Skocz do zawartości
raiders

Profesjonalizm Polskiej Policji ..

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety - na oko tego nie rozróżnia. Znam osobiście temat gdzie CBD pomimo deklarowanych 0,3% THC mialo 0,7% - formalnie czyn stanowi wówczas przestępstwo. 
 

Kwestia natomiast jest taka, że przestępstwo z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można popełnić tylko umyślnie (z zamiarem bezpośrednim, czyli świadomie coś robi lub ewentualnym - liczy się z tym, że czyn może stanowić przestępstwo). Zatem w tych przypadkach, abstrahując od „mocy” narkotyku, jest to dość istotna kwestia - a brak świadomości posiadania substancji zakazanej może w pewnym stopniu udowadniać rachunek ze sklepu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Taka mała Ciekawostka o naszej Policji 🙂
Facet kładąc się spać usłyszał w swoim garażu złodziei. Zadzwonił więc na policje. Niestety pan policjant przez telefon powiedział mu, że nie mają w tej chwili żadnego wolnego radiowozu. Facet rozłączył się, po czym zadzwonił za chwilę ponownie i mówi policjantowi:
- Ja w sprawie tych złodziei w moim garażu. Nie kłopoczcie się już, zastrzeliłem ich.
Po dosłownie 3 minutach na posesje zajechały 4 radiowozy, antyterroryści, karetki….. Złodziei oczywiście złapano.
- Przecież mówił pan, że ich zastrzelił!
- A wy mówiliście, że nie macie wolnego radiowozu..."
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.fakt.pl/wydarzenia/szokujace-oswiadczenie-matki-zgwalconej-wszystko-zmyslila-ze-strachu/hc295x2

Szkoda chłopów, coś tam za uszami mieli, ale to co pewnie przeżyli w kryminale to ich :/ teraz im tępa dzida powinna odszkodowanie płacić, a ją samą zamknąć z zakładzie dla ebniętych do końca życia.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@AndrzejTrg zachowują się jak święte krowy (ta sprawa gdzie glina wymuszał darmowego kebaba, bo był gliną). Policji trzeba zrobić szkolenie, że nie są już MO / ZOMO (nawet młodzi dzisiejsi policjanci mają mentalność ZOMO /MO), tylko są funkcjonariuszami policji służącymi społeczeństwu.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest w ogóle patologia, ale jak mówisz, szkolą młodych jak za starych czasów... Są młodzi policjanci którzy mają jakąś świadomość jaką służbę pełnią, ale zdarzają się i tacy jak ww. co myślą że mają odznakę i wszystko mogą, zasrani strażnicy kartonowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

nawet młodzi dzisiejsi policjanci mają mentalność ZOMO /MO

Mają bo się uczą od starszych i ci co bardziej ogarnięci szybko zdają sobie sprawę z dodatkowych profitów które można mieć pracując w policji.

Np. pracując w drogówce przymykasz oko no przekraczanie prędkości przez lekarzy w twoim rejonie, dajesz im tylko pouczenia jak cisną 100+ w zabudowanym. Następnie masz i twoja rodzina ma profity np. dostęp do lekarzy bez kolejek, potrzebujesz jakichś leków trudniej dostępnych na receptę, to jedziesz tylko odebrać receptę, bez zbędnych pytań po co i dla czego itd.
To samo robisz w przypadku wybryków lokalnych "biznesmenów" i ich rodziny :E Następnie np. taki biznesmen prowadzący skład budowlany, jak robisz remont na chacie zaoferuję ci bardzo promocyjne ceny nieosiągalne dla innych itd. Można by wymieniać i wymieć. Znam trochu policjantów na różnych szczeblach nawet tych bardzo wysokich, ci to już w ogóle, odlot totalny i Panowie świata :E

Edytowane przez lukadd
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matka powiedziała, że córka mogła coś zmyślić i na tej podstawie teraz sąd ma zmienić wyrok?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/szokujace-oswiadczenie-matki-zgwalconej-wszystko-zmyslila-ze-strachu/hc295x2

Szkoda chłopów, coś tam za uszami mieli, ale to co pewnie przeżyli w kryminale to ich :/ teraz im tępa dzida powinna odszkodowanie płacić, a ją samą zamknąć z zakładzie dla ebniętych do końca życia.

W praktyce wystarczy, że się rozpłacze i powie przepraszam. Tymczasem kara za wrobienie kogoś w zbrodnię powinna być identyczna jak za tą zbrodnię.

Edit: No, powinna dostać 8+ za to. Oczywiście w najlepszym razie skończy się na 8000 zł odszkodowania. No ale zobaczymy co faktycznie to dodatkowe śledztwo wykaże.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jakoś nawet niedawno było że kobieta też kilka miesięcy spędziła za kratami, bo córka coś na nią naściemniała, kobieta już zryty beret do końca życia raczej, jak opisywała co tam przechodziła... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymczykowi przedstawili zarzuty, a on ich nie rozumie :E nosz awruk, przewiózł nielegalnie granatnik, jeszcze debil chciał się przed kolegami popisać(nie zdziwiłbym się jakby tam suto zakrapiana impreza była) i włączył głośnik. I ebło. Czego tu nie rozumieć? Gościa powinni w psychiatryku zamknąć i resztę całej bandy, tam by się mogli różnymi innymi dziwnymi rzeczami bawić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku to kłamstwo że to głośnik. Politycy pis podsunęli mu te kłamstwo. Pytanie jak było z pociskiem w tym granatniki bo nie chce mi się wierzyć że nikt tego nie sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nikt tego nie sprawdzał, serio oczekujesz przestrzegania podstawowych procedur przez policję? Oni są nieomylni

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno widzieliście ten film jak Ukrainiec wdzięczny za pomoc POLAKOM     nieco rozrabia we Wrocławiu  ...

XD  ... a tak serio to jak widzę zachowanie policji to to mnie krew zalewa ,nic dziwnego ze policja ma opinie jaką ma . Zero reakcji ,stanowczości z ich strony .. tu powinna być szybka piłka  ...Taser  i po zawodach ,a przy skuwaniu jeszcze ze dwie szybkie pały po żebrach . I gościa w pociąg z biletem na wschód .

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raiders 

I tak już będzie zawsze kiedy zdecydowana reakcja będzie zawsze kończyła się postępowaniem wewnętrznym oceniającym zasadność zdecydowanej interwencji. Dzisiejsi policjanci to eunuchy, a jedyne co im faktycznie wolno to wlepiać wysokie mandaty. Są dwie zasady co do użycia broni: nie zgubić i nie użyć. Myślisz że z mniej śmiercionośnymi atrybutami jak pałka czy paralizator jest inaczej?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raiders żyjesz ewidentnie w matrixie , wróć do realnego świata  za dużo amerykańskich filmów 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Suchy211 napisał:

@raiders 

I tak już będzie zawsze kiedy zdecydowana reakcja będzie zawsze kończyła się postępowaniem wewnętrznym oceniającym zasadność zdecydowanej interwencji.

Tylko to czy będzie postępowanie wewnętrzne o którym piszesz zależy tylko od komendanta jednostki  .I jak  dowódcą jest spasiony kot który 95% kariery spędził za biurkiem i  jest dupolizem komendanta wojewódzkiego  ,a może i jeszcze wyższych to tak będzie jak piszesz .

7 godzin temu, voltq napisał:

@raiders żyjesz ewidentnie w matrixie , wróć do realnego świata  za dużo amerykańskich filmów 

Nie  mylisz się, to nie filmy ... mam nieco inne doświadczenia  i trochę widziałem   podobnych akcji  gdzie  reakcja była zupełnie inna   i cała sytuacja  rozwiązana w 2-3 min .

Mam nagranie  z podobnej akcji przed lokalnym sklepem ,wrzucę jak sprawa się zakończy bo na razie to dowód ,a ja świadkiem  jestem 

Miałem też taką sytuację w pracy  z rok temu  gdzie ukrainiec  zaczął się awanturować ,a po chwili wymachiwać metalowym przedmiotem  ,polcija przyjechała ,poskładali go na  hali w 5 min  i zabrali .Nawet   nie rozmawiali z nim  była jedna komenda  ,aby odłożył metalowy przedmiot  ... nie posłuchał .

 

Mnie  przeraża  fakt  kogo  do tej policji ,wojska biorą  .Ja nie mam nic przeciwko kobietom  w tych strukturach ....ale jak widzę ze na interwencje  przyjeżdża patrol  2 pań w wieku max  25lat  .Obie umalowane , tipsy po 5 cm  , ,waga max 55kg  każda  ,  to się zastanawiam  czy to  striptizerki  przyjechały czy policja ?

A  interwencja do 2   pianych, awanturujących się  gości w wieku +40 lat każdy  po +90 kg  :E

Mam  znajomych w policji  i oni sami mówią  ze jak  mają służbę z kobietą  to centralnie  boją się o siebie  i jednocześnie o partnerkę   .Bo nie dość  ze musza pilnować siebie przy interwencji to jeszcze  patrzeć  na koleżankę  czy wszystko ok , a słyszałem już o  p kwiatkach ze  pani potrafiła   przy interwencji   psiknąc sobie  gazem po oczach :E    czy   w radiowozie  rozpylić gaz  :hahaha:

 

W  wojsku podobnie  ,mam  kilka jednostek wojskowych w okolicy   w promieniu ok 100km do każdej  ,ostatnio  3 dni   byłem w  w jednej  .Nie powiem ale  nieco się uśmiałem i lekki  uśmiech politowania był na to co zobaczyłem .Ilość kobiet  w wojsku jest przytłaczająca  ,większość to laleczki barbi  dla których   priorytet to   tipsy na pazurach ,umalowanie  i fryzura ... myślałem ze to zakazane albo chociaż  ujednolicone w wojsku ,ale chyba nie  bo pani z innymi tipsami biegała ... chodziła .

Naprawdę jak nas mają bronic oddziały kobieco   w razie w  to sorry ,ale długo się nie utrzymamy   :E  

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to, o czym pisałem w innym temacie. Pouczenia tworzą możliwość korupcji... przyjechali koledzy i mając taką możliwość skorzystali z niej. Najlepsze, że spowodowanie kolizji jest zależne od tego jakie samochody w zdarzeniu uczestniczą. Przy nowych nikt nie zostanie ranny, a w podobnym przypadku i starsze auto vs nowe, lub duże vs małe, byłby już pewnie wypadek. To też jest do zmiany, jeśli chodzi o prawo, bo w tym przypadku zadecydowała technika.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, kiedy sprawca przyznaje się do popełnienia danego czynu, współpracuje, okazuje żal z zaistniałej sytuacji, przeprasza. Po spełnieniu określonych warunków policjant może skorzystać z tej formy. Pouczenie stworzono w celu niekarania błahych przewin, typu zarysowanie komuś zderzaka(najczęściej tego typu kolizje występują), już nie mówię o dotknięciu/zetknięciu części pojazdów bez żadnych uszkodzeń(to też kolizja). Natomiast policjanci nagminnie nie korzystają z tego wobec zwykłych obywateli. Wystarczy sobie pooglądać materiały policyjne i programy telewizyjne dokumentujące pracę drogówki. Mandaty za ledwo widoczne rysy? Zawsze. Wjazd na czerwonym i spowodowanie zderzenia z innym pojazdem(pod warunkiem, że sprawcą jest policjant)? Pouczenie. To jest sprawa do natychmiastowego przekazania do BSWP, bo żaden inny obywatel RP(za wyjątkiem policjantów i polityków) nie dostałby przy tak poważnym czynie pouczenia. W ciągu pewnie kilku godzin mogliby sprawdzić jak wygląda sprawa pouczeń w przypadku policjantów, którzy zajęli się tą sprawą. Przypuszczam, że byłoby ciekawie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, forfun napisał:

Mandaty za ledwo widoczne rysy? Zawsze.

W takim przypadku należy się za zawracanie głowy.
Przecież to powinno się kończyć machnięciem ręki lub spisaniem oświadczeń, wymianą nr polisy.

19 godzin temu, forfun napisał:

Najlepsze, że spowodowanie kolizji jest zależne od tego jakie samochody w zdarzeniu uczestniczą. Przy nowych nikt nie zostanie ranny, a w podobnym przypadku i starsze auto vs nowe, lub duże vs małe, byłby już pewnie wypadek. To też jest do zmiany, jeśli chodzi o prawo, bo w tym przypadku zadecydowała technika

Powiedz, że sobie jaja robisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

W takim przypadku należy się za zawracanie głowy.
Przecież to powinno się kończyć machnięciem ręki lub spisaniem oświadczeń, wymianą nr polisy.

To kiedy się nie należy :D? Skoro pouczenie istnieje w naszym systemie prawnym. Przecież policjant zawsze musi być na miejscu, żeby takowe zastosować.

Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Powiedz, że sobie jaja robisz...

Znaczy jakie jaja? Sprawcę kolizji(a nie wypadku) ratuje w tym przypadku technologia nowoczesnych aut, bo gdyby trafił swoim Mercedesem na np. Fiata 126p, to w drugim pojeździe masz rannych/zabitych przy dokładnie takich samych warunkach(prędkość i zachowanie na drodze). Zrozumiałe to jest dla Ciebie, czy jednak trudne do ogarnięcia ;)? Gdyby ofiara/ofiary poruszały się innym pojazdem, to to samo zdarzenie byłoby kwalifikowane jako wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, możesz nawet wpisać Mary Kenney CDPR i od razu wyskoczy. Nie wiem kto prowadził wykłady o zastraszaniu pracowników, ale była w którymś z filmów na tamtym kanale. Również gdzieś mi się rzucił w oczy short z innego kanału.
    • Widocznie chcą żeby Trump wygrał albo są tak głupi jak PiS które gdyby nie atakowało Konfederacji i poparło bosaka to mieli by pełnię władzy znów za 3 lata z prezydentem który miałby dług do spłacenia  Mentzen i tak z wiplerem robią wszystko dla PiS żeby rozwalić konfederację ale wątpię żeby im się to udało za głupi są , Wipler nawet z wariatem Korwinem sobie nie radził żeby go trzymać na smyczy przed wyborami
    • O fabułę się nie martw, Drew jest dobry jeśli chodzi o te klimaty. Parę lat temu mówił, jakie były jego wstępne pomysły na Mass Effect 3 - stworzył całościowo ME1, odszedł podczas tworzenia ME2, bo stopniowo odsuwano go od projektu, zrealizował tylko część swoich pomysłów. Koleś chciał tam oryginalnie zrobić naprawdę mroczne sci-fi i czuć, że tutaj to zrealizuje. Ten trailer to połączenie pewnych motywów Żniwiarzy z ME i Cieni ze starego i nieco zapomnianego serialu Babylon 5 (proszę pamiętać, że Mass Effect inspirował się właśnie tym serialem).  Będzie dobrze. 
    • @slafec konsole i tak bez napędu będą kolejne skoro już teraz jest odczepiany
    • Cześć. Żona potrzebuje nowego laptopa - obecny Acer Swift SF514-54T-54LF już się wysłużył ale postawił poprzeczkę dość wysoko - 990 gramów, metalowa obudowa, niewielkie wymiary. Użytkowanie to z reguły 20-30 otwartych kart w Chrome, kilka zakładek w excelu i kilkanaście PDFów. Co rozsądnego da się kupić za powiedzmy 5000 zł? Nie musi być dotykowy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...