Skocz do zawartości
azgan

Battlefield 2042 PC, XSX, PS5 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie już nigdy wyszukiwarki serwerów jako takiej, to się za bardzo kłóci z ideą crossplay z konsolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą rzeczą był Battlelog. Z perspektywy czasu rozwiązanie to można stawiać za wzór. Wszystko w jednym miejscu: staty, drużyny, forum, znajomi, wtyczki itd. Później już tylko gorzej do upadku w BF 2042. A portal ? No cóż. Miało być fajnie a wyszło jak zawsze. Taki niedopracowany i niedokończony pomysł. Portal powinien być domyślną wyszukiwarką gdzie znajdziemy standardowe tryby jak i serwery graczy. A tak to jest jakaś proteza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie najgorszy był pomysł z Battlelogiem, coś takiego powinno być zintegrowane w samej grze, a nie wymagać w tle odpalonej przeglądarki i jeszcze śmiesznego, specjalnego plugina. Aż mi się przypominają komiczno-tragiczne czasy BF 3, kiedy to lenie z DICE wypuszczali aktualizację ale zapominali o aktualizacji plugina do przeglądarki, tym samym Battlelog nie działał = nie można było grać - zwykle trwało to 1, w najgorszych przypadkach 2 dni i plugin dostawał aktualizację ale sam fakt czekania na coś tak absurdalnego chcąc sobie pograć dyskwalifikuje Battleloga na starcie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda jednak funkcjonalność jako całość była genialna i mimo tych bolączek wolałbym by takie rozwiązanie powróciło. Jak by to było w samej grze to jeszcze lepiej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracze PC macie włączony crossplay?  Jedyne co mnie irytuje to starcia z konsolowymi graczami. Autoaim to największy rak obok Rao/Paik i tego latającego niebinarnego czegoś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony właśnie ze względu na to, że łatwiej się kara konsolowców :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, galakty napisał:

Mam włączony właśnie ze względu na to, że łatwiej się kara konsolowców :E

Nie masz wrażenia, że ten aim dodaje im jakiegoś skilla ? A podczas rozgrywki (tabela wyników etc.) wiadomo którzy to z  graczy są konsolowcami ? 

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odwrotne wrażenie, że im to przeszkadza i widać brak naturalności w celowaniu. Czasem są dziwne akcje że wyskakuję na kogoś, a on nie potrafi mnie trafić. Myszka jest dużo bardziej precyzyjna i żadne asysty im nie pomogą na tyle, by wygrać z równym sobie graczem PC. 

Na tabeli wyników chyba nie widać, jedynie w drużynie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimś pro graczem nie jestem ale jak mam w drużynie "konsolowca" to zawsze mają gorsze wyniki. I to tak fest gorsze. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że ten aim za wiele nie daje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nawet musieli zepsuć manualne wyszukiwanie aktualizacji EA App. :E Już druga aktualizacja launchera z kolei, po której pobraniu EA App nie uruchamia się automatycznie. Ponowne odpalenie aktualizatora powoduje kolejne pobranie tej samej aktualizacji do launchera i dopiero za drugim razem EA App odpala się samo poprawnie, a pobrana aktualizacja zostaje zainstalowana.

Tak informuję by nie było znowu zdziwienia, że "coś komuś" nie wyszukuje meczy. Mam nosa do takich zabugowanych gówien, dar Boży jak kto woli, kekw. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpuszczam, poczekam do kolejnego sezonu bo w sumie wszystko co mogłem odblokowałem, a na siłę nie będę robił czegoś czym nie gram. 

Wejdą nowe bronie w sezonie to wrócę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mają być jakieś nowe bronie? :E Z tego co wiem dostaniemy tylko podstawowe camo i dodatki do starych giwer z BF 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2023 o 10:56, skypan napisał:

Jakimś pro graczem nie jestem ale jak mam w drużynie "konsolowca" to zawsze mają gorsze wyniki. I to tak fest gorsze. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że ten aim za wiele nie daje.

Trafiłem już kilka razy na konsolowca który  kosił w mgnieniu oka , też się  zastanawiam  jak oni tam mają z  tym autoaim  , może jakiś cheat . Dodam że  jestem średniakiem z  350godzinami gry  i  K/D 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam streamera który gra na PS5 i pokazywał swoje ustawienia i koleś gra bez aima, bez asyst, i kosi ile wlezie- gra tylko w BF, zaś inny też pyka tylko na konsoli w Cody czy czasem BF i tez jestem pełen podziwu. To kwestia praktyki.
To ten Miniu, on jeszcze grywał na PC za czasów BF3/4 też tworzył materiały na YT, ale teraz wrócił i gra na PS5 w BF2042.
Można sobie zobaczyć jak można sobie, jakby to abstrakcyjnie brzmiało dla pecetowca przyjemnie grać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalcie sobie kiedys jakiegos streamera ogrywajacego fpsy na ps5 z kamerka na pada.
Co oni robia na padach to jest glowa mala. ;)

Prog wejscia jest zdecydowanie wyzszy niz mysz + klawa, ale trzeba pamietac ze obecni 10-20 latkowie od malego mieli pada do FPS'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gracze i gracze. Zarówno z padem jak i K+M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu tej pierwszej mapki/gry na w.w streamie taki miał wynik. Czy to źle jak na konsolowca? Ja na myszce nie miałbym takiego wyniku :szczerbaty:
Igcyujm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie ma nic do rzeczy.

Otwartość map + 128 graczy robi swoje. Jeśli ktoś zna mechaniki i wie gdzie można spodziewać się innych graczy to będzie kosił czy to na padzie czy na myszy. Jestem tutaj zdania, że bez poznania map i mechanik żaden schemat sterowania nie pomoże być mieć lepsze wyniki. Sam nie jestem jakimś kosiorem w tej grze ale ratio 1.670 mam a to sporo wyżej średniej ogólnej czy to na konsoli czy na PC.

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu SBMM, ale jest jakiś inny system. Jak zaczniesz grać lepiej to rzadko  konsolowca spotkasz, zaś poziomy graczy będą od +60 i tam już ogarniają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, caleb59 napisał:

To mają być jakieś nowe bronie? :E Z tego co wiem dostaniemy tylko podstawowe camo i dodatki do starych giwer z BF 3.

A nie będzie? To lipa xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epickie są te trailery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade ze standardowej edycji gry do edycji elite to koszt 140zł. :E 140zł za kosmetyczne pizdryki z 4 poprzednich sezonów z wszystkich karnetów.

20 minut temu, kadajo napisał:

Epickie są te trailery :D

Szkoda, że tylko to im wychodzi od czasów BF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś się śmialiśmy ze Premium drogie :D

A tam przynajmniej mapy byly :)

W sumie to nawet lepiej, kosmetyka to i tak gowno a reszta jest za free.

I Can Live GIF - I Can Live With That - Discover & Share GIFs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stary Battlefield i model dystrybucji gry już nigdy nie wróci w takiej formie jaką znamy. EA zgapiło cały patent od Activision i będzie się tego dalej trzymać. Doliczyć do tego nowych developerów w DICE z inną "wizją" rozwoju (dzisiejszą, większość to pewnie jakieś młode szczyle, które miały po naście lat kiedy debiutował BF 2 czy 3) i można być w 99% pewnym, że kolejna część z tej serii będzie tym samym co 2042 tyle, że w innej otoczce.

2042 nie jest obecnie złą grą, wybitną też nigdy nie będzie ale czego się spodziewać po naprędce przerobionym battle royalu na multiplayera z mapami. Pograć można i to tyle, sam dałem 80zł i uważam, że to adekwatna cena do tego co oferuje gra. Nie mam zamiaru pakować się w elite edition czy kupować karnet bojowy bo przede wszystkim gra sama w sobie na to nie zasługuje przez niekompetencję DICE od 2021 roku i nie mam zamiaru pompować im balonika.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam mam problem z monitorem Gigabyte M27U.  Jeśli odpalę HDR to po jakimś czasie pojawiają się czarne niepodświetlone paski na monitoże przez które ledwo widać zawsze po prawej lub po lewej stronie.  Dzieje się tak w każdej grze jeśli odpalony jest HDR. Bez HDR jest ok. Zaiwazyłem dziś grając w starfield że jak jest jest jasno to też widać takie jak by pasy i miganie stroboskopowe. Raz mi się tak z robiło też w BG3. Pomaga na chwile przestawenie opcji  "RGB Range" na co kolwiek i problem znika i po losowym czasie znowu się pojawia.  Oddałem już raz monitor na gwarancję i stwierdzili że wszystko jest ok. Nie wiem w czym szukać problemu ? Karta graficzna ? (RTX 3060) Dodam że jeśli odpalam gry na telewizorze (samsung the frame) wszystko działa jak trzeba i nie ma takich problemów. 
    • Ukraina w ogóle nie bierze pod uwagę kapitulacji. Także kompletnie odlecieliście łykając proruską propagandę. Która jest taka sama od ok 2 lat. Jak Rosjanie ogłosili u siebie mobilizację i zaczęli wojnę na wyniszczenie po kilku miesiącach to zaczęli ta właśnie narrację. Że Ukraina nie da rady na wyniszczenie oprzeć się Rosji i lepiej poddajcie sie teraz, każdy dzień wojny to tylko większe straty a nic nie osiągniecie, etc. To czego ruscy nie ogarniają, to to, że Ukraińcy nie zgadzają się na powrót do ruskiego miru. Niezależnie od ceny.   W najbardziej pesymistycznych scenariuszach mówi się o przegranej, jako o utracie czterech wschodnich obwodów. Tyle że to jest najgorszy ze scenariuszy już od ok 2 lat. Nie ma tu dużych zmian jeśli chodzi o kontrolę nad terytorium. To wojna na wyniszczenie i trwa w takiej formie większość tego konfliktu.   W tym roku ogarnęli mobilizację, wygląda że dadzą rady zmobilizować 150-200 tys nowych żołnierzy. Do tego ich ranni są leczenie w całej Europie. Dobrym poziom opieki medycznej i znaczna część będzie wstanie z czasem(kilka miesięcy do roku) wrócić do walki.
    • Zestaw baza: Procesor: Ryzen 5 5600, nowy Płyta główna: Asus PRIME B450M-A II - nowa kupiona w zadowolenie.pl Pamięć ram: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL14 Trident Z RGB B-DIE (F4-3000C14D-16GTZR) używane na wieczystej gwarancji producenta, kości na samsung b-die, zrobią 3600mhz CL-14-14, nie to co nowe, tanie syfiaste 3600mhz CL 18-22-22. Cena 950zł. Allegro: klik
    • Kupię procesor ryzen 5 7500f/7600.
    • I drugie pytanie czy rx6600 nadaje się do grania w 2k?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...