Skocz do zawartości
fojut

Elden Ring

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

ta, tylko wg statystyk jakieś 80% graczy xboxa nie jest gotowe na dodatek na PC bodajże 60% :D

Dziś ogarnąłem Radahma i Mogha więc nic tylko czekać. 

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja może gdzieś za połową DS1 :cry:to chyba dopiero ER na jesienno-zimowe wieczory :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jaycob zgadzam się, że znakomita.

Teraz zacząłem ogrywać Lords of the Fallen (2023) i  bardzo mi się podoba system dwóch światów oraz grafika, która wymiata (Unreal Engine 5).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passtjak się ma ten LotF do DS-ów. Potrafi "cieszyć" tak samo? Bo widzę że FromSoftware tego nie robiło i się właśnie zastanawiam czy nie dopisać sobie do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba. Jest trochę łatwiejszy niż Dark Souls, ale bardziej rozbudowany, no i grafika wgniata w ziemię.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym na Twoim miejscu sprawdził. Jak nie jesteś niewolnikiem jednej platformy to sprawdź w GP, bo nie dawno została ta gra dodana. Od premiery sporo nowego contentu dodali i połatali.  Dla mnie jedna z lepszych gier w poprzednim roku. Przy okazji sprawdziłbyś sobie Lies of P.

 

Klimacik jest fajny. Kilka moich zrzutów:

Bkc0sK.png

mRma4H.png


mRmybk.png

BScR3i.png

 

Sry za OT. :D Wejdź do tematu gry.;)

Edytowane przez Jaycob
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

@Passtjak się ma ten LotF do DS-ów. Potrafi "cieszyć" tak samo? Bo widzę że FromSoftware tego nie robiło i się właśnie zastanawiam czy nie dopisać sobie do listy.

Dopisz dopisz bo gra jest zdecydowanie warta zagrania.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lies of Pi dla mnie bardzo udana odskocznia. Od Lotfa się odbiłem, drewniana mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ela i Mika streamują dlc wczesny dostęp. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddzik

Rzuciłem na chwilę okiem, ale jednak nie oglądam.
Co innego trailery, czy nawet kilkunastominutowy ograniczony pokaz (gdzie skoncentrowano się głównie na kilku nowych broniach), a co innego bezpośredni stream z przechodzenia początkowych etapów DLC.
Wolę je odkrywać na własną rękę.
Jeszcze tylko niecały tydzień. :)

PS. Gdzieś czytałem że nowa mapa ma wielkość Limgrave + Weeping Penisula + kawałek Caelid.
To "trochę" więcej niż Miyazaki zapowiadał w wywiadzie po pierwszym trailerze:

Cytat

Can you approximate the size of the world compared to the world in the base game?

Miyazaki: It's hard to answer without giving away too much and to a high degree of accuracy, but if you think in terms of scale or size, it's probably comparable, if not larger, than the area of Limgrave from the base game.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na live jak było prawie koniec, jakiś dungeon, mieli gotowe postacie, bronie, a jak oglądałem od początku z odtworzenia, to był jakiś wyścig w podstawce, a potem Dev zaczął dodatek, coś tam opowiadał, ale wyłączyłem, widziałem chwilę, niewiele, najwięcej ten dungeon, gdzie mając życia prawie na połowie ekranu a przeciwnicy bili po 1/3-1/4 paska życia, No nic, czekam, mam jedną postać gotową na DLC, tą którą skończyłem grę, nie grałem NG, więc na luzie będzie do pogrania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Reddzik napisał:

gdzie mając życia prawie na połowie ekranu a przeciwnicy bili po 1/3-1/4 paska życia

To w sumie nie aż tak źle.
Zakładam że mieli vigor 60 (to jest mocny soft cap i wyżej naprawdę na ma sensu dawać przy postaci na ~150 czy nawet ~200 levelu).
Czyli równe 1900HP.
1/4-1/3 paska życia to jest ~450-630HP.
To za tyle i w podstawce biją w końcowych lokacjach.

PS. Tree Sentinel z samego początku bije gołą postać po 300-350HP, a w swojej drugiej fazie ma atak który zabija na hita postać z 414HP (level 1 wretch, vigor 10).
Wiem, bo ostatnio sprawdzałem jak to jest bić się z nim zaraz po wyjściu ze startowego grobowca i sporo prób mi zajęło zanim ubiłem skurczybyka.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten live, ale były zasłonięte, widziałem że był to 150 poziom i 55 wigoru, 25 wytrzymałości. Mieli fajne bronie, taki ciężki dwuręczny młot którym można rzucać i walił prawie na hita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusiło żeby zobaczyć ale na szczęście wytrzymałem.Jeszcze kilka dni i będzie można samemu odkryć wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pobieram ponownie grę i mam nadzieję, że moja postać nadal czeka sobie ładnie w gotowości w chmurze Steam. :E DLC już kupione i teraz tylko pobiegać na sucho po podstawce, odświeżyć sobie feeling oraz mechaniki bo niektóre rzeczy to pamiętam jak przez mgłę, tylko raz ukończyłem grę i nie bawiłem się w NG+.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NG nic specjalnie nie zmienia, postać wykokszona takową pozostaje. 

Bossowie na kilka strzałów, ot to przeprawa na nowa w trybie zwiedzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś informację, że dodatek cokolwiek zmieni w podstawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, caleb59 napisał:

Czy to tak zawsze było, że kiedy wychodzi się z menu głównego gry na pulpit to jest czarny ekran i dopiero wyświetla się pulpit?

 

Ja grałem ponad rok temu, ale było dokładnie tak jak piszesz. Po wyłączeniu przez chwile czarny ekran, dopiero po chwili wyjście do pulpitu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kabor napisał:

Czy są jakieś informację, że dodatek cokolwiek zmieni w podstawce?

https://www.eurogamer.pl/premierowy-patch-do-shadow-of-the-erdtree-przyniesie-tez-sporo-nowosci-do-bazowego-elden-ringa

Zmiany w ekwipunku,5 nowych fryzur 😄,pulę przyzwan przenosisz do NG+ i naprawa jakiś błędów.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o poziomie trudności w tym dodatku? Mam postać na niemal 300lvl i obawiam się czy za łatwo nie będzie. Teraz praktycznie wszystko na strzała już pada. Wróciłem, żeby odswiezyc sterowanie i szczerze to graficznie trochę to się już zestarzało po 2 latach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, caleb59 napisał:

Czy to tak zawsze było, że kiedy wychodzi się z menu głównego gry na pulpit to jest czarny ekran i dopiero wyświetla się pulpit?

Nie zawsze tak było, ale po którymś patchu już po prostu tak jest.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie bo wróciłem do gry z okazji DLC a tu coś takiego, jak widać każdy to ma a ja po prostu nie pamiętam jak było kiedyś - czasami czarny ekran mignie na sekundkę, a czasami mija kilka sekund zanim widać pulpit - przy okazji gra nie generuje żadnych błędów. Żeby było śmieszniej ludzie piszą jakoby przełączenie pełnego ekranu na okienkowy załatwia sprawę ale wtedy wydajność gry jest gorsza - aż mi to przypomina aktualny problem w Ghost of Tsushima, gdzie nakładka Playstation nie działa (nieaktywna) na pełnym ekranie i przełączenie gry w tryb okienkowy pomaga i nakładka zaczyna magicznie działać ale za to wydajność gry spada.

Spotkałem się też z opinią, że tak samo jest obecnie w Dark Souls 3 i ma to związek z Easy Antycheatem, który po wyłączeniu gry po prostu w specyficzny sposób się wyłącza i to powoduje te czarne ekrany.

Tak czy siak dzięki Wam za potwierdzenia.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...