Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

chyba 0,3 - gdyby 0,03 = 3 na 10 tys; chodzi o śmiertelność chorych na grypę, nie w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech też nie - rząd dyskutował, ale uznał, że niekonieczne; w Austrii maska obowiązkowa tylko do wejścia do sklepu

Miasto Jena. Nie wiem czy już czy na dniach, ale wprowadzają noszenie maseczek w miejscach publicznych. U mnie w Koln powiedzieli, że na razie nie wprowadzą, bo nie są w stanie zagwarantować na dzisiaj takiej ilości masek dla każdego, ale może się to zmienić w najbliższym czasie.

 

Smiertelnosc w niemczech bardzo szybko wzrasta. Smiertelnosc grypy w polsce według PZH około 0,03% to jednak znacznie mniej niz nawet teraz w niemczech ma COV. We wloszech obecnie smiertelnosc 10,5% do tego moze dojsc smiertelnosc opozniona w czasie, ludzie wyleczeni z COV, ale umierajacy z powodu uszkodzen organów w przyszlosci. Takze ogolnie nie jest rózowo.

W Niemczech, zresztą podobnie jak i w Polsce zaczyna się atak corony na domy seniorów w Wolfsburgu zmarło 18 seniorów, a zakażonych osób ~70 na dom seniorów. Więc będzie rosło.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 0,3 - gdyby 0,03 = 3 na 10 tys; chodzi o śmiertelność chorych na grypę, nie w ogóle

 

Dobrze napisalem, 2019rok 5200000 osob ze zdiagnozowaną grypą z czego zmarło 1400osob. Smiertelnosc 0,03%. Dane pzh.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego średnia wieku zmarłych w Holandii to, uwaga, 79 lat podana 16 marca. 23 marca wzrosła do bagatela 82 lat. 

W Polsce chyba mało kto naturalnie tyle dożywa...

 

Czołgista łupie wam domy starców etc. Ich warto dodawać do statystyk bo podwyższają średnią wieku i "ładniej" :kwasny: to wygląda w statystykach. Młodszych w miarę możliwości nie wrzucają do statystyk i wymyślają inne powody zgonu, aby nie siać paniki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W Niemczech, zresztą podobnie jak i w Polsce zaczyna się atak corony na domy seniorów w Wolfsburgu zmarło 18 seniorów, a zakażonych osób ~70 na dom seniorów. Więc będzie rosło.

 

w radio słyszałem 7 zarażonych, + 4 z personelu w innym domu, gdzieś w zach Niemczech - ale dom mały, tylko 30 pensjonariuszy

 

w Belgii zmarła 12 letnia dziewczynka - wirusolodzy na konferencji prawie płakali; a mnie przypomniał się film wegierski o epidemii kokluszu zaraz po 2 wojnie w Budapeszcie - zmarły setki dzieci; można zmierzyć dystans do tamtych czasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie bawisz w domu, spróbuj jeszcze jak jest z kałem

 

fachowo koprofagia - popularna w świecie ożywionym

 

Dobrze napisalem, 2019rok 5200000 osob ze zdiagnozowaną grypą z czego zmarło 1400osob. Smiertelnosc 0,03%. Dane pzh.gov.pl

 

nie zgadza się - ponad 5 mln rocznie gryp w Polsce, 1 na 8 mieszkańców - musiałbym mieć już kilka razy - nigdy w zyciu nie miałem grypy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym innym są medialne przekazy, nakierowane na to aby kogoś wzruszyć, zainteresować albo przerazić, a czym innym racjonalna ocena zagrożenia.

 

*Już wtedy należało za 50 mld zł kupić: maseczki, testy, testy przesiewowe, gogle, kombinezony, respiratory, taśmy produkcyjne do produkcji maseczek i innych rzeczy. Do teraz nasze firmy już by wyprodukowały na potrzeby szpitali i po 10 sztuk dla obywateli. Zamiast doprowadzać gospodarkę do całkowitej ruiny. […]

 

Czy tak samo należało kupować za 50 mld zł taki sprzęt w przypadku poprzednich epidemii i po kilku latach wywalać go w znacznej części na śmietnik? SARS, MERS, Ebola kilka razy, świńska grypa, ptasia grypa? Nie wydaje się sensowne wywalanie na sprzęt aż takich środków za każdym razem. Może należałoby także prewencyjnie teraz zbudować schrony, bo jakaś mała asteroida może w nas uderzyć (większości z nich nie znamy) lub łodzie (bo może będzie potop).

 

gdyby śmiertelnośc korony była na poziomie Niemiec, 0,7%, w porównaniu z grypą, niewielka różnica - problem że w innych krajach aż do 10 razy większa

 

Nie ma sensu serio traktować danych o śmiertelności 7% czy 10%. Na pewno jest ona wyższa niż w przypadku grypy (gdzie jest poniżej 0,1%). Wprawdzie obecne formalne oszacowanie śmiertelności to około 3,5%, ale jest ono oparte tylko na przypadkach wytestowanych pcr, czyli mocno zawyżone. Można jednak przypuszczać, że rzeczywista śmiertelność może być w okolicy 1,0%-1,4%, a to i tak jest sporo oraz więcej niż początkowo wyglądało. Ale to nie tylko kwestia ciężkości samej choroby, a również jakości genetycznej i stanu zdrowotnego populacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś konkrety dotyczące pomocy małym jdg ? Czy na razie w powijakach ? Mówie o 100% potwierdzonych info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie zgadza się - ponad 5 mln rocznie gryp w Polsce, 1 na 8 mieszkańców - musiałbym mieć już kilka razy - nigdy w zyciu nie miałem grypy!

:E aha jak ty nie miałeś to nie możliwe ,ale jak byś miał to o już prawdziwe :D .

 

 

Kumpel z pracy co roku się szczepi na grypę (w pracy mamy za free szczepienia ) co roku choruje na grypę :E

 

Moja córka do 5 roku życia co roku grypa ,usunięte migdałki w wieku 5 lat ... do dnia (11 lat ma ) dzisiejszego nie chorowała ani raz na grypę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym innym są medialne przekazy, nakierowane na to aby kogoś wzruszyć, zainteresować albo przerazić, a czym innym racjonalna ocena zagrożenia.

 

 

 

Czy tak samo należało kupować za 50 mld zł taki sprzęt w przypadku poprzednich epidemii i po kilku latach wywalać go w znacznej części na śmietnik? SARS, MERS, Ebola kilka razy, świńska grypa, ptasia grypa? Nie wydaje się sensowne wywalanie na sprzęt aż takich środków za każdym razem. Może należałoby także prewencyjnie teraz zbudować schrony, bo jakaś mała asteroida może w nas uderzyć (większości z nich nie znamy) lub łodzie (bo może będzie potop).

 

 

właśnie sars, i to że tak szybko wygasł, wprowadził w błąd większość fachowców - to w końcu prawie identyczny wirus i praktycznie te same objawy; do dziś chyba jednak nie ma przekonującego wyjaśnienia, dlaczego covid tak znacznie bardziej zaraźliwy, choć - całe szczęście - śmiertelność dużo mniejsza od sars, nie mówiąc o mers

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołgista łupie wam domy starców etc. Ich warto dodawać do statystyk bo podwyższają średnią wieku i "ładniej" :kwasny: to wygląda w statystykach. Młodszych w miarę możliwości nie wrzucają do statystyk i wymyślają inne powody zgonu, aby nie siać paniki :E

Panike wlasnie sieja takimi newsami jak ta 12 letnia belgijka ktora rzekomo zmarla na covid19 i jakis 16 letni arab ktorego trzymali w spiaczce ale wyzdrowial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kumpel z pracy co roku się szczepi na grypę (w pracy mamy za free szczepienia ) co roku choruje na grypę :E

 

 

 

ale jak się to sprawdza, robi się test na grype, jak na koronawirusa; czy po prostu ogólne objawy grypy, lekarz pisze grypa - grypa w szerszym znaczeniu = chyba po polsku przeziębienie - grippe po francusku = atak (choroby); grypa w węższym = grypa wirusowa

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panike wlasnie sieja takimi newsami jak ta 12 letnia belgijka ktora rzekomo zmarla na covid19 i jakis 16 letni arab ktorego trzymali w spiaczce ale wyzdrowial.

Wiesz jak to teraz medialnie wygląda jak umiera młoda osoba poniżej 30 , jak umarła to na Covid19 nieważne czy chorowała wadę serca ,raka , czy inne poważne choroby .To wygląda dużo lepiej w nagłówkach niż śmierć 80 lata .

 

I tak właśnie media robią papkę ludziom z mózgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisalem, 2019rok 5200000 osob ze zdiagnozowaną grypą z czego zmarło 1400osob. Smiertelnosc 0,03%. Dane pzh.gov.pl

Daj link, bo nigdzie takich liczb nie widziałem. Oficjalne dane za sezon 2018/2019 podają o 3,3mln zakwalifikowanych jako objawy grypowe, 15 tysięcy testów pozytywnych w tym ok. 108 śmierci i osób potwierdzonych testami. Pokaż mi dane o przeprowadzonych testach, bo to są tylko zakwalifikowane jako objawy grypowe, więc czysta kreatywna statystka.

 

"Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego. Chodzi o wybory prezydenckie 2020.

 

O sprawie informuje PAP. Wcześniej portal Onet.pl informował, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego, który zakłada wprowadzenie możliwości głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców.

Według nieoficjalnych informacji, PiS przewiduje możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich za 40 dni bez konieczności wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Zdaniem partii rządzącej, w przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (obecnie mamy ten drugi) Państwowa Komisja Wyborcza "może określić inne warunki powoływania obwodowej komisji wyborczej". Za pomocą uchwały – jak proponuje PiS – PKW może poprosić policję lub wojsko w zorganizowaniu komisji wyborczych."

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak się to sprawdza, robi się test na grype, jak na koronawirusa; czy po prostu ogólne objawy grypy, lekarz pisze grypa - grypa w szerszym znaczeniu = chyba po polsku przeziębienie - grippe po francusku = atak (choroby); grypa w węższym = grypa wirusowa

Nie jestem lekarzem , lekarz chyba wie jak odróżnić grypę od anginy czy świnki ... nie widziałem nigdy aby ktoś robił test na grypę u lekarza rodzinnego czy też w szpitalu .A miałem przypadki w rodzinie gdzie grypa przebiegała cholernie ciężko ze była wymagana hospitalizacja .

 

Jeśli zaczynamy podważać wiedzę ,doświadczenie takich osób jak lekarz to chyba coś z nami nie tak :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojsko i Policja do komisji wyborczych!!!!!! Tego to nawet w stanie wojennym "komuna" nie wymyśliła :mad2: Co za kraj???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panike wlasnie sieja takimi newsami jak ta 12 letnia belgijka ktora rzekomo zmarla na covid19 i jakis 16 letni arab ktorego trzymali w spiaczce ale wyzdrowial.

 

wiadomość z radia niemieckiego; dlaczego rzekomo - masz lepsze informacje; ponadto jakiś portugalski 14 latek, też z radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem , lekarz chyba wie jak odróżnić grypę od anginy czy świnki ... nie widziałem nigdy aby ktoś robił test na grypę u lekarza rodzinnego czy też w szpitalu .A miałem przypadki w rodzinie gdzie grypa przebiegała cholernie ciężko ze była wymagana hospitalizacja .

 

Jeśli zaczynamy podważać wiedzę ,doświadczenie takich osób jak lekarz to chyba coś z nami nie tak :hmm:

Bo ty mało widziałeś, tak robi się testy na grypę w cięższych przypadkach tak samo jak na koronawirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ty mało widziałeś, tak robi się testy na grypę w cięższych przypadkach tak samo jak na koronawirusa.

No tak ..a Ty to widzę jesteś spec od wszystkiego w tym temacie :E normalnie prezes WHO nas odwiedził :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie coś wysłać na pocztę ;). Geniusze z PiSu stworzyli kilometrowe kolejki. Byłem dzisiaj w 2 oddziałach(w których nigdy nie było kolejek) i ludzie na chodnikach sznurkiem :D. Nie chciało mi się stać i pojechałem do małej placówki na peryferiach miastach i cud! Nie było nikogo przede mną :).

 

O proszę, pod lufami karabinów do komisji wyborczych? PiS godnie reaktywuje pewne tradycje...

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ..a Ty to widzę jesteś spec od wszystkiego w tym temacie :E normalnie prezes WHO nas odwiedził :lol2:

Człowieku nie masz żadnej wiedzy, co pokazujesz w swoich postach, nawet nie umiesz czytać statystyk. Idź pisz swoje bzdury na pudelka to może ktoś się tobą zachwyci i zostaniesz trollem roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='31 Marzec 2020 - 12:26' timestamp='1585650391' post='15850634']

To podpada pod prawa człowieka - tortury. Lepiej od razu idź i zadaj każdemu pigułkę z ołowiu, żeby się nie męczył :mad2:

 

Zdajesz sobie sprawę o czym piszesz? Przecież to by wprost doprowadziło do masowego hejtu, czy wręcz linczów.

Jak jesteś taki hop do przodu, to może podasz tutaj publicznie swoje dane? Jesteś na takie coś gotowy, czy jednak wolisz chronić prywatność i rodzinę?

Dlaczego? Nie mam problemu z zarażonymi tak długo jak przestrzegają zasad kwarantanny. Życzę im zdrowia i powrotu do normalnego funkcjonowania. Jak ktoś wychodzi wiedząc że nie powinien, niech przyjmuje na klatę wszystkie działa wytoczone przeciw niemu. I co tu do rzeczy mają prawa człowieka. "Jestem człowiekiem, jestem wolny i mogę mieć wywalone na wszystkich". Może niech sobie jeszcze pas szaida załażą, bo przecież są wolni i nikt im niczego nie może zrobić. Poza tym masz zdaje się rejestr pedofilów, gdzie to są ludzie chorzy psychicznie, tymczasem z tożsamością zarażonych, łażących po parku, zupełnie zdrowych psychicznie ludzi masz problem. Zresztą "prawa człowieka" - bez sprawdzania definicja człowieka powinna wyglądać inaczej niż "ma kończyny górne, ma kończyny dolne i chodzi wyprostowane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie coś wysłać na pocztę ;). Geniusze z PiSu stworzyli kilometrowe kolejki. Byłem dzisiaj w 2 oddziałach(w których nigdy nie było kolejek) i ludzie na chodnikach sznurkiem :D. Nie chciało mi się stać i pojechałem do małej placówki na peryferiach miastach i cud! Nie było nikogo przede mną :).

Komuna wraca ..Jarka nostalgia wzieła to przywraca stare dobre czasy :lol2: .

 

A tak na marginesie kto korzysta z poczty ... nawet przed korona wirusem strach tam było wejść ,bo ludzi multum ,2 okienka czynne na 8 dostepnych ,wiecej artykułów papierniczych ,szamponów ,podpasek itp itd niż listów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gardzę pisem za te całe ograniczenia wolności i restrykcje rodem z korei północnej. A media jeszcze jak tą panike podkręcają. Na grypę więcej ludzi umiera, a korona to ma dobrą medialną śmiertelność. Zobaczycie skończy się ten cyrk, a pis zostawi niektóre ograniczenia wolności, bo o to w tym wszystkim chodzi, wymyślić że niby chodzi jakiś wirus, zabrać ludziom wolność, przyzwyczaić ich do tego, potem niby oddać ją, ale w zupełnie innym już stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy do was dotarło ale PIS szykuje komisje wyborcze złożone z Wojska i Policji... ponieważ samorządy nie chcą wyborów i ludzie się też nie garną żaby zasiadać w komisjach.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...