Skocz do zawartości
amsztel

Stellar Blade (스텔라 브레이드)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Skończyłem 2 dni temu, i... jestem pod ogromnym wrażeniem, największe zaskoczenie od co najmniej kilku lat. Jak zazwyczaj końcowe etapy, szczególnie w azjatyckich grach są usilnie przedłużane, a na końcu dostajemy bossa z 20 formami, tak tutaj ostatnie kilka godzin gry to absolutne mistrzostwo świata, zabawa konwencją i czysty fun jakiego dawno nie odczułem w grze AAA. Zero przedłużania, zero przekokszonych bossów, zero idiotycznych plot twistów, 100% funu zrobionego od serca, każdy boss zaskakuje innym stylem soundtracku - od screamo, poprzez muzykę klasyczną, aż do k-popu, i co ciekawe, to wszystko idealnie pasuje, bo sama gra jest jednym wielkim miszmaszem przeróżnych stylów - i każdy zrobiony był na bardzo wysokim poziomie. Już wcześniej mocno się wciągnąłem, ale końcówka jeszcze bardziej wywindowała moją ocenę, dwie ostatnie walki to takie bangery, przy których cieszyłem się dosłownie jak dziecko, MI-STRZO-STWO, naprawdę, coś niesamowitego xD Genialny system walki, świetny OST, świetna progresja, świetne lokacje - niemalże wszystko w tej grze zadziałało, można przyczepić się paru pierdółek jak np. brak możliwości ustawienia sobie znacznika na mapie, albo to, że nie zaznaczają się skrzynki, które się znalazło, ale nie można było ich otworzyć w tym momencie - to są rzeczy, które bardzo prosto mogą naprawić w patchach, a nawet jak nie naprawią, to nie przeszkadza to jakoś okrutnie.

Fabularnie jest ok, ale nic odkrywczego czy zaskakującego - absolutnie to nie poziom Niera, not even close, choć jeśli ktoś mocno interesuje się mitologią chrześcijańską, to zobaczy tu mnóstwo symboliki (poza tymi oczywistymi jak Adam i Ewa xD), lore jest ciekawsze niż sama fabuła tbh. Rzeczy poboczne to kwestia gustu, są zazwyczaj słabe (zazwyczaj, bo niektóre są niezłe), ale jednocześnie robi się je bardzo szybko, nie są przegadane i rewardy są tego warte - mi takie coś pasuje, choć nie ukrywam, że gdyby gra sama w sobie nie była tak dobra, to pewnie bym ich nie robił. A robiłem wszystko. Nawet złowiłem wszystkie ryby, zastanawiając się co ja robię ze swoim życiem xD Całość zajęła mi 37h, więc gra generalnie jest mała, w porównaniu do takiego Finala Rebirth, czy Yakuzy 8 - i bardzo dobrze.

That said, najlepsza gra tego roku i nie sądzę by cokolwiek miało szansę ją jeszcze przebić (nie liczę DLC do Eldena, bo to pewniak, ale to nadal "tylko" DLC), mam ogromną nadzieję, że nie ocharają Stellara przy rozdaniu GOTY ze względu na kontrowersje, bo chciałbym by studio zostało za to arcydzieło odpowiednio nagrodzone - wówczas można bardziej liczyć na więcej tego typu produkcji. Raczej nie używam standardowych metryk do oceniania gier, ale tej dałbym spokojnie 9/10, totalnie niespodziewanie, liczyłem na naciągane 8, a dostałem porządnego bangera.

Wiadomość Krisa w poście wyżej bardzo cieszy, nie powiem, wincyj takich gier xD

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łowiłeś ryby to czy lokalizacje stawów mają znaczenie przy łowieniu innych gatunków? U mnie ciągle wyławia po kilka sztuk tych samych ryb. Zmieniam przynęty na inne i też się powtarzają.

W opcjach dostępu polecam włączyć ułatwienie łowienia. Dla mnie ta opcja to game changer.:D

Czarną perłę zdobyłeś? :D  Ja pewnie nigdy nie zdobędę (chyba że z jakimś poradnikiem w sieci), dodałem nawet punkty w drona, aby lepiej skanował te puszki, ale to mało co daje. To pikanie się aktywuje jak jest się przed samą puszką lol.  Najtrudniejszy achivment do zdobycia dla mnie.

Większość side questów jest cienkich (typowy DHL), szczególnie te z tablic gdzie trzeba sprawdzić ciało albo przynieść coś z innego rejonu, w którym już się było. Jak będę robić kolejną część (a mam nadzieję, że będzie) albo grę to imo powinni nad tym popracować. Z drugiej strony jak na ich pierwszą grę AAA to nie jest tak źle. Jeden z pobocznych zadań chyba był urwany, bo przyjąłem zadanie od gościa w alejce, przebiegłem z 100m, odpaliła się interesującą cutscenka, a jak sie skończyła to było już po zadaniu. :E  Nawet nic nie musiałem robić.  Najlepszy dla mnie to z tą parą w barze, piękny quest.

Ja jeszcze nie przeszedłem, dopiero teraz będę leciał na Eidos 9. Zbyt pięknie jest na dworze, aby grać. :P

Dużo tych GOTY w tym roku.:E 

59 minut temu, Kris194 napisał:

Nie żeby coś ale mogę jedynie powiedzieć, "a nie mówiłem"

https://m.koreatimes.co.kr/pages/article.asp?newsIdx=373816

No i pięknie więcej takich gier jak Lies of P czy Stellar Blade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kadajo, nie usuwaj mi cytatów z posta wyżej, bo będę odpowiadał na poszczególne fragmenty xD

15 minut temu, Jaycob napisał:

Jak łowiłeś ryby to czy lokalizacje stawów mają znaczenie przy łowieniu innych gatunków? U mnie ciągle wyławia po kilka sztuk tych samych ryb. Zmieniam przynęty na inne i też się powtarzają.

Tak, ma znaczenie, ja sobie sprawdziłem w necie, ale wiedz, że poradniki są jeszcze niekompletne i czasem kłamią, np. według mojego poradnika tuńczyk z dużych był gdzieś indziej, więc siedziałem tam i łowiłem jak debil, a gdy tylko poszedłem do innego zbiornika, to go złapałem za pierwszym razem xD Nie włączałem ułatwienia łowienia, bo było imho i tak bardzo proste xD

15 minut temu, Jaycob napisał:

Czarną perłę zdobyłeś? :D  Ja pewnie nigdy nie zdobędę (chyba że z jakimś poradnikiem w sieci), dodałem nawet punkty w drona, aby lepiej skanował te puszki, ale to mało co daje. To pikanie się aktywuje jak jest się przed samą puszką lol.  Najtrudniejszy achivment do zdobycia dla mnie.

Tak, z poradnikiem, bez byłoby bardzo ciężko, choć sam bez guida zebrałem 90% tych puszek. Np. żeby odkryć jedną musisz użyć miny w pewnym miejscu - nigdy bym na to nie wpadł xD

Apropos Eidos 9, to ta lokacja jest pomijalna, w sensie, jeśli nie wbijesz Lily na 100% (poprzez zbieranie notatek o świecie), to nie ma w ogóle tej lokacji - bardzo odważny ruch ze strony Shift Up, bo Eidos 9 jest dość sporą lokacją, choć nie ma tam żadnych unikalnych bossów (jest za to podwójny boss złożony z dwóch poprzednich) czy mnóstwa contentu, po prostu duża lokacja do zwiedzania xD Od tego czy wbijesz Lily zależy też zakończenie (są 3, z 2 różnymi bossami), więc również fajny motyw.

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wbić 100% u niej? Gdzie w ogóle jest ten wskaźnik? :E U sprzedawców mam na max. poziomie.

15 minut temu, Przemcio666 napisał:

Nie włączałem ułatwienia łowienia, bo było imho i tak bardzo proste xD

Proste? Ja nie mogłem z tym trzymaniem L2. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Eidos 9 odblokowane, to wbiłeś. Czasem jak się zbiera notatkę, to po prawej w rogu wyświetla się taki progress bar z ikonką Lily - to było to właśnie, i nie jestem zaskoczony, że mogłeś tego nie zauważyć, bo z jakiegoś powodu gra w żaden sposób o tym nie informuje, a sam progress bar ciężko zauważyć. Nie wiem, ja tam łowiłem rybki 3h z rzędu i na spokojnie, ale może mam jakieś mocne palce xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ten progress bar. Jestem w bazie danych i nic nie mam.  Jeszcze na Eidos 9 się nie dostałem, wczoraj czytałem na Reddit, ze Lily sama zagada w moemencie gdy będę chciał się wybrać na Orbitę. Ale teraz to zwątpiłem, a chciałbym zaliczyć tą lokację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli przed wylotem na Windę masz Eidos 9 (czyt. pogadałeś z Adamem i odezwała się Lily, że chce lecieć gdzieś indziej najpierw), to zrobiłeś 100% i progress bar Ci się już nie wyświetla, jeśli w ogóle wiesz o istnieniu Eidos 9 (i nie przeczytałeś tego z neta), to już masz to zrobione, także na spokojnie xD

Znalazłem ten progress bar na necie:

Stellar-Blade_20240502114839.jpg

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nie odezwała i teraz wyświetla mi się opcja podczas podróży na orbitę, że to "droga bez powrotu".

 

Ten proggress bar widziałem, jak coś podnosiłem, ale zaraz znikał i nie wiem ile mam % lol, a w bazie danych niczego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co ich tak dopadło z tą cenzurą ? Jakiś nowy tęczowy prezes ich dorwał czy co ? 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma to związek z tematem. Zupełnie inna gra.

2 godziny temu, Przemcio666 napisał:

Jeśli przed wylotem na Windę masz Eidos 9 (czyt. pogadałeś z Adamem i odezwała się Lily, że chce lecieć gdzieś indziej najpierw), to zrobiłeś 100% i progress bar Ci się już nie wyświetla, jeśli w ogóle wiesz o istnieniu Eidos 9 (i nie przeczytałeś tego z neta), to już masz to zrobione, także na spokojnie xD

Znalazłem ten progress bar na necie:

 

Ok, dotarłem do Eidos 9. Po prostu trzeba mieć 100% progresji z Lily, ale ten pasek mógłby być wyświetlany w bazie danych, a nie tylko pojawia się w momencie gdy podnosi się notkę czy zrobi zadanie z nią związane.  Cały czas nie byłem pewny czy mam 100% i ostatecznie zaryzykowałem. :E  Przy pytaniu czy chce wyruszyć dalej w drogę bez powrotu sama proponuje wyruszenie tam.  No i super, podoba mi się taka ukryta opcja nagradzająca gracza za eksplorację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaycob napisał:

Jaki ma to związek z tematem. Zupełnie inna gra.

Gra inna ale jak widać ktoś w SIEA ma przysłowiową sraczkę jak czegoś nie zmieni, jak nie w grze to chociażby w artbooku. Sony niczym nawiedzony katol chce chronić nasze umysły i dusze przed "niewłaściwymi treściami" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jaycob napisał:

Jaki ma to związek z tematem. Zupełnie inna gra.

A co Ty taki drażliwy? 

39 minut temu, Kris194 napisał:

Gra inna ale jak widać ktoś w SIEA ma przysłowiową sraczkę jak czegoś nie zmieni, jak nie w grze to chociażby w artbooku. Sony niczym nawiedzony katol chce chronić nasze umysły i dusze przed "niewłaściwymi treściami" :E

Właśnie to mnie dziwi, Sony nie kojarzyło mi się nigdy z takim jajcarstwem, a tu widzę konkurencja dla Disney'a i Netflixa nam wyrasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaycob napisał:

Ok, dotarłem do Eidos 9. Po prostu trzeba mieć 100% progresji z Lily, ale ten pasek mógłby być wyświetlany w bazie danych, a nie tylko pojawia się w momencie gdy podnosi się notkę czy zrobi zadanie z nią związane.  Cały czas nie byłem pewny czy mam 100% i ostatecznie zaryzykowałem. :E  Przy pytaniu czy chce wyruszyć dalej w drogę bez powrotu sama proponuje wyruszenie tam.  No i super, podoba mi się taka ukryta opcja nagradzająca gracza za eksplorację.

Możesz zobaczyć w bazie danych i napisać ile zebrałeś dokumentów czy innych notatek bo chciałem wiedzieć czy trzeba wszystkie zebrać by mieć te 100%. Ja jeszcze nie wyruszyłem do Matrixa 11 a mam już 75%, zakładam, że też zadania poboczne mają znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj masz napisane jakie dokumenty i questy są potrzebne do podnoszenia levelu relacji z Lily:

https://www.gamingdeputy.com/unveiling-the-secret-of-the-eidos-9-stellar-blade-a-guide-to-unlocking-the-hidden-area/\

Ale nie jestem pewny czy trzeba zrobić wszystkie. Najlepiej obserwuj ten progress bar, który wrzucił wczoraj @Przemcio666 Jak "kłódka" się odblokuje to śmiało możesz iść dalej.

 

 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Tutaj masz napisane jakie dokumenty i questy są potrzebne do podnoszenia levelu relacji z Lily:

https://www.gamingdeputy.com/unveiling-the-secret-of-the-eidos-9-stellar-blade-a-guide-to-unlocking-the-hidden-area/\

Ale nie jestem pewny czy trzeba zrobić wszystkie. Najlepiej obserwuj ten progress bar, który wrzucił wczoraj @Przemcio666 Jak "kłódka" się odblokuje to śmiało możesz iść dalej.

 

 

Dzięki, porównam ile czego mam zebrane, ale faktycznie może być tak, że nie trzeba wszystkiego zbierać, ale zakładam, że te questy to trzeba zrobić 

Tu znalazłem filmik jak gościu pokazuje ile czego zebrał do osiągnięcia 100%

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem tę grę.  Osiągnięć zrobiłem na 80%, nie zebrałem wszystkich puszek (mam tylko 35), nie aktywowałem wszystkich obozów i nie odblokowałem wszystkich umiejętności, ale to już można zrobić chyba tylko  NG+, bo tutaj dochodzą kolejne. 

Świetna gra, dla mnie to 8/10. Ostatnie etapy i walki z bossami najbardziej mi się podobały. np. ta z

Raven

Walka jest na najwyższym poziomie, gdzie mieści się pomiędzy grą akcji jak Bayonetta/Nier, a grami typu Sekiro/Souls. Jednak zajęło mi trochę czasu, aby wbić się w timing i rytm. Im dłużej grałem i im dalej byłem, tym lepiej mi się walczyło i parowało.  Nawet gunplay jest tutaj satysfakcjonujący. Podobały mi się te sekcje al'a Resident Evil/Dead Space z wykorzystaniem tylko broni palnej. Świetny jest także feedback z haptyki. Na minus to wariacja przeciwników, mogłoby być ich więcej, szczególnie tych w otwartym świecie. Po prostu trochę nudno się robi jak po raz "setny" zabija się tych samych wrogów. Z drugiej strony jest ich o wiele więcej niż w DD2. :P Nie jestem także fanem jednego oręża, szkoda, że nie dodali więcej broni z różną wagą i movesetem.

Fabularnie jest tylko ok, nie jest to na pewno poziom Nier Automaty. Historię słyszałem już bardzo wiele razy. Natomiast podobało się lore i z przyjemnością czytałem większość notatek rozsianych po całym świecie, co generalnie rzadko mi się w grach zdarza.

Soundtrack świetny, czuć, że częściowo robił to ten sam kompozytor od Niera. Kilka fajnych bangerów z bossami i także spokojniejsze utwory podczas eksploracji. Szkoda tylko, że trochę oszczędzili na muzyce, bo szybko się powtarzała.  Eksplorując ten otwarty świat słyszałem do znudzenia tylko jeden kawałek.:E  Jak ktoś grał w to po Rebith to też może poczuć rozczarowanie ilością utworów.:D

Zadania poboczne to niestety w 90% fetch-questy, przynieś coś, sprawdź coś itd. Tylko kilka jest godnych uwagi. Jak pisałem we wcześniejszych postach: questline Su i Enyi był dla mnie najciekawszy.

Graficznie dla mnie ok, nic oszałamiającego. Gdzie ma błyszczeć to błyszczy, świetne cutscenki, ładne animacje, a najładniejsze miejscówki to te w zamkniętych lokacjach.

Grałem w zbalansowanym trybie i w 95% było płynnie, te 5% to kilka miejscówek na "drugiej pustyni", w której czułem wyraźny spadek fpsów.

 

 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jak długo Ci zajęło? Bo z kobitą miałem dyspropocję aż o 10h (ja 37h, ona 47h), a robiliśmy dokładnie to samo i zastanawiam się kto ma "problem" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym strzelić, bo u mnie często gra była odpalona nawet jak nie grałem. Myślę, że było to ok. 50h.  Wychodzi na to, że gram jak baba.:E

I wiele razy powtarzałem niektóre etapy. :E Np. ten z wieżyczkami albo z niektórymi bossami, ale też nigdy nie używałem tych pomp BK.

Zacząłem od niedawna NG+ hard mode, ale już będę leciał z samą fabułą i skippował cutscenki. Jest trochę nowych strojów, dodatkowe ulepszenia do broni, bukłaka i w drzewku umiejętności.  Na razie nie jest tak odczuwalny poziom trudności, w zasadzie to gra mi się jeszcze łatwiej, idzie jak po maśle, za pierwszym razem pokonuję bossów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ta baba gra lepiej ode mnie, i większości facetów, szczególnie w FPS'y i Soulsy, nie masz się czego wstydzić xD Wygląda więc na to, że ja zazwyczaj przechodzę jakoś szybciej, nawet jak robię tyle samo, cóż, życie xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2024 o 21:25, Jaycob napisał:

Ukończyłem tę grę.  Osiągnięć zrobiłem na 80%, nie zebrałem wszystkich puszek (mam tylko 35), nie aktywowałem wszystkich obozów i nie odblokowałem wszystkich umiejętności, ale to już można zrobić chyba tylko  NG+, bo tutaj dochodzą kolejne. 

Świetna gra, dla mnie to 8/10. Ostatnie etapy i walki z bossami najbardziej mi się podobały. np. ta z

  Pokaż ukrytą zawartość

Raven

 

Walka jest na najwyższym poziomie, gdzie mieści się pomiędzy grą akcji jak Bayonetta/Nier, a grami typu Sekiro/Souls. Jednak zajęło mi trochę czasu, aby wbić się w timing i rytm. Im dłużej grałem i im dalej byłem, tym lepiej mi się walczyło i parowało.  Nawet gunplay jest tutaj satysfakcjonujący. Podobały mi się te sekcje al'a Resident Evil/Dead Space z wykorzystaniem tylko broni palnej. Świetny jest także feedback z haptyki. Na minus to wariacja przeciwników, mogłoby być ich więcej, szczególnie tych w otwartym świecie. Po prostu trochę nudno się robi jak po raz "setny" zabija się tych samych wrogów. Z drugiej strony jest ich o wiele więcej niż w DD2. :P Nie jestem także fanem jednego oręża, szkoda, że nie dodali więcej broni z różną wagą i movesetem.

Fabularnie jest tylko ok, nie jest to na pewno poziom Nier Automaty. Historię słyszałem już bardzo wiele razy. Natomiast podobało się lore i z przyjemnością czytałem większość notatek rozsianych po całym świecie, co generalnie rzadko mi się w grach zdarza.

Soundtrack świetny, czuć, że częściowo robił to ten sam kompozytor od Niera. Kilka fajnych bangerów z bossami i także spokojniejsze utwory podczas eksploracji. Szkoda tylko, że trochę oszczędzili na muzyce, bo szybko się powtarzała.  Eksplorując ten otwarty świat słyszałem do znudzenia tylko jeden kawałek.:E  Jak ktoś grał w to po Rebith to też może poczuć rozczarowanie ilością utworów.:D

Zadania poboczne to niestety w 90% fetch-questy, przynieś coś, sprawdź coś itd. Tylko kilka jest godnych uwagi. Jak pisałem we wcześniejszych postach: questline Su i Enyi był dla mnie najciekawszy.

Graficznie dla mnie ok, nic oszałamiającego. Gdzie ma błyszczeć to błyszczy, świetne cutscenki, ładne animacje, a najładniejsze miejscówki to te w zamkniętych lokacjach.

Grałem w zbalansowanym trybie i w 95% było płynnie, te 5% to kilka miejscówek na "drugiej pustyni", w której czułem wyraźny spadek fpsów.

 

 

Ja jeszcze jestem na wielkiej pustyni, robię większość pobocznych, fakt nie są najwyższych lotów i do poziomu wiedźmaka, cybera czy chociażby horizona 2 nie dorastają. Staram się rozwinąć postać jak najbardziej się da, czyli rdzenie beta i życia. Co do umiejętności to da się wszystko odblokować ale trzeba trochę pogrindowac, albo zostawiamy je do NG+ póki co zostawiłem łowienie ryb a wziąłem się za zbieranie puszek jak miejscowy kloszard 😅 "strojów" jest od groma plus te z NG+ więc każdy znajdzie coś dla siebie, wg mnie trochę ich za dużo, ja korzystam maks z dwóch-trzech a reszty nawet nie wytwarzam. System walki jak najbardziej na plus, jak będzie druga część to może się pokuszą o dodanie jakiej dodatkowej broni, coś jak w god of war. Strona techniczna jak najbardziej w porządku, tryb balans, czuć lekkie spadki w niektórych momentach ale przez większość czasu mamy 60klatek i najważniejsze, że w walkach jest te betonowe 60fps i to się chwali. O fabule się nie wypowiadam bo jeszcze nie ukończyłem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grindować można, ale exp już leci jak krew z nosa.  Najwięcej się dostaje z bossów i zadań, ale te miałem wszystkie zrobione.  Także szkoda, było mi czasu i poleciałem w NG+

Dokładnie, trzeba docenić, że na PS pojawił się w końcu tak dobrze zoptymalizowany tytuł.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2024 o 20:38, Element Wojny napisał:

A co Ty taki drażliwy? 

Właśnie to mnie dziwi, Sony nie kojarzyło mi się nigdy z takim jajcarstwem, a tu widzę konkurencja dla Disney'a i Netflixa nam wyrasta. 

Od momentu przeniesienia HQ do Kaliforni tak jest :E

Teraz bez kitu Nintendo jest najlepsze w branży pod tym względem bo nie ingeruje w gry 3rd party byle miały właściwy certyfikat wiekowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, michaelius33 napisał:

Od momentu przeniesienia HQ do Kaliforni tak jest :E

Teraz bez kitu Nintendo jest najlepsze w branży pod tym względem bo nie ingeruje w gry 3rd party byle miały właściwy certyfikat wiekowy

Najlepszy jest jednak PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ano jest i na 100% jeśli będzie wystarczająca moc to właśnie tak to będzie wyglądać. Ewentualnie w trybie dock będzie 1080p do 4k i nie powiem mi by mocno pasowało, bo łapie się na tym, że jak bawię się FSR to najbardziej mi się podoba właśnie 1080p do 4k i na DLSS miałem to samo. Taka lekko miekka prezentacja dla moich oczu zwiększa filmowość a dzięki temu imersję. Szczególnie mi się CP2077 podoba na FSR w tym trybie. Tak więc ja płakać nie będę a nawet jestem za rękami i nogami a S2 pewnie kupię choć z reguły konsole wielkiego N mam głęboko w wielkiej D. 
    • Oraz Konfederacja i pozostali tego typu podobni.  
    • Polecam troche poczytac, a nie pisac glupoty i wstawiac te durne memy https://pl.wikipedia.org/wiki/Yasuke https://historia.wprost.pl/10442874/yasuke-istnial-naprawde-kim-byl-pierwszy-czarnoskory-samuraj.html "Czarnoskóry samuraj Nobunaga wkrótce uczynił Yasuke pierwszym czarnoskórym samurajem. Było to wyjątkowe wyróżnienie, a do awansu Yasuke na dworze doszło w niezwykle krótkim czasie, który trwał niecały rok. Yasuke otrzymał prywatną rezydencję i krótką, ceremonialną katanę. Afrykańczyk stał się ulubionym wojownikiem daimyō, który dyskutował z nim i trzymał przy sobie jako osobistego strażnika, chroniącego m.in. przed powszechnymi zamachami. W 1581 roku Yasuke dołączył do sił Nobunagi w inwazji na prowincję Iga. Pierwsza kampania, w której Afrykańczyk walczył pod dowództwem Nobunagi skończyła się sukcesem. Warto podkreślić, że feudał w źródłach jest opisywany jako władca niezwykle utalentowany w rządzeniu i strategii, ale przy tym okrutny i despotyczny. Jednak w kolejnym roku, plany Nobunagi dotyczące zjednoczenia całej Japonii legły w gruzach. W czerwcu 1582 roku generał samurajów, Mitsuhide Akechi, zdradził swojego daimyō i zaatakował jego rezydencję w Kioto. W obliczu klęski Nobunga popełnił „seppuku”, czyli rytualne samobójstwo." Goolge tak boli ze nie potrafisz niczego wyszukac na jego temat??
    • No a w prockach jest od niedawna, stąd ta moja analogia. Co Furmark jest w stanie na pewno sprawdzić to czy np. sekcja zasilania karty nie jest na wykończeniu i czy zasilacz nie jest za słaby
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...