Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, krótkie pytanie.

Mam średnio czasu na granie, mam jeszcze dużo tytułów, które kupiłem i czekają na ogranie ale chciałbym też w końcu CP 2077 spróbować.

Warto już się w to bawić, czy jeszcze nie? Z tego co czytałem przez 5 ostatnich stron raczej większość jest nastawiona negatywnie.

Z moim wolnym czasem jest teraz tak, że zanim przejdę Metro Redux, Metro Exodus, Far Cry 5, Divinity Original Sin 2, Forza Horizon 3, The Forest, Doom Eternal i RDR2 to może minąć z pół roku. Warto wstrzymać się z CP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w co grać to raczej czekaj. Jeszcze długa droga przed naprawa tego tytulu.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiiooNa twoim miejscu to bym poczekał aż to naprawią, jeśli to naprawią, szczerze mówiąc to wiele nie tracisz, gra jest przeciętna.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piioo napisał:

Panowie i Panie, krótkie pytanie.

Mam średnio czasu na granie, mam jeszcze dużo tytułów, które kupiłem i czekają na ogranie ale chciałbym też w końcu CP 2077 spróbować.

Warto już się w to bawić, czy jeszcze nie? Z tego co czytałem przez 5 ostatnich stron raczej większość jest nastawiona negatywnie.

Z moim wolnym czasem jest teraz tak, że zanim przejdę Metro Redux, Metro Exodus, Far Cry 5, Divinity Original Sin 2, Forza Horizon 3, The Forest, Doom Eternal i RDR2 to może minąć z pół roku. Warto wstrzymać się z CP?

nie polecam cp ,  najpierw ograj inne gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ditmd napisał:

@PiiooNa twoim miejscu to bym poczekał aż to naprawią, jeśli to naprawią, szczerze mówiąc to wiele nie tracisz, gra jest przeciętna.

Ma kozacki klimat i bardzo dobra oprawę audio wizualna, nie powiedziałbym ze jest przeciętna.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kadajo napisał:

Barszcz kosztuje 2zl, ja nie widziałem takich tanich SSD :E 

Barszcza 2zł a buraki z 5zł :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rambek911 napisał:

Barszcza 2zł a buraki z 5zł :szczerbaty:

Tylko barszczu za 2pl szklanka a buraków za 5zł kg (zrobisz wiadro barszczu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Tylko barszczu za 2pl szklanka a buraków za 5zł kg (zrobisz wiadro barszczu)

Ja to wiem, ale i tak SSD za 5zł nie kupi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kadajo napisał:

Ma kozacki klimat i bardzo dobra oprawę audio wizualna, nie powiedziałbym ze jest przeciętna.

Dokładnie. Miała być objawieniem, że klękajcie narody - a to się nie udało.
Jest jednak świetną grą (naszpikowaną błędami jak ciasto rodzynkami!) ;), qale mimo tego z dobrą fabułą, rewelacyjnym światem, świetną grafiką i muzyką.
Mesjasza nie ma, ale gra jest więcej niż dobra.

3 godziny temu, Piioo napisał:

Panowie i Panie, krótkie pytanie.

Z moim wolnym czasem jest teraz tak, że zanim przejdę Metro Redux, Metro Exodus, Far Cry 5, Divinity Original Sin 2, Forza Horizon 3, The Forest, Doom Eternal i RDR2 to może minąć z pół roku. Warto wstrzymać się z CP?

Mając tyle do ogrania zdecydowanie czekałbym.
Masz tu niezły miszmasz. :). Szedłbym najpierw w Exodusa (na szybko), później w RDR2 (jako nr 2, bo staranniej i powoli) - zanim się zestarzeją - a szkoda! Resztę w wolnej chwili. :)

No i dochodzi pragmatyzm.
CP zbiera takie cięgi od rynku, że zanim ograsz w/w tytuły, to CP kupisz za 69,99 pln. ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kadajo napisał:

Mówiłem ze jak wszyscy będą mieli już SSD to przestana optymalizować strumieniowanie i gówno z tych SSD będzie i wrócą czasy problemów HDD :E

Dokładnie. To co napisałeś to jest w ogóle bardzo trafna obserwacja co do tego jak korzysta się z hardware'u. 

Progress fizyki / grafiki / AI / złożoności wcale na przestrzeni lat tak mocno się nie zmienia a kolejne generacje GPU zjadają topowe układy sprzed 2 - 4 lat. 

Wymagania rosną bez większego uzasadnienia. I błagam, niech nikt mi tu nie pisze o RT bo low-res specular reflection na szybach czy kałużach to 1/20 właściwego RT. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było zawsze, ważne żeby korzystać optymalnie ze sprzętu a tego właśnie brakuje.

Odpalcie sobie na SSD taki Windows Xp czy 98 a potem Windowsa 10 :E

Największym problemem jest dziś pchanie "na sile" nowych rozwiązań i przełomów które z prawdziwym przełomem nie maja za wiele wspólnego. Od tak żeby się tylko interes kręcił, ale najbardziej bawi to ze ludzie się na to łapią bo maja bardzo znikoma wiedze lub dają się mocno omotać marketingowi.

Przykład RT czy dysków M.2

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, voltq napisał:

Ta "gra" to jest dramat i przez obrońców cyberpunka poziom jakości gier tylko spadnie bo skoro można komuś sprzedać zepsuty produkt tylko ładnie go zareklamować przy okazji bezczelnie oszukując ludzi to po co się starać i podnosić poprzeczkę jakości skoro ciemny lud wszystko kupi?
Pozdrawiam myślących

P.S byłem wielkim fanem cd projekt red do 10.12.2020 mam ich wszystkie produkty kupione podwójnie na platforme PC i xbox

Glupoty piszesz panie myslacy. Czy ty naprawde uwazasz ze tym ktorym sie CP podoba wynika z zareklamowania produktu? Bo jak tak to to myslacy chyba tylko sobie dla przyjemnosci napisales zeby sie dowartosciowac.

Widzisz ja fanem cdprojektu nie bylem, fanem cyber punka jako universum systemu RP tez nie. Za to zawsze uwielbialem klimaty sf, futuryzmu, no i chyba szeroko pojetego cyberpunka.

W jakis dziwny sposob ta gra mnie wciagnela bez reszty, wiec prosze cie zacznij myslec, a nie probowac z gory zaszufladkowac ludzi z innym gustem jako tych gorszych bo tylko z siebie robisz glupka w tym momencie.

  • Like 2
  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, T.m.p1 napisał:

Dokładnie. To co napisałeś to jest w ogóle bardzo trafna obserwacja co do tego jak korzysta się z hardware'u. 
Progress fizyki / grafiki / AI / złożoności wcale na przestrzeni lat tak mocno się nie zmienia a kolejne generacje GPU zjadają topowe układy sprzed 2 - 4 lat. 
Wymagania rosną bez większego uzasadnienia. I błagam, niech nikt mi tu nie pisze o RT bo low-res specular reflection na szybach czy kałużach to 1/20 właściwego RT. 

TUMIWISIZM devów! Nie działa? Kup kolejne GPU, CPU, SSD...
Szybko, szybko, szybko - na kolanie! Poszło! Next! next, next!
Wrrr... :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

TUMIWISIZM devów! Nie działa? Kup kolejne GPU, CPU, SSD...
Szybko, szybko, szybko - na kolanie! Poszło! Next! next, next!
Wrrr... :(

 

Dokładnie, konsumpcjonizm osiąga już tak chore wartości ze jest to wręcz przerażające ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

TUMIWISIZM devów! Nie działa? Kup kolejne GPU, CPU, SSD...
Szybko, szybko, szybko - na kolanie! Poszło! Next! next, next!
 

 

Lecę ! Lecę !

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur**** potknąłem się o kredyt hipoteczny, nic nic lecę dalej :E

Edytowane przez kadajo
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

TUMIWISIZM devów! Nie działa? Kup kolejne GPU, CPU, SSD...
Szybko, szybko, szybko - na kolanie! Poszło! Next! next, next!
Wrrr... :(

Wiesz, ja akurat devów jako specjalistów w swojej dziedzinie nigdy nie winię bo według mojej wiedzy nie mają oni ostatecznie zbyt wiele do gadania. Robią w swoim rzemiośle ale jak przyjdzie góra i powie, że wypuszczamy tak jak stoi to co może grafik / programista / ui designer czy inny dowolny pracuś? ;) 

Jak coś się wyłoży to dział marketingu załatwi sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, T.m.p1 napisał:

Wymagania rosną bez większego uzasadnienia. I błagam, niech nikt mi tu nie pisze o RT bo low-res specular reflection na szybach czy kałużach to 1/20 właściwego RT. 

Jako uzupełnienie powiem, że przez niechlujstwo można naprawdę nieźle dojechać (zupełnie absurdalnie) sprzęt. Do CP (jak i do wielu zresztą) z uporem maniaka wrzucam ReShade (jak głupi gruszek w czapkę) :) i sobie sprawdzam. Zwykle uderzam w ReShade, które nie biją więcej niż 10 fps. Mam taki jeden profil, który dla oka (w configu) wygląda prawidłowo (i nie ma 105 efektów na on!). Ot profil - jakich wiele. Ale jak go zapodam, to ze 100 fps robi się... 45 fps! Wizualnie? Zmiany takie jak w innych reshade. Tu lepiej, tam gorzej... bez petardy - ale ten tnie wydajność przez 50%! niewiele wnosząc "dla oka". Myślę, ze tak jest z wielooooma opcjami graficznymi zaszytymi w różne gry przez niechlujnych devsów. Ja sobie to wygenerowałem sztucznie i sam, ale to pokazuje jak 1 czy 2 kretyńsko użyte efekty potrafią zadusić wydajność (i nic nie dać dla oka, co gorsza!).

3 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Wiesz, ja akurat devów jako specjalistów w swojej dziedzinie nigdy nie winię bo według mojej wiedzy nie mają oni ostatecznie zbyt wiele do gadania. Robią w swoim rzemiośle ale jak przyjdzie góra i powie, że wypuszczamy tak jak stoi to co może grafik / programista / ui designer czy inny dowolny pracuś? ;) 

Jak coś się wyłoży to dział marketingu załatwi sprawę. 

DRAMAT!
... i nic dodać - nic ująć.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, T.m.p1 napisał:

Wiesz, ja akurat devów jako specjalistów w swojej dziedzinie nigdy nie winię bo według mojej wiedzy nie mają oni ostatecznie zbyt wiele do gadania. Robią w swoim rzemiośle ale jak przyjdzie góra i powie, że wypuszczamy tak jak stoi to co może grafik / programista / ui designer czy inny dowolny pracuś? ;) 

Jak coś się wyłoży to dział marketingu załatwi sprawę. 

Dokładnie, jedna stała wartość to taka gdzie male studia potrafią od czasu do czasu zrobić jakiś fajny tytuł, ale tam gdzie zaczyna działać firma już jako korporacja robi się równia pochyla. To jest dla mnie wręcz niepojęte ze nikt nie potrafi tego zweryfikować i zmienić. Tak jakby za każdym razem budować maszynę, rozbudowywać ja i popełniać te same błędy co poprzedni konstruktorzy co doprowadza do jej zniszczenia.

Edytowane przez kadajo
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę dziś na akcje CDPR  a tu latają po 350-360 - chociaż to raczej nie zasługa łatek

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejne-fundusze-tna-szorty-na-CD-Projekcie-8045862.html

https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20210128/short-squeeze-cd-projekt

Elon też swoje dołożył.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

Jeszcze w temacie samej grafiki, mam wrażenie, że z biegiem czasu coraz więcej elementów będzie trzepanych taśmowo.

Przykładowo kiedyś z grubsza wyglądało to tak, że designer klepał high poly model dajmy na to postaci w jakimś toolu do sculptu pokroju zbrusha albo innej Majki do generalnego 3d, potem wypalało się mapy, robiło retopo do low/med poly aby silnik to lekko łyknął a po drodze trzeba było jeszcze zadbać aby każdy etap tego workflowu był na zajebistym poziomie, prawidołowy uv mapping i inne cuda zabierały masę czasu.

Dzisiaj? UE5 Nanite - import z zbrusha obiektu składającego się z pierdyliona trisów razem z fotogrametrią i fajrant. Śmiga. Z jednej strony to super, że proces tworzenia jest coraz bardziej sprawny i mniej pracochłonny z drugiej.. no pytanie jakie tego będą efekty. Co z tego, poza oprawą będzie miał gracz? Bo mi osobiście raczej by nie przeszkadzało gdyby strona audio-wizualna zatrzymała się na tym co jest teraz. Ja w gry po prostu gram, nie muszę mieć piasku w 8K i bohatera z miliarda wielokątów. Żeby ten progress przełożył się chociaż raz na dopracowanie, mechaniki, gameplay i ogólny feeling. 

W sumie na myśl przychodzi mi tu RDR2 bo czuć, że na niczym nie poskąpiono.

 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym rzemiośle, jak ma być dobrze to nie może być szybko i na odp*****.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300-1611787633-1452611400.png

 

Tak właśnie przeglądam sobie mody na Nexusie do CP i widzę że ciuszki rządzą :) 

Niektóre wyglądają naprawdę rewelacyjnie na V ale jaki sens tyle się produkować by zobaczyć swoją postać w Menu czy Photo-Mode ?

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Element Wojny napisał:

 

Tak właśnie przeglądam sobie mody na Nexusie do CP i widzę że ciuszki rządzą :) 

Niektóre wyglądają naprawdę rewelacyjnie na V ale jaki sens tyle się produkować by zobaczyć swoją postać w Menu czy Photo-Mode ?

Gra sugeruje uzywanie motocykla (na poczatku dostajemy jednoslad) i ja pozostalem z nim i powiem waz ze nie mam wrazenia braku kontaktu z postacia. Nie uzywam "teleportow". Wiec 12-20% gry "widze mnie".

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radziuwilk napisał:

Gra sugeruje uzywanie motocykla (na poczatku dostajemy jednoslad) i ja pozostalem z nim i powiem waz ze nie mam wrazenia braku kontaktu z postacia. Nie uzywam "teleportow". Wiec 12-20% gry "widze mnie".

Spoko, ale w żaden sposób nie zastąpi to eksploracji w trybie TPP.

Wierzę jednak że moderzy już coś robią w tym kierunku ( i nie mówię tu o tej totalnej amatorszczyźnie opartej na CheatEngine). 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...