Skocz do zawartości
azgan

Forza Motorsport 7 - wątek zbiorczy PC, XOX, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tyle że AC to bardziej symulacja a Forza to sim/arcade.

 

tak, tylko że po zagraniu w AC na dobrej kierownicy już żaden arcade nie da frajdy ze ścigania, zwycięstwa bądź nawet lepszego time lapa.

 

 

@ Kazubin

 

Pachnie jakimś dodatkiem ...

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka.

Czekam z niecierpliwością ...wink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summer 2018 - nie ma podanej konkretnej daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Forze Motorsport 7 i mam pytanie odnośnie strony technicznej i optymalizacji. Czy u niektórych też tak jest, że np po 3 - 4h grania zaczynają sie straszne FPS dropy nawet w menu? Gra śmiga do tych 3 - 4h super płynnie na locku 60 fps a po tym czasie takie dropy, że nie da się grać nawet obniżenie detali do najniższych nic nie daje. Pomaga tylko reset gry. W żadnej innej grze tak nie mam. Temperatury w normie, wykorzystanie grafy max do 65% a procka ok 30 - 40% więc nic się nie poci. Ogólnie mam jakieś problemy z grami od Microsoftu. W Forzy Horizon 3 np co chwile crash do pulpitu lub okazjonalny BSOD. Sprzęt podany w miniaturce.

 

Tutaj identyczny problem: https://forums.geforce.com/default/topic/1036810/pc-components/forza-motorsport-7-stutters-all-the-sudden-after-2-hours-please-help-/

 

Piszą tutaj też o tym, że może VRAM się zapycha ale z tego co zaobserwowałem MSI Afterburner pokazuję max 5.5 GB zapchania VRAMu przy FULLHD i pełnych detalach więc problem leży chyba gdzieś indziej.

Edytowane przez Gornik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to własnie przez słabą obsługę pamięci gra zapycha je i zaczyna wariować po dłuższym czasie

Edytowane przez Edward Kenway

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co najlepiej obniżyć z detali żeby pamięć nie przekraczała 5 GB po dłuższej grze? Ogólnie i tak dziwne, że zaczyna tak ciąć skoro pamięci jest 6GB a nie 5.5GB. Chociaż zaobserwowałem, że np jak włączam grę wcina 7.5 GB RAM a po dłuższej grze prawie 11.5GB i z pamięcią grraficzną też jest podobnie zaczyna tak od 4.5 a kończy na 5.5 na dropach. Tylko dziwne, że np po przekroczeniu pamięci jak obniże detale to ta pamięć sie już nie obniża i jest nadal tak samo zapchana i cały czas tnie. Czy nie powinno być tak, że wraz ze zmniejszeniem detali wykorzystanie pamięci automatycznie się zmniejsza? Jak będę dzisiaj w domu to wypróbuje na nizszych ustawieniach i poobserwuje zapchanie VRAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co najlepiej obniżyć z detali żeby pamięć nie przekraczała 5 GB po dłuższej grze? Ogólnie i tak dziwne, że zaczyna tak ciąć skoro pamięci jest 6GB a nie 5.5GB. Chociaż zaobserwowałem, że np jak włączam grę wcina 7.5 GB RAM a po dłuższej grze prawie 11.5GB i z pamięcią grraficzną też jest podobnie zaczyna tak od 4.5 a kończy na 5.5 na dropach. Tylko dziwne, że np po przekroczeniu pamięci jak obniże detale to ta pamięć sie już nie obniża i jest nadal tak samo zapchana i cały czas tnie. Czy nie powinno być tak, że wraz ze zmniejszeniem detali wykorzystanie pamięci automatycznie się zmniejsza? Jak będę dzisiaj w domu to wypróbuje na nizszych ustawieniach i poobserwuje zapchanie VRAMu.

jeśli się to robi tak jak piszesz po 4-5h grania to bym nie kombinował tylko grę resetował, osobiście rzadko dobijam do 3h grania a co dopiero 5 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedmzy tak średnio po 3h. Ja nie gram zbyt często ale jak mam czasem wolny dzień lubię sobię zrobić dłuższą sesję. Ja wiem, ze moge zresetować grę i mam spokoj ale ogolnie zastanawia mnie co powoduje te spadki FPS bo nie lubię jak coś jest po prostu nie tak. Może wiesz która z opcji jest najbardziej pamięcio-chłonna na grafie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedmzy tak średnio po 3h. Ja nie gram zbyt często ale jak mam czasem wolny dzień lubię sobię zrobić dłuższą sesję. Ja wiem, ze moge zresetować grę i mam spokoj ale ogolnie zastanawia mnie co powoduje te spadki FPS bo nie lubię jak coś jest po prostu nie tak. Może wiesz która z opcji jest najbardziej pamięcio-chłonna na grafie?

tekstury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie spróbuję zlecieć z Ultra na Wysokie i zobaczymy jaki będzie efekt. Zapewne jakiejś wielkiej różnicy w jakości nie będzie a sporo VRAMu się zwolni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jest sens instalowac Forzę Motorsport 7 na dysku SSD? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął już ponad miesiąc od kiedy kupiłem G29 (razem z PS4 i GT:S) i nie wiem/nie potrafię się dostosować do Forzy. Przejeździłem już mnóstwo configów za każdym razem kończąc na bandach.

Nie widać nawet cienia umiejętności których mam na padzie w ten konkretny tytuł. Z kolei w GT Sport jeździ mi się całkowicie normalnie. Przesiadał się ktoś może i miał podobne doświadczenia do moich?

Nie ukrywam kupiłem kiere z myślą o FH4 i boje się, że tytuł ogram na padzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FH3 totalnie nie nadaję się pod kierownicę. Gram tylko na padzie. Mam nadzieję, że coś zmienią w FH4, aczkolwiek patrząc na ich poprzednie gry to szansa jest bliska zeru :E

 

FH7 powiedzmy tak średnio pod kierownicę, zależy jakie auto i jaki tor tak sobie jeżdżę 50/50 pad lub kierownica w tej grze. Ale w całokształcie lepiej jeździ się na padzie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) Czekam jeszcze na nowa AC Competizione

Edytowane przez Dasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS daje radę na kierownicy, na pewno lepiej niż FM7, ale i tak bez rewelacji.

Konkretne gry pod kierę to niestety nieliczne gry Dirt Rally, Assetto Corsa, F1, rFactor 2 etc.

 

Ogólnie to ja sam jestem lekko zawiedziony kierownicą, z prostego powodu jest bardzo mało gier, które ją dobrze obsługują i wykorzystują jej potencjał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT i Forza to gry głównie robione pod pada, bo jednak większość ludzi w nie tak gra. Simy pod kierownice. Nie znam gry, która by miała świetny model jazdy i pod pada i kierę. Co najwyżej tu i tu jest przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij demo.

Lub troszkę wysil mózg i przeczytaj oficjalne wymagania chyba czytać umiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub troszkę wysil mózg i przeczytaj oficjalne wymagania chyba czytać umiesz?

 

Ja nie czytam wymagań, nie mam takiej potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...