Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Reddzik napisał:

Oni mieli motion capture, dlatego też są bardzo podobni, 

Dziś większość gier ma mocap. 
Do tego, mocap, to siatka punktów zdjęta z reala, klejona do jakiegokolwiek modelu.
Postać mocapowana, a finalny model z tą siatką, to dwie zupełnie inne sprawy.
Zero związku jednego z drugim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Reddzik napisał:

Niestety "ubiłem" Laezel, więc teraz muszę to nadrobić przy drugim podejściu.

Ja przy drugim przejściu też skupie się na innych towarzyszach, Lae'zel mocno zyskuje jako postać przy bliższym poznaniu i niewątpliwie jest jakaś, a większość odbija się od niej ze względu na początek że jest opryskliwa i traktuje wszystkich z góry. Chociaż zauważyłem że jak gramy jako drow to mamy pewien respekt u niej i uznanie już na starcie, zresztą gra drowem budzi strach wśród wielu i przy postaci z wysoką charyzmą i retoryką to się dobrze spina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Reddzik napisał:

Niestety "ubiłem" Laezel,

forehead-slap-slapping-forehead.gif

No wiesz co, jak mogłeś. Można się z nią nie zgadzać, ale żeby zaraz ubić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, frog67 napisał:

Chociaż zauważyłem że jak gramy jako drow to mamy pewien respekt u niej i uznanie już na starcie, zresztą gra drowem budzi strach wśród wielu i przy postaci z wysoką charyzmą i retoryką to się dobrze spina.

Ja przeszedłem całą grę Seldarine Drowem i o ile w Akcie I, świat na to reagował, to już później nie bardzo. Może druga subrasa miała pod tym względem lepiej. Liczyłem na uprzedzenia i rasizm w samych Wrotach Baldura :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za ten quest z malarzem i co się odstawiaj w tej posiadlości to należą się kopy i najgorsze kary dla Larian :E 

dawno się tak nie wk****  wiedzą że gra dostaje hopla sam system walki a tym bardziej kamera jak ktoś już jest piętro wyżej nie.. dobra dajmy upierdliwych przeciwników i kilka pięter niech się powkurza no j.... p....  moja noga w tym domu więcej nie postoi ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

 

No wiesz co, jak mogłeś. Można się z nią nie zgadzać, ale żeby zaraz ubić ? 

Dokładnie, to nie przerwałem burzliwej pogadanki Posępnej z Laezel, która

doprowadziła do śmierci tej drugiej, nie skorzystałem z perswazji, ani innych metod, by zapobiec temu co może się wydarzyć, a nie wczytywałem gry, mówi się trudno xD

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Passt napisał:

A te otwory, w które można wejść pomniejszonym mają jakieś duże skarby??

Nic nie tracisz, tak jak wszystko w tej grze jest kilka sposobów na rozwiązanie danego zadania na kilka sposobów, tak skorzystanie z dziury jest jednym ze sposobów na dostanie się w dane miejsce (innym jest wytrych, rozwalenie ściany, latanie, ulepszony skok, teleportacja, rozmowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, frog67 napisał:

Ale za ten quest z malarzem i co się odstawiaj w tej posiadlości to należą się kopy i najgorsze kary dla Larian :E 

dawno się tak nie wk****  wiedzą że gra dostaje hopla sam system walki a tym bardziej kamera jak ktoś już jest piętro wyżej nie.. dobra dajmy upierdliwych przeciwników i kilka pięter niech się powkurza no j.... p....  moja noga w tym domu więcej nie postoi ! 

no mnie ta walka tak wkurzyła, że wziąłem mojego ninja łucznika mordercę i się przekradłem gdzie trzeba kasując tylko pojedynczych wrogów, a że to faktycznie jest morderca to ducha z zaskoczenia składa w 1 turę.. jak droga była czysta to podprowadzałem Galea i kasowałem te czaszki cholerne z firebolta no ale tak, ta walka to był dramat, 

drugi taki dramat jest jak idziesz Do Gortasha.. w zależności od innych decyzji wszyscy w fortecy mogą być od kopa wrodzy i wtedy też trwa to tydzień.. 

13 godzin temu, frog67 napisał:

@Reddzik Czy tylko mi się wydaje ale design bohaterów z Baldura ich twarze są podobne do ich rzeczywistych odpowiedników z pewnymi wyjątkami oczywiście (Karlach :E ) 

ale nawet taka Lae'zel i jej aktorka mają pewne podobieństwa, Astarion to oczywiście nie podlega żadnej dyskusji.

To się bardzo mocno chwali podobny zabieg stosował R* chociażby w RDR2 czy GTAV 

To jest zasadniczo standard przy wysokobudżetowych produkcjach tego typu i to już od bardzo dawna. Tak jak napisali to podnosi wiarygodność animowanej postaci. 
Przy ludzkich postaciach to pikuś, ale jak nie widziałeś to patrz na to ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Alyjen napisał:

i kasowałem te czaszki cholerne z firebolta

Można też użyć czaru zdjęcia klątwy aby zniszczyć czaszkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kabor napisał:

Można też użyć czaru zdjęcia klątwy aby zniszczyć czaszkę.

a tak tak wiem, tylko ja miałem mało wolnych castów u kleryka, a jak już wyczyścisz poltergeisty to możesz spamować firebolta spoza walki do skutku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Misty Step z zewnątrz użyłem :)
ale tak, te czaszki były mocno irytujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kabor napisał:

Można też użyć czaru zdjęcia klątwy aby zniszczyć czaszkę.

Chcialem zdjąć klątwe ale czaszka nie dawała cienia szansy podjeść i odrzucała mnie więc poleciała kula, a próbowałem z rożnych stron.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czaszki to w 3akcie? o których tak piszecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, domyślam się o który chodzi, ale chłopa jeszcze nie znalazłem, widocznie źle szukam, ba w ogóle zanim nie zaglądałem, a na mapie go nie ma. Teraz to ratowałem więźniów z podwodnego więzienia, ale nie udało się wszystkich :( 4 tury nie dałem rady plus niektórych mi ubili. A w nocy siedziałem do 1.30 i miałem walkę z metalowymi strażnikami, plus boss z 450hp. Sorka, że piszę tak ogólnie. Trochu mi zeszła ta walka, ale Wyll zrobił robotę, bo w końcu mieczem nic nie zrobię. Zaraz odpalam i trzeba skończyć tego questa, potem pałac, gdzie wezmę Astariona, bo to jego quest, po drodze jeszcze quest z Jaheirą i potem zapewne Gortash. Pewnie zejdzie z 2godziny rozwalanie całej obstawy Gortasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tip na fortecę Gortasha.. te granaty da się podnieść i odrzucić :) ale ogólnie to była wkurzająca miejscówka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały tip dla wszystkich co może zaczną grac albo grają bo niewielu zdaje sobie z tego sprawę, ale niemal zawsze w trakcie cut-sceny możemy nagle przerwać to co się dzieje i z miejsca zaatakować i czasami taki atak w trakcie scenki może nam bardzo pomóc ! bo przeciwniki powiedzmy nie dokończy tego co mial zrobić albo ktoś przeżyje i dzięki temu otworzą się nam nowe możliwości.

Atak w przerywniku to potrafi być gamechanger 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często idę tankiem do przodu, albo kimś innym zależy kogo widzę przed sobą, załącza się scenka itp, i po chwili walka, a 3ka pozostałych czeka w ukryciu na swoją kolej i wtedy się rozstawiam, i atakuję z ukrycia co daje bonus do ataku, jakieś aoe, butelka tłuszczu, ogień itd.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko mam zgwozdkę jak pomóc w Baldurze komuś kto ma status nieprzytomny popchanie nic nie da bo postać unieruchomiona, pomoc również, rzucałem potkami nic, lałem też wode i bez skutku :E  

Już sam nie wiem 

EDIT

Dobra już rozgryzłem absurdalna sytuacja! serio ! Larian ! :rotfl:

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wszedłem do budynku z tym Malarzem, to jednak ten budynek który zostawiłem na koniec, widziałem te czaszki, ale nie otwierałem drzwi, tylko rozwaliłem to co było aktualnie do rozwalenia, zapisałem grę, i czeka mnie dziś kolejna przeprawa ale tym razem czaszki.
Moja druidka przywołuje żywiołaka, Posępna też ma summona, więc jest nas 6os party, nie jest nudno, jest wesoło, a poziom taktyczny miejscami nawet spoko, jedynie przedłuża walki, szczególnie, że nie mam wymaksowanych postaci, które walą po 10 ataków na turę xD

Co do nieprzytomnego to nie wiem jak pomóc, a możesz napisać konkretnie o kogo chodzi?

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Co do nieprzytomnego to nie wiem jak pomóc, a możesz napisać konkretnie o kogo chodzi?

Już zrobiłem

Miałem problem z Halsinem którego porwała Orin i chciała złożyć w oferze, leżał nieprzytomny, jak już wszyscy zginęli podchodze a on dalej leży nieprzytomny kombinuje jak koń pod góre a się okazało że ołtarz na którym leżał był "zamknięty" i trzeba było użyć wytrycha i natychmiast się obudził ! no jaja jak berety Logika poziom master 

:boink: 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też będę robić, jestem trochu do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę I akt. 

W Podmroku została mi jeszcze Kuźnia Gryma. Później zamierzam zrobić Górską Przełęcz. Mam na liczniku około 50 godzin gry.

Muszę przyznać, że ta gra jest  naprawdę bardzo dobra. Im dłużej gram, tym mi się bardziej podoba.

Jest duuużo lepsza niż Divinity Original Sin 2.

Jeden z najlepszych (chyba najlepszy)  RPGów ostatnich lat.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...