Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, crux napisał:

Na media expert jest kilka kart 4070 w cenie 2500-2600 o ile weźmie się na raty. 

Ja bym uważał z ME i ich okazyjnymi ratami 0% + 2 raty gratis.

Dlaczego? Bo jest szansa, że to podpucha pod wypchnięcie zwrotów.

Albo takich "prostych" egzemplarzy....

wX1eWeH.jpg

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich sklepach można tak trafić, już nie wspominając o tych co biorą ze składaniem w sklepie...ile tam takich "prostowników" będzie, aby komp trzymał poziom 🙂

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

We wszystkich sklepach można tak trafić, już nie wspominając o tych co biorą ze składaniem w sklepie...ile tam takich "prostowników" będzie, aby komp trzymał poziom 🙂

Tyle, że ten sklep akurat  jest wyjątkowy jeśli chodzi o różne cuda, które stosuje wobec klientów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pitt_34 napisał:

Tyle, że ten sklep akurat  jest wyjątkowy jeśli chodzi o różne cuda, które stosuje wobec klientów. 

Ja już dawno oduczyłem się kupować cokolwiek w tym żałosnym sklepie. A w szczególności jeśli chodzi o sprzęt komputerowy i jakąkolwiek inną elektronikę. Raz w ramach zakupu nowej karty graficznej 4090 otrzymałem kartę 4060ti w opakowaniu po 4090 a tłumaczyli to tym, że mieli zamieszanie z wystawką sklepową i tym, że większość tych kart była używana na jakiś giełdach? W ramach rekompensaty otrzymałem kod rabatowy -50zł przy zakupach powyżej 1000zł 😎

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Keken napisał:

Przy ventusie to tylko wersja 3x go ratuje jako tako :] ten e-antur to legitny jest?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większości graczy nie interesuje specjalnie 4090 czy 5090, ani nawet 7900 XTX. Interesuje ich, by dostać więcej niż mieli do tej pory, za niewyższą kwotę. A więc jak kupili 1660 Super za 1100 zł w początku 2020, to chcieliby coś jak RX 7800 też za 1100-1200 pln i też za 125 wat. A jak tego nie widzą to nie kupują. Poza entuzjastami lub osobami, które miały sprzęt z poprzedniej epoki (czyli jeszcze przed Pascal i Polaris).

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko jak są sterowane wentylatory w 4070? Na karcie są trzy a na suwakach można ustawić dwa. Pamiętam, że na 1660 SUPER był tylko jeden suwak na dwa wentylatory. No i na starej można było bez problemu ustawić np prędkość na 25% a tu poniżej 30% nie da rady zejść. To zależy pewnie od BIOS-u karty?

125d30fb9c3eba16med.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jeden suwak jest do wentylatora 1 i 3, a drugi do wentylatora środkowego (2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od karty

na w mojej FAN0 to wentylator na końcu karty - licząc od śledzia, a FAN1 to wentylator najbliższy śledzia i  środkowy. Najlepiej sprawdzić samemu bo każdy model może mieć inny config

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel bardzo podobny do starego panelu windowsa za czasów Geforce FX

Image20.jpg

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-fx-5950-ultra.c79

To były czasy - 4 pixel Shader, 3 Vertex Shader, 4 ROP, 8 TMU, 130 nm i 135 mln tranzystorów 

20 lat później GPU ma 16384 Shader , 172 ROP,  572 TMU, 5 nm i 78 mld tranzystorów + wiele innych jednostek sprzętowych które się "fizjologom"  nie śniły. 

Edytowane przez RTX4090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I elegancko było, teraz paczą na te HotSpoty i się stresują :) .

Ponawiam pytanie, na 4070 BIOS nie pozwala na zredukowanie obrotów wentylatorów poniżej 30%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest uzaleznione od modelu chipu tylko od konkretnego producenta karty.

I tak czasem nie idzie zejsc ponizej pewnych obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest jakiś konkret, czyli np PNY nie pozwala zejść poniżej 30% to znaczy mniej niż 1000 RPM.

Edytowane przez l3wap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanieją te 4070, windforce w media expert w ratach już tylko 2600, nie jest to warta zainteresowania cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że NVIDIA X Server Settings zmienił się niewiele względem wizualnym w porównaniu do tego co było 10-15 lat temu.
W sumie w windzie też biednie to wygląda. No ale jak coś działa to po co ruszać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, avn napisał:

Tanieją te 4070, windforce w media expert w ratach już tylko 2600, nie jest to warta zainteresowania cena?

Badziewne chłodzenie jeszcze gorsze od eagle v1 (3 heatpipe) eagle ma 4 i do utrzymania okolic 65c potrzebuje około 2000rpm na wentylach... tutaj będzie jeszcze gorzej w przypadku WF. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2023 o 10:44, ArgusSamuaro napisał:

Ja już dawno oduczyłem się kupować cokolwiek w tym żałosnym sklepie. A w szczególności jeśli chodzi o sprzęt komputerowy i jakąkolwiek inną elektronikę. Raz w ramach zakupu nowej karty graficznej 4090 otrzymałem kartę 4060ti w opakowaniu po 4090 a tłumaczyli to tym, że mieli zamieszanie z wystawką sklepową i tym, że większość tych kart była używana na jakiś giełdach? W ramach rekompensaty otrzymałem kod rabatowy -50zł przy zakupach powyżej 1000zł 😎

Zawsze się zastanawiam jak w tam kupujecie? Cokolwiek u nich brałem, było zawsze zaplombowane fabrycznie i nowe. Albo inaczej jak robi to ME, ktoś kupuje kartę, dział sprzedażowy ME orzeka czy ma do czynienia z frajerem czy nie i na tej podstawie próbują komuś wcisnąć GPU w pudełku bez plomb czy jak to się odbywa? 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu Titan 1000$ 6 GB VRAM

10 lat temu 290X 550$ 4 GB VRAM

dzisiaj 4080 1150$ 16 GB VRAM

dzisiaj 4070 550$ 12 GB VRAM

dzisiaj 7800 XT 500$ 16 GB VRAM

no tak niezbyt to wygląda, niezbyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pioy napisał:

Nie działa, hotlinking zabroniony. 

Zabezpieczają się, może link do recenzji działa https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/nvidia-rtx-4070-review-ft-gigabyte-and-palit/

 

20 minut temu, Thimedes napisał:

10 lat temu Titan 1000$ 6 GB VRAM

10 lat temu 290X 550$ 4 GB VRAM

dzisiaj 4080 1150$ 16 GB VRAM

dzisiaj 4070 550$ 12 GB VRAM

dzisiaj 7800 XT 500$ 16 GB VRAM

no tak niezbyt to wygląda, niezbyt

Sprawdź sobie wydajność kart 10 lat temu w FHD i WQHD. :szczerbaty:

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ale tylko wtedy gdy zaznaczasz linka, wklejasz w nowym oknie i potwierdzasz Enterem.

Edytowane przez bourne2008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...