Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Kompromitacja głównego celebryto-covidowca telewizyjnego ! ?

 

 

28 minut temu, mindstorm napisał:

zaszczepieni i ozdrowieńcy nie podlegają kwarantannie. Także do pracy. :)

 

jaka jest obecnie definicja ozdrowieńca?

Edytowane przez Griszah
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma z ryjobooka właśnie napisała, że...

Cytat

Mojej córki klasa ma od poniedziałku zdalne nauczanie ponieważ jedna dziewczynka ZASZCZEPIONA chodziła do szkoły, gdy jej mama również ZASZCZEPIONA chorowała w tym czasie na covid (w tym gorączką 40 stopni). Z dzieci w klasie kwarantanną mają być objęte tylko te, które są niezaszczepione, reszta dzień może sobie swobodnie roznosić wirusa.

Ministerstwo Zdrowia - zaszczep się już dziś = nie będziesz podlegał kwarantannie!

Ministerstwo Zdrowia - mamy coraz więcej chorych

Ministerstwo Zdrowia - nadchodzi 6 fala

Ministerstwo Zdrowia - niezaszczepieni mają pełny lockdown!

Ministerstwo Zdrowia - Osoby zaszczepione tylko trzema dawkami, mogą nadal zarażać, trzeba zaszczepić wszystkich kolejną dawką uzupełniającą, przypominającą, pobudzającą....

Będzie naprawdę zabawnie, gdy Ci po trzeciej dawce, będą się bać tych po dwóch ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Griszah napisał:

jaka jest obecnie definicja ozdrowieńca?

Ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008

[ nie wiem czy to się zmieniło czy nie ]

Najprościej - Ozdrowieniec - osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jack White napisał:

 

Będzie naprawdę zabawnie, gdy Ci po trzeciej dawce, będą się bać tych po dwóch ?

No i ci po dwóch nie przyjmując 3-ciej będą antyszczepami, foliarzami i płaskoziemcami :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mindstorm napisał:

Ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z dnia 5 grudnia 2008

[ nie wiem czy to się zmieniło czy nie ]

Najprościej - Ozdrowieniec - osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej

No ja już nie jestem ozdrowieńcem, bo minęło więcej niż 180 dni od pozytywnego testu :D

image.png.03c6b95ac53724c07e9e844b70a6c750.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stjepan666 napisał:

To ciekawe ile w Polsce, też umrze na jakieś nowotwory niedługo.

Orientacyjnie będzie nadmiar o około 25000 osób w ciągu najbliższego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno dla krajów prowadzących odpowiednie statystyki średnio nadmiarowe śmierci w 2020 wyniosły 16%

 

17 godzin temu, Dario+ napisał:

Ja takiego covida19 od czasów pandemii miałem ze 3-4 razy . Myślę że przed 2019 rokiem miałem covid-18, 17,16,15 itd ? ze dwa razy w roku .

no i skutki jednak pozostały - widać, że rzuciło ci się na mózg

 

W dniu 1.12.2021 o 06:40, Griszah napisał:

@glauks wymień w końcu klawiaturę na taką gdzie działa Shift albo przynajmniej Caps Lock

wymień sobie dowcip na lepszy

 

23 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Jeszcze jeden ważny czynnik, łatwość przemieszczania się. Porównaj dzisiaj z tamtymi czasami. Ten zabojczy srovid to jakaś popierdółka w porownaniu z tym, co ludzkosc doświadczała w przeszłości.

no tak, w przeszłości ludzkość przechodziła gorsze rzeczy, to olać ten głupi covid, co za problem

czy ty się zastanawiasz czasem, co piszesz?

no i jeszcze to przekręcanie słów, w założeniu komiczne - nie jest komiczne, tylko infantylne - małe dzieci, jak nie mają argumentów, to obrzucają się wyzwiskami, przekręcają swoje imiona, itd - stosujesz dokładnie tę samą taktykę - spędzasz większość czasu w piaskownicy?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, marekkraw napisał:

Twoje obłąkanie mnie przeraża.

jeśli nawet, to jestem obłąkany razem ze światem - to obłąkany świat stosuje szczepienia, wprowadza ograniczenia, maseczki, itd, i to raczej powszechnie

tylko paru "obłąkanych inaczej" z forum twierdzi, że to wszystko niepotrzebne, bo covid to grypka, itp, i najlepiej go po prostu olać, itp

jeśli mam wybierać między rodzajami obłąkania wolę zwykłe obłąkanie ze światem niż "nadzwyczajne" paru osesków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat to że słucha jest pewne jak to że założysz kolejne konto

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glauks napisał:

wymień sobie dowcip na lepszy

To nie dowcip tylko porada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, glauks napisał:

jeśli nawet, to jestem obłąkany razem ze światem - to obłąkany świat stosuje szczepienia, wprowadza ograniczenia, maseczki, itd, i to raczej powszechnie

tylko paru "obłąkanych inaczej" z forum twierdzi, że to wszystko niepotrzebne, bo covid to grypka, itp, i najlepiej go po prostu olać, itp

jeśli mam wybierać między rodzajami obłąkania wolę zwykłe obłąkanie ze światem niż "nadzwyczajne" paru osesków

Dobrze, ze nie urodziłeś się kilkadziesiąt lat temu w Niemczech...

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

To nie dowcip tylko porada. 

dziękuję, nie skorzystam

Godzinę temu, Pepers napisał:

Dobrze, ze nie urodziłeś się kilkadziesiąt lat temu w Niemczech...

Niemcy to nie świat

ps - ponadto opinia, że Niemcy ulegli wtedy zbiorowemu obłąkaniu jest niesłuszna - znaczna większość Niemców nie akceptowała awanturnictwa i imperialistycznych planów Hitlera

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, glauks napisał:

dziękuję, nie skorzystam

Czyli w dalszym ciągu twoje wpisy będą wyglądały jak wiadro pomyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Czyli w dalszym ciągu twoje wpisy będą wyglądały jak wiadro pomyj.

nie koncentruj się na wyglądzie, tylko na treści - ale oczywiście żeby znaleźć i zinterpretować treści trzeba mieć trochę szarych komórek w głowie

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, glauks napisał:

nie koncentruj się na wyglądzie, tylko na treści - ale oczywiście żeby znaleźć i zinterpretować treści trzeba mieć trochę szarych komórek w głowie

Zacznij do tego pisać bez spacji, zeby twoje ściany tekstu widoczne z kosmosu, były jeszcze lepszym testem dla inteligencji...

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, glauks napisał:

nie koncentruj się na wyglądzie, tylko na treści - ale oczywiście żeby znaleźć i zinterpretować treści trzeba mieć trochę szarych komórek w głowie

Wielkie litery i i interpunkcja nie służą do ozdoby, ale jak widzę ilość "szarych komórek" którymi dysponujesz, nie pozwala ci tego pojąć. 
Jednak treści które tutaj publikujesz wskazują, że ten deficyt ma poważniejsze reperkusje.  

Edytowane przez Griszah
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, glauks napisał:

jeśli nawet, to jestem obłąkany razem ze światem - to obłąkany świat stosuje szczepienia, wprowadza ograniczenia, maseczki, itd, i to raczej powszechnie

tylko paru "obłąkanych inaczej" z forum twierdzi, że to wszystko niepotrzebne, bo covid to grypka, itp, i najlepiej go po prostu olać, itp

jeśli mam wybierać między rodzajami obłąkania wolę zwykłe obłąkanie ze światem niż "nadzwyczajne" paru osesków

 

FB_IMG_1638392308953.jpg

  • Haha 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Griszah napisał:

jaka jest obecnie definicja ozdrowieńca?

Osoba u której od zakończenia izolacji spowodowanej pozytywnym testem lub od wyjścia ze szpitala po przebyciu COVID, nie minęło 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Osoba u której od zakończenia izolacji spowodowanej pozytywnym testem lub od wyjścia ze szpitala po przebyciu COVID, nie minęło 6 miesięcy.

Wiesz może na bazie czego została ustalana ta granica 6 m-cy?, a nie np. 4,5 albo 12 m-cy itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DziubekR1 napisał:

Zacznij do tego pisać bez spacji, zeby twoje ściany tekstu widoczne z kosmosu, były jeszcze lepszym testem dla inteligencji...

ty jesteś takim znawcą spacji i znaków przestankowych, że oczywiście nawet w tak krótkim poście błędnie stosujesz przecinek przed "były"; i do tego to błąd elementarny, bo przecinek postawiony przed czasownikiem, czyli orzeczeniem w zdaniu - w szkole podstawowej dostałbyś za to natychmiast 1; więc moje śmiałe przypuszczenie, że nie wyszedłeś jeszcze z piaskownicy słuszne? - przynajmniej mentalnie

ps - żeby nie było, że niesprawiedliwie - przecinek w tym miejscu byłby "na miejscu", gdyby "widoczne z kosmosu" było wtrącone - więc można stawiać przecinek przed orzeczeniem, ale w specjalnych przypadkach

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, glauks napisał:

ty jesteś takim znawcą spacji i znaków przestankowych, że oczywiście nawet w tak krótkim poście błędnie stosujesz przecinek przed "były"; i do tego to błąd elementarny, bo przecinek postawiony przed czasownikiem, czyli orzeczeniem w zdaniu - w szkole podstawowej dostałbyś za to natychmiast 1; więc moje śmiałe przypuszczenie, że nie wyszedłeś jeszcze z piaskownicy słuszne? - przynajmniej mentalnie

Melisę sobie kup, albo jakieś kropelki na uspokojenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Griszah napisał:

Wiesz może na bazie czego została ustalana ta granica 6 m-cy?, a nie np. 4,5 albo 12 m-cy itd. ?

jak zwykle w takich przypadkach losowanie

5 minut temu, DziubekR1 napisał:

Melisę sobie kup, albo jakieś kropelki na uspokojenie.

dzięki za poradę, ale trudno się nie denerwować, jak sztubacy udzielają się na forum dla dorosłych, i to w tak poważnych tematach

ps - i przed "albo" nie stawia się przecinka

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Griszah napisał:

Wielkie litery i i interpunkcja nie służą do ozdoby, ale jak widzę ilość "szarych komórek" którymi dysponujesz, nie pozwala ci tego pojąć. 
Jednak treści które tutaj publikujesz wskazują, że ten deficyt ma poważniejsze reperkusje.  

a ty nie możesz pojąć, że post to nie rozprawa naukowa, w ogóle nie poważna publikacja, gdzie konwencja wymaga przestrzegania wszystkich ogólnie uznanych reguł pisowni; post to w zasadzie notatka, tyle że nie osobista, a przeznaczona także dla innych, więc też ma swoje wymogi, ale na pewno nie tak liczne i rygorystyczne jak artykuł, itp; w ogóle uczepiłeś się tego drobiazgu jak pijany płotu ... jak brakuje argumentów to faszeruje się post byle czym..

i przed "które" stawia się przecinek - znawca interpunkcji się odezwał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...