Skocz do zawartości
Camis

Ukraina - Rosyjska inwazja 2022

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba  faktycznie  lotnisko w Hostomlu  odbite i znajduje się pod pełną kontrolą  armii UA .

Coraz więcej info tego typu . Chociaż walki wciąż  trwają

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

 

I to jest dobrze napisane.

Putin wojuje szabelką na biedną i słabą  Ukraine pokazując swoją siłe i wojska  ,ale przy tym co ma Europa i USA  wyglada to jak antyki.Zreszta jak wyglada jego armia pokazały zdjecia tych jenców,którch Ukranicy złapali.

Co z tego jak wygląda jedna armia przy drugiej skoro tylko ta jedna "robi robotę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Co z tego jak wygląda jedna armia przy drugiej skoro tylko ta jedna "robi robotę"?

Bo to już daje do myślenia, 100 amerykańskich żołnierzy pod granicą a kilkadziesiąt tysięcy to różnica i dla bandyty jasno oznacza że nie będą łowić ryb jak wleci za nasze granice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś, to AN 225 (Antonov) jest w bezpiecznym miejscu. Info bezpośrednio od Dmyra Antonova (pilota) z jego twittera.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosyjsko języczne media donoszą ze jak putin podbije Ukraine to ogłoszą go carem wszech Rosji.

Tron mu już szykują

trron.jpg

  • Like 1
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej ok 15 w Wojniczu widziałem na bombach autobus Straży Pożarnej i jakieś 4-5 lodów na bombach + 3 karetki też na bombach, na 100% lecieli wspomóc pograniczników przy przerzucie ludzi przez granicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, severall napisał:

A czego się spodziewałeś? USA będzie trzymać kciuki za Ukrainę i to by było na tyle. Tydzień bez gazu w PL i fabryki staną. 

 

Że chociaż ze SWIFT'a ich odetną. Bo na męskie kroki nie ma co liczyć. Władek jest odklejony od rzeczywistości do tego od dłuższego czasu jest na soku/bombie. Ktoś taki u władzy potęgi nuklearnej to zabawa odbezpieczonym granatem. Jeszcze sobie sprawdź relacje kacapów z Indiami czy Korea Północna i zastanów się jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego SWIFTA   odetną ich w najbliższych dniach ,nie od razu   bo  firmy USA /UE   też muszą  swoją kasę  szybko  odzyskać z rosji  przed tym ruchem 

Także nie wszystko od razu .

A tymczasem  skorumpowana  FIFA

 

FIFA wydała oświadczenie i odniosła się do meczu Rosja — Polska. "Będziemy monitorować sytuację"

https://www.onet.pl/sport/onetsport/wojna-rosja-ukraina-fifa-wydala-oswiadczenie-mowi-o-meczach-w-rosji/z0j490e,d87b6cc4

 

?

Edytowane przez raiders
  • Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zenit sobie gra jakby nigdy nic . uefa jest zenujaca :(

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hwdp43 napisał:

a zenit sobie gra jakby nigdy nic . uefa jest zenujaca :(

Ale żenada... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Brytyjski premier nie szczędził krytycznych słów w stosunku do rosyjskiej głowy państwa. - Prezydent Rosji Władimir Putin od początku był zdecydowany na agresję, niezależnie od zabiegów dyplomatycznych, bo jest splamionym krwią agresorem - stwierdził. Sankcjami indywidualnymi objęte zostaną kolejne osoby i firmy, których aktywa zostaną zamrożone. Boris Johnson poinformował, że lista liczy ponad 100 pozycji. Jak tłumaczył szef brytyjskiego rządu, duże rosyjskie firmy - w tym państwowe - mają mieć zakaz pozyskiwania kapitału na brytyjskim rynku. Dodatkowo, Wielka Brytania zdecydowała się na wprowadzenie limitów depozytów, jakie w brytyjskich bankach będą mogli trzymać obywatele Rosji.Co więcej, Londyn zakaże eksportu technologii do Rosji, a rosyjskie linie lotnicze Aerofłot będą miały zakaz lądowania na lotniskach w Wielkiej Brytanii.":thumbup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, DjXbeat napisał:

W kolejnych stacjach podają że ostatecznie zostało odbite. 

Na moich stacjach odbijają już na 6.99... razem z kursem dolara, euro i co naciekawsze, hrywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam i proszę o nie pisanie z dużej litery nazwiska tego zbrodniarza przeciw ludzkości...to samo tyczy się jego sługi z białorusi ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hwdp43 napisał:

a zenit sobie gra jakby nigdy nic . uefa jest zenujaca :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część z Was pewnie tego nie polubi, ale bitcoin/ETH zrobiły szalony rajd w górę, BTC znów prawie po 40k$ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podnieśli cenę za paliwo o 1PLN do góry. Obtankowałem się na maxa.

5 minut temu, Minciu napisał:

Na moich stacjach odbijają już na 6.99... razem z kursem dolara, euro i co naciekawsze, hrywny.

Nawet hrywna lepsza jak PLN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, King Arthas napisał:

U mnie podnieśli cenę za paliwo o 1PLN do góry. Obtankowałem się na maxa.

Sprawdzałeś teraz czy godzinę temu? :D 

Siostra w kolejce jak stała, to z 6.29 zrobili 6.99 i pozdro.. albo bierzesz albo zmieniasz stację.. tfu.. kolejkę i liczysz że się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Fenrir_14 napisał:

. Władek jest odklejony od rzeczywistości do tego od dłuższego czasu jest na soku/bombie. 

A być może tylko chcę żebyśmy tak myśleli i się bali.. nie powiem, działa. 

Specjaliści od wschodu od lat pisali o planach Putina, przygotowania do tego trwały bardzo długo (na przykład zabezpieczenie się ekonomiczne na sankcje) Teraz wydaje się, że to jest szalone i wszyscy są zaszokowani.

Ale ja nie jestem przekonany czy to są działania szaleńca czy też metodyczne wprowadzanie planu przygotowanego od lat.

 

Edit: a przecież były heheszki ze straszenia przez USA i GB. A przecież stało się dokładnie to co zapowiadali. Syndrom wyparcia co u niektórych?

Edytowane przez severall
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kaiketsu napisał:

Część z Was pewnie tego nie polubi, ale bitcoin/ETH zrobiły szalony rajd w górę, BTC znów prawie po 40k$ ;)

Na interwałach 1H/4H to to niewiele znaczy. Wykres stale odpalony, jak przebije opór na 42k z potwierdzeniem najlepiej na świecy 1D to wtedy można powiedzieć "łał". :D  Knot od góry już się rysuje więc supresja ceny jest mocna, daleko IMO nie zajedzie ale kto tam wie. Dla mnie wygląda jak typowa manipulacja. 

Sorry, za offtop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jurekk napisał:

Rosyjsko języczne media donoszą ze jak putin podbije Ukraine to ogłoszą go carem wszech Rosji.

Tron mu już szykują

 

Takie bardziej pasujące dla ruskiej mendy.

 TM-Torture_chair.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, T.m.p1 napisał:

Na interwałach 1H/4H to to niewiele znaczy.

Znaczy cholernie dużo, cały spadek zniesiony na dużym wolumenie, padło HH i mamy bullish hammer, jak się 1D tak zamknie, to bardzo optymistycznie to wygląda. Chociaż manipulacja na tych rynkach jest możliwe.

 

5 minut temu, severall napisał:

Ale ja nie jestem przekonany czy to są działania szaleńca czy też metodyczne wprowadzanie planu przygotowanego od lat.

Obawiam się, że jedno i drugie.

Niewątpliwie Rosja szykowała się do wojny z Zachodem od lat.

Natomiast ostatnie działania Putina - w porównaniu do czasów, gdy zaczynał on sprawować władzę - wskazują na to, że gość chyba uznał, że nie ma już nic do stracenia i czas wypełnić marzenie o zapisaniu się na kartach historii jako "odrodziciel imperium rosyjskiego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, bbandi napisał:

"Brytyjski premier nie szczędził krytycznych słów w stosunku do rosyjskiej głowy państwa. - Prezydent Rosji Władimir Putin od początku był zdecydowany na agresję, niezależnie od zabiegów dyplomatycznych, bo jest splamionym krwią agresorem - stwierdził. Sankcjami indywidualnymi objęte zostaną kolejne osoby i firmy, których aktywa zostaną zamrożone. Boris Johnson poinformował, że lista liczy ponad 100 pozycji. Jak tłumaczył szef brytyjskiego rządu, duże rosyjskie firmy - w tym państwowe - mają mieć zakaz pozyskiwania kapitału na brytyjskim rynku. Dodatkowo, Wielka Brytania zdecydowała się na wprowadzenie limitów depozytów, jakie w brytyjskich bankach będą mogli trzymać obywatele Rosji.Co więcej, Londyn zakaże eksportu technologii do Rosji, a rosyjskie linie lotnicze Aerofłot będą miały zakaz lądowania na lotniskach w Wielkiej Brytanii.":thumbup:

A Szkopy zablokowały;

https://wpolityce.pl/swiat/587047-debskiniemcy-i-wlochy-zablokowaly-wyrzucenie-rosji-ze-swift

To jest mentalne dno.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac Ukrainskiego telegrama to tam pisza juz o kilkutysiacach zabitych Rosjan i zniszczonych kilkuset sztukach roznego sprzetu. Sa filmiki z pojmanymi zolnierzami ito Lotnisko jakies tez prawie odbili. Ciekawe na ile to prawdziwe dane no ale na to wyglada, ze jednak ten Blitzkrieg sie Putlerowi nie udal.

eaaebf09bf7e.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak jeżeli potwierdzi się, że Ukraincy odbili lotnisko w Hostomolu, to finał dnia jest taki, że potężna rosyjska armia po całym dniu ichniejszej wersji amerykańskiego szoku i przerażenia, stracie kilku samolotów i kilkunastu czołgów zajęła przygraniczną Kozią Wólkę. 


To stepowe robactwo będzie ginęło tysiącami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, log92 napisał:

Wzmacniają naszych pograniczników chyba. Teraz mijałem na drodze wojewódzkiej nr 850 Tyszowce - Hrubieszów konwój busów policyjnych. Naliczyłem ponad 22 Sprintery jadące na bombach. Kierunek mówi że jechały na któreś przejście graniczne. Konwój dłuższy niż ten który często stoi pod domem Kaczyńskiego. Na stacjach benzynowych mega kolejki niektóre zamknięte bo paliwa brak.

Ja wiem że to ciekawy temat. Tylko myślę że lepiej nie pisać w internecie/publikować zdjęć z tego co nasze slużby/wojsko/sojusznicy robia czy gdzie jadą. Mimo wszystko bardzo szybko to może zostać wykorzystane przeciwko nam...

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...