Skocz do zawartości
opa48

Kryzys na rynku gier

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na Stallkera 2 i Starfiled, no i kiedy Songs of Conquest oraz Clash 2 wyjdą z eralyacess, posiadam obydwie gry, w Songs już 30h przegrane, ale to nie są gry AAA, tylko bardziej indyki, no i kupię Franko 2, demo mi się podobało, to też nie gra AAA. Jest jeszcze brazylijski klon GTA zwie 171 fajnie gierka się zapowiada, też bardziej indyk niż AAA.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzą teraz nowe laptopy gamingowe z nowymi kartami RTX40xx a ja się zastanawiam czy swojego ROG`a G17 nie sprzedać i nie zostać tylko przy Decku, bo indyki połykają gameplay`owo gry AAA których i tak wiele nie ma.

Gram już ponad 40 lat ale jeszcze takich przemyśleń nie miałem żeby nie kupić nowej generacji sprzętu. Jest źle. Jest bardzo źle na rynku gier od paru lat.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram w Fallout 3 Game of the Year Edition. Klmiat specyficzny i dość tajemniczy. Puki co gra mi świetne i nie będę spojlerów robił. Kto nie grał polecam zagrać.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kryzys moja lista do ogrania zamiast się zmniejszać to się powiększa a gram codziennie przynajmniej po 2h. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie tak dobrze jeszcze nie było jeśli chodzi o gry. No, ale jeśli ktoś się zatrzymał na latach 90, czy wczesnych '00 i patrzy na wszystko przez nostalgię no to.... Ja na szczęście się z nostalgii wyleczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by był kryzys w na rynku to gry na PC by kosztowały 300 zł. Ja ostatnio obłowiłem się na promocjach i Fallout 3 Game of the Year Edition za niecałe 50 zł. Kto kupuje gry w PRE-ORDER jest albo głupi albo szalony.?

Cyfryzacja gier ma swoje plusy i minusy a trzeba do zmian się przyzwyczaić.? 

Edytowane przez Maryha145
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak już długo to trwa. A jak się nie rozwijasz, to się cofasz w tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 Assasynach i 6 Far Cry w końcu ktoś przejrzał na oczy? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, galakty napisał:

Po 10 Assasynach i 6 Far Cry w końcu ktoś przejrzał na oczy? ?

Nie grałem ani jednego ani drugiego, żadnej części :smokin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://gamingbolt.com/ubisoft-definitely-proposed-mergers-and-acquisitions-mostly-got-laughed-at-rumor

Ojej, czyli jednak Ubisoft próbował się sprzedać ale nikt go nie chce :E Już dawno mówiłem, że tam już chyba nikt nie wie co robi tych 20000 pracowników oraz, że to jest nie do utrzymania i sytuacja tylko się potwierdza. Przerzuty tego raka, który toczy tą firmę są tak obszerne, że z tego już nic nie wyjdzie, jedynie zaorać i postawić coś nowego.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę im żeby upadli, wtedy nie wyjdą już kolejne asasyny i inne far kraje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie ukrywając słabej kondycji finansów firmy, w oświadczeniu Ubisoftu znajdziemy także informacje o stratach związanych z anulowanymi projektami. Aż 500 milionów euro miało zostać poświęcone na pracę nad trzema tytułami, które nigdy nie ujrzą światła dziennego.

500 mln "jurków" w kosz, takiego poziomu przepalenia kasy to nawet w CDPR nie było przy produkcji CP2077 :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kris194 napisał:

Nie ukrywając słabej kondycji finansów firmy

hLcEkSh.jpeg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MrKetiw napisał:

Życzę im żeby upadli, wtedy nie wyjdą już kolejne asasyny i inne far kraje. 

Szkoda by było tych gier na ich kontach :D
Niech poczekają z tym upadaniem aż skończę je wszystkie :E

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ceny gier podnieśli (zapewne żeby się ratować). Naprawdę te durne korporacje głupio wierzą ze ludzie wysrają kasę albo sprzedadzą samochód żeby sobie kupić głupie gierki, kartę graficzne, płytę główną. Zabawne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak właśnie będzie. :E Zobacz dziadków 40+ co pluli na Nvidię a teraz mają w kompach RTX 4090, oni potrafili ze skarpety wyciągnąć część oszczędności to gracze nie dadzą rady? Ja to tylko liczę aby było jak najwięcej promocji ze strony AMD/Nvidii na klucze do gier bo inaczej kompletnie nie widzę siebie kupującego miesiąc w miesiąc gry po 250zł wzwyż a grać się chce bo ogrywałem na bieżąco wszystko co mnie interesowało. Przy dzisiejszych realiach trzeba będzie zaczynać ogrywać starsze gierki po raz kolejny bo inaczej pójdę z torbami jeśli zechcę dalej ogrywać co chcę na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat lepiej kupić nowe GPU niż kilka nowych gier w takich cenach. 350 zł za 10h zabawy? Powodzenia, jak mogę dać 100 zł za grę w którą mam 900h i świetnie się bawię. 

Może i koszty życia rosną, ale to nie oznacza że ludzi przestanie być stać na rozrywkę. Będą mieli mniej pieniędzy, ale nadal wystarczająco.

A jak kogoś nagle przestanie być stać, to i wcześniej nie było go stać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Stjepan666 napisał:

Europa w dołku, sprzedaż gier spadła o 7%

A co oni się dziwią, gnioty za 350 zł, jedzenie ważniejsze niż gry.

To nie chodzi o gnioty tylko o to, że jak była pandemia w 2020 i 2021 to sprzedaż gier jak i elektroniki była znacznie zawyżona z 20-30% do 2019 więc spadek 7% w 2022 to żaden spadek ! Ludzie w czasie pandemii to ile kupowali gier i elektroniki to szok. Myślę, że nawet wielu producentów się nie przyzna :)

Na marginesie to w ramach "kryzysu gier" dzisiaj wychodzi długo oczekiwany, już wiadomo, że rewelacyjny SimRail :) Jakbym w tej chwili porzucił wszystko co robię i tylko grał z przerwami na sen to już sobie obliczyłem, że nie starczyło by mi życia :)

No ten temat na forum to chyba mnie najbardziej irytuje ze wszystkich możliwych :boink:

 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hubio napisał:

To nie chodzi o gnioty tylko o to, że jak była pandemia w 2020 i 2021 to sprzedaż gier jak i elektroniki była znacznie zawyżona z 20-30% do 2019 więc spadek 7% w 2022 to żaden spadek ! Ludzie w czasie pandemii to ile kupowali gier i elektroniki to szok. Myślę, że nawet wielu producentów się nie przyzna :)

Na marginesie to w ramach "kryzysu gier" dzisiaj wychodzi długo oczekiwany, już wiadomo, że rewelacyjny SimRail :) Jakbym w tej chwili porzucił wszystko co robię i tylko grał z przerwami na sen to już sobie obliczyłem, że nie starczyło by mi życia :)

No ten temat na forum to chyba mnie najbardziej irytuje ze wszystkich możliwych :boink:

 

Ten SimRail może być spoko jest opcja grania w Polsce w latach 80 tamtejszymi składami itd, na razie na Śląsku ale zawsze od czegoś można zacząć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kadajo napisał:

Jeszcze ceny gier podnieśli (zapewne żeby się ratować). Naprawdę te durne korporacje głupio wierzą ze ludzie wysrają kasę albo sprzedadzą samochód żeby sobie kupić głupie gierki, kartę graficzne, płytę główną. Zabawne :E

Mogło do nich jeszcze nie dojść, że są ciężkie czasy. Sektor prywatny zawsze będzie sobie podwyższał o wskaźniki gospodarcze, bo nie chce mieć z tym nic wspólnego. Do czasu aż ludzie przestają kupować, wtedy julki w ciepłych gabinetach będą musiały się pochylić nad sytuacją, acz z półroczną inercją.

Oczywiście jak zawsze na pierwzszy rzut pójdą zwolnienia pracowników.

26 minut temu, galakty napisał:

Akurat lepiej kupić nowe GPU niż kilka nowych gier w takich cenach. 350 zł za 10h zabawy? Powodzenia, jak mogę dać 100 zł za grę w którą mam 900h i świetnie się bawię.

Jak ktośtyle gra to rozumiem. Ja gram parę godzin w tygodniu i nie będę takiej kasy na to wydawał, znajdę sobie coś tańszego.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kadajo napisał:

Jeszcze ceny gier podnieśli (zapewne żeby się ratować). Naprawdę te durne korporacje głupio wierzą ze ludzie wysrają kasę albo sprzedadzą samochód żeby sobie kupić głupie gierki, kartę graficzne, płytę główną. Zabawne :E

Ja kupuje tylko gry w promocjach, mi się wydaje że nie jestem sam z tym procederem na tym forum, tak można żyć i nie przepłacać oraz grać w co się chcę. A korpo niech sobie podwyższa, zawsze się znajdą tacy jak ja łowcy promocji i wyprzedaży którzy nie robią preorderów, dobra early access mi się kilka razy zdarzyło, ale też po obniżce, ale tylko na gry indie i AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...