Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalnie ustawilem 60hz na monitorze i odpalilem bfa, juz bez v-sync oczy krwawia a po wlaczeniu v-sync to juz tragedia. Rozumiem gra tak w Asasyna ale nie FPSy. No ale to jest taka rozmowa jak z ludzmi, ktorzy nie odrozniaja 60hz od 144hz i ida w zaparte, cyferki cyferkami i niech beda to setne sekundy ale oka nie oszukasz i roznica jest kolosalna. Nie wnikam z jakimi ustawieniami ktos gra ale jak ktos stanowczo broni 60Hz i v-sync w grach fps to naprawde widzi swiat przez rozowe okulary :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty już jesteś wypaczony monitorem 155Hz i cofka do 60Hz oczywiście, że zrobi Ci krzywdę - to normalne.

Ja nie mam tego problemu bo mam starszy monitor z max 60Hz więc inaczej podchodzę do sprawy i do czego innego moje oczy są przyzwyczajone, jakbym miał monitor 155Hz to zapewne podchodziłbym do całej sprawy tak samo jak Ty.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wywalało kogoś z gry do pulpitu przy misji Tyralierzy ?

 

kod błędu:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: bfv.exe, wersja: 1.0.68.22923, sygnatura czasowa: 0x5c05ac27

Nazwa modułu powodującego błąd: bfv.exe, wersja: 1.0.68.22923, sygnatura czasowa: 0x5c05ac27

 

Pakiet błędów 1938372413055571824, typ 4

Nazwa zdarzenia: APPCRASH

Odpowiedź: Niedostępny

Identyfikator pliku CAB: 0

 

Podpis problemu:

P1: bfv.exe

P2: 1.0.68.22923

P3: 5c05ac27

P4: bfv.exe

P5: 1.0.68.22923

P6: 5c05ac27

P7: c0000005

P8: 0000000009c72023

P9:

P10:

 

Dołączone pliki:

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER3609.tmp.mdmp

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER383C.tmp.WERInternalMetadata.xml

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER385C.tmp.xml

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER386A.tmp.csv

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER388A.tmp.txt

 

Te pliki mogą być dostępne tutaj:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_bfv.exe_23a85ff961d7e92eba2d75f8909e90ca3ab41fe7_841a770b_09263c33

 

Symbol analizy:

Ponowne wyszukiwanie rozwiązania: 0

Identyfikator raportu: 24e390f8-7288-4758-a8bf-b7818faab294

Stan raportu: 268435456

Wartość skrótu pakietu: cc2b6126a6315c702ae67b7092981770

Identyfikator GUID pliku CAB: 0

Edytowane przez premier88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starych podzespołach grałem w bfa1 na vsyncu i 60fps/60Hz. Bez tego powstawał taki tearing, że nie mogłem dojrzeć wrogów. Teraz w piątkę na 144hz jest dużo lepiej - o to nie ma co się spierać, ale na vsyncu 60fps da się normalnie grać oraz osiągać dobre wyniki. Zwłaszcza, że w bfie jednak większa rola taktyki niż czasu reakcji. Tutaj nie ma tylu akcji 1vs1 co w csie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że mój kolega pytał mnie dzisiaj czy miałem u siebie problem z jedną z misji w kampanii - ponoć po tym nowych patchu część osób zaczęła mieć problem z niestabilnością gry w kampanii - u mnie problemu nie było bo zrobiłem ją jeszcze przed patchem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze jest taki sam tyle ze w CS grają w 250-300 fps vs 60 czuć różnicę, a w bfie 80-90 vs 60 nie :lol2:

Roznice to juz czuc miedzy 60Hz a 75Hz a co dopiero 60fps a 90fps, widac ze bladego pojecia nie masz o czym o czym piszesz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty już jesteś wypaczony monitorem 155Hz i cofka do 60Hz oczywiście, że zrobi Ci krzywdę - to normalne.

Ja nie mam tego problemu bo mam starszy monitor z max 60Hz więc inaczej podchodzę do sprawy i do czego innego moje oczy są przyzwyczajone, jakbym miał monitor 155Hz to zapewne podchodziłbym do całej sprawy tak samo jak Ty.

Oczywiscie nie uwazam tego za problem i wiem ze rozumiesz, odnioslem sie do osobnika wyzej, ktory nie widzi roznicy miedzy odswiezaniem a nawet iloscia fps takze z mojej strony mysle ze temat wyczerpany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem wam film, gdzie na 60hz monitorze, input lag z v-sync a bez jest niemal dwukrotny.

w moim poprzednim komentarzu jest link, tak dla przypomnienia bo chyba nikt tego nie ogladal, albo nie chce ogladac bo okaze sie ze jednak jest sie w bledzie.

 

dwa, w bfie nie ma czesto pojedynkow 1v1 jak w csie, jest gorzej, bo czesto jest tych przeciwnikow bardzo duzo gdzie szybka reakcja sie liczy, bf jest bardziej dynamiczny od "statycznego" cs-a

aha, w bfa tez mozna grac w 150-200+fps-ach, po prostu trzeba mocniejszej maszynki wiec tekst typu ze bf to 70-80fps jest po prostu idiotyczny.

panowie, mamy 2019 rok, nie 99 ;)

@premier88 zrób weryfikacje plików i zobacz czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wywalało kogoś z gry do pulpitu przy misji Tyralierzy ?

 

kod błędu:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: bfv.exe, wersja: 1.0.68.22923, sygnatura czasowa: 0x5c05ac27

Nazwa modułu powodującego błąd: bfv.exe, wersja: 1.0.68.22923, sygnatura czasowa: 0x5c05ac27

 

Pakiet błędów 1938372413055571824, typ 4

Nazwa zdarzenia: APPCRASH

Odpowiedź: Niedostępny

Identyfikator pliku CAB: 0

 

Podpis problemu:

P1: bfv.exe

P2: 1.0.68.22923

P3: 5c05ac27

P4: bfv.exe

P5: 1.0.68.22923

P6: 5c05ac27

P7: c0000005

P8: 0000000009c72023

P9:

P10:

 

Dołączone pliki:

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER3609.tmp.mdmp

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER383C.tmp.WERInternalMetadata.xml

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER385C.tmp.xml

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER386A.tmp.csv

\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\Temp\WER388A.tmp.txt

 

Te pliki mogą być dostępne tutaj:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive\AppCrash_bfv.exe_23a85ff961d7e92eba2d75f8909e90ca3ab41fe7_841a770b_09263c33

 

Symbol analizy:

Ponowne wyszukiwanie rozwiązania: 0

Identyfikator raportu: 24e390f8-7288-4758-a8bf-b7818faab294

Stan raportu: 268435456

Wartość skrótu pakietu: cc2b6126a6315c702ae67b7092981770

Identyfikator GUID pliku CAB: 0

 

W podgladzie zdarzeń masz awarie sterownika karty graficznej? bo u mnie też to się kiedyś pojawiało

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie 3000, ale nie widzę nawet większych róznic pomiędzy 2133 a 3000

Nie widzisz różnicy?

Ja jak ustawię 2400Mhz cl16 to na mapie narvik notuje spadki nawet do 75kl/s gdzie z pamięcią na 3600cl14 nie ma spadków poniżej 110kl/s

 

@Down

Nie, 3600 mam na Ryzenie R5 3600. Na R7 1700 maksymalnie udało mi się ustabilizować 3466Mhz ale to i tak z gorszymi subtimingami niż na R5 ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz różnicy?

Ja jak ustawię 2400Mhz cl16 to na mapie narvik notuje spadki nawet do 75kl/s gdzie z pamięcią na 3600cl14 nie ma spadków poniżej 110kl/s

Ustabilizowałeś ram na 3600mhz przy ryzenie 1gen ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do EA w sprawie skradzionego konta problem że trzeba mieć aktywny mail a mi go skradziono i chu.. w dupe nic nie da się zrobić gry poszły w pizdu kurw... mać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie do EA w sprawie skradzionego konta problem że trzeba mieć aktywny mail a mi go skradziono i chu.. w dupe nic nie da się zrobić gry poszły w pizdu kurw... mać

chyba logiczne , że jak nie masz dostępu do maila na którym masz konto to ci od tak po prostu nie dadzą nowych namiarów - tak to każdy "uczciwy" by odzyskiwał sobie po kilkanaście kont dziennie :lol2:

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie dac odblokowac chociazby na podstawie platnosci za gry, dla mnie to jedyne sensowne rozwiazanie potwierdzajace wiarygodnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na steam tak jest, też mi przejęli maila i konto steama , ale podałem historie 2-3 transakcji za gry i konto odzyskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podgladzie zdarzeń masz awarie sterownika karty graficznej? bo u mnie też to się kiedyś pojawiało

 

Miał ktoś podobny problem ? Zaktualizowałem sterowniki grafiki i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie chciałem sobie pograć BF, a tu co trzeci ludek biega niewidzialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie chciałem sobie pograć BF, a tu co trzeci ludek biega niewidzialny.

Też mam ten objaw ostatnio tzn nie jest niewidzialny widac go ale coś w stylu jak maskowanie w crysisie :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prze weekendem jak grałem to gość miał takiego buga siedząc w czołgu "invisible tank" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy: występują w tej grze jakieś ustawienia graficzne które warto wyłączyć dla lepszej orientacji/strzelania? Gram obecnie w FHD i mam stałe 100-130 fpsów z wszystkimi detalami na ultra i monitorem 60Hz.

Zastanawiam się czy zejście niżej z detalami i np. stale 150 FPS poprawi moją grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie chciałem sobie pograć BF, a tu co trzeci ludek biega niewidzialny.

W przyszlym tyg ma byc patch i maja to poprawic.

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy: występują w tej grze jakieś ustawienia graficzne które warto wyłączyć dla lepszej orientacji/strzelania? Gram obecnie w FHD i mam stałe 100-130 fpsów z wszystkimi detalami na ultra i monitorem 60Hz.

Zastanawiam się czy zejście niżej z detalami i np. stale 150 FPS poprawi moją grę?

Nic to nie da dopoki masz 60Hz monitor, oczywiscie 144Hz nie zrobi z ciebie mistrza ale bedzie znaczaca roznica w kwesti odbioru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy: występują w tej grze jakieś ustawienia graficzne które warto wyłączyć dla lepszej orientacji/strzelania? Gram obecnie w FHD i mam stałe 100-130 fpsów z wszystkimi detalami na ultra i monitorem 60Hz.

Zastanawiam się czy zejście niżej z detalami i np. stale 150 FPS poprawi moją grę?

 

1. RTSS: rivatuner statistics server dodanie profilu BFV czyli: bfv.exe, który znajduje się w głównym folderze z grą i wtedy ustawiasz blokadę klatek (FPS) na w twoim przypadku: 90 (skoro masz 100-130FPS). Należy pamiętać, że jak dodasz profil do RTSS, to musisz ustawić level detekcji aplikacji zanim uruchomisz grę - wybierasz low, medium, high, aby nie 'none' - wtedy program nie będzie mógł współpracować z BFV.

Zrobienie tego da Ci (nawet na 60Hz) lepszy komfort gry, gdyż każda klatka będzie wyświetlana w tym samym odstępie czasu. Różnica powinna bez problemu zauważalna nawet dla tych co aż tak nie zwracają uwagi na 'takie rzeczy'

 

2. W panelu sterowania NVIDII wchodzisz w zarządzanie ustawieniami 3D > ustawienia globalne > maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek i wybierasz: 1 > Zastosuj

Ktoś się może doczepić, dlaczego polecam zrobić to w globalnych ustawieniach, an nie bezpośrednio dla bfv.exe. Odpowiem w skrócie... Przez graczy, którzy szukali rozwiązania na kiepską widoczność żołnierzy w BFV - profil w panelu nvidii od jakiegoś czasu usuwa wszystkie ustawienia przy każdym starcie Battlefield 5, więc ustawienia prerenderowania klatek w tym profilu nie ma sensu - będzie działo tylko globalnie lub po ustawieniu pewnych plików jako do odczytu, ale to wtedy blokuje ustawianie innych profili w panelu zielonych. | WAŻNE: Jeśli w przyszłości będziesz miał problemy z płynnością w jakiejkolwiek inne grze, to zmień to ustawienie na domyślne ustawienia aplikacji 3D.

 

3. W twojej bibliotece origin klikasz lewym myszy na okładkę BF5 > wybierasz zębatkę > właściwości gry > zaawansowane parametry uruchamiania i wklej sobie to: -RenderDevice.RenderAheadLimit 2 (musi być '-' na początku jak jest| domyślna wartość to 3) > zapisz

__

 

Dla jasności... opcja 2 oraz 3 nawzajem się nie wykluczają (co często jest powtarzane w sieci), a wręcz przeciwnie współpracują ze sobą. | W skrócie co punkt 2 i 3 robi... to dla 'poprawy gry' o którą pytasz > zmniejsza input lag na sprzęcie - szczególnie myszy.

__

 

4. W ustawieniach samej gry dla lepszej orientacji tak:

- jakość oświetlenia na low/niską | w praktyce opcja ta wygląda w ten sposób, że im wyższe ustawienie: tym mniej ząbkowane są krawędzie na cieniach, lepsze cienie są wyświetlane w dalszej odległości, więcej obiektów (np. drzewa lampy i ich gałązki) daje cień

- wyłączenie okluzji otoczenia | AO rzuca cienie oraz pozwala dotrzeć oświetleniu gry w zakamarki, gdzie są blisko siebie np. dwie ściany... Efekt ładny wizualnie, ale wyłączenie pomaga lepiej dostrzec wroga gdy siedzi w ciemnym pomieszczeniu lub po prostu w rogu ściany (a takich pełno w BF5)

- ustawienie dekoracji terenu na low/niską | renderuje mniej obiektów otoczenia takich jak np. książki porozrzucane na podłodze czy inne pobliskie śmieci - w skrócie nie odciąga niepotrzebnie naszej uwagi.

- zabawa ze skalowaniem rozdzielczości w górę | masz taki zapas mocy na GPU, że skalowanie 135% nie powinno być problemem... jakie będą z tego korzyści? Na ekranie z rozdz. 1080p nie tylko będzie większe zagęszczenie pixeli, więc obraz będzie ostrzejszy, ale jednocześnie wygładzenie krawędzi zostanie zredukowane co pozwoli na lepszą lokalizację wroga, gdyż wszystko co do tej pory migotało np. drzewa... krzaki na przykładowej mapie: Pogięta Stal przestanią latać (takie triki trzeba robić przez brak zintegrowanego w silniku gry: Alpha Coverage :D).

* Jeśli wykonasz ostatni podpunkt, to musisz liczyć się z mniejszą ilością FPS (nie będzie już 90-130 na ultra) co od razu mówi, że limit klatek jaki musisz ustawić w RTSS musi być mniejszy... najlepiej najniższą wartość FPS jaką osiągniesz w grze. Dla przykładu jak po zwiększeniu skalowania na 135% masz 70-90FPS, to dajesz limit na 70FPS w RTSS.

 

5. Podkręcanie monitora... Heh... Śmieje się bo to nie jest podkręcanie monitora, a ustawianie w panelu grafiki odświeżania monitora, które z jakiegoś powodu zostało ukryte przez producenta (powody mogą być różne).

Jak to zrobić - wpisz w google: podkręcanie monitora nvidia. | Krążą po sieci komentarze, że zrobienie tego jest niebezpieczne, bo blablabla... Takie biadolenie, aby pogadać. Z doświadczenie napisze, że na jednym z monitorów udało mi się wyświetlić: 74Hz (natywnie: 60Hz) i monitor działa do dziś (od ponad 2 lat) bez jakichkolwiek 'bad pixeli' czy smużenia obrazu... wszystko jest ostre i działa tak jak natywnie byłby to 74Hz monitor. Chyba nie muszę dodawać, że różnica w tych 14 klatkach więcej jest bardzo duża... Posiadacze 144Hz na pewno wiedzą o co chodzi. :) | W każdym razie dodam, że robisz to na własną odpowiedzialność (ale ja nie bałbym się :D). | Ahh... Po zrobieniu tego w panelu nvidii - włącz tą niestandardową rozdzielczość na pulpicie też i zrestartuj PC. Potem w opcjach samej gry zmień też Hz.

___

 

To na razie chyba tyle ode mnie. Jakby co dopiszę

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w jakiś sposób odblokować broń "Boys" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można na przykład dać numer karty z jakiej się kupowało ???

 

raczej nie :P szkoda bo się wkurwiłem poszły mi wszystkie bf w bf 3 miałem 300 nie otwartych skrzynek do tego plants vs zombies 2 gdzie miałem ponad milion monet i plants vs zobies 1 i wiele innych ;/

Edytowane przez Boczkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...