Skocz do zawartości
qjin

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Do PS3 to troche brakuje :lol2:

No co ty, nie znasz sie. Niedlugo bedzie porownywanie do C64 :E

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, voltq napisał:

Chodzilo mi o grafike na konsolach , moje niedopatrzenie zapomnialem ze na tym forum pisza osoby z bardzo niskim iq

Nie dosc, ze nie sprezycowales o jaka platforme ci chodzi, to w dodatku obrazasz mnie tylko dlatego ze sam nie okresliles o jaka platforme ci chodzi wiec odnioslem sie do tej na, ktorej po prostu gram :szczerbaty:

Nie dziwie sie kilku tu osoba dlaczego jestes uznawany za jednego z najwiekszych troli w tym temacie patrzac na to jakie zagrywki stosujesz i jak sie wypowiadasz ale dobrze ze mozna dodac takie osoby do ignorowanych i nie czytac tych madrosci ludzi z "wysokim iq" :hahaha: EOT

19 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

JEDNAK!?!

A ja szukałem racjonalnego wytłumaczenia (bo to przecież nie możliwe, by świadomie ścieli grafę!), że pewnie pora inna, pogoda inna, itd.
OK -szanowni Państwo - w tak wspaniałych okolicznościach przyrody - Państwo pozwolą, że wykładam laskę na ten tytuł i zapraszam do wypie... nia!
Mam już dosyć tej gry, paczy, pierd...nia o Chopinie i oczekiwania z wiarą, że "będzie lepiej". IMO nie będzie.

Do widzenia się z Państwem. ;)

 

Na PS4/Xbox One nie da sie tej gry juz uratowac wiec tna co sie da. Na PC grafika jest bez zmian poza tym co pisalem wczesniej czyli sporym pop-upem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Widziałem już newsa i przyznali się ze patchem 1.3 "przypadkiem" usunęli odbicia w asfalcie :E

A mówili coś o zhakowanych zabezpieczeniach i wielkiej ucieczce z fabryki klonów w Night City ? 

2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Przypadek to ma moja stara na drugie?

Ty naprawdę jesteś dziwny, wiesz ? :balon:

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I problemami z odbiciami do których sami się przyznali :E

I tez uważam ze w dniu premiery ta gra na PC wyglądała lepiej. Trzeba by zrobić jakieś porównanie ale kto ma teraz grę z wersji 1.0

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba kazdy? Czy juz sie nie da wersji wybierac w gog?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z samych początków gry. 1.03 np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie przyznali ze spsuli to chyba maja zamiar to naprawic. Tyle ze ile bedzie trzeba na kolejnego patcha czekac.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Nic sie grafika na PC nie zmienila poza pop-upem. Wiec nie wymyslaj bajek.

A graficznie jest gra jak kazda inna bardzo nierowna, nic nowego.

 

Zobacz moje porównania parę stron wcześniej pomiędzy najnowszą wersją, a starszą. Grafikę mocno obcięli na kompie tak samo jak i na konsolach. Gra straciła sporo klimatu przez to. 

Po włączeniu gry na najnowszym patchu od razu widziałem, że coś jest nie tak. 

 

Bez-tytu-u.png

Bez-tytu-u.png

Edytowane przez MaxaM
  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sheeneek napisał:

Jezeli sie przyznali ze spsuli to chyba maja zamiar to naprawic. Tyle ze ile bedzie trzeba na kolejnego patcha czekac.

Z nimi nigdy nie wiadomo, skoro Kicinski twierdzil, ze u nich wszystko dzialalo (odnosnie wersji na ps4 po premierze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MaxaM napisał:

 

Zobacz moje porównania parę stron wcześniej pomiędzy najnowszą wersją, a starszą. Grafikę mocno obcięli na kompie tak samo jak i na konsolach. Gra straciła sporo klimatu przez to. 

Po włączeniu gry na najnowszym patchu od razu widziałem, że coś jest nie tak. 

Nie gram z RT w odbicia mam ustawione nisko wiec dobrze by było jakiś napisał jaki to Preset i jak możesz to podrzuć miejscówkę na mapie to sprawdzę. Tu faktycznie odbić nie widać ale to nie jest tak ze wgl odbic nigdzie nie ma bo sa w wielu miejscach.  Dziwny zabieg patrząc,ze to PC. Ale to potwierdza to o czym pisałem wcześniej, ze sporo zmian z konsoli dosłownie przenosi się na PC, wcześniej LOD, teraz odbicia. Dlatego bardzo jestem ciekaw natywnej wersji na nowe konsole. 

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Szybciej będzie pobrać jakąś wcześniejszą wersję gry niż oni coś z tym zrobią.

Grałem chwile w 1.21 ale jeśli chodzi o bugi to niestety razi to w oczy i 1.3 pod tym względem widać spora poprawę. 

16 godzin temu, Sheeneek napisał:

Jezeli sie przyznali ze spsuli to chyba maja zamiar to naprawic. Tyle ze ile bedzie trzeba na kolejnego patcha czekac.

Jeśli się przyznali to wrzuc proszę źródło tych informacji. 

Czekam z niecierpliwością na analizę DF. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Podziekowal! Ciekawe jak to przeszlo te ich testy jakosci :rotfl:

Moze na PS4 testowali i dzialalo pieknie ? Swoja droga to przeciez nie tylko CDP tak potrafi, bylo mnostwo gier gdzie patchami jeszcze gorzej napsuli. 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Coldplay chyba mocno inspirował się Cyberbugiem w teledysku ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Nie dosc, ze nie sprezycowales o jaka platforme ci chodzi, to w dodatku obrazasz mnie tylko dlatego ze sam nie okresliles o jaka platforme ci chodzi wiec odnioslem sie do tej na, ktorej po prostu gram :szczerbaty:

Nie dziwie sie kilku tu osoba dlaczego jestes uznawany za jednego z najwiekszych troli w tym temacie patrzac na to jakie zagrywki stosujesz i jak sie wypowiadasz ale dobrze ze mozna dodac takie osoby do ignorowanych i nie czytac tych madrosci ludzi z "wysokim iq" :hahaha: EOT

Na PS4/Xbox One nie da sie tej gry juz uratowac wiec tna co sie da. Na PC grafika jest bez zmian poza tym co pisalem wczesniej czyli sporym pop-upem.

Tylko ty odpisałeś więc jestes jedyna osoba która nie zalapala ze tylko o konsole chodzi , gdzie cie obraziłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmu wynika, że na AMD spadła wydajność  po ostatniej aktualizacji. Ktoś może to potwierdzić  lub nie :E

Zakupiłem  grę  ale zanim się ściągnie  zejdzie jeszcze   ze 2 dni przy moim necie :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Roberto78 napisał:

Z tego filmu wynika, że na AMD spadła wydajność  po ostatniej aktualizacji. Ktoś może to potwierdzić  lub nie :E

Z tego filmu wynika, ze poszly grube babole ;) O wydajnosc sie nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.09.2021 o 08:37, Phoenixsuple napisał:

Nie gram z RT w odbicia mam ustawione nisko wiec dobrze by było jakiś napisał jaki to Preset i jak możesz to podrzuć miejscówkę na mapie to sprawdzę. Tu faktycznie odbić nie widać ale to nie jest tak ze wgl odbic nigdzie nie ma bo sa w wielu miejscach.  Dziwny zabieg patrząc,ze to PC. Ale to potwierdza to o czym pisałem wcześniej, ze sporo zmian z konsoli dosłownie przenosi się na PC, wcześniej LOD, teraz odbicia. Dlatego bardzo jestem ciekaw natywnej wersji na nowe konsole. 

Grafika prawie wszystko na ultra, wraz z RT.

Generalnie cała mapa tak wygląda, nie tylko ta miejscówka. Wrzucałem też zdjęcia wykonane w deszczu. Co do miejscówki - jest to Lizzie bar.

original_eb8781bb0025725f026b2ae62f91a287.jpg

 

Po prostu ucinają grafikę po linii najmniejszego oporu. Po prostu wycięta i tyle, znika z każdej platformy. 

 

Te odbicia wycieli właśnie na konsolach aby poprawić fps:

Przechwytywanie.png

 

Przechwytywanie.png

 

Na moich porównaniach widać też, że odbicia nie są jedynym problemem. Również obcięli ambient occlusion...

Edytowane przez MaxaM
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurła ja nie mam konsoli żeby to wycinali ? Dlatego pisałem ze to dziwne, ze PC w spadku przejmuje cięcia :D Oby przywrócili to w jakimś hotfix. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli konieczne było całkowite usunięcie AVX, bo sprawdzenie jednej flagi w cpuinfo było zbyt skomplikowane, a wszystko po to żeby gra nie crashowała na procesorach o trzy generacje starszych niż te w minimalnych wymaganiach sprzętowych, na których grę można odpalić w 10 FPS

Jesteśmy poważną firmą, nasza firma jest poważna xD

Edytowane przez mag_zbc
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mag_zbc napisał:

Czyli konieczne było całkowite usunięcie AVX, bo sprawdzenie jednej flagi w cpuinfo było zbyt skomplikowane, a wszystko po to żeby gra nie crashowała na procesorach o trzy generacje starszych niż te w minimalnych wymaganiach sprzętowych, na których grę można odpalić w 10 FPS

Jesteśmy poważną firmą, nasza firma jest poważna xD

 

No i w tym momencie muszę cię zaskoczyć, bo AVX nie posiadały procesory pod 1366 takie jak 6 rdzeniowe Xeony 32nm, które można wykręcić pod 4.5GHz. To co potrafi taki procesor w cyberpunku pokazuje taki filmik:

Taki Xeon z OC to gdzieś poziom pierwszej generacji Ryzenów.

Z AVX korzystano tylko przy kilku scenach, które na procesorach bez tych instrukcji powodowało wysypywanie się gry. Poza tymi scenami można było bez problemu grać na procesorze bez AVX. Czemu więc nie zadowolić PCiarzy z tymi procesorkami i umożliwić im także przejście tej gry, skoro AVX i tak prawie nie jest wykorzystywane w CP. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mag_zbc napisał:

Czyli konieczne było całkowite usunięcie AVX

Wystarczyło dodać drugie exe bez AVX.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wypisał inne wady jak niedziałające ledy więc trochę dziwi brak info o tym. Dyskusja w toku z roszczeniem częściowego zwrotu kasy bo na allegro trafiają się lepsze okazje jak wczoraj buda za 50 zł z czterema wentylatorami.  https://allegro.pl/oferta/obudowa-komputerowa-silver-monkey-x-casket-tg-atx-case-16116666135
    • mówiłem że to my jesteśmy słabi   https://www.twitch.tv/missmikkaa/clip/EphemeralYummyCroquetteBloodTrail-9uTZiT1g8V2b-IO9?filter=clips&range=7d&sort=time
    • Oj Trump ma srake i to potęzną.        
    • Czy ja wiem, przejrzałem kilka testów i trójka jest o kilka stopni lepsza od dwójki.
    • Kabel możesz odsprzedać i głupio by było ograniczać się do wyboru karty, tylko przez posiadany kabel. Nawet jak już nie chcesz przejściówki to wiedz, że nie ma się czego bać, sam ja i kilkadziesiąt osób które znam tak jadą od premiery tych kart, chyba, że chodzi Ci o estetykę. Ta karta ma tak niski pobó, że przy normalnym połączeniu kabli nic sie nie stanie.  Jeśli chodzi o Twoje wcześniejsze pytanie, to na Twoim miejscu i do Twojego grania w 1080p kupiłbym 4070 Super zwłacza, że obecną kartę można jeszcze jakoś nieźle sprzedać. Prawdopodobnie ta karta bez problemu wystarczy Ci do serii RTX6000, a jak zależy Ci na sprzedaży obecnej, to bierz pod uwagę, że Twoja karta chodzi już w okolicach mojej 2070 Super. Sprzedałem ją w październiku zeszłego roku bez problemu za 1100zł z tym, że to był Gaming X Trio. Karty pokroju 5070 nie zdziwiłbym się, że będą na późną wiosnę 2025, wiem, że dużo grasz, więc 4070S do Twojej rozdziałki będzie nawet na wyrost już nie mówiąc o "wspomagaczasz". Zrobisz jak uważasz. Jeśli obecnej coś brakuje to kupuj, jeśli nie to czekaj, pytałeś co sądzicie to dałem znać od siebie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...