Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bleck

[ZAKUP] Podkładka chłodząca pod laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy użytkownicy !

 

Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad zakupem podkładki chłodzącej do mojego laptopa ASUS N56V no i oczywiście tutaj pojawia się pytanie.. Ile powinienem na nią wydać? Z jakiego powinna być wykonana materiału? Jaką wybrać? Jaką wybrać aby nie przepłacić i wiele wiele innych.. Dlatego nie przeciągająć proszę was o pomoc w wyborze tej "idealnej" .

 

Dziękuję , pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy użytkownicy !

 

Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad zakupem podkładki chłodzącej do mojego laptopa ASUS N56V no i oczywiście tutaj pojawia się pytanie.. Ile powinienem na nią wydać? Z jakiego powinna być wykonana materiału? Jaką wybrać? Jaką wybrać aby nie przepłacić i wiele wiele innych.. Dlatego nie przeciągająć proszę was o pomoc w wyborze tej "idealnej" .

 

Dziękuję , pozdrawiam !

 

BUMP

 

Przepraszam , że podbijam ale to dość pilne bo niedługo szykuje mi się wyjazd na wieś a chciałbym ją ASAP zkaupić .

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po cholerę?

To nie HP chyba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop, który nie może się sam schłodzić nie powinien być sprzedawany ;)

 

Kolega wyżej też za bardzo uogólnił... Proszę go o doczytanie.

 

Jeśli musisz kupić już coś, choć nie wiem od kiedy plastik przepuszcza powietrze... To:

1) ~150-200zł;

2) Aluminiowa z jednym, dużym wentylatorem;

3) Zalman, Revoltec, Cooler Master zostaje w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie wszystkie modele HP miały ten problem, a także niektóre innych producentów. Ale HP wybitnie się popisało :)

Co nie zmienia faktu, że tak jak sam zasugerowałeś to bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, nie wszystkie modele HP miały ten problem, a także niektóre innych producentów. Ale HP wybitnie się popisało :)
Chodziło o serię Pavilion :] EliteBook i ProBook się do tego nie zaliczały ;)
Co nie zmienia faktu, że tak jak sam zasugerowałeś to bezsens.
Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużą serię....

Dużo popularniejszą wśród "Kowalskich" niż Elitebook i ProBook. No ale koniec offtopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie , spokojnie .. Po prostu podczas większych obciążeń ( gry , wymagające prgramy ) laptop bardzo się nagrzewa , że aż potrafi sparzyć . Dlatego też pomyślałem o tej podkładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W których miejscach się nagrzewa dokładnie?

@Tyxu

Ostatni post usunąłem, bo to nie miejsce na takie teksty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolana nie miejsce do trzymania laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W których miejscach się nagrzewa dokładnie?

@Tyxu

Ostatni post usunąłem, bo to nie miejsce na takie teksty.

 

Jest to lewa część laptopa , z boku jest miejsce na wylot powietrza więc obstawiam, że jest tam kata graficzna.( Nie jestem pewien )

 

Uprzedzając nie , nie trzymam laptopa na kolanach. Leży on na biurku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka i tak nic nie da, szkoda kasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka i tak nic nie da, szkoda kasy :)

 

 

 

I tu się kolego mylisz.

http://img706.imageshack.us/img706/746/temperatury.png

Po lewej bez podstawki po prawej z podstawą, obroty wętylatorków ustawione na połowie pretkosci, o dziwo najlepiej chłodzi.

Jak widać daje na karcie graficznej spadek tylko 4 stopnie ale na procesorze ponad 10 stopni.

Podstawka CoolerMaster NotePal U3 do mniejszego laptopa U2.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz podkładki chłodzące?

temperatury.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sprzedaję tylko jestem zadowolonym użytkownikiem.

Oba testy były zrobione na grze BF3.

Po pierwszym pomiarze podłożyłem podkladkę i zrobiłem drugi pomiar.

Czyli laptop do drugiego pomiaru był rozgżany i dlatego grałem krócej podczas tego pomiaru.

Faktycznie tescik zrobiony trochę na szybko.

 

Przyznaję może chciałem za szybko.

Niestety z powodu pracy powtórzę test w łyk-end.

Zrobię test z zegarkiem w ręku żeby czas był ten sam.

 

Subiektywa ocena kiedy w moim laptopie były dwa dyski HDD to klawiatura w jednym miejscu była wyraźnie cieplejsza.

Po użyciu podkładki nie czuję tego ciepła

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się do domu zjechać dziś wiec przeprowadziłem test.

Po 10 minutach grania rozpoczynałem test na około 5 minut.

wynik po lewej bez podkładki a po prawej z podkładką.

 

pomiar.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tyxu mam nadzieje ze jesteś usatysfakcjonowany. :E

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wrzuć na normalny hosting, żeby można było zobaczyć w całości. Imageshack nie działa dobrze, przynajmniej pod chrome.

 

EDIT. Nadal mała różnica w Powers ale nieistotne.

Jeśli jest taka różnica u Ciebie to albo masz aluminiowy spód laptopa podpięty pod radiator albo laptop nie ma nóżek. Ew. masz miękki blat :E

Ja nieważne czy Asusa K50IE trzymam na kolanach czy w powietrzu to i tak temperatura procesora (T4400) nie przekracza 68'C. Jak była okazja to porównywałem temperatury na podkładce chłodzącej i bez. Zmiana na granicy błędu pomiarowego, spadek na poziomie 1-2'C (2'C dysk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz,

Kolega bleck szuka podkładki do laptopa gamingowego.

A kolega Tyxu używa laptopa do netu akieś gierki typu pasjansik może gierka na przeglądarkę,

Bez urazy stwierdzam fakt wynikający z podzespołów jaki posiada twój laptop.

Więc co się i kiedy ma grzac ?.

 

Moim zdaniem kupowanie podkładki do np; ultrabooka niema sensu.

Ale do laptopów typu gamingowych, albo stacji roboczych typu M6600 jest jak najbardziej wskazane.

Ponieważ moc = ciepło.

 

Test przprowadzilem na szklanym stole.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostryb rzucił dobre propozycje. Notepal u2 albo u3 są świetne i fajnie można je pod n56 dopasować dzięki samodzielnej możliwości rozmieszczenia wiatraków. Sam posiadałem u3 pod swojego starego laptopa i spisywała się rewelacyjnie. Wiatraczki pracowały cichutko w podkładce i dzięki nim wiatrak w laptopie pracował na najniższych praktycznie obrotach. Dużo lepszy komfort pracy. Przy n56 też dobrze się sprawdzi gdyż n56 jest z aluminium i dzięki wiatrakom szybko zbije się temperatura. Tak więc od siebie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - podkładka może zbić 8-10 stopni - choć zależy to od konstrukcji (zimne od dołu bez wlotów niczego nie potrzebują), u mnie wystarczyło podnieść laptopa (ciepły od dołu) + dać mały nadmuch żeby była zauważalna różnica, więc też mam zamiar coś kupić. W końcu będzie to jakoś wyglądać sensownie :) Zresztą to że się kupuje taką podkładkę nie znaczy że laptop sobie nie radzi - ale często po wybraniu odpowiedniej jest ciszej (mimo dodatkowego wentyla) i chłodniej... - a mi np. nie radzi sobie biurko, po 1h gry jest takie ciepłe że podgrzewa laptopa :E (zmiana położenie i natychmiastowa odmiana)

 

@ ostryb

Ten U3 wygląda zachęcająco - ale jak z uginaniem i czy łatwo zepsuć zapinanie wiatraków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to zacząłbym od wymiany nóżek, można na allegro kupić takie 7-9mm, kumpel póki nie kupił stawiał komputer na zakrętkach od wody mineralnej (pod nóżki) i temperatury znacząco się poprawiały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - podkładka może zbić 8-10 stopni - choć zależy to od konstrukcji (zimne od dołu bez wlotów niczego nie potrzebują), u mnie wystarczyło podnieść laptopa (ciepły od dołu) + dać mały nadmuch żeby była zauważalna różnica, więc też mam zamiar coś kupić. W końcu będzie to jakoś wyglądać sensownie :) Zresztą to że się kupuje taką podkładkę nie znaczy że laptop sobie nie radzi - ale często po wybraniu odpowiedniej jest ciszej (mimo dodatkowego wentyla) i chłodniej... - a mi np. nie radzi sobie biurko, po 1h gry jest takie ciepłe że podgrzewa laptopa :E (zmiana położenie i natychmiastowa odmiana)

 

@ ostryb

Ten U3 wygląda zachęcająco - ale jak z uginaniem i czy łatwo zepsuć zapinanie wiatraków?

 

 

Używam U3 od ponad roku i nic się nie uszkodziło.

Kumpel U2 używa pod M17R3 i żadnych problemów.

Od siebie mogę dodać że najlepsze chłodzenie jest jak prędkość wentyli jest na połowę zakresu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...