Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

NVIDIA GeForce GTX 9x0, 980Ti, Titan X - Maxwell

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co problem x99 niemoge zrobic boot raid0 dyskow pcie, no chyba ze do tego czasu pojawia sie dyski xpoint intela(raczej nie) wiec jeszcze moze bedzie przesiadka na skylake-e

A poki co plan 6lub 8 rdzeniowy broadwell-e

 

Tx juz poszedl no i 150$ do tylu, tylko czy brac co wyjdzie czy czekac na nowego titana i poczekac na 750ti :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja bez ihs byłaby "extreme", dodawali by die guard i kasowali jeszcze więcej

 

Gdzie nie spojrzysz dupa będzie zawsze z tyłu, pozostaje liczyć że najtańszy 6 jajowy Broadwell-E będzie sensownie wyceniony, spadnie podatek od nowości, i można się śmiało łapać, pamięci obecnie to śmieszne koszta, płytę x99 nawet Asrock Extreme 4 można dostać za 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co problem x99 niemoge zrobic boot raid0 dyskow pcie, no chyba ze do tego czasu pojawia sie dyski xpoint intela(raczej nie) wiec jeszcze moze bedzie przesiadka na skylake-e

A poki co plan 6lub 8 rdzeniowy broadwell-e

 

Tx juz poszedl no i 150$ do tylu, tylko czy brac co wyjdzie czy czekac na nowego titana i poczekac na 750ti :E

 

Nie szkoda Ci było teraz sprzedawać TITANA ? GP104 nie będzie ciekawą alternatywą. Tym bardziej, że miałeś mega fajną sztukę i kozackie OC. Za ile finalnie poszedł?

 

Co do procków oraz IHS, kumpel niedawno skalpował 4790K, nałożył pod IHS EK Indigo (cholernie ciężka sprawa). Efekt taki, że przy 5ghz i napięciu 1.45v, OCCT przeszedł godzinę i maks temp to 76C na najgorętszym rdzeniu. Miazga po prostu jak to bardzo pomogło, chłodzenie to Corsair H100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili dobra płyta na z170 kosztuje tyle samo co na x99, pamięci to ten sam koszt. 5820k kosztuje teraz 323 funty a 6700k overclokers.co.uk ma za 299. O cenie w ogóle nie ma co gadać, trzeba solidnych testów i będzie się można zastanawiać nad przesiadką jak wypuszczą broadwell-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na alle 2 strony 980Ti a TXa nie ma żadnego, nie umiem szukać pewnie?

 

W całej zabawie w X99 po stronie samego mobo jest zabawy, opcji i ustawień bez porównania do konsumenckiej wersji, przypuszczam że z 30% jak wykorzystuje i tak dobrze.

Broadwell-E raczej mnie nie zainteresuje, ale może do czasu Skylake-E dyski NMVE zejdą na ziemie, DDR4 przyspieszy bo teraz chyba ciągle w powijakach to pomyślimy na zmianą.

NA pewno jednak do Z'ki nie wracam, za samo dopracowanie UEFI i łatwość OC warto dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem 1100$ odjac od tego prowizje wysylke, no i jestem troche do tylu. Karty szkoda i napewno polecam, przy takim OC watpie zeby te nowe karty pobily. Wiec byc moze przyjdzie poczekac na nowego TXvol.2.

Gry co chcialem przeszlem wiec i tak do jesieni karta by sie marnowala.

 

Ogolnie broadwell-e tez moze nie bede bral i wezme 5820k tylko uzywke jesi spadnie z ceny i przeczekac na nim do sky-e i na tym juz zostawic na conajmniej 3 latka. Podobno sky- e bedzie pod koniec roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem 1100$ odjac od tego prowizje wysylke, no i jestem troche do tylu. Karty szkoda i napewno polecam, przy takim OC watpie zeby te nowe karty pobily. Wiec byc moze przyjdzie poczekac na nowego TXvol.2.

Gry co chcialem przeszlem wiec i tak do jesieni karta by sie marnowala.

 

Ogolnie broadwell-e tez moze nie bede bral i wezme 5820k tylko uzywke jesi spadnie z ceny i przeczekac na nim do sky-e i na tym juz zostawic na conajmniej 3 latka

 

No to i tak ładnie jak za 1100$ poszedł. Ebay? W ile czasu?

 

Planuję długą wycieczkę zrobić na początku Czerwca, to możliwe, że wtedy swoje karty wystawię , żeby się też nie marnowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecale 2 tygodnie, jakas firma kupila co monitory reperuja- tak z ciekawosci sprawidzilem adress przed wysylko. :-B

Oczywiscie podalem jak sie kreci i to moze pomoglo podbic cene- ale tylko zgaduje.

Ogolnie to duzo znas lubi nowe zabawki potestowac dlatego tak mozna usprawiedliwiac te zmiany, no i przetestowac zeby inni wrazie co sie nie wkopali z zakupem bo za duzo fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Geforce GTX 970 - referent czyli karta z turbiną - bez gwarancji. W 100% sprawna i nawet dobrze się podkręca (core 1450 memory 2000 jest stabilne) za 900 PLN. Jak sądzicie opłaca się kupić? Nowe niereferenty typu msi twinfrozr cena ~1500zł, używane z gwarancją ~1200zł , co niektóre janusze biznesu chcą 1300-1350 czyli prawie tyle samo co nowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Geforce GTX 970 - referent czyli karta z turbiną - bez gwarancji. W 100% sprawna i nawet dobrze się podkręca (core 1450 memory 2000 jest stabilne) za 900 PLN. Jak sądzicie opłaca się kupić? Nowe niereferenty typu msi twinfrozr cena ~1500zł, używane z gwarancją ~1200zł , co niektóre janusze biznesu chcą 1300-1350 czyli prawie tyle samo co nowe :D

 

Lipa, że bez gwary no ale jak na GTX 970, cena arcy dobra. Tylko żebyś Ty nie został "Januszem", jeśli to jest "okazja" z OLX. Bo tam chodzą i nawet 980Ti Matrixy po 1700 zł , a to niezłe wałki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa, że bez gwary no ale jak na GTX 970, cena arcy dobra. Tylko żebyś Ty nie został "Januszem", jeśli to jest "okazja" z OLX. Bo tam chodzą i nawet 980Ti Matrixy po 1700 zł , a to niezłe wałki :)

 

 

Nie nie żadne olx, kolega sprzedaje i ją do mnie przyniesie, także zanim podejmę decyzję będę nawet miał możliwość ją uruchomić i przetestować :)

 

Tylko właśnie martwi mnie to, że jest z turbiną (w idle kręci się 1200rpm więc chyba nie jest tak źle, ale podobno i tak szumi :( ) no i też to, że nie ma ani trochę gwarancji. Często te karty padają? Macie jakieś doświadczenia z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 rpm na turbince na pewno usłyszysz, no chyba, że masz naprawdę głośnego kompa; także do tych 900 zł trzeba by jednak doliczyć pewnie ze 150 zł na jakiś porządny coolerek typy Gelid albo Arctic; 1050 to nadal dobra cena, ale jednak bez gwarki

za 1200 zł bez łaski masz Strixy z normalną gwarką, za 1250 zł masz MSI Gaming; nie wiedzieć czemu janusze uparli się EVGA (nie FTW nawet) wyceniać na jakieś absurdalne kwoty bliższe 1400 zł, no ale to ich sprawa (mi jeden nawet próbował za 1400 + KW zł wcisnąć FTW)

za 1050 bodajże masz aktualnie na allegro refka Gainwarda, za 1100 widziałem niedawna GB G1

 

czy padają? dość mocno obserwuję używane 970 no i powiem że na aukcjach rzadko raczej widać oferty typu "karta nowa, z wymiany gwarancyjnej", na forach też raczej nie widać by wiele osób narzekała na padające 970, a to jednak b popularna karta - wg mojej skromnej wiedzy to bym powiedział że 970 to pewna konstrukcja (o ile tylko nie trafisz na model z piskającymi cewkami), nie ma też za wiele aukcji typu "mam niesprawdzoną kartę od kuzyna z Niemiec..."

 

do 970 aktualnie dodawany jest kod do Division, lekko 100 zł z powrotem dostaniesz za niego

 

tl;dr - ja osobiście bym nie brał - głównie za hałas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie:

Geforce GTX 970 - referent czyli karta z turbiną - bez gwarancji. W 100% sprawna i nawet dobrze się podkręca (core 1450 memory 2000 jest stabilne) za 900 PLN. Jak sądzicie opłaca się kupić? Nowe niereferenty typu msi twinfrozr cena ~1500zł, używane z gwarancją ~1200zł , co niektóre janusze biznesu chcą 1300-1350 czyli prawie tyle samo co nowe :D

Tak, opłaca się i to lepiej niż używane z gwarancją za 1200 zł.

Kup do tego Arctic Mono Plus za 130 zł i masz najlepszą kartę bijącą z palcem w du... wszystkie autorskie chłodzenia i do tego błoga cisza.

Turbinka mi się grzała do ponad 85'C. Na Mono Plus 50'C po OC.

 

Lipa, że bez gwary no ale jak na GTX 970, cena arcy dobra. Tylko żebyś Ty nie został "Januszem", jeśli to jest "okazja" z OLX. Bo tam chodzą i nawet 980Ti Matrixy po 1700 zł , a to niezłe wałki :)

A po co mu gwara skoro karty nie używa 24/7 jako np. koparki, gdzie po pewnym okresie pójdą wentylatorki ? Naprawdę nie słyszałem, żeby jakaś karta padła. Oczywiście pomijam spalone mosfety na sekcji zasilania, bo kto chodził do szkoły ten wie czemu tak się stało.

 

tl;dr - ja osobiście bym nie brał - głównie za hałas

Jaki problem wymienić chłodzenie ? Nie dość, że lepsze od wszystkich autorskich to masz za niezłą kasę.

EVGA ma najlepszą gwarancję i nawet zmiana chłodzenia nie wyklucza jej, dlatego tak drogie są. Jeszcze dodaj do tego na zagranicznych forach masa postów, gdzie wymieniają karty po 2 latach na najmocniejsze jednostki to już w ogóle. Przecież na pclabie jeden klient z 780ti dostał nowego 980ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze chłodzenie dodatkowo kosztuje, i wtedy Ci robi się cena zbliżona do "normalnych" kart z gwarką; czy aftermarkeowe na pewno będzie lepsze od takiego Strixa albo MSI Gaming, no nie wiem, może pod ostrym obciążeniem (ale tu mamy sytuację budżetową, a nie że gościowi zależy na zbiciu 10 st za cenę 150 zł) - ale to już każdy kupujący musi sobie policzyć; Tobie wyszło, że się opłaca, super

 

EVGA ma fajną gwarkę, fakt, ale po 1400 zł to chodzą NOWE karty, do tego kod Division i 100 zł z powrotem; poza tym rozszerzona gwarka EVGA chyba tylko obejmuje pierwotnego właściciela? (nie wiem, sprostujcie); jakby nie liczyć nie opłaca się używanej EVGA kupować w tych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu gwara skoro karty nie używa 24/7 jako np. koparki, gdzie po pewnym okresie pójdą wentylatorki ? Naprawdę nie słyszałem, żeby jakaś karta padła. Oczywiście pomijam spalone mosfety na sekcji zasilania, bo kto chodził do szkoły ten wie czemu tak się stało.

Akurat grafiki padają zadziwiająco często względem innego sprzętu.

I co za różnica, czy padną pamięci, sekcja czy wentylatorek? - karta nie działa lub nie działa tak jak powinna.

Gwara zawsze dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 rpm na turbince na pewno usłyszysz, no chyba, że masz naprawdę głośnego kompa; także do tych 900 zł trzeba by jednak doliczyć pewnie ze 150 zł na jakiś porządny coolerek typy Gelid albo Arctic

1200rpm usłyszy?

Ja mam referenta i przy ~2000rpm generowany hałas jest znacznie mniejszy niż przy większości niereferencyjnych kart a referent GTX970 generuje znacznie mniejszy hałas niż 980.

Turbina wydaje zupełnie inny dźwięk i po mimo wysokich prędkości jest stosunkowo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, to sprostuję - JA 1200 czy to na turbince czy śmigle 90mm wyraźnie słyszę; z tych turbinek co słyszałem, żadna nie brzmiała fajnie i każda w idle była dla mnie słyszalna

 

hałas to oczywiście kwestia osobista, kwestia reszty gratów, kwestia otoczenia - najgorzej jest IMO zimą jak masz zamknięte okna; teraz jak siedzę przy uchylonym to komp mi znik normalnie :E

 

tak wracając jeszcze do coolerka typu Arctic - w sumie nie jest to zła opcja najpierw kupić właśnie referanta i albo stwierdzić, że hałas odpowiada, albo jak będzie wolne 100-200 zł dokupić porządny coolerek i jazda

 

a, Gainward ma jeszcze jedna wadę - czekoladowe PCB :E no ale to tak jak z hałasem, jednemu nie przeszkadza, a ktoś inny psychicznie nie wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między turbina a niereferentem jest jak pomiędzy dieslem a benzyna. Diesel w testach często cichszy ale cały czas jego dźwięki męczą i przeszkadzają, o tym że benzyniak jest źródłem dźwięków przypominasz sobie dopiero jak go włączysz (albo gdy chcesz go słyszeć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między turbina a niereferentem jest jak pomiędzy dieslem a benzyna. Diesel w testach często cichszy ale cały czas jego dźwięki męczą i przeszkadzają, o tym że benzyniak jest źródłem dźwięków przypominasz sobie dopiero jak go włączysz (albo gdy chcesz go słyszeć).

już nie przesadzaj , Referencyjna turbina to masakra dla ucha , ostatnio przerabiałem temat, 50% turbina i Fan 100%+ 70%

,

a jak nie upchasz referenta głęboko w budzie i to jeszcze co najmniej 3m od ucha to zawsze będzie go słychać , a jak już ktoś będzie chciał postawić sprzęt obok monitora to sam nie wiem jaki Design będzie najlepszy bo jak będzie za cicho to co innego będzie jęczeć

fai6nfl5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany coż poczynić z moją 980ti ? Zwodować czy czekać na nowe? Pytanie trudne jak dla mnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany coż poczynić z moją 980ti ? Zwodować czy czekać na nowe? Pytanie trudne jak dla mnie :(

Radził bym śledzić newsy o Pascalu, computex tuż, tuż. Lepiej nie obudzić się z ręką w nocniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz z mysla o 4k ? Narazie 1080p 144hz. Może się przezuce na 1440p sam nie wiem .. W co uderzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...