Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2023 o 15:46, Barosz napisał:

Chyba wypaliłem się, jeżeli chodzi o granie w gry i bez sensu jarać się gierką na 5 min po czym odstawić ją na x lat jak np, BOTW w moim przypadku. Póki co sprzedałem poksy diamond/ YS 7 / Mario kart 8  a 11 innych pudełek śmieje się w szafie ze mnie.

Lekki offtop - odpaliłem wczoraj 3dsa i pograłem w poksy crystall :D Stanąłem na wyzwaniu pokonania final4 i kurde dalej nie mogę ich pobić po 2gim przeciwniku moja drużyna [rawie nie istnieje.

Nie ma w tym nic złego, u mnie też gierki niejako "odeszły". Switch odżył u mnie jak kupiłem remastery spyro, crasha i diablo 3 :D. Teraz jak pograć to właśnie odpalam, pyk i już gram, skaczesz, biegasz itd. Nie chce mi się już poznawać nudnych historii tysięcy npców, co ich boli co dolega, itp. i nie wiesz kiedy zleci ci ileś czasu a w sumie nic nie pograłeś. Na pleju tak się obkupiłem i może kiedyś jeszcze coś ruszę, ostatnio metro w dobrej cenie na psn wziąłem i też, odpaliłem na godzinę i już nie wróciłem :E 

Metroid też wylądował na allegro, niestety nie dla mnie to. Zapowiadało się dobrze bo fajnie się strzela i dobrze to wygląda w ruchu, ale brak autosejwa chociaż, jakichś checkpointów, szukanie, łażenie i wracanie co rusz do tych samych miejsc i bicie tych samych mobów jak tylko przejdziesz przez drzwi to... Trzeba by mieć łeb jak sklep żeby wszystko spamiętać. Tak samo zepsuli mi Luigi Mansion 2 na 3dsie bo wygląda i gra się super, ale udupisz na bossie i cała plansza i wszystko co uzbierałeś leci do kosza, zaczynasz od nowa. Nie, dzięki.

Następna pewnie będzie zelda w sensie że już nic nie kupuję w międzyczasie, pogram to co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Switch w ostatnich dniach coraz częściej leży na biurku co nieczęsto się zdarza, syna trochę znudziły Pokemony (zrobił 3 gry pod rząd), na Zeldy jest jeszcze za młody i teraz w sumie ogląda Pokemon Journeys xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą część fire emblem najlepiej kupić ? Bo wszystkich i tak nie ogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dresiq napisał:

Którą część fire emblem najlepiej kupić ? Bo wszystkich i tak nie ogram.

 

Jeśli chodzi o RPG to masz na Switchu dwie części - Three Houses oraz najnowszą odsłonę Engage. Wyboru dużego więc nie masz. Jest jeszcze Fire Emblem Warriors oraz Fire Emblem Warriors: Three Hopes, ale to są typowe sieczki/slashery, które odbiegają formułą od dwóch produkcji wymienionych w pierwszym zdaniu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Isharoth napisał:

@Elvis79 Kod już niestety nieaktywny. :(

Kurde szkoda, mi około południa jeszcze udało się zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zelda to podobno ten sam silnik co pokemon violet, które są technicznie żałosne. Będzie perełka jak pierwsza zelda ? Czy crap techniczny ? Bo zelda była moją grą startową na switch, na tą nową doczekać się nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dresiq napisał:

Ta zelda to podobno ten sam silnik co pokemon violet, które są technicznie żałosne. Będzie perełka jak pierwsza zelda ? Czy crap techniczny ? Bo zelda była moją grą startową na switch, na tą nową doczekać się nie mogę.

Cholera wie jaki to silnik, ale grę robi zupełnie inne studio niż partacze z GameFreak. BOTW śmigało przecież świetnie, wątpię by tu było inaczej, gdy deweloperzy przez kilka lat dopracowali kod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez silnik zeldy a tych poksow open world to zupelnie inne silniki lol

To bedzie dzialac na tym samym tylko usprawnionym co pierwowzor, wiec co to za glupoty i porownywanie do Arceusa czy Violet heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2023 o 19:42, Dresiq napisał:

Którą część fire emblem najlepiej kupić ? Bo wszystkich i tak nie ogram.

Ze strategii RPG, jak już wspomniał Kszysztow, są Three Houses i Engage. Trudno na to pytanie odpowiedzieć, bo obie mi się podobają i każda ma swoje plusy i minusy, mimo że u podstaw mechanik są bardzo podobne. Zakładam że jeśli jedna ci się spodoba, to druga też.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Isharoth napisał:

Ze strategii RPG, jak już wspomniał Kszysztow, są Three Houses i Engage. Trudno na to pytanie odpowiedzieć, bo obie mi się podobają i każda ma swoje plusy i minusy, mimo że u podstaw mechanik są bardzo podobne. Zakładam że jeśli jedna ci się spodoba, to druga też.

A powiecie coś o wersjach z 3ds'a ? Awakening/ Echoes mam je na 3DS i zastanawiam się czy dać im szansę czy lepiej od razu uderzać na switcha w 3H ?  Macie jakieś doświadczenie z tymi starszymi częściami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barosz napisał:

A powiecie coś o wersjach z 3ds'a ? Awakening/ Echoes mam je na 3DS i zastanawiam się czy dać im szansę czy lepiej od razu uderzać na switcha w 3H ?  Macie jakieś doświadczenie z tymi starszymi częściami ?

Awakening to moja ulubiona część fire emblem. Koniecznie w nią zagraj skoro już ją masz. Efekt 3d jest bardzo subtelny, ale robi robotę, zwłaszcza na new 3ds. Na zwykłym 3ds wiadomo jak było, ale jak przesiadłem się na new 3ds xl, to 3d w fe było bardzo przyjemne i zwiększało czytelność pola bitwy. Potem polecam od razu three houses na switchu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiłem się od Three Houses, odbiłem się też od Fates, a Awakening przeszedłem z wypiekami na twarzy - super gra, gorąco polecam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Awakening rzuciłem gdzieś w połowie :E. Już znudziło mnie że co rundę to przeciwnik ma więcej i lepiej i jeszcze respią mu się jednostki, a ty z małym oddziałem i na dobrą sprawę jak chcą to cię uwalą od razu jak się odsłonisz jakoś i wszyscy rzucą się na Chroma czy twoją postać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przyszłego piątku zleci rach ciach i zaraz wszyscy będą grali :D 

Ja tymczasem miałem nic nie kupować, ale grałem w spyro, pomyślałem o innej gierce i akurat zobaczyłem że jest na lolegro. Kupiłem remake PacMana z psx :E. I jakby dodać do tego klonoa, front mission, będzie suikoden to robi się fajny psx XXI wieku :E. Z klasyków jeszcze ten advanced wars ale nie za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wierzę...fire emblem.

Pograłem chwilkę w awakening z 3dsa i stwierdziłem, że w sumie jest spoko tylko denerwujące były walki i te animacje co rusz - wyłączyłem to w cholere. Zaskoczyła mnie ściana tekstu od której się odbiłem.

Dałem drugą szansę tej serii tym razem Fire Emblem z GBA - ogrywam na emulatorze graficznie fajna szybkie walki i nawet te animacje mnie nie denerwują bo są przyjemne dla oka i w ogóle :D Właśnie 10 godzin za mną i skończyłem wątek z Lydią - tekstu też jest dużo ale nie aż tak więc jest krótko zwięźle i na temat. Potraciłem kilka jednostek i w pewnym momencie było trudniej, ale ostatecznie jakoś dałem radę. Teraz będę zaczynał jakąś inną historię z innym bohaterem ale już wiem, że sięgnę jeszcze później po firem emblem sacred stones bo podoba mi się. Może jeszcze wróce do 3dsa, ale póki co wersje z GBA wymiatają jak dla mnie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.05.2023 o 18:14, slafec napisał:

Niektórzy już grają w nową Zeldę, prawie 2 tygodnie przed premierą...

Sprawdziłem to dziś jak lata no i w sumie jest OK. Zdarzają sie bugi ale pewnie im dalej tym więcej tego będzie. Nic tylko czekać do przyszłego piątku!

79hrXHV.jpg

Edytowane przez Userkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wygląda dość paskudnie jak na 2023.  Poza tym, to bardziej duże DLC - wszystko co w BOW jest i tutaj, nowych mechanik nie za wiele. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od Xkom co do Zeldy - " niestety, nie wyślemy dziś Twojego zamówienia. Dystrybutor nie dostarczył nam na czas produktów z serii The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, przewoźnik poinformował nas, że dostawa powinna dotrzeć do nas jutro. Gdy tylko dostaniemy Twoje zamówienie – wyślemy je" ,coś wiecie czy zamówienia wysłane w piątek trafiają do salonu w sobotę czy najwcześniej w poniedziałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje z ole ole dziś zostało przekazane do inpostu. Chyba że ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem tam w odbiorze w salonie gdyż mialem kod i wyszło 249zł, kojarzę chyba jak była premiera ps5 to sporo ludzi się nacięło, pozamawiali a potem komunikat, że nie dostali konsol od dystrybutora co w sumie nie było tak dziwne, w końcu oficjalnym partnerem Sony nie byli, ale Zelda to tylko gra, nie podejrzewałem, że nawet tutaj będą problemy :) (mniejsze firmy już mają swoje kopie), pewnie skończy się tak, że jutro gdziekolwiek gdzie będzie dostępna to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakiś ruski overclocker stworzył oprogramowanie o nazwie 4IFIR do podkręcania Switcha:
Link (github)

Cytat

Overclocking up to 2397 Mhz for CPU, 1536 Mhz for GPU, 24xx Mhz for RAM (the precise limit varies for each console)

Dla porównania Switch na stocku (Undocked/Docked):
CPU: 1020MHz
GPU: 307MHz/768MHz
RAM: 1331MHz/1600MHz

W komentarzach pod filmem na temat nowej Zeldy od Digital Foundry ludzie twierdzą że pozwala im to ogrywać ten tytuł w 720p/60fps.
Nie namawiam, po prostu wskazuję możliwości. ;)
(Osobiście poczekałbym na jakieś wiarygodne testy).

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie swotcha było już x lat do tyłu. Stąd prawdopodobnie portendo ściągnęło podkręcenia zegara podczas wczytywania gier, bo jak scena przetestowała, to dodali łatkę do zeldy czy innych gier że cpu boostuje do 1,8Ghz podczac loadingów. Wcześniej tego nie było df, też robiło testy. 

Inna sprawa to stabilność, pewne wartości wcześniej to  były "max" , te co podałeś to zupełny kosmos dla tej Tegry, stabilność pewnie zerowa dla gier. Nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...