Skocz do zawartości
Stjepan

Starfield temat oficjany

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.10.2023 o 16:58, Sheenek napisał:

A u mnie dopiero po 150h i przejsciu gry :D Gra jest dokladnie tym czego sie spodziewalem, Skyrim/Fallout w otoczce kosmosu, calkiem dobra. Niestety jak wiadomo pod wzgledem oprawy wizualnej gra dobre kilka lat wstecz, i praktycznie nie widac progresu w wykonaniu i aspiracjach Beci. Oby sie otrzasneli z tego letargu i zmienili podejscie w TES6. Teraz grajac ponownie prawie po 3 latach w CP2077 poprostu az ciezko uwiezyc jaka przepasc w prezentacji rozmow z NPC i prowadzeniu misji dzieli obydwie gry, az dziwi brak jakichkolwiek refleksji i ambicji ze strony tworcow SFa w tym kierunku, mogli chociaz troche wzorowac sie na dziele redow.

Fabularnie na znosnym poziomie, jak juz tu bylo mowione niektore misje frakcji potrafily pozytywnie zaskoczyc i wyjsc ponad przecietnosc. Dla mnie najwiekszym plusem byla zabawa w budowanie i edytowanie naszego statku, naprawde dobrze wykonany i dopracowany element tej przygody.

Zgadzam się w 100%

A budowanie statku to jest najfajniejsza rzecz w tej grze. Tylko z broniami jest trochę kłopot bo mają podany max damage zamiast DPS. I potem okazuje się np. że niepozorne coś ważące ledwie tonę i nazywające się obliterator gwardii czy jakoś tak, pali kamienie i statki VaRunów jak smok Daenerys armię Lannisterów 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Smogsmok napisał:

Średnia 63% z ostatnich 30 dni.

kzBKuU.jpg

🫡

 

Mnie nie interesuje ostatnie 30 dni. Ale całość. "Mostly Positive" ponad 70k.  (proponuje użyć translator, jak się nie rozumie). TO tak nawet Wiedźmin nie miał na starcie. Widać, że Starfield już bije na głowę popularnością. A. będzie jeszcze lepszy jak poprawią bugi i usprawnią grę. 

Więc nie wiem skąd te marudzenie. Polaczki - najbardziej narzekający naród na świecie. Od lat się to sprawdza. Na zagranicznych forach to jest zupełnie inna atmosfera. 

 

Edytowane przez ToCav
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ToCav napisał:

Mnie nie interesuje ostatnie 30 dni. Ale całość. "Mostly Positive" ponad 70k.

Całość to obecnie ~107k opinii na steam. Obecnie 69% pozytywnych co już się łapie na steam pod "mieszane" opinie. Spada systematycznie od premiery.

Ocena steam to też nie jest typowe ocenianie w skali 0-10 bo tam możesz dać tylko pozytywa lub negatywa.

Ja sam obecnie po ponad 50h dałbym grze mimo wszystko pozytywa, bo jest powyżej średniej, ale z wieloma minusami, moja ocena to jest obecnie 6/10 i raczej już się nie zmieni.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zliczę ile tematów i negatywnych opinii przeczytałem na Reddicie, czy dyskusjach Steam, ale to tylko my narzekamy :lol2:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tak właśnie robią te mityczne "Polaczki", marudzą, że tylko Polaczki marudzą 🤣

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ryszawy napisał:

No, tak właśnie robią te mityczne "Polaczki", marudzą, że tylko Polaczki marudzą 🤣

Hm ale ja nie jestem Polakiem :). Mieszkam tu ale nie mam obywatelstwa. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kosh napisał:

A budowanie statku to jest najfajniejsza rzecz w tej grze. 

Pograj sobie np. w Crossout 2.0 (nie tyle dla samej gry bo to siekanka online na nieduzych mapach, fajna gra na chwile typu jump in , jump out ale nie do grania na dłuższą metę) ale zeby zobaczyć jak mogli zrobic fajne budowanie w Starfieldzie a jak nie zrobili.

W Starfieldzie budowanie jest bardzo prymitywne, po prostu cały statek składasz z kilku lub kilkunastu duzych modułów (w zaleznosci od wielkosci statku) ktore mają już swoj okreslony wygląd przez co wiekszosc statków podobnej wielkosci jest do siebie bardzo podobnych.

W Crossoucie jest inna filozofia, tam kazda czesc ktora ma jakies znaczenie np silnik, czy koła, czy zawieszenie czy generator jest osobną czescią którą umieszczasz tam gdzie chcesz a nastepnie obudowujesz innymi czesciami które mogą byc zarówno duże, srednie lub małe. Czesci mają bardzo rozne kształty i rozmiary oraz powiedzmy funcje, mogą być np narożnikami, płytami, zakończeniami, zaokręgleniami, rurami, zderzakami, skrzydłami, i jesli pochodzą z jednej frakcji to pasują do siebie stylistycznie. Układając czesci jedna za drugą projektujesz krzywizne pojazdu i jego wygląd. Częsci mają swoją wytrzymałosc, im wyższa wytrzymałosc tym wieksza waga częsci (wpływa to tez czesciowo na wielkosc czesci, ale bywają tez duze i słabe częsci). Oprócz częsci konstrukcyjnych są tez czesci dekoracyjne ktore nie bardzo nadają sie do osłaniania wrazliwych elementów ale są fajnym dodatkiem do customizacji. wspomnialem juz ze czesci konstrukcyjne mają rozny design zalezny od frakcji z ktorej pochodzą (jest ich kilka  i kazda ma swoj oddzielny progress odslaniania czesci). Ogółem czesci konstrukcyjnych jest bardzo duzo (odblokowują sie wraz z postepem gry) . Im wiecej uzyjesz czesci oraz broni w swoim pojezdzie tym wiecej bedzie miał on punktów co wpłynie na jego losowanie w meczach (obok ciebie będą gracze o podobnych punktowo pojazdach ale niekoniecznie podobnych konstrukcyjnie bo broni jest bardzo duzo zarówno taniej punktowo jak i drogiej, wiec mozesz sobie zrobic np pojazd niskopunktowy z jedną ale lepszą bronią co czasami sie sprawdza a czasami nie. kombinacji jest calkiem sporo. Oprócz tego jest jeszcze malowanie (kazda czesc osobno moze miec inny kolor lub teksture oraz kalkomanię)

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tu i wybaczcie jak bylo ale 200 str nie będę wertował, czy starfield siedzi mocno na cpu? Mam wrazenie, ze co nie robie z ustawieniami graficznymi (rx6700xt) to na Atlantydzie mam 45-50 fps, a na tv to wkurza, bo nie mam freesync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim wspaniała Becia wyda jakiegoś rozsądnego patcha do tej gry mamy ciąg dalszy łatania tego Next-Gena przez modderów (to już nawet nie jest żenujące):
 

 

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kochan4 napisał:

Zapytam tu i wybaczcie jak bylo ale 200 str nie będę wertował, czy starfield siedzi mocno na cpu? Mam wrazenie, ze co nie robie z ustawieniami graficznymi (rx6700xt) to na Atlantydzie mam 45-50 fps, a na tv to wkurza, bo nie mam freesync

Ta Atlantyda czy Akila bardziej siedzą na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Ta Atlantyda czy Akila bardziej siedzą na cpu.

No to musze przyspieszyć wymianę rysia na 5600, bo gra mnie wciągnęła, a na xboxie mam tylko 30 kls, co jest trochę żenujące 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ToCav napisał:

Mnie nie interesuje ostatnie 30 dni. Ale całość. "Mostly Positive" ponad 70k.  (proponuje użyć translator, jak się nie rozumie). TO tak nawet Wiedźmin nie miał na starcie. Widać, że Starfield już bije na głowę popularnością. A. będzie jeszcze lepszy jak poprawią bugi i usprawnią grę. 

Więc nie wiem skąd te marudzenie. Polaczki - najbardziej narzekający naród na świecie. Od lat się to sprawdza. Na zagranicznych forach to jest zupełnie inna atmosfera. 

 

Bez filtrów językowych jest poniżej 70%. Następnym razem proszę użyć mózgu. 

bgz4iC.jpg

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ToCav napisał:

 A. będzie jeszcze lepszy jak poprawią bugi i usprawnią grę. 

:E Ta gra wymaga gruntownej przebudowy mechanik ekonomi/zbieractwa i exploracjii bo tym stoja gry bethesdy, fallout czy skyrim. Kolo Skyrima to nawet nie stalo.

Enonomia/zbieractwo

Nie ma po co explorowac, dzbany z bethesdy wymyslily ze wszystko mozna podniesc.I to pisza ja, koles co MEGA lubi zbieractwo w grach. Ekonomia jest skopana w starfieldzie. Zeby sprzedac zebrany sprzet z paru runow gdzie zbierasz tylko rzeczy wartosciowe trzeba isc do paru handlarzy albo czekac24h czy 48h zeby sprzedac :E 

Exploracja

Poprostu jest to nudne. W skyrimie czy w falloucie nie wiedziales co cie spotka wchodzac do jaskini czy opuszczonego budynku. Tutaj masz lokacje Ctr+C, Ctr+V :E 

(pamietam jak w falloucie 4 wszedlem do jakiejs chaty a pod nia byla tajna baza, mega klimat)

Ktos kto ma 50 godzin widzial juz wszystkie lokacje. Zdobywajac bronie warte po 20k nie  ma jak ich sprzedac bo handlarze maja 5k-10k bodajze.

Szkoda gadac, mialem nadzieje co do tej gry. Juz lepiej mi sie latalo w Fallout 76 gdzie przegralem z 300h. Tutaj nie ma szans. Exploracja jest bezcelowa, nudna.


Dodam jeszcze ze zagadki/mini questy kontekstowe sa do bani. W takim wiedzminie znajdywalem list ze ktos sie powiesil, obok naprawde wisial jakis trup. Wszystko sie spinalo, w starfieldzie to jest robine jak by losowo i do polowy. Nie wspomne juz o tym ze na planetach odzielonych od siebie o miliony kilometrow sa takie same eventy kontekstowe, listy itp.

Nie mowie ze gra jest zla, poprostu jest przecietna

 

f9d.jpg

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wróżę Starfieldowi długiego żywota. Chyba, że CK wyjdzie za chwilę i mody to ogarną (ale tylko wersję PC).

Jak wspomniał szanowny przedmówca, tutaj leżą fundamentalne rzeczy.
Zrobiłem już trochę zadań, które zlecają różne frakcje w grze, Ryujin Industries, UC Vanguard, UC Security, jakiś gang w Neon, GalBank. Nie wiem, chyba z 80% to ten sam schemat. Leć, idź, gdzieś tam, pogadaj z kimś, ewentualnie przebij się przez zastępy wrogów, żeby z kimś pogadać, wróć, zamelduj. Misja z reguły na pięć minut, plus dziesięć na ekrany ładowania. Tam nie ma nic, nie czuć zupełnie, że to co robisz ma dla tego świata jakiekolwiek znaczenie. Pusta wydmuszka.

Eksploracja 1100 planet? Po co? Tam też nic nie ma. Można pogapić się na zwierzaki i biednie wyglądającą roślinność i zastanowić się dlaczego Todd Howard nazywa to Next-Genem. Ile można zwiedzać te same POI generowane na planetach? Tam nawet unikalne czasopisma leżą zawsze w tym samym miejscu.

Eksploracja kosmosu? Jaka eksploracja?

Dobrze, że gram w wersję PC, bo trochę rzeczy można już ogarnąć przy pomocy modów. Na przykład interfejs i zwaloną ekonomię.

Edytowane przez Ryszawy
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, Todd, gdzie ekrany ładowania? Mają nawet odbicia w wodzie. Co to za magia?

 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wygląda. Starefield przy tym to jak gierka robiona w garażu po godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej klaskajcie pośladkami, to ja już wolę to co jest w Starfieldzie niż cuda na kiju obiecane na kolejne XXX lat w Star Citizenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po początkowym całkiem fajnym graniu, mini hype już totalnie opadł i od kilku dni nie ruszałem. Trzeba skończyć ten główny wątek i zapomnieć o tym przeciętniaku, niestety. Chyba nawet te zadania frakcyjne, które po wątku Floty i UC Vanguard wydawały się serio bardzo dobre, ostatecznie nie dojechały. Męczę teraz frakcję korposów (nudy), zostaną jeszcze Strażnicy ale jak dowiedziałem się, że cały wątek opiera się serio jedynie na konflikcie rolników ze spacerami, to mi witki opadły. Nie wiem czy go zrobię. Ogólnie szkoda, mój głód kosmicznego sci-fi nadal nie jest zaspokojony i w sumie nie wiem co dalej na horyzoncie. Chyba tylko wątpliwej jakości Mass Effect 5 martwego od 10 lat Bioware i ewentualnie Outer Worlds 2, bo wszystko co związane ze Star Warsami mnie kompletnie nie grzeje. Niby maniak s-f i kosmosu, ale akurat Star Wars i Star Trek to nigdy nie był mój klimat. 6/10 w pełnej skali, na tyle realnie ta gierka zasługuje. Wszystkie bolączki wielokrotnie były już rozpisane, więc nie ma sensu się powtarzać. IMO nasza Becia się uwstecznia. To czym zawsze stały ich gry i co było kluczowym elementem tzw Bethesda Magic, w Polu Gwiazd totalnie leży - eksploracja i fun z niej płynący. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko sie nie zgodzic z tym co wyzej, choc sam mam znacznie mniej negatywne odczucia i bawilem sie generalnie dobrze zdecydowanie brakuje tutaj progresu w prowadzeniu fabuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, TmK napisał:

Wszystkie bolączki wielokrotnie były już rozpisane, więc nie ma sensu się powtarzać. IMO nasza Becia się uwstecznia. To czym zawsze stały ich gry i co było kluczowym elementem tzw Bethesda Magic, w Polu Gwiazd totalnie leży - eksploracja i fun z niej płynący. 

Dokladnie, juz Fallout 76 dal bardzo duza czerwona flage. Starfield mimo ze jest fajnym sredniakiem to jest ogromnym rozczarowaniem. Tak naprawde jak by mi ktos powiedzial ze ta gra byla robiona przez studio INDY, np grupe 15 osob w 4 lata to bym byl w stanie uwierzyc. To przez powtarzalnosc asetow. Tymczasem pracowalo 500 przez 8 lat :E 

Roznica miedzy Fallout 76 a Starfield jest taka ze, mimo bugow i wymuszeniu bycia online, exploracja w falloucie byla ciekawa. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przeciągu godziny spędzonej w grze widzę trzy razy ten sam obiekt, gdzie lokacja, npc, przedmioty i wszystko wygląda jakby ktoś zrobił ctrl+c i ctrl+v, to coś jest nie tak. Mówimy tu o grze AAA dużego studia, rozwalonego po całym świecie, nie indie gierce robionej przez cztery osoby.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...