Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kadajo napisał:

No to jakim cudem ty chcesz, aby nowa karta ciągnęła ci mniej prądu, szczególnie że plotki zapowiadają też wyższe TDP na 5090, 500W ;)
W starych gierkach to tak, bo one nie będą żadnym już wyzwaniem dla takiej karty, ale nie licz na żadną poprawę w nowych, wręcz przeciwnie.

RTX 3080 chodziła mi stale na 360 W w 1440p. Teraz gram w 4k i na RTX 4090 mam pobór w zależności od tytułu 300 do 400 W. Ponieważ dalej będę grał w 4k, główny czynnik wpływający na wzrost zużycia prądu czyli podwyższenie rozdzielczości nie będzie miał miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lepsza jakość grafiki w grach będzie tym czynnikiem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Planuję poprawić sobie jakość dzięki DLAA, czasem zrezygnuję z FG, gdzieniegdzie osiągnę 120 zamiast 90 fps. Lepsza jakość w nowych grach jednak będzie tonowana przez wydajność PS5 i XSS, nie spodziewam się więc rewolucji. 

 

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Possible translation error - Campfire - Forums | Official Mabinogi Website

 

To cię czeka raczej srogie rozczarowanie, każdy nowy tytuł, szczególnie te na UE5 zarżną aktualne generacje a przyszłe rzuca na kolana, łącznie z RTX 5090, masz to jak w banku.

e66ea123d9681f126869ab43a86d676e.png

 

393d97176beef14951df5603fd04f380.png

efaed3fda2251a3d1ae27809a3933c26.png

5466d2681a124ecc6d07de079e9d6c46.png

78360aae3af2264c7560e3ef292e0f6e.png

1aa3ffd5a638caf12116f032e78825ed.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ja teraz pocznę? Chyba przesiądę się na PS5 - mam tę lepszą, 8k Edyszyn. Tam na pewno wszystkie nowe gry będą hulać w 120 fps, ultra i 200 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ale po prostu nie licz też na to z RTX 5090 w nowych grach w 4K bez DLSS i FG.

W starych jak najbardziej będzie to możliwe ba może nawet nareszcie CP2077 sięgnie tego bez ulepszaczy, jak oczywiście nie podbija jakości :D

60 FPS powinieneś osiągnąć w każdej nowej grze na RTX 5090, ale więcej... nie widzę tego patrząc jak to teraz wygląda.

 

Kupując RTX 5090 zapewnisz sobie po prostu ten sam poziom co masz teraz dla przyszłych gier i tyle.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie masz dużo racji. 

Liczę jednak, że przyszłe gry na UE, dzięki rozwojowi technologii, będą działały lepiej niż obecne. W szczególności Epic powinien coś zrobić z kompilacją shaderów i wyciekami pamięci przy dłuższych sesjach z grą.

Ale 60 fps? A kysz, siło nieczysta.

Edytowane przez tgolik
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ostatnie pokazy UE5 nie napawają optymizmem jeśli chodzi o wydajność i znowu będzie trzeba ostro gonić króliczka.

Podejrzewam jak wyjdzie 4 Wiedźmin czy druga część CP2077 to zmiażdżą wydajnościowo wszytko co będzie na rynku na wiór i pewnie będzie trzeba czekać ze dwie generacje, żeby się z tego podnieść.

2 minuty temu, tgolik napisał:

Ale 60 fps? A kysz, siło nieczysta.

:pijacy:

Ale wiesz co ? Jesteś optymistą a ja pesymistą i za to wypije :D 
I żeby w sumie wyszło na twoje 😎

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie będzie 60 fps, choćbym miał użyć na RTX 5090 DLSS ultraperformance + FG.:Up_to_s:

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia i tak w ciągu pewnie 3 lat pokaże następcę DLSS, który będzie znacznie lepszy. Kto wie, czy nie zrobi tego przy "5".

Jak oni już chcą podmieniać tekstury w czasie rzeczywistym poprzez AI to ciekawe co tam jeszcze kombinują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, galakty napisał:

Zresztą kogo obchodzi cena 5090? Kupią i tak fanatycy którzy wydadzą prawie każde pienądze na topkę bo to ich hobby i mają kasę.

Niech taki 5070 Ti nie przekroczy 4000-4500 zł i będzie wydajny jak 5080 i bierze 200W to pogadamy.

Przecież też możesz sobie kupić, miej coś z życia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

Jak oni już chcą podmieniać tekstury w czasie rzeczywistym poprzez AI to ciekawe co tam jeszcze kombinują

W trakcie rzeczywistym to może za 5 lat, ale kto tam wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Doamdor napisał:

Przecież też możesz sobie kupić, miej coś z życia.

Kwestia tego czy "warto", do pracy dla profesjonalisty jeśli taki sprzęt zarabia sam na siebie - jak najbardziej. Ale do grania? Jeśli kogoś stać aby lekką ręką wydać 10K na samą kartę pod rozrywkę przed monitorem, to pewnie, czemu nie. Nikt nikomu nie powinien zaglądać do portfela. Inna kwestia, że takich klientów jest w naszych realiach dosłownie promil.

Co z tego, że sprzęt można mieć z kosmosu jeśli dzisiejsze produkcje zostawiają wiele do życzenia.

Remastery reedycji rebootów. 

Sam postęp w grafice gier też nie powala. Te wszystkie technologie typu DLSS itd. przekładają się tylko na to, że optymalizacja tytułów schodzi na dalszy plan. No bo po co się starać skoro można wrzucić jakieś frame generation i fps będzie się zgadzał?

Ray Tracing? Błagam.. robię w wizualizacjach i wiem, że na fotorealizm składa się dużo więcej niż wrzucenie tu i ówdzie paru dokładnych odbić. 

Dema technologiczne swoje, właściwe gry też swoje. Mało jest tytułów, które w statycznej scenie wyglądają świetnie a w ruchu animacje postaci sprawiają wrażenie jakby postać miała kij zamiast kręgosłupa? 

Dla mnie grafika w grach mogłaby się zatrzymać na roku 2010 bo wychodzę z założenia, że w gry się "gra" a nie je ogląda. No ale ja stary jestem i może czegoś nie rozumiem.

  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)


 

12 minut temu, T.m.p1 napisał:

Kwestia tego czy "warto" (...)

I tu kropka.
Warto.

(nie wszystko, co się opłaca - warto i nie zawsze, to co warto - się opłaca) ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, *** ChOpLaCz *** napisał:

I tu kropka.
Warto.

Jeśli potrafisz cieszyć się dzisiejszymi grami i odpowiada Ci to co oferują to super i to jest okej.

Ja mam tak, że odpalam Crysis'a z 2007, przypominam sobie na czym musiał on zasuwać a potem porównuje moc 8800 GTX z tamtej epoki do dzisiejszego RTX'a 4070 i.. zastanawiam się na co idą te tera-penta-okta uber flopy. ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kupę wstydu, że, nawet gdyby dziś zaprzestano produkcji gier - na myśl, ile przede mną... samych zaległości... w 4K 120 fps = już warto. ;)
A przecież coś tam wpadnie po drodze nowego. ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Jeśli potrafisz cieszyć się dzisiejszymi grami i odpowiada Ci to co oferują to super i to jest okej.

Ja mam tak, że odpalam Crysis'a z 2007, przypominam sobie na czym musiał on zasuwać a potem porównuje moc 8800 GTX z tamtej epoki do dzisiejszego RTX'a 4070 i.. zastanawiam się na co idą te tera-penta-okta uber flopy. ;) 

Nigdy nie grało mi się tak dobrze, jak teraz. HZD, HFW, CP2077, Callisto Protocol, TLOU, Wiedźmin 3 (śmiało można wracać co 3 lata), AC: Origin, Banishers: Ghosts...

Edytowane przez tgolik
  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tgolik napisał:

I co ja teraz pocznę? Chyba przesiądę się na PS5 - mam tę lepszą, 8k Edyszyn. Tam na pewno wszystkie nowe gry będą hulać w 120 fps, ultra i 200 W.

A co tam... schodzisz 1080p, suwaki w lewo i zamieniamy się kartami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie nie w temacie, orientujecie się jak to jest z dostawą w x-kom? Wybrałem odbiór w salonie, zamówienie złożone dzisiaj po 20'stej. Jest szansa, że to na jutro będzie? Według maila który dostałem tak ale wątpię. :E Kartę muszą sprowadzić z innego miasta.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tgolik napisał:

Nigdy nie grało mi się tak dobrze, jak teraz. HZD, HFW, CP2077, Callisto Protocol, TLOU, Wiedźmin 3 (śmiało można wracać co 3 lata), AC: Origin, Banishers: Ghosts...

Ale co to znaczy ze nigdy nie grało ci się tak dobrze ? Technicznie, bo masz najszybsze GPU i OLED'a ? Czy te gry ci się podobają, bo większość z nich to starocie w sumie. :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, T.m.p1 napisał:

Kwestia tego czy "warto", do pracy dla profesjonalisty jeśli taki sprzęt zarabia sam na siebie - jak najbardziej. Ale do grania? Jeśli kogoś stać aby lekką ręką wydać 10K na samą kartę pod rozrywkę przed monitorem, to pewnie, czemu nie. Nikt nikomu nie powinien zaglądać do portfela. Inna kwestia, że takich klientów jest w naszych realiach dosłownie promil.

Co z tego, że sprzęt można mieć z kosmosu jeśli dzisiejsze produkcje zostawiają wiele do życzenia.

Remastery reedycji rebootów. 

Sam postęp w grafice gier też nie powala. Te wszystkie technologie typu DLSS itd. przekładają się tylko na to, że optymalizacja tytułów schodzi na dalszy plan. No bo po co się starać skoro można wrzucić jakieś frame generation i fps będzie się zgadzał?

Ray Tracing? Błagam.. robię w wizualizacjach i wiem, że na fotorealizm składa się dużo więcej niż wrzucenie tu i ówdzie paru dokładnych odbić. 

Dema technologiczne swoje, właściwe gry też swoje. Mało jest tytułów, które w statycznej scenie wyglądają świetnie a w ruchu animacje postaci sprawiają wrażenie jakby postać miała kij zamiast kręgosłupa? 

Dla mnie grafika w grach mogłaby się zatrzymać na roku 2010 bo wychodzę z założenia, że w gry się "gra" a nie je ogląda. No ale ja stary jestem i może czegoś nie rozumiem.

Czas najwyższy zmienić hobby i zacząć cieszyć się życiem. Wróć, jak będziesz czuł potrzebę posiadania RTX 5xxx.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, kadajo napisał:

Ale co to znaczy ze nigdy nie grało ci się tak dobrze ? Technicznie, bo masz najszybsze GPU i OLED'a ? Czy te gry ci się podobają, bo większość z nich to starocie w sumie. :D

Gry mi się podobają i wyglądają świetnie. Kupuję ze 2-5 gier rocznie, więc dla mnie to nówki. W tym roku dopiero zakupy przed mną. Choć Banishers i HFW to nowe, tegoroczne pozycje. Obie niedawno skończyłem.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, tgolik napisał:

Nigdy nie grało mi się tak dobrze, jak teraz. HZD, HFW, CP2077, Callisto Protocol, TLOU, Wiedźmin 3 (śmiało można wracać co 3 lata), AC: Origin, Banishers: Ghosts...

Im lepsze okno na świat wirtualny, tym większa przyjemność z grania. Też wracam do starych gier, które ogrywało się na FHD VA, a kolejna nowych dalej się powiększa.  😅

Na RTX 5090 CP2077 wlatuje pierwsze. 😄

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tgolik napisał:

Gry mi się podobają i wyglądają świetnie. Kupuję ze 2-5 gier rocznie, więc dla mnie to nówki. W tym roku dopiero zakupy przed mną. Choć Banishers i HFW to nowe, tegoroczne pozycje.

Ale przecież masz PS5, a miałeś wcześniej PS4 ? Jakim cudem nie grałeś wcześniej w HZD, HFW czy TLOU mając Playstation.
Jedyna gra z tego roku to Banishers: Ghosts.
I to w sumie ciekawe co piszesz, bo wygląda na to ze ty nie grasz w nowe gry, tylko starocie.
TLOU to 2013 rok, Wiesiek 3 jest z 2015, Orgin i HZD z 2017, CP2077 to 2020, Calisto i HFW to 2022.

Wiec można wywnioskować ze to ze teraz ci się dobrze gra nie ma nic wspólnego bezpośrednio z tymi grami tylko ze sprzętem, jaki posiadasz. A tu nasuwa sie pytanie dlaczego tak pozno ogrywsz te gry majac PS. Pomijam CP2077 czy Wieska 3 bo w nie grasz kolejny raz.
Robisz częściowo to, co reszta wracasz do starych gier. Jednocześnie sięgając, po jakies nowe ale nie nowe rocznikowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesteście chwilowo zachłyśnięci technika i umyka wam przez to fakt ze gry mają się coraz gorzej.
Dodatkowo kupując topowe GPU można by wymagać trochę więcej niż grania w 10-letnie gry przeniesione z konsol na PC nawet jeśli to będzie 4K 120FPS, ale z drugiej strony w nowe tak nie pograsz, bo GPU jest za słabe, czy może w nowe gry nie grasz, bo są po prostu słabe.
Głównym powodem wracania do starych tytułów jest to ze nie ma, w co grac z tych nowszych. Czy się to komuś podoba, czy nie. ;)
Bo nikt mi nie wmówi, że kupuje RTX 5090, po to, żeby pograć 10 raz w Wiedźmina czy jakiś port gry z PS sprzed prawie 10 lat :E
Zrozumiem jeszcze chęć zagrania kolejny raz w CP2077 bo to zarzynarka GPU i zapewne nawet RTX 5090 będzie ciężko to udźwignąć.

Sami sobie odpowiedzcie czy jeszcze 10-15 lat temu robiliście dokładnie to samo. Jeśli nie to wnioski nasuwają się same. ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...