolejność ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeśnyATV -2 dioptrii i na stare lata RTX 4090 jak już wzrok bezpowrotnie poleciał.... :D No niestety Nvidia jeszcze nie wymyśliła nic na to.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w Starfielda i jak teraz oglądam dialogi w Cyberze i jak postacie reagują, jak pracuje kamera...omg to zupełnie inna liga. :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wypisał inne wady jak niedziałające ledy więc trochę dziwi brak info o tym. Dyskusja w toku z roszczeniem częściowego zwrotu kasy bo na allegro trafiają się lepsze okazje jak wczoraj buda za 50 zł z czterema wentylatorami.  https://allegro.pl/oferta/obudowa-komputerowa-silver-monkey-x-casket-tg-atx-case-16116666135
    • mówiłem że to my jesteśmy słabi   https://www.twitch.tv/missmikkaa/clip/EphemeralYummyCroquetteBloodTrail-9uTZiT1g8V2b-IO9?filter=clips&range=7d&sort=time
    • Oj Trump ma srake i to potęzną.        
    • Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.
    • Kabel możesz odsprzedać i głupio by było ograniczać się do wyboru karty, tylko przez posiadany kabel. Nawet jak już nie chcesz przejściówki to wiedz, że nie ma się czego bać, sam ja i kilkadziesiąt osób które znam tak jadą od premiery tych kart, chyba, że chodzi Ci o estetykę. Ta karta ma tak niski pobó, że przy normalnym połączeniu kabli nic sie nie stanie.  Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytanie, to na Twoim miejscu i do Twojego grania w 1080p kupiłbym 4070 Super zwłacza, że obecną kartę można jeszcze jakoś nieźle sprzedać. Prawdopodobnie ta karta bez problemu wystarczy Ci do serii RTX6000, a jak zależy Ci na sprzedaży obecnej, to bierz pod uwagę, że Twoja karta chodzi już w okolicach mojej 2070 Super. Sprzedałem ją w październiku zeszłego roku bez problemu za 1100zł z tym, że to był Gaming X Trio. Karty pokroju 5070 nie zdziwiłbym się, że będą na późną wiosnę 2025, wiem, że dużo grasz, więc 4070S do Twojej rozdziałki będzie nawet na wyrost już nie mówiąc o "wspomagaczasz". Zrobisz jak uważasz. Jeśli obecnej coś brakuje to kupuj, jeśli nie to czekaj, pytałeś co sądzicie to dałem znać od siebie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...