Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak to wygląda. Procek mam ustawiony w tryb adaptive + offset -0.050.

9AtkI6b.jpeg

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarioDee, jeżeli podczas obciążenia inne przyczyny nie zmieniają się na Tak to wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2024 o 12:25, Tornado3 napisał:

start 86W po 3min stabilizuje się w okolicach 81-82W

U mnie przy HWinfo w tle, w Cinebench R23 multi, co ciekawe i5 12400F C0 nie dojechał nawet do 75W w pierwszych kilkudziesięciu sekundach ... a później wiadomo - kaganiec 65W. Czasem ten mój CPU pobiera minimalnie więcej, a czasem minimalnie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się bawię 12400F - 4.0GHz @ 0.9V, w takim Cinebenchu to z zapasem się mieści w bazowym limicie 65W.

I właśnie odnośnie UV - płyta to ASRock H610 ITX, więc wszystko powinno być zablokowane. A tu się okazuje, że niekoniecznie. Na i3-12100 też działa poprawnie.

Natomiast na 12500 oraz 13400F już nie działa ;) Tzn. działa, ale z automatu ścina wydajność o ponad połowę (typu 5500 pkt w CB23).

Ot taka ciekawostka...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wykorzystać stare graty (mobo H610, ram ddr4 OEM, SSD sata, itp), tylko i5 musiałem kupić.

Powód numer 2 to chwilowo z AMD mi nie po drodze - zestaw na 7500f + B650i + Lexary 6000 wieszał się średnio raz dziennie (całkowicie losowy BSOD). Co było uszkodzone? Wszystko 😁 Poważnie - odsyłałem ram, cpu i mobo. Jaka jest w ogóle szansa żeby tak trafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy, może to był problem z płytą główną?

Spodziewałem się, że w APU pójdziesz, ale jak masz procesor bez iGPU, to jakie masz GPU i obudowę?

i3 12100 jak dla mnie dalej jest nr1, jeżeli chodzi o zastosowania multimedialne, internet. Może i3 15Gen to zmieni, bo będzie znacznie niższy proces technologiczny i może pobór prądu znacznie spadnie przy odtwarzaniu materiałów 4K.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podkradłem młodszemu bratu kompa też na AM5 i sprawdzałem części po kolei. Stąd pewność, że nie tylko płyta była winna.

APU jednak nadal za słabe, mam w planach w końcu skończyć CP2077, potem ograć RDR2, następnie pewnie Baldur. Może zdążę do wiosny ;) (gram w 1440p)

Karta to 4060Ti w krókiej wersji (UV ile się tylko da), obudowa Jonsbo U1+, do tego garść komponentów z niebieskimi akcentami, akurat pod Intela. Nawet zamontuję ramkę od Thermalrighta, a co! :D

 

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim APU spełni wymagania powyższych gier w WQHD, to minie wiele lat. :szczerbaty:

Sprzęt się nie gotuje w tej obudowie?

i5 12400F do RTX 4060Ti jest w zupełności wystarczająca i przy tym tania.

Po UV jaki masz pobór prądu komputera podczas grania?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach auto / domyślnych jest średnio...

Na razie ustawienia "na oko" i np. Wiedźmin 3 w cięższych miejscach to ok. 175-180 watów (z gniazdka). Będzie mniej, ale o ile - nie wiem ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spontanie, co Myślicie o przesiadce z 12400f na 5700x3d? Dopłata 150zl po znajomości... 1080p rtx 3060ti. buda pure base 500, dark rock 4 i memki 4000 cl16

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, psiak91 napisał:

co Myślicie o przesiadce z 12400f na 5700x3d?

Za 150 zł można się skusić na taki wybryk. Ewentualnie za 779 zł masz nówkę sztukę 12700KF.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2024 o 18:33, rzymo napisał:

Nawet zamontuję ramkę od Thermalrighta, a co! :D

 

Też chcę to ustrojstwo zamontować. Kupiłem podróbkę na amazonie za £7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Radio_Tirana napisał:

Za 150 zł można się skusić na taki wybryk. Ewentualnie za 779 zł masz nówkę sztukę 12700KF.

Dzięki, właśnie sobie sprawdziłem porównanie z R5 5800x3d to niezle wyglądają na tle Intela 😎 Wezmę tego AMD że względu na ram ddr4, Intel podobno lubią bardzo szybki ram, a nie chce mi się sprzedawać tym bdie'ek i dokładać. Ten Rysiek pociągnie 4070 super a przyszłości nie? Na razie kasy szkoda, ale coś kiedyś lepszego wsadzę, pomijam to, że 3060ti strix kosztował prawie 5k 🤣🤣🤣😅

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...