Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale macie problem, a po co to oglądacie? :szczerbaty:

PS. a jak było z większością portali przed erą YT? Sprzęcik będzie przy dobrej recenzji, a jak zaczną się negatywne opinie to sprzęcik się skończy. Do tego dostawali sprzęt na własność za recenzje. Coś złego ktoś zamierza wypuścić to zaraz wiadomości żeby się wtrzymać itp.

To, że ktoś czerpie informacje z YT to świadczy już o takim człowieku :szczerbaty: Era dobrego testowania i wgryzania się w temat już się skończyła dawno temu. Dla własnego zdrowia polecam nie odwiedzać YT :szczerbaty:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2024 o 16:42, kadajo napisał:

Ostrówka zrobił ten mod i podesłał mu kartę dlatego o nim wspomniał, ale co tam robi zmaslo... 

 

Gałe xD Prośba nie banuj :E

  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.03.2024 o 11:47, T0TEK napisał:

siedzą w kieszeni u producentów i dystrybutorów, a my dostajemy kontent jak flaki z olejem, coś popsioczą ale tak by nikogo nie urazić. 

Otototo, jak walczyłem z cichymi zmianami dla kart PNY z serii XLR8 (4070 Ti/4080/4090) to nikt nie ośmielił się poruszyć oficjalnie tego tematu, wysłałem wiadomości do różnych medialnych osób/redakcji i co najwyżej dostałem info że przyjrzą się sprawie albo wyślą zapytanie do PNY.. Do dziś każdy cicho siedzi pomimo że sprawa jest naprawdę godna poruszenia w jakimś filmie czy artykule.

Premierowe RTX 4070 Ti/4080/4090 XLR8 to zupełnie inne karty aniżeli sztuki już po cichych zamianach, RTX 4070 Ti XLR8 premierowy okolice 1200RPM w pełnym stresie a model wypuszczony pół roku później 1600-1700RPM..

https://www.techpowerup.com/forums/threads/pny-rtx-4070-ti-xlr8-oc-new-worse-bios-version.313690/

Edytowane przez Reverse17
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak został zmieniony sam soft a nie chłodzenie na gorsze to przecież żaden problem to skorygować samemu :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wgrać inny bios czy zrobić własną krzywą w czym problem chyba że dla kogoś kto uznaje tylko "plug and play" to rozumiem :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Send1N napisał:

Jak został zmieniony sam soft a nie chłodzenie na gorsze to przecież żaden problem to skorygować samemu :] 

Moim zdaniem pogrzebali również przy chłodzeniu, miałem ten model przez krótki czas zaraz jakoś po premierze (luty 2023?) i karta była zacna, zero piszczenia cewek (tak wiem, to raczej loteria aleeee warto o tym wspomnieć), start wentów od 1000RPM i na totalnym stock w zestawie z sygnatury okolice ~1150-1200RPM w takim CP 2077, super cicha i chłodna karta.

Model kupiony kilka miesięcy później posiadał już słyszalne cewki (nie jakoś bardzo ale jednak), start wentów od 1450RPM oraz po wgraniu biosu który umożliwiał start od 1000RPM karta nie była tym samym sprzętem który wcześniej gościłem u siebie w obudowie, bez UV była już to zupełnie inna karta ponieważ osiągała na stock okolice ~1450-1500RPM w takim CP 2077 a nawet potrafiła dobić do 1600-1700RPM w byle 3Dsmarku gdy poprzednia w życiu takich obrotów nie widziała, ciężar również nieco się różni jeśli wierzyć że moja waga oraz ta używana w redakcji TPU są podobnie skalibrowane :P

 

TPU

weight.jpg

Moja sztuka

ilwnVQ8.jpeg

 

Edytowane przez Reverse17
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zmodyfikowali chłodzenie na to co teraz montują w superkach - obroty by się zgadzały

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech robią co chcą ale fajnie jakby o tym poinformowali konsumentów przed zakupem że sprzedają już inny produkt a nie że jechali na fali świetnych recenzji kart sprzed zmian..:rozga:

Wypuściliby XLR8 V2 czy jakby to sobie nazwali i byłoby OK, a tak? Lekko mówiąc PNY mi obrzydło :(

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Samo złożenie gpu w fabie, różne partie termopadów, cewki to loteria, ale też ich budowa może mieć mieć wpływ na drgania w zależności od partii i rodzaju, różne dociśnięcia radiatora przy składaniu, ilość i jakość pasty to są wahania, które na luzie mogą powodować rozbieżności w temp/rpm na poziomie do 10-15%. A jak trafi się jakaś felernie złożona sztuka to i większe. Tak samo jak potencjał OC/UV dla określonych napięć każdego chipu jest inny i są tutaj różnice i loteria co się trafi.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2024 o 16:58, Reverse17 napisał:

Wypuściliby XLR8 V2 czy jakby to sobie nazwali i byłoby OK, a tak?

... albo XLR8 SCE (shit cooler edition).

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2024 o 19:17, kadajo napisał:

Jakby dokładnie napisał, o co mu chodzi to może by całej tej dyskusji nie było, a że szedł w zaparte i atakował mnie wręcz personalnie to mu udowodniłem ze gada w sumie bzdury, bo nie pisze żadnych konkretów.

Przecież Ty dokonałeś klasycznego samozaorania, bo nie masz pojęcia o konkretnych architekturach i jak z powodu małej ilości RAM niektóre produkty bardzo szybko umarły. Ostatnio HU zrobiło materiał nt. RAMu.

P.S - Ty jesteś tak bezczelny, że głowa mała. Personalne ataki były od początku jedynie z twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłał może ktoś z Was na gwarę RTXa FE z serii 3000 w ostatnim czasie? Zastanawia mnie jak to wygląda, czy mają jeszcze jakieś wolne sztuki czy raczej oddają kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o czym myśleli kupujący skoro w tej cenie jest rx 7700 xt z 12 GB vramu. Resize_20240316_105140_0222.thumb.jpg.7c78222da11682db89949aa079ab814a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fdzie masz 7700xt za 1799?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Niemca na Amazonie był ostatnio a u nas są outlety z xkom, ale nówki też bywały poniżej 1900 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dużo z nich to były boty wcelowane tylko w słowo kluczowe RTX ;) To jest niemożliwe żeby tyle sztuk tego elektrozłomu sprzedać w 3 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Spl97 .... to teraz już chyba wszyscy skumali, czemu patrzę głównie na HotSpot. ... czy jeszcze nie? 😆

ps. ASUS niezłe buble robi (radiator ewidentnie przystosowany do jednego wentylatora, ale marketingowo na nim ASUS posadził dwa w tym RTX 3050 6GB)

fwebp

 

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...pomyślmy...place holder ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2024 o 19:27, leven napisał:

Jaki jest sens wystawiania starej karty w tak kosmicznej cenie ? O co tutaj chodzi ? :hmm:

Też się nad tym zastanawiam - RTX 3050 w wypasionej wersji co prawda, ale za ponad 1600zł ... używany:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-colorful-igame-geforce-rtx-3050-ultra-w-oc-8g-15437617549

m@rcinpl - ten "place holder", to chyba na mózg

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kosmiczne ceny przedmiotów które normalnie są czasem 100x tańsze to już od dawna przecież można spotkać na portalach, nie raz jakiś "kawałek blaszki" itd stał za kosmiczną kwotę 9999xxx czy przykładowo pierwsze lepsze co mi przyszło ma myśl https://allegro.pl/oferta/pasta-termoprzewodzaca-ag-extreme-100g-13613862435 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oferty (cena absurdalnie wyższa od rynkowej, albo 50 aukcji z identyczną ofertą) to czysty SPAM platform sprzedaży, więc w interesie tych platform jest usuwać taki spam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zwyczajne, że  w rtx 3080 FE okrutnie hałasują cewki przy obciążeniu? Czy tylko ja mam takiego pecha 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...