Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, blue1920 napisał:

jaka plyte pod i9 10900k?

asrock z490 taichi

msi z490 ace

czy jeszcze cos innego??

 

chrzesniakowi oddaje swojego 9900k i zmieniam ...albo intel 10900k albo ryzen 5900x i sie waham...

Ja mam unify i nie narzekam. Cena niska ( w porównaniu do Ace), a różnica podobno tylko taka, ze się nie świeci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko do 2023, z 10nm pierwsze opóźnienie miało być do 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Wuadator napisał:

Ja mam unify i nie narzekam. Cena niska ( w porównaniu do Ace), a różnica podobno tylko taka, ze się nie świeci ?

W media expert jest promka że gdy kupujesz u nich płytę(np.msi mag)i procka (np.10850 lub 10900)dostajesz 500zł zwrotu,dodatkowo do płyty grę Assasins creed valhalla,do procka grę marvels avengers i jakieś inne duperele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kryspinek napisał:

W media expert jest promka że gdy kupujesz u nich płytę(np.msi mag)i procka (np.10850 lub 10900)dostajesz 500zł zwrotu,dodatkowo do płyty grę Assasins creed valhalla,do procka grę marvels avengers i jakieś inne duperele.

Unify to też MSI, także ten... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wuadator napisał:

Unify to też MSI, także ten... :)

 

11 godzin temu, Wuadator napisał:

Unify to też MSI, także ten... :)

Mało tego,Unify to wierna kopia Ace bez kilku zbędnych pierdół,ale..........................................ty to wiesz kocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 10700f na b460 powinien boostować do 4,5ghz ? max boost jest na tym procesorze wynosi 4.8 podane przez producenta, od czego w przypadku intela w tej generacji zależy boost?

Edytowane przez ŁukaszX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all-core boost ma 4.6

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost jest ogólnie ustawiony automatycznie czy trzeba coś w biosie przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ŁukaszX napisał:

Panowie czy 10700f na b460 powinien boostować do 4,5ghz ? max boost jest na tym procesorze wynosi 4.8 podane przez producenta, od czego w przypadku intela w tej generacji zależy boost?

i7 10700F ma bardzo niski domyślny limit mocy ustalony na 65W i jeśli płyta z automatu ustawi Ci taki limit to taktowanie na pewno będzie znacznie niższe przy obciążeniu szczególnie w multi. 

Zobacz jak płyta ustawia Ci limit i jeśli ustawia 65W to go zwiększ. U mnie na Z490 Tomahawk płyta domyślnie "zdejmuje limit" ale jak ustawię domyślnie 65W to w CBR20 mam ~3750pkt a bez limitu mocy 4900pkt. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ŁukaszX napisał:

Boost jest ogólnie ustawiony automatycznie czy trzeba coś w biosie przestawić?

Turbo jest wlaczone, jedynie limit mocy warto wylaczyc (zwiekszyc na maks. poziom) ale u mnie tez na dwoch plytach byly domyslnie podniesione

Edytowane przez Wu70
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jaka będzie to b460 tomahawk. Ale oczywiście będe bawił się w biosie, coś warto jeszcze ustawić w przypadku takiej kombinacji ? Dawno nie miałem intela. overclocking-20200618-3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poustawial dobrze ram, bedzie limit na 2933 ale timingami mozna ladnie to ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy B560 i H510 będą miały podkręcanie ram jak głosiły przecieki, albo chociaż B560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Zawsze mnie zastanawiało to wypuszczanie  nowych płyt głównych dla ostatniej generacji CPU na daną podstawkę, np: seria 2xx dla KabyLake czy teraz seria 5xx dla RocketLake, tak jakby seria 4xx nie mogła obsłużyć 11gen ?

Ale odpowiedź już mam - biznes

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest na rzeczy bo sprawdzalem mobasy MSI i wyparowaly z wieksosci duzych sklepow w polsce czyli premiera w styczniu rocket lake bardzo mozliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, blubaju napisał:

Zawsze mnie zastanawiało to wypuszczanie  nowych płyt głównych dla ostatniej generacji CPU na daną podstawkę, np: seria 2xx dla KabyLake czy teraz seria 5xx dla RocketLake, tak jakby seria 4xx nie mogła obsłużyć 11gen ?

Ale odpowiedź już mam - biznes

Niesamowite, firma komercyjna robi coś dla zysku :E

Poza kasiorą jest jednak coś jeszcze. Jak sobie spojrzysz na projekt rdzenia chipsetu to zauważysz, że nowa konstrukcja pojawia się na zmianę z nowym socketem.
To dobre i pewne podejście, by wydając nowy socket parować go już ze sprawdzonym wcześniej chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Minciu napisał:

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-10700k-8-x-3-8-ghz-10028285861 - 1249zl 10700K 

Może ktoś szuka, oferta nie moja. Dawno nie widziałem w tej cenie ale tez sam nie bardzo się rozglądam ;) 

Ta sztuka już któryś raz się pojawia.

10700 z tego co widzę jest co jakiś czas za około 1000zł.

Jak znowu się trafi to chyba wezmę. Choć chciałem poczekać te 4 miechy do nowych procków intela. Podobno marzec kwiecien.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Niesamowite, firma komercyjna robi coś dla zysku :E

Poza kasiorą jest jednak coś jeszcze. Jak sobie spojrzysz na projekt rdzenia chipsetu to zauważysz, że nowa konstrukcja pojawia się na zmianę z nowym socketem.
To dobre i pewne podejście, by wydając nowy socket parować go już ze sprawdzonym wcześniej chipsetem.

Ale na płytach z490 rocket lake będzie śmigać, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wkamil73 napisał:

Ale na płytach z490 rocket lake będzie śmigać, tak?

W większości tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jack White napisał:

W większości tak

A od czego to zależeć będzie, od aktualizacji BIOSu tylko, czy coś innego jeszcze może mieć wpływ? Mam tomahawka od MSI i zastanawiam się, czy da radę tam wrzucić coś z serii 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wkamil73 napisał:

A od czego to zależeć będzie

Z490 od MSI akurat już mają beta biosy jasno sugerujące zmiany w stronę obsługi rocket lake (aktualizacja ME z 14.0 na 14.1, nowe mikrokody z ID A0670 oraz A0671).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, dawno nie sprawdzałem. Oraz Support Re-size BAR function to enhance GPU performance :) Ciekawe kiedy NV dorzuci to do sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...