Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

problem z nowymi generacjami jest jeden. kiedyś była jedna topowa karta na start serii w cenie z kosmosu dla pasjonatów, słabsze jednostki były wyceniane w miarę racjonalnie. teraz nie prezentują najmocniejszych jednostek na premierę, dają średniaka w cenie kosmos (najcześciej z cyferką xx80) dopiero później dają Ti i Tytan w cenie kosmos+ i kosmos x2 :) prosty trick psychologiczny który pozwolił sprzedawać low-end w cenie powyżej 200-250$

XX80 to nie średniak, ale wysoka półka. XX80 ti zgadzam się to jest topowa karta dla gracza bardzo wymagającego za którą trzeba słono zapłacić, ale tak jest zawsze z topowymi produktami. Tytana biorą zazwyczaj tylko i wyłącznie pasjonaci. Średnia półka to raczej XX70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ithardware best kilka ciekawych plotek dotyczących nowych kart. O tym jeszcze nie czytałem więc można z ciekawości poczytac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te plotki takie ciekawe to nie wiem, głównie rozchodzi się o nazewnictwo i ilość pamięci. To pierwsze nie jest takie ważne - bez różnicy czy zamiast 1180 Ti będzie się nazywać 1190. A co do tego drugiego, czyli ilości pamięci to takich plotek było już multum i wszędzie podają inne wartości. Coś niepewne te informacje, pewnie pochodziły od różnych sprzątaczek w NV. tongue.gif

 

Bardziej interesuje mnie zdanie

...I tak, flagowy model o TDP 180 W zadebiutować ma w pierwszym tygodniu września...

 

 

Co autor miał na myśli pisząc "flagowy model"? Chodzi mu o odpowiednika xx80 czy xx80 Ti? Bo jak xx80 wychodzi pierwsza to przecież też przez jakiś czas będzie flagowym modelem. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flagowy czyli najmocniejszy i najdroższy, zapewne ;)

 

jak dla mnie to aż się prosi by darować sobie te Ti i zrobić 1190 (dwurdzeniowe GPU umarły wieki temu), ale chyba nic z tego zwazywszy na popularność "marki" x80Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty z 2 GPU kojarzą mi się tylko i wyłącznie z piekarnikami. tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Pascalach na ile miesięcy przed premierą pojawiły się prawdziwe przecieki, a nie fejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne plotki?

 

I tak, 120 W karty Turing kosztować mają ok. 499 USD, 150 W ok. 599 USD, a 180 W ok. 699-749 USD. W tym samym czasie ceny modeli GeForce GTX 1080 Ti i GeForce GTX 1080 spaść mają odpowiednio o 100 USD i 50 USD.

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/garsc_ciekawych_plotek_na_temat_kart_geforce_gtx_11xx_turing-6815.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje ryzyko, że 1170 zbliży się do 3k PLN, a 1180 do 4k PLN? Chyba aż tak źle być nie może?

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje ryzyko, że 1170 zbliży się do 3k PLN, a 1180 do 4k PLN? Chyba aż tak źle być nie może?

Jeśli będzie miał wydajność nieco większą albo taką samą jak 1080 TI jak piszą tutaj(wiem, mało rzetelne plotki, no ale JEŚLI) to czy to będzie tak źle?

I tak taniej niż 1080 TI

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli istnieje ryzyko, że 1170 zbliży się do 3k PLN, a 1180 do 4k PLN? Chyba aż tak źle być nie może?

Dla czego nie? Konkurencji ni ma. Pascale prawdopodobnie zalegają w magazynach, mogą robić co im się tylko podoba. Np. wydać tylko 1180 w wysokiej cenie i czekać, aż pascale znikną z magazynów i dopiero wypuścić kolejne niższe serie gpu jak 1170 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sugerujesz, że Nvidia zachowa się jak znienawidzony Intel, który wypuścił Z370 i czekał, czekał, czekał... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entuzjaści (głównie bogaci amerykanie) kupią 1180 w praktycznie każdej cenie, więc aż się prosi ją wyżyłować. 1080 też startował z pułapu 3k+ i spadł na 2200-2300 po kilku m-cach.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sugerujesz, że Nvidia zachowa się jak znienawidzony Intel, który wypuścił Z370 i czekał, czekał, czekał... ;)

 

Jeśli może im to przynieś lepsze wyniki finansowe to dlaczego mieli by sprzedawać taniej :E To jest biznes.

Tak samo jakbyś chciał sprzedać swojego 1080Ti. Sprzedasz mi za 2kpln aby zrobić mi radochę z taniego zakupu? czy sprzedasz mojemu sąsiadowi za 3kpln bo on tyle jest w stanie zapłacić.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym wybrał 3k od sąsiada i sąsiadkę gratis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje o cenach i dostępności możecie sobie darować aż do premiery i tak do jej czasu niczego się nie dowiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam spam i nic więcej. Tutaj powinno być maksymalnie 10 stron zamiast 74.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może im to przynieś lepsze wyniki finansowe to dlaczego mieli by sprzedawać taniej :E To jest biznes.

Tak samo jakbyś chciał sprzedać swojego 1080Ti. Sprzedasz mi za 2kpln aby zrobić mi radochę z taniego zakupu? czy sprzedasz mojemu sąsiadowi za 3kpln bo on tyle jest w stanie zapłacić.

To jest jawne ZŁODZIEJSTWO i robienie nas w uja a nie biznes.

Ten gtx1080 powinien kosztować tyle co gtx1060.Osoby które płaciły za gtx1080 przeszło 3tyś nie zazdroszczę tylko współczuje im,za co ? idzie się domyślić.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może im to przynieś lepsze wyniki finansowe to dlaczego mieli by sprzedawać taniej :E To jest biznes.

Tak samo jakbyś chciał sprzedać swojego 1080Ti. Sprzedasz mi za 2kpln aby zrobić mi radochę z taniego zakupu? czy sprzedasz mojemu sąsiadowi za 3kpln bo on tyle jest w stanie zapłacić.

 

 

Ale spinka ;) Przecież to był żart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jawne ZŁODZIEJSTWO i robienie nas w uja a nie biznes.

Ten gtx1080 powinien kosztować tyle co gtx1060.

Szanowny Kolego.

Nie napinaj się tak, bo Ci żyła strzeli.

 

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że mówisz o karcie grafiki (?!?), czyli dobrze luksusowym, zbytku... a za luksusy płaci się tyle, ile zażyczy sobie sprzedawca vs klient, który zechce za to zapłacić.

Choćby te karty miały kosztować i 10K, to znajdą się klienci. Zapewne 2x, może i nawet 3x mniej, niż teraz, ale cena zrekompensuje straty ilościowe. Nie ma co piszczeć, krzyczeć i się kompromitować.

To jakby wejść do salonu LEXUSa i wrzeszczeć "skandal! złodziejstwo! ta fura nie powinna być dziś droższa od skody!" :). Może i nie powinna... ale jest droższa. Kupujesz? Nie...? Do widzenia. 

 

Nie ma monety na lexusa - bujać się trzeba skodą.

Nie ma monety na kawior - wciąga się paprykarz szczeciński.

Nie ma monety na top GPU - giercuje się na MED / LOW GPU.

Tyle w temacie. Więcej luzu ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteś jednym z nich,którym współczuje.

Ile zarabiasz albo rodzice,ze trzymasz drugą stronę co ?

Skoro ja tobie współczuje to taka NVIDIA z ciebie się napie.....la.

 

-troszkę cię ruszyło Ti :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

 

Czerwony rebeliant ?

 

Wiesz co to wolny rynek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam spam i nic więcej. Tutaj powinno być maksymalnie 10 stron zamiast 74.

 

Więc przestań spamować?

Ja bym tylko chciał zeby to wyszło przed premierą bfa v, tylko że muszą powoli się strzeszczać z jakąś zapowiedzią a tu cisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteś jednym z nich,którym współczuje.

Ile zarabiasz albo rodzice,ze trzymasz drugą stronę co ?

Skoro ja tobie współczuje to taka NVIDIA z ciebie się napie.....la.

 

Czego nie zrozumiałeś w zdaniu "karty graficzne to dobro luksusowe"? wink.gif

 

Nie stać cię, bądź stać, ale uważasz że cena jest za wysoka to po prostu nie kupujesz i tyle. Albo kupujesz u konkurencji... a nie czekaj, najwydajniejsza oferta u konkurencji to RX 580 i Vega. Może stąd wzięły się takie ceny, a nie inne, bo popyt na wydajność jest duży, a podaż mała i to w dodatku od jednej firmy? Sugerujesz, żeby NV zamieniła się w instytucję charytatywną i zaczęła sprzedawać przykładowo 1080 Ti 2 razy taniej, mimo że wcale nie muszą robić żadnych obniżek? Tylko po to, żeby zadowolić narzekaczy?

 

Gwarantuję ci, że każdy na forum chciałby móc kupić sobie takie karty jak najtaniej, ale większość rozumie podstawowe zasady rynku i nie narzeka na ceny, tylko się dostosowuje. Wszelkie roszczenia i postawę "złe korporacje próbują utrudnić życie dobrym ludziom!" zostawmy dla dzieci. wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jesteś jednym z nich,którym współczuje.

Zbytecznie.

Martw się o siebie.

 

Ile zarabiasz (...)

Obiektywnie... niewiele.

Pytanie, co Tobie do tego?

 

(...) albo rodzice

Stary. Powiedziałem zluzuj majty, jak nie wiesz, kto po drugiej stronie szkła.

Mam... dorosłą córę, która już sama się utrzymuje, zatem "argumenty" gimbazy, zostaw dla  gimazy.

 

(...) ze trzymasz drugą stronę co ?

Nie trzymam żadnej drugiej strony koleś.

Też chciałbym dostać wszystko do kompa free.

Po prostu wkur...ia mnie roszczeniowość ludzi.

 

Dziecioroby dostały 500+, za free, za damski ch..j i wiesz co słyszę w sklepie ?

"500 zł to niech se w pizd...e wsadzą! 1000 zł powinno być przynajmniej!".

Mi nikt nie dał nawet stówki, i nie jęczę. Oni dostają po 500 zł i beczą, że mało.

 

Czy ktoś zmusza Cię do zakupu karty za wór kasy? NIE.

Nie masz monety, przerzuć się na bierki. Ja dlatego nie biorę udziału w regatach, bo nie mam na łódź, ale nie drę z tego powodu pizd...y SKANDAL, ZŁODZIEJE, łodzie powinny być w cenie rowera!

 

(...)

Skoro ja tobie współczuje to taka NVIDIA z ciebie się napie.....la.

Do lekarza kolo.

 

(...)

-troszkę cię ruszyło Ti :)

Tym bardziej do lekarza ;)

 

Ten gtx1080 powinien kosztować tyle co gtx1060.Osoby które płaciły za gtx1080 przeszło 3tyś nie zazdroszczę tylko współczuje im,za co ?

Wbiłem ten tekst w translator czeski, chiński i... ni uja.

Żaden nie zrozumiał tego bełkotu.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe bliższ prawdzie (sensowniejsze) przecieki/plotki?

 

Z okresu 2 tygodni? Czy dalej czekamy na koniec sierpnia? 27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...