Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z dobrym ramem pewnie na zen3 da rade zejść poniżej 60ns. To nie zmienia faktu, że na intelu poniżej 40ns kręcisz bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dziwna bo sam SSD nie chce się uruchomić z systemem a jak podłącze SSD z systemem i HDD to uruchamia sie a ja chcę HDD odłączyć.

 

W biosie widać dysk.

post-577947-1593099775845_thumb.jpg

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na HDD wcześniej był magazyn rozruchowy, i instalowałeś system na SSD przy podłączonym HDD, to rozruch pozostał na HDD.

Można zrobić partycję rozruchową jeżeli chcesz, by SSD był samodzielny. Pokaż zarządzanie dyskami tak, by było widać wszystkie atrybuty woluminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2UP

 

Bo instalowałeś system z podpiętym HDD i część plików niezbędnych do uruchomienia właśnie tam się ulokowała :P

Zawsze instaluj system z podpiętym tylko dyskiem docelowym.

 

Edit: Mityczny lepiej wyjaśnił o co chodzi :)

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee wystarczy tworzyć te różne partycje na odpowiednim dysku, ale trzeba przerwać klikanie dalej i przejść w pewnym momencie w zaawansowane opcje i nadzorować to co ma się stać ;)

 

Przy okazji stare śmieci warto posprzątać przed instalację o których pisze mityczny. Też można je wywalić w instalatorze.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SSD 500 tam jest system i drugi dysk HDD 2TB ten HDD chce zamienić na SSD 2TB a system pozostawić bez zmian na 500.

post-577947-15931002932459_thumb.jpg

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dokładnie tak jest - rozruch pozostał na HDD (microsoft ma pomieszane pojęcia woluminu rozruchowego i systemowego).

Na przyszłość odłączaj na czas instalacji OS wszystkie inne dyski.

 

Jak chcesz to rozwiązać bez eutanazji systemu, to potwierdź proszę, że oba dyski są w MBR (prawoklik na dysku -> właściwości -> zakładka woluminy i tam styl partycji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski są w MBR.

OK, to lecimy :E

 

1. Zmniejsz rozmiar partycji C tak, by było po niej z ~500MB nieprzydzielonego obszaru. (tak, to można robić "na żywca" z poziomu zarządzania dyskami).

2. Odpal administracyjne CMD, wpisuj i zaklepuj enterem po kolei (jakby któreś polecenie zwróciło błąd, to zatrzymaj i wrzuć screen):

diskpart
sel disk 1
create part prim
format fs=ntfs quick
active
assign letter=b
exit
bootsect /nt60 b: /force /mbr
bcdboot c:\windows /s b: /f BIOS

3. Uruchom ponownie PC, w UEFI przestaw dysk rozruchowy na SSD i uruchom ponownie

4. Po ponownym uruchomieniu zobacz, czy tym razem to nowa partycja widnieje jako "system" w zarządzaniu dyskami. Jak tak - powinieneś móc odłączyć HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruba fragmentacja :E

Cokolwiek powyżej 200MB w sumie też powinno być ok. Weź te 269MB i kontynuuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym ramem pewnie na zen3 da rade zejść poniżej 60ns. To nie zmienia faktu, że na intelu poniżej 40ns kręcisz bez problemów.

ale tam jest niezły ram 4200 cl17 :E Tylko u licha co mi po 62.6@4.2 przy prawie 4.4 na CPU. Jak tyle mogę wklepać na 3733CL15 i 4.45 GHz i nie przy 2100 a 1866. Fajnie, że jest full zapis and all na 8c ale oby to się przekładało na wzrost wydajności większy średnio niż 5% zegar w zegar bo już widzę przez szklaną kulę, że zegarki to będą takie jak mamy teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna mandaryński i może zapytać jak ustawił takie IF?

 

Beka bo athlon 200ge ogarnia ram 3533mhz na luzaczku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna mandaryński i może zapytać jak ustawił takie IF?

 

Beka bo athlon 200ge ogarnia ram 3533mhz na luzaczku :D

To nowy ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 gen i tylko 4375 mhz? WTF

A po co mu wysoki zegar

już FXy zrobiły karierę z dużymi zegarami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado weź wrzuć proszę cinebencha r15 z wymaksowaym na absolutnego maksa tego ryzena 1600af bo pamiętam że wielu miało ból pupy, że on Ci się wykrzacza w OCCT ( w tym ja ) i dlatego wymyśliłeś pojęcie game stable ale teraz z ciekawości chcę porównać jakie on robi wyniki. Multi i single score.

 

I jeszcze z sotr na wysokich, thank You from the mountain.

 

ps. andrzej miał bana na 90 dni ale mu zmniejszyli do 7 i już może pisać a nigdzie nie widać jego spamu

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multi 1501

single 182

 

1be41e1b95fed.png

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tornado weź wrzuć proszę cinebencha r15 z wymaksowaym na absolutnego maksa tego ryzena 1600af bo pamiętam że wielu miało ból pupy, że on Ci się wykrzacza w OCCT ( w tym ja ) i dlatego wymyśliłeś pojęcie game stable ale teraz z ciekawości chcę porównać jakie on robi wyniki. Multi i single score.

Gamestable to nie jego wymyślone pojęcie bo ja też takiego używam :E na uj mam schodzić z zegara aby mieć stabilność 30min w OCCT ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla Ryzen 5 3600 w grach?

Na jakim napięciu najczęściej działa w Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie dla Ryzen 5 3600 w grach?

Na jakim napięciu najczęściej działa w Auto?

w grach to i 1.35v możesz dać jak utrzymasz normalne tempy, na auto u każdego działa inaczej bo sztuki są różne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest niezły ram 4200 cl17 :E Tylko u licha co mi po 62.6@4.2 przy prawie 4.4 na CPU. Jak tyle mogę wklepać na 3733CL15 i 4.45 GHz i nie przy 2100 a 1866. Fajnie, że jest full zapis and all na 8c ale oby to się przekładało na wzrost wydajności większy średnio niż 5% zegar w zegar bo już widzę przez szklaną kulę, że zegarki to będą takie jak mamy teraz

 

Zapowiada się lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dopiero gościu trafił sztukę:

4.6@1.35V, w C20 4175pkt.

Edytowane przez seba1995x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa :) bardzo dziękuję już się obawiałem, że będzie problem. Pojawiła się partycja B to ją ukryje, na przyszłość będe pamiętał żeby podczas formatowania być tylko na domyślnym. Na E jeszcze jakieś nieprzydzielone zostało, muszę powiększyć o co chodziło z fragmentacją ?

post-577947-15931102069698_thumb.jpg

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/na-to-czekamy-amd-ryzen-4000-procesory-obsluza-szybkie-pamieci-ra.html

 

cytat"

Połączył on inżynieryjną wersję modelu Ryzen 7 4700GE (100-000000149) z płytą główną Gigabyte B550I Aorus Pro AX i szybkimi pamięciami DDR4 RAM o taktowaniu 4200 MHz (przy czym taktowanie FCLK dalej działało w trybie synchronicznym).

 

Jeżeli informacja okazałyby się prawdziwa, nowa generacja procesorów nadrobiłaby zaległości względem modeli konkurencji. Dla porównania, modele Ryzen 3000 (Matisse) pozwalają na pracę z pamięciami tylko do 3733 MHz w trybie synchronicznym (ustawienie wyższego taktowania jest możliwe, ale wymaga desynchronizacji FCLK, co odbija się na spadku wydajności procesora).

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...