Skocz do zawartości
Spl97

Zen 3(AMD Ryzen 5xxx) - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam rybka, ja kupowałem w dniu premiery Ryzenów to nie było żadnego maxa itp. Jak dadzą to git jak nie to nie, w moim przypadku i tak nie ma sensu wymiany proca.

Kto będzie potrzebować to zmieni. Każdy inaczej wykorzystuje swojego blaszaka. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam rybka, ja kupowałem w dniu premiery Ryzenów to nie było żadnego maxa itp. Jak dadzą to git jak nie to nie, w moim przypadku i tak nie ma sensu wymiany proca.

Kto będzie potrzebować to zmieni. Każdy inaczej wykorzystuje swojego blaszaka. :Up_to_s:

 

Dokładnie, w temacie o ryżach 3000 zażarta dyskusja i masowa histeria na temat nowych batchy, wymiana, kupowanie 5 tych samych procesorów dla +100Mhz to istne szaleństwo jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w temacie o ryżach 3000 zażarta dyskusja i masowa histeria na temat nowych batchy, wymiana, kupowanie 5 tych samych procesorów dla +100Mhz to istne szaleństwo jak dla mnie.

Tak jak to robił np.Wpotrzebie i jeszcze w dodatku oburzony na sklepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja się powoli kończy o kupowaniu 5 sztuk nowszych dla 100mhz, ponieważ jeden użytkownik nabył w miarę świeży egzemplarz już z 2020 roku 3700x i ma dramatyczną sztuke. Morale opadły i nie wiadomo co dalej robić, jak na razie tylko nowe 3600 są wyraźnie lepsze xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja być refreshe zenów, myślę, że wtedy będzie pewniejsza sztuka z lepszym potencjałem i będzie można coś uzyskać, pobawić się nowym prockiem.

 

A tak zostaje nam czekanie na Zen3. Na biosy do b450, x470 i na farta, czy moja płyta się klasyfikuje :hmm:

 

Aktualnie zostaje nam przegląd recenzji nowego starego procesora u Inteli, może jakiś posiadacz Ryzena się skusi na nowe procki :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli refresh to będzie coś jak R5 1600AF.

Ciekawe jakie nazewnictwo wprowadzą.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie przesadzajmy, jedynie co może poprawia w refreshu to zegary po wyciągnięciu pudełka, i może zajęli się trochę poprawieniem luta, żeby było lepsze odprowadzanie ciepła, na więcej bym nie liczył. Af to zen+ , więc zen2 rf to nie będzie zen3 ...

Prawdopodobnie na nic więcej nie można liczyć, ale mimo wszystko przeczekam na tym rysiu 3600 co kupiłem dla przyjaciela, i wezmę najwyżej refresha. Teraz zmienię monitor na 1440p

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mowa o Zen 2 refresh?

 

Jak zrobią,to tak samo jak 1200 - 1200AF 1600-1600AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być pierwsze

refresh Zen2 czy Zen3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Refresh lipiec-sierpień niby , a zen3 październik albo listopad.

Nie zdziwię się jak refresh wejdzie 7.07 :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

Ciekawe jakie będą oznaczenia

np. R5 3650?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią ref Zen 2 to mogą go zrobić tak jak jest zrobiony R3 3300x z niedzieloną pamięcią podręczną i to może być jedyna i najważniejsza zmiana, oprócz wyższych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że tylko zegary będą zmianą.

Wyższe o 200 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane. 3700x np nie kręci tego co na pudełku nawet , i to mowa o młodziaku z końca stycznia. A ręcznie też nie jest ciekawie. Jak na razie z młodych to 3600 dostały takiego kopa w oc. Więc + 200mhz jak zrobią :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią ref Zen 2 to mogą go zrobić tak jak jest zrobiony R3 3300x z niedzieloną pamięcią podręczną i to może być jedyna i najważniejsza zmiana, oprócz wyższych zegarów.

 

Zapomnij.

Ingerencja w maski do litografii to miliony dolarów.

 

Mieliby robić coś takiego na kilka miesięcy jak starczy podnieść mnożniki w już istniejących procach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy AMD się ugnie

i da wsparcie dla Zen3 chipsetowi 300. Na Nexusie pokazali odpowiedź AMD, że analizuje sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy AMD się ugnie

i da wsparcie dla Zen3 chipsetowi 300. Na Nexusie pokazali odpowiedź AMD, że analizuje sytuacje.

 

Jeśli z litości powiedzieli że nie wszystkie b450/x470 będą ogarniać nowe procki to mi nawet przez myśl nie przeszło że b350 będzie to robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi się wydaje, że jednak każda b450/x470

dostanie wsparcie.

Pewnie w przypadku AM5 zabezpieczą

się przed wieloletnim wsparciem platformy,

chipset na 2 generacje i koniec.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią ref Zen 2 to mogą go zrobić tak jak jest zrobiony R3 3300x z niedzieloną pamięcią podręczną i to może być jedyna i najważniejsza zmiana, oprócz wyższych zegarów.

Nie mogą, to jest po prostu fizycznie niemożliwe na Zen2 dla procesorów o większej ilości rdzeni niż 4, dopiero Zen3 wprowadzi 8 rdzeniowe CCX-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi się wydaje, że jednak każda b450/x470

dostanie wsparcie.

Pewnie w przypadku AM5 zabezpieczą

się przed wieloletnim wsparciem platformy,

chipset na 2 generacje i koniec.

W punkt, na stronie AMD jest taka tabelka gdzie widnieje selective beta bioses zarówno w ramce dla serii 300 [Zen 2] jak i 400 [Zen 3]. Jak wiemy selective beta updates skończyło się tak, że wszystkie B350/X370 dostały update do obsługi Ryzenów 3000.

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku szykują się zakupy.

Pewnie Zen3 wpadnie, może RDNA2 też kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie z młodych to 3600 dostały takiego kopa w oc. Więc + 200mhz jak zrobią :)?

 

a 3600x leci jeszcze wyżej czy teraz się zrównały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 3600x leci jeszcze wyżej czy teraz się zrównały?

Też mnie to ciekawi nikt na forum nie kupuje 3600x skoro 3600 jest tańszy i widzi jak nowe sztuki idą :E dlatego z 3600x jest problem aby ktoś to przetestował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi nikt na forum nie kupuje 3600x skoro 3600 jest tańszy i widzi jak nowe sztuki idą :E dlatego z 3600x jest problem aby ktoś to przetestował

3600X jest na tyle nieopłacalny,że szkoda go brać,może będzie miał góra 100-200 MHz przewagi nad 3600

Dlatego praktycznie każdy bierze 3600,jak szuka 6-rdzeniowego proca do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600X jest na tyle nieopłacalny,że szkoda go brać,może będzie miał góra 100-200 MHz przewagi nad 3600

Dlatego praktycznie każdy bierze 3600,jak szuka 6-rdzeniowego proca do gier

Zgadza się tylko tutaj nie o to chodzi, chodzi o to czy jeżeli są sztuki już 4.5ghz 1.25v 3600 to czy nowe 3600x czasem nie robią 4.7ghz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...