Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Aorus też ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jutro z "Media E..." odbieram szkiełko :P jestem bardzo ciekawy jakości obrazu, czy mnie zachwyci i zwali z nóg... wróci, zostanie ?? to jest pytanie :szczerbaty:

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MSky7 napisał:

Aorus też ;-)

Tfu, Gigabyte miałem na myśli. Asus nie ma głośników :) 

10 minut temu, sniper76 napisał:

odbieram szkiełko

Czyli co konkretnie? Jak Media to chyba jedynie MSI i LG wchodzą w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, sniper76 napisał:

Jutro z "Media E..." odbieram szkiełko :P jestem bardzo ciekawy jakości obrazu, czy mnie zachwyci i zwali z nóg... wróci, zostanie ?? to jest pytanie :szczerbaty:

Jeśli to pierwszy kontakt z OLEDem to powinno zwalić :P

Ja swój pierwszy raz pamiętam do teraz :P

Edytowane przez gret
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Jeśli Gigabyte szybko nie wyda nowego firmware, to będzie miał lawinę wypalonych ekranów do wymiany. 

Nie wypali sie tak szybko, rtings zrobil o tym film. 

Robia testy chyba roku i telewizory sony nie odpalaly czyszczenia pixelli bo nie byly wylaczone na odpowiednio dlugo, z poczatku nie wychwycili tego i wszyscy mysleli, ze sie wypalaja, potem po miesiacach(!) bez czyszczenia, zrobili refresh 2x i wiekszosc wypalen okazala sie zwykla retencja. 

Dlatego sie robi testy a nie na oko patrzy :] 

 

2 godziny temu, wkamil73 napisał:

Ciekawe kto ma takie szkło powiększające w oku. Tak właśnie tworzy się legendy.

Nie trzeba miec szkla powiekszajacego zeby to dostrzec, jako uzytkownik AW3423DWF moge sie wypowiedziec:

Problem istnieje, na samym poczatku uzytkowania dostrzegalem to, co wiecej probowalem wyeliminowac poprzez rozne modyfikacje i rzeczywiscie pomogly(oprocz chrome bo tam oczywiscie nic sie nie da normalnie zrobic).

Po miesiacu zrobilem reinstall windowsa i juz nie wrocilem do jakichkolwiek modow, nie dostrzegam teraz tego, aczkolwiek, jesli mialbym wybrac monitor do pracy, to raczej nie bralbym oleda, bo na pewno siedzac nad tekstem byloby to bardziej odczuwalne. 

2 godziny temu, wkamil73 napisał:

Gównoburze redditowe są lepsze niż gównoburze w tym wątku, a poziom niektórych użytkowników reddita jest taki, że lepiej, żeby się nie rozmnażali (oceniam tylko zadawane pytania).

Reddit to troche lubi podnosic proste problemy do rangi najwiekszych. Tak wiec jak wspomniales najlepiej samemu sprwadzic i nie nastawiac sie na nie bo 5 wojownikow klawiatury na reddicie odradza na sile. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

Dlatego sie robi testy a nie na oko patrzy

Ja nie mam nic do testów. Ale każda sztuka jest inna. Test testami, życie życiem. Jak w miesiąc nie wypuszcza firmware, to zobaczysz że na reddit zaczną wyskakiwać wypalone sztuki od hardcorowych graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 

Resident Evil 2/4/Village?

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja nie mam nic do testów. Ale każda sztuka jest inna. Test testami, życie życiem. Jak w miesiąc nie wypuszcza firmware, to zobaczysz że na reddit zaczną wyskakiwać wypalone sztuki od hardcorowych graczy. 

Nie wypalone a z retencja, ktora idzie usunac recznym czyszczeniem pixeli. Oczywiscie, ze kazda sztuka jest inna. Sam Widzialem jak to moj monitor sie wypalic mial po miesiacu a nic takiego nie zachodzilo, ludzie troche nie ptorafia korzystac ze sprzetu, zostawiaja windowsa w HDR odchodza od PC na 6h a potem o mam wypalenie. 

4 minuty temu, galakty napisał:

Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 

Ori - chyba najlepszya implementacja. Cyberpunk jest ok ale z modami LUT. RDR2 to od zawsze mial skopany i pewnie jakis LUT to naprawia. 

Edytowane przez joloxx9
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Residentów kurde :szczerbaty:

Dead Space remake czasem roboty w HDR nie robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej powiedz co kupiłeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, galakty napisał:

Dead Space remake czasem roboty w HDR nie robił?

Robi robotę. Ale Calisto robi lepszą. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie OLED ;) Ale tutaj najłatwiej dopytać o kwestie HDR :D

Wziąłem tego AOC na matrycy VA z local dimming, dziś/jutro przyjedzie i chcę potestować na tle mojego szybkiego IPS bez kontrastu i czerni ;) Jak będzie spoko to zostawiam i kolejny monitor będzie OLED jak już dopracują technologię i softy (i ceny spadną, bo na razie tyle nie dam). Ale nie róbmy offtopu znowu :D 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, galakty napisał:

Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 

Weź RTX HDR i potestuj na tym w czym grasz, RTX HDR robi super konwersję np. w Jedi Ocalały - nie tylko miecze świetlne ale np scena w pociągu na początku gry to teraz mój ulubiony test/pokaz możliwości HDR.

A z natywnych to dobrze wygląda Shadow Of Tombraider albo Hellblade: Senua's Sacrifice.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horizon chyba też spoko? Przynajmniej widziałem że ludzie chwalą, ale nie wiem czy HDR czy po prostu, bo to wygląda dobrze na każdym monitorze :D 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
48 minut temu, gret napisał:

Resident Evil 2/4/Village?

Dwójka jest taka sobie w  HDR ponieważ ma zakodowaną w silniku białą poświatę tak więc...

Edytowane przez sniperwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, joloxx9 napisał:

Po miesiacu zrobilem reinstall windowsa i juz nie wrocilem do jakichkolwiek modow, nie dostrzegam teraz tego, aczkolwiek, jesli mialbym wybrac monitor do pracy, to raczej nie bralbym oleda, bo na pewno siedzac nad tekstem byloby to bardziej odczuwalne. 

Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie.

Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, wkamil73 napisał:

Jak nie dostrzegasz to nie ma.

Albo się przyzwyczajasz i tego "nie widzisz". 

Jak było 720p to ludzie chwalili grafikę, a dziś się nie da patrzeć przecież na pikselozę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odbieram Alienware AW3423DWF za 4 koła :-O

Dokładnie pierwszy kontakt z monitorem OLED :whee:

 

Edytowane przez sniper76
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, galakty napisał:

Co polecacie do testu HDR? Cyberpunk podobno ma skopany, RDR2 też 

RDR2 mial ost latke dodajaca HDR10+ wiec sprawdz ;) Horizon jedynka ma bardzo dobry HDR bo wlasnie sprawdzalem ;)

35 minut temu, sniper76 napisał:

Odbieram Alienware AW3423DWF za 4 koła :-O

 

Za 600zl wiecej masz nowego LG na najnowszym panelu i dzialajacy 10bit na 240Hz z lepsza czcionka i duzo lepiej dzialajacym g-sync;)

https://www.x-kom.pl/p/1239975-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-ultragear-oled-34gs95qe-b.html

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-34gs95qe-b

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wkamil73 napisał:

Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie.

Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.

0Eb1bCH.jpeg

Oczywiście jak odbiorca nie jest mrówką to nic nie widać i tekst jest ostry jak żyleta 😅 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

Albo się przyzwyczajasz i tego "nie widzisz". 

Jak było 720p to ludzie chwalili grafikę, a dziś się nie da patrzeć przecież na pikselozę. 

Tylko, że bez robienia czegoś czego normalnie nie robisz używając monitora nigdy tego "problemu" nie widziałem.

2 minuty temu, sniperwolf napisał:

0Eb1bCH.jpeg

Oczywiście jak odbiorca nie jest mrówką to nic nie widać i tekst jest ostry jak żyleta 😅 

No więc właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czcionki idzie sie przyzwyczaic, u siebie nie zwaracm juz na to uwagi, gdybym pewnie postawil obok drugi monitor to wtedy by bardzijej razilo w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sniper76 napisał:

Odbieram Alienware AW3423DWF za 4 koła :-O

Dokładnie pierwszy kontakt z monitorem OLED :whee:

 

Nie będziesz żałować, dluzsza gwarancja na panel niż msi, 10 bit można sobie ustawić w 144hz więc o ile nie grasz e sportowo to Ci to 240hz raczej nie są jakimś deal breakerem a i 400zl w kieszeni zostaję. 

19 minut temu, Phoenix. napisał:

Do czcionki idzie sie przyzwyczaic, u siebie nie zwaracm juz na to uwagi, gdybym pewnie postawil obok drugi monitor to wtedy by bardzijej razilo w oczy.

Ty masz WOLED tam ten problem dużo słabiej widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...