Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki offtop.

W końcu mieszkam na swoim i zrobiłem "jamę gracza" złożyłem pc co prawda nic specjalnego  i ogrywam to co nie mogłem do tej pory. Do tego mam jeszcze ps5 które głównie kupiłem bo to 2 konsole w 1 ( no i exy)  . Abonamenty wykupione gier multum chyba do końca życia wystarczy, ale w jakiś sposób zabija to moje granie i korzystanie z tego. Przez to że za duży wybór, gry po prostu przeglądam, nie skupiam się na 1 tytule i w sumie nie wciągnęło mnie nic. I tutaj wchodzi nintendo 2ds na którym nadal ogrywam stare poksy i próbuje skończyć 1wsze fire emblem, które wciągnęło swoją pikselozą bardziej niż cyberpunk na wysokich :D  A na switchu ciągnie mnie aby w końcu skończyć xenoblade 2. Coś te małe konsole mają w sobie, że powraca się do nich. Też na pc nie gram cały czas ale po prostu "siedze" i w sumie nic takiego człowiek nie robi a godziny lecą tak zauważyłem. Z kolei ps5 niby konsola, ale nie czuje jakieś chemii w sumie kupiłem abonament do ogrywania gier z ps3 którego nie miałem a zawsze chciałem pograć np. w starego god of wara itp.

Co do nowego switcha to powiem Wam, że marzy mi się aby było oficjalne wsparcie do emulowania gier z GBA( w abonamencie jest malutko tego) tyle tam jest starych perełek że szok nigdy bym nie przypuszczał że grając w stare poksy albo te fire emblem spędzę ponad 30 godzin. Nintendo chyba nie idzie na jakość sprzętu przez co nie będzie to konsola do grania w 4k ale mimo wszystko nie przeszkadza to mi zwłaszcza jeżeli gry są bardzo grywalne. Chociaż domyślam się, że część z Was chciałaby zobaczyć taką zeldę w lepszej grafice a jedynie co pozostają te emulatory, które zamykają. Ja może się nie znam na nich, ale kiedyś próbowałem emulować zeldę i przez wybór różnych opcji jak to ma wyglądać dałem sobie spokój - pamiętam, że i tak ledwo 30 fps mogłem wyciągnąć.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do GBA i innych starych konsol Nintendo kup sobie Miyoo Mini+. Świetna konsola z RetroArch. Gry działają lepiej niż na oryginale i jest w tym coś jak "Quick Resume" w Xboxie, więc nie trzeba się martwić o save.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fali wysypu używek, zakupiłem Mario Wonder i nie wiem jak ci którzy grali, ale mi to kompletnie nie siadło. Wręcz powiedzieć że jest beznadziejne. Te psychodeliczne etapy to jedno, ale reszta to wygląda jak zbiór losowych plansz z mario makera. Jakieś power upy, challenge, triale. Nawet jeśli nie ma czasówki, to zaraz tu cię coś goni, tu na ciebie spadnie, tu się zapadnie, tu na czas, tu refleks i zwinność małpy. 

Dobrze że istnieje obrót używkami. Teraz weź kup jakiś paździerz na premierę, a później właśnie niech ci nie podejdzie i masz babo placek. 

Jeszcze pogram, choć nawet nie chce mi się już a jestem w trzecim świecie. Może uda się przejść i wymieniam na Red Dead Redemption które chodzi za mną żeby zobaczyć to na takim handheldzie i z pl napisami :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Ja przy Mario Wonder bawiłem się lepiej niż przy Mario U Deluxe. I próbowałem wymaksować tyle ile się da, zbierając wszystkie rzeczy. Levele w Special World to naprawdę wymagają wprawy.
Ale tak ma być. Ma być wyzwanie - jak kiedyś gry były trudne, a w obecnych czasach ze świecą szukać gier wymagających zręczności czy myślenia.
Taki prosty przykład to Resident Evil 1 - mega trudne zagadki czy zbieranie 'taśm' by można zrobić save'a. A te nowe to co? Wszystko podświetla sie gdzie masz iść, co zabrać, gdzie włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że tylko ja będę marudzić. Po prostu jakoś tego nie czuję, tak jak pisałem - jakiś zlepek losowych map jak z mario makera. Bros U Deluxe bardziej mi się podobało. Nic to, przypomniałem sobie że jak coś Yoshi nie dostaje obrażeń czy nie używa power upów, więc jak będzie kicha to nim dokończę :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale wydaje mi się że Wonder trochę ciśnie switcha? W handheldzie spoko, ale w docku i na dwóch już wydaje mi się że grzeje konsole, a może przez ten dock który trochę izoluje plecy. Konsola z wymienionymi pastami, wrzucony Honeywell pod "shielda", a nad i przy heatpipe AC MX4. Albo dawno już nie używałem i zapomniałem jak działa w docku. Ostatnio chyba crash trylogia czy diablo w okolicach świąt/ nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nintendo zrobiło event na którym producenci akcesoriów mogli pomacać Switch 2 , ale nie mogli go zobaczyć bo był w czarnym pudle :E

  • Accessory manufacturers have been able to touch the console but not see it.
  • Every manufacturer agrees the console won't release this year and will release Early 2025.
  • A bit bigger than the current Switch models but nowhere close to the Steam Deck's size.
  • Joy-cons will change their attachment system from rails to a magnetic system, and the current ones won't be forwards compatible.
  • The current Pro Controller will work on Switch 2.

dune_box_pain_fear_mindkiller.0.jpg

:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gorzej jak na początku był miękki, a później zaczął twardnieć :E 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, michaelius33 napisał:

Nintendo zrobiło event na którym producenci akcesoriów mogli pomacać Switch 2 , ale nie mogli go zobaczyć bo był w czarnym pudle :E

Skoro mogli pomacać ale nie mogli popatrzeć to skąd mają pewność, że to był Switch 2? :E

W kwestii samego ekranu nowego Switcha jest tyle plotek, że można się pogubić. Mam nadzieję, że czerwiec nam przyniesie potrzebne odpowiedzi.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze to i tak będą gry 🤗 Mnie w Switch 1 podobała się chyba tylko Zelda, inne gry mogłyby nie istnieć, zawsze włączałem je na chwilę aby potem wyłączyć. Jeszcze Luigi Mansion ogram, pewnie mi się spodoba. 

To i tak lepiej niż Steam Deck którego jakbym kupił to pewnie w nic bym nie zagrał. Chciałem ostatnio kupić do Forzy Motorsport to się okazuje że Deck ciągnie to w 15 fps.

Stawiam że Switch 2 znowu będzie najlepszym handheldem. Nawet remaster Zeldy ma sens, bo można poprawić oświetlenie i rozdzielczość i to by odmieniło ta gierkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Melitarny napisał:

Jeszcze Luigi Mansion ogram, pewnie mi się spodoba. 

Luigi's Mansion to ja ogrywałem jeszcze za dzieciaka na Game Cube :E

7 godzin temu, Melitarny napisał:

Nawet remaster Zeldy ma sens, bo można poprawić oświetlenie i rozdzielczość i to by odmieniło ta gierkę.

Nowa wersja Zeldy ToTK jest praktycznie pewna, to byłby dosłownie system seller na NS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No porcja :E

https://www.resetera.com/threads/mobapad-switch-accessory-manufacturer-has-posted-alleged-details-of-switch-2-on-their-bilibili-page-new-buttons-on-joycons-bc-1080p-screen.855369/

1. The Bluetooth chip of Switch 2 still supports existing Joy-Con and Pro controllers, and still features HD vibration (ALPS dual-axis linear motor).
2. Switch 2 has backwards compatibility with Switch 1 cartridges, but Switch 2 cartridges will be different and won't fit on a Switch 1.
3. The new joycons are larger and are magnetically attached to the console with an electromagnet. The SL and SR buttons are metallic now, and there's a new button behind each joycon (location where the button is) and a new button below the home button on the right joycon (location where the button is)
4. The dock still has an USB-C port and will also support 4K image output.
5. The new kickstand also has a damping bracket on the back for improved angle adjustment.
6. The screen is bigger, up to 8 inches and the resolution is upgraded to 1080p.

Ad2 mnie najbardziej cieszy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, michaelius33 napisał:

3. The new joycons are larger and are magnetically attached to the console with an electromagnet.

Tego to ja kompletnie nie rozumiem. Po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałeś kiedyś Switcha albo grałeś na nim trochę dłużej niż pół godziny?

Same Joy-Cony to naprawdę malutkie kawałki plastiku (ze strapem trochę objętości zyskują). Powiększenie nowych kontrolerów w następcy Switcha wcale nie oznacza, że będą one jakieś ogromne. To powinno wyjść na korzyść dla wygody i komfortu ich użytkowania. Może w końcu znajdzie się miejsce dla normalnych gałek i spustów.

Magnetyczne mocowanie kontrolerów posiada chyba Lenovo Legion Go. Na tym ustrojstwie nie grałem, ciężko też ocenić, czy to będzie lepsze rozwiązanie niż szyna.

Ogólnie te wszystkie doniesienia na temat Switcha 2 wskazują, że otrzymamy po prostu sprzęt udoskonalony praktycznie na każdym polu. W sumie OK, tutaj nikt już koła na nowo nie odkryje. To może być naprawdę spoko maszynka do grania, dodając do tego jeszcze wsteczną kompatybilność, to już w ogóle bajka.

Rożnica jest tylko taka, że rynek wygląda już nieco inaczej niż przy debiucie oryginalnego "Pstryka". Konkurencja większa, efektu "wow" też już takiego nie będzie, głównie tylko "bigger, better and more". Cena też odegra sporą rolę. No i ciekawi mnie, czy dodadzą jakieś pierdoły w stylu np. kamery IR, która na papierze wyglądała super, a korzystało z niej może raptem kilka tytułów...

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Magnetyczne mocowanie kontrolerów posiada chyba Lenovo Legion Go. Na tym ustrojstwie nie grałem, ciężko też ocenić, czy to będzie lepsze rozwiązanie niż szyna.

No właśnie o to magnetyczne mocowanie mi chodzi. Dla mnie to trochę takie przekombinowane, szczególnie w urządzeniu gdzie się minimalizuje koszty produkcji.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież to nie musi być drogie rozwiązanie. Bardziej martwi mnie kwestia wypinania się kontrolerów. Na filmikach dotyczących Lenovo Legion Go na YT widziałem, że potrafiły się rozłączyć z korpusem np. wtedy, kiedy chwyciło się za urządzenie jedną ręką. Ten kontroler po prostu zostawał w łapie :E Nie widzę czegoś takiego w następcy Switcha, musi to zostać jakoś usprawnione. Nintendo na pewno ma na to jakiś patent.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ktoś może korzystał tutaj z przystawki Nitro Deck do Switcha? Wpadło mi to w oko ostatnio i z chęcią poczytałbym coś o tym ustrojstwie z "pierwszej ręki" od forumowiczów.

Edit:

Poczytałem, pooglądałem i wychodzi na to, że prawy analog w tym Nitro Decku dyskwalifikuje te urządzenie w moich oczach. Pomyślałem o tym wynalazku grając w Quake'a, a tu się okazuje, że przez słabe ulokowanie prawej gałki to ta przystawka cienko się sprawdza właśnie choćby w FPS-ach. Szkoda, bo na papierze wyglądało to super.

Chyba pozostaje szukać czegoś w stylu Hori Split Pada. Ten z kolei byłby idealny, gdyby nie brak wibracji i sensorów ruchowych. Sam już nie wiem.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nim interesowałem. Może i wygodne ale ze switcha zrobił by się niezły klocek i dla mnie przestałby być poręczny. Jakiś czas temu kupiłem sobie jakiś zwyczajny grip i zaraz odesłałem przez wzrost wagi, a to był raptem kawałek plastik, bez elektorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2024 o 10:34, Kszyrztow napisał:

Ktoś może korzystał tutaj z przystawki Nitro Deck do Switcha? Wpadło mi to w oko ostatnio i z chęcią poczytałbym coś o tym ustrojstwie z "pierwszej ręki" od forumowiczów.

A jaki miałby być cel tego Nitro Decka? Zwiększenie komfortu grania?

Ja do tego celu stosuję "Skull & Co. NeoGrip Bundle for Nintendo Switch" z amazona za 199zł, i jest w komplecie twardy futerał. Co prawda robi się z tego kobyła jak Steam Deck, ale jednak wygoda bez porównania ze standardowym Switchem. I na plus tutaj trzeba dodać że ten uchwyt ma 3 komplety wymienialnych uchwytów, i ja stosuję na prawej ręce inny uchwyt niż na lewej. Na prawej używam tego z podpórką dla drugiego palca. To dlatego że joysticki Switcha są niesymetrycznie ułożone i tym samym uchwyty muszą być niesymetrycznie aby było wygodnie.

Na minus, to że po założeniu tych grubych uchwytów nie działa ta wysuwana podpórka switcha. No i ledwo ledwo wchodzi switch do docka, ale wchodzi, tylko ciut może porysować piano-black w tym docku ;)

Teraz już nie wyobrażam sobie Switcha bez tego uchwytu. Po 30 minutach ręce by bolały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

Też się nim interesowałem. Może i wygodne ale ze switcha zrobił by się niezły klocek i dla mnie przestałby być poręczny. Jakiś czas temu kupiłem sobie jakiś zwyczajny grip i zaraz odesłałem przez wzrost wagi, a to był raptem kawałek plastik, bez elektorniki.

Mnie nawet by to jakoś niespecjalnie przeszkadzało, bo i tak grałbym na tej przystawce głównie w domu. Jak pisałem, na papierze super, wibracje, czujniki ruchu, nawet analogi z efektem Halla się tam znalazły. No bajka. Tylko ta nieszczęsna prawa gałka... Podobał mi się ten Deck w kolorach pada od GameCube'a albo jakiś wariant transparentny niczym elektronika z lat 90., ale te edycje latają już prawie za 400 zł na Allegro, a to już niemało. No nic, już się z tego wyleczyłem. Widziałem też, że już jest zapowiedziany Nitro Deck+, który gałki ma mieć umieszczone symetrycznie, więc są świadomi tego, że można jeszcze trochę w tej konstrukcji poprawić.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Melitarny napisał:

A jaki miałby być cel tego Nitro Decka? Zwiększenie komfortu grania?

Ja do tego celu stosuję "Skull & Co. NeoGrip Bundle for Nintendo Switch" z amazona za 199zł, i jest w komplecie twardy futerał. Co prawda robi się z tego kobyła jak Steam Deck, ale jednak wygoda bez porównania ze standardowym Switchem. I na plus tutaj trzeba dodać że ten uchwyt ma 3 komplety wymienialnych uchwytów, i ja stosuję na prawej ręce inny uchwyt niż na lewej. Na prawej używam tego z podpórką dla drugiego palca. To dlatego że joysticki Switcha są niesymetrycznie ułożone i tym samym uchwyty muszą być niesymetrycznie aby było wygodnie.

Na minus, to że po założeniu tych grubych uchwytów nie działa ta wysuwana podpórka switcha. No i ledwo ledwo wchodzi switch do docka, ale wchodzi, tylko ciut może porysować piano-black w tym docku ;)

Teraz już nie wyobrażam sobie Switcha bez tego uchwytu. Po 30 minutach ręce by bolały.

Tak, zwiększenie komfortu.

Nie miałem zwyczaju na ergonomię Switcha narzekać, choć ta oczywiście idealna nigdy nie była. Ale ostatnio grając trochę więcej w strzelanki, gdzie intensywnie korzystamy z prawej gałki przy kontrolowaniu kamery, to coś we mnie pękło :E I pomyślałem jak ten problem rozwiązać.

Grip podobny do tego wklejonego przez Ciebie miałem, też ze Skull & Co., więc wiem z czym to się je. Jakoś żem się z nim nie polubił. Kupiłem Split Pada Compact od Hori, w sumie dałem za to trochę mniej niż dwie stówki na Allegro.

Kontroler-HORI-Split-Pad-Compact-Pikachu

Powinien przyjść na dniach. Gorzej niż na Joy-Conach być nie powinno, więc jestem dobrej myśli.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...