Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ciastolina35 napisał:

Quad chanel to znowu duża zmiana,  Czyli nie robią zapasów (tzw opróżnienie magazynów) tylko ściągają na bieżąco, to zamiast czekać do DDR5 to czekać aż ceny bardziej spadną.  Rozumiem, że 2x32GB to głupota przy DDR4 ?, bo nikt nic nie pisze.

Możesz ładować ale ze stabilnością może być różnie i zegar może nie być najciekawszy. Działać będzie ale tweakowanie robisz we własnym zakresie. Niestety sprawdzenie stabilności na 64 GB to są dni nie godziny xD Niestety przy 32GB moduły to już quad rank. Jak włożysz 2 to się IMC może obesrać na miętowo a na pewno nie będzie zbytnio zadowolony. Jeśli miałbym coś takiego robić to kupowałbym ballistixy 2x32GB tylko nawet za 3200 MHz to jest grubo ponad 1.5 koła a za 3600 nawet więcej. Plus ich taki, że one aktualnie są bardzo "lekkie" dla IMC w związku z czym jeśli jest konieczność tych 64 GB to brałbym właśnie w rev.e.

Patrzcie jakie eleganckie logo ryzena na necie znalazłem.

get.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Art385 napisał:

Niestety przy 32GB moduły to już quad rank.

 

Eeee nie. Może i na początku 32GB to były tylko quad rank - "double capacity", z ograniczoną kompatybilnością.

Teraz są w normalnej sprzedaży dual rank na kościach 16Gbit.  Ale że te kości nie wyszły tak dawno, a i niewiele osób potrzebuje kosmos ilości ramu, to i niewiele opinii.

Istnieje szansa, że część producentów będzie robić moduły 16GB single rank na nowych kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Art

Co to logo niby przedstawia? :D

Swoją drogą: u mnie są jakieś dziwne jaaja od jakiegoś czasu z latency ostatnio ciągle mi wypluwało w aidzie 65.1/65.2ns i po 2 dniach samo przeszło i wróciło do 63.1/63.2 pózniej zrestartowałem bios i znów latency wzrosło o 2ns po jednym dniu wróciło do normy :E dzisiaj zaktualizowałem bios bo wyszedł nowy bez bety z agesą 1.0.0.6 i znów mam latency 65 zamiasy 63 (nic nie działa w tle i wszystkie bzdety z paska są wyłączone do testu + wysoki priorytet jak zawsze) Może to winda w wersji 2004 coś miesza

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Eeee nie. Może i na początku 32GB to były tylko quad rank - "double capacity", z ograniczoną kompatybilnością.

Teraz są w normalnej sprzedaży dual rank na kościach 16Gbit.  Ale że te kości nie wyszły tak dawno, a i niewiele osób potrzebuje kosmos ilości ramu, to i niewiele opinii.

Istnieje szansa, że część producentów będzie robić moduły 16GB single rank na nowych kościach.

Rzeczywiście doszukałem się że ballistixy to są dual ranki na 16Gb. W takim wypadku jakbym potrzebował to bym atakował 2x32 ale cena zabija

2 minuty temu, Send1N napisał:

@Art

Co to logo niby przedstawia? :D

Prawdę xD

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest słynna taśma Trzaskowskiego typu "early adopter" używana przy okazji wszystkich premier AMD.  :E

Edytowane przez Mar_S
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mar_S napisał:

To jest słynna taśma Trzaskowskiego typu "early adopter" używana przy okazji wszystkich premier AMD.  :E

46wria.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ciastolina35 napisał:

 Rozumiem, że 2x32GB to głupota przy DDR4 ?, bo nikt nic nie pisze.

2x16GB do grania to już zbędny zakup. 2 gry tyle uzyja. 64GB żadna. Pytanie czy grasz w te dwie gry?

 

Do pracy dużo pamięci może być zbędne lub niezbędne. Musiałbyś podać zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jenot napisał:

Skąd takie informacje? Co prawda nie mam pewności co do topologii mojej płyty, ale bez problemu i rock stable 3600cl14 da się przy 4 modułach wycisnąć. Z 4x16 może być gorzej bo to 4*dual rank... będzie ciężko.

Tu na forum nawet było pisane o tym i gdzieś czytałem ale to chyba o zen1.

 

Patrzyłem na stronie Gskila ale nie ma wyższych niż 3200 2x32GB  i timingi są zmienne wiec to chyba nie bdie.

To, że w grach 64GB nic nie daje to wiem ale chciałbym mieć więcej pamięci do obróbki w PS, Premiere Pro, i dla wtyczek vst. a przy okazji mieć wysokie taktowanie i niskie timingi dla gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do posiadaczy płyt aorus x570. Czy IF można zmienić tylko w amd overclocking, oraz czy vddp vddg wpisując np 900 to jest to samo jakbym wpisał 0.900 na płycie MSI? Na gigabyte jak wpisze 0 to wyskakuje błąd jakiś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, że nowe ryzeny tak latają, mój stabilnie 4.4 przy 1.288v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

@Art

Co to logo niby przedstawia? :D

 

Infinity fabric Duct tape.

Btw. Obrazek mojego autorstwa opublikowany w sekcji komentarzy Wccftech.

Nie zmyślam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na R1700 3.9 jakie uzyskaliście najniższe napięcie? Ciekawy jestem czy mogę zejść nieżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie taktowaniem ale jak to się przekłada na wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak się zabawie offsetem i odejmę za dużo to super w CB20 taktowanie all-core mi rośnie, a wydajność leci na pysk. Także podawanie taktowania i napięcia jest bez sensu jeśli nie mierzymy wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślałem, że po takim czasie bios coś zmieni, ale niestety, nie da się zejść nawet o oczko Vcore  lub LLC.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do wydajności to raczej jest ok:

d7e8e23c898d.jpg

 

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radier napisał:

Dokładnie. Jak się zabawie offsetem i odejmę za dużo to super w CB20 taktowanie all-core mi rośnie, a wydajność leci na pysk. Także podawanie taktowania i napięcia jest bez sensu jeśli nie mierzymy wydajności.

Bo masz dwa zegary z czego jeden to performance a drugi effective. Pierwszy ładnie wygląda, a drugi to wydajność. Ryzen ma to do siebie, że jak mu przytniesz za mocno napięcie to zrobi sobie per ccx oc. Na perf clocku będzie elegancko wysoki zegar, a w rzeczywistości będziesz miał na jednym powiedzmy 4.2 a na drugim potrafi zejść nawet poniżej base clocka i w MT wynik nagle tragedia. Jednak przy zabawie offsetem to się nie zdarza chyba, że płyta pozwala na więcej niż -100mv ewentualnie ma się lipny silikon 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam -0,125.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bodzi3k napisał:

Mam pytanko do posiadaczy płyt aorus x570. Czy IF można zmienić tylko w amd overclocking, oraz czy vddp vddg wpisując np 900 to jest to samo jakbym wpisał 0.900 na płycie MSI? Na gigabyte jak wpisze 0 to wyskakuje błąd jakiś 

Tak, IF tylko w AMD OC. W płycie MSI vddp vddg podane jest w V a na aorusie w mV, 0.9V=900mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

F4-4000C19D32GTZR te są bdie, tak ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ciastolina35 napisał:

F4-4000C19D32GTZR te są bdie, tak ?

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...