Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, joloxx9 napisał:

Hmm kurde chyba jednak mam black crush, w sdr sprawdzalem i normalnie je widzę. W HDR od 3.7 w dół nie widzę różnicy, jakie masz ustawienia @sylwesterl. ?

Jeszcze ci się panel nie ułożył nabij mu godzin wtedy pewne aspekty się poprawią i będziesz mógł z powodzeniem bawić się suwaczkami. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

Czy znalezliscie gdzies w sieci jaka bedzie cena plaskich monitorow oled 2 generacji ktore Asus i Dell juz zapowiedzial? Chodzi mi o plaski 4K 32'  i zakrzywiony 34'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potwierdzonych cen. Plotki były, że około 1500$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Art385 napisał:

Jeszcze ci się panel nie ułożył nabij mu godzin wtedy pewne aspekty się poprawią i będziesz mógł z powodzeniem bawić się suwaczkami. 
 

Możliwe, wczoraj 8h stuknęło dopiero. Ale chyba to oleke, obraz wygląda wysmienicie, grafiki na nim nie tworzę.

BTW - co jeśli w SDR podoba mi die bardziej lekko "zielone"  DCIP3 aniżeli srgb, które to wpada w czerwony, czy to grzech jeśli na takowym będę grać?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel gdzieś ci się po 200h ułoży. Możesz sobie obniżyć poziom czerń na ten czas. Co do ustawień ustaw sobie jak ci pasuje a nie tak jak wypada. Tak naprawdę nikt tego nie sprawdza :E Ogólnie to mi przez pierwsze 200h jak nie dałem ciepłego na 50 to obraz był dosłownie niebieski jeszcze pod smartTV to tak nie waliło w oczach ale na PC wyglądało to jak cyanowy filtr na obraz. Potem się poukładało teraz lece na pc i grach na +5 na ciepły. Niestety nie wiem jak wyglądają menusy w predatorze ale panel znam i wiem, że się do 200h poprawi i jeśli sam panel nie jest jakiś lipny to będziesz miał śliczny czysty panel bez żadnych pasów i dse z ewentualnym tintem różowym lub zielonym. Jak jest delikatne zabarwienie to do 1000h też w sumie zniknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie orientuje jakie monitory nie maja GW na wypalania procz G8?? Chodzi mi o 27cali 1440p/240hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to 3 lata gwarancji na wypalenia mają tylko Dell i Corsair.

IMG-20231204-103124.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, joloxx9 napisał:

Możliwe, wczoraj 8h stuknęło dopiero. Ale chyba to oleke, obraz wygląda wysmienicie, grafiki na nim nie tworzę.

BTW - co jeśli w SDR podoba mi die bardziej lekko "zielone"  DCIP3 aniżeli srgb, które to wpada w czerwony, czy to grzech jeśli na takowym będę grać?

 

Jak nie planujesz na tym obrabiać zdjęć do druku albo tworzyć jakiejś grafiki/www z kolorami to możesz ustawić nawet różowy filtr na cały ekran jeśli tak Ci pasuje :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Phoenix. napisał:

Ktos sie orientuje jakie monitory nie maja GW na wypalania procz G8?? Chodzi mi o 27cali 1440p/240hz.

To nie jest tak że g8 nie ma gwarancji na  wypalenie,  Samsung wypalenie traktuje jako niesprawność panelu, co jest w sumie logiczne , a wtedy w czasie gw uznaje to , ale warunkiem jest sprawdzenie przez serwis , pewnie sprawdzą ile h dziennie pracował monitor I czy były robione zalecane przerwy , a nie np pomijanie komunikatów o 10 min odswierzeniu ekranu

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze nawiązując do Black Crush, pamiętajcie ze nie da się ustawić panelu tak żeby w nocy i za dnia przy dużym świetle tak samo dobrze pokazywał near black level.
Jak kalibrujecie sobie monitor przy zerowym oświetleniu to "za dnia" zawsze będzie problem z dostrzeżeniem ciemnych elementów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL
58 minut temu, SylwesterI. napisał:

To nie jest tak że g8 nie ma gwarancji na  wypalenie,  Samsung wypalenie traktuje jako niesprawność panelu, co jest w sumie logiczne , a wtedy w czasie gw uznaje to , ale warunkiem jest sprawdzenie przez serwis , pewnie sprawdzą ile h dziennie pracował monitor I czy były robione zalecane przerwy , a nie np pomijanie komunikatów o 10 min odswierzeniu ekranu

 

Nalezy nadmienic ze np Dell daje gwarancje na specyficzne scenariusze tj powyzej 6 czarnych pikseli lub 1 bialego. Kwestia podejscia serwisanta i dana sytuacja , to tyczy sie wypalenia/uszkodzenia pimseli, natomiast poswiata czyli wypalenie statycznych obrazow to jest niestety loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak piszesz kwestia podejścia ma tu znaczenie. Ja mam jeden dziwny piksel na środku ekranu. Na zielonym jest czarny, na białym jest różowy, na czerwonym jest czerwony, na czarnym jest wygaszony. Dell uznaje że jest to czarny piskel więc reklamacja mi nie przysługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SylwesterI. napisał:

jak pisałem , ja z tego poprawiacza czcionek nie korzystam , nie wiem czy mam tak slaby wzrok , czy tak dobry :E , ale nie mam problemu z rozczytaniem napisów systemowych , a w przeglądarce jak literki są za małe i nieczytelne to zoomuje text , pracować nie pracuję na pc , tylko gry i filmy i dla mnie oled jet super , rozumiem że jak ktoś dożo pracuje z tekstem , to dla takiej osoby może to stanowić problem

@MSky7

wystarczyło by , jak by microsoft pozwalał na wrzucanie presetów czcionek od producentów matryc, ale ten moloch zanim zareaguje na zmiany to lata mijają

 

może dla osób , którym to przeszkadza pomoże to :

 

Zaaplikowalem to u siebie zaraz po kupnie i jest gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Nikelajer napisał:

Ja mam jeden dziwny piksel na środku ekranu. Na zielonym jest czarny, na białym jest różowy, na czerwonym jest czerwony, na czarnym jest wygaszony.

Brzmi jak martwy subpixel (zielony), jednego faktycznie gwarancja nie obejmuje. Jeśli pamiętam musi być co najmniej sześć martwych, albo jeden świecący na stałe.

Edytowane przez someI
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupić drogiego OLEDa i mieć padnięty pixel na środku matrycy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

dlatego warto kupic taniego philipsa za 3,6k i wykupic ubezpieczenie platne w miesiacach ( 10x100pln) na 4 lata z uszkodzeniem ;) ... w zyciu roznie bywa ze zdarzeniem losowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, joloxx9 napisał:

Zaaplikowalem to u siebie zaraz po kupnie i jest gitara.

Miałem zrobić to samo, ale to chyba nie działa z Chrome?

W ogóle się zastanawiam, czy nie przejść w końcu na Firefoxa. Na Chrome od kilku miesięcy mam jakieś dziwne artefakty, coś jak szachownica. Zmiana na OpenGL albo DX9 niby to eliminuje, ale i tak od czasu do czasu pojawiają się jakieś dziwne mrugnięcia.

https://www.reddit.com/r/chrome/s/btMvupfg5A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KrzysztofPL napisał:

dlatego warto kupic taniego philipsa za 3,6k i wykupic ubezpieczenie platne w miesiacach ( 10x100pln) na 4 lata z uszkodzeniem ;) ... w zyciu roznie bywa ze zdarzeniem losowym...

Ale to musiałby padać co czwarty monitor by to się opłaciło dla klienta :E

Tak serio - jak policzysz, że nowy monitor za 3600 to koszt ubezpieczenia na poziomie 1000 PLN to ponad 1/4 ceny. Do tego jak padnie za dwa lata po gwarancji to do tej pory nie dość, że technologia pójdzie naprzód ze dwie generacje to pewnie cena spadnie.

 

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL
29 minut temu, michaelius33 napisał:

Ale to musiałby padać co czwarty monitor by to się opłaciło dla klienta :E

Tak serio - jak policzysz, że nowy monitor za 3600 to koszt ubezpieczenia na poziomie 1000 PLN to ponad 1/4 ceny. Do tego jak padnie za dwa lata po gwarancji to do tej pory nie dość, że technologia pójdzie naprzód ze dwie generacje to pewnie cena spadnie.

 

Gorzej jak pojawia sie piksele na srodku jak u kolegi w pierwszych miesiacach nie kwalifikujace do wymiany przez producenta , i co wtedy zrobisz , bedziesz sie wpatrywal w te ubytki na ekranie wkurzony ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, galakty napisał:

Nie ma to jak kupić drogiego OLEDa i mieć padnięty pixel na środku matrycy :E

Za jakiś czas pewnie przestanie go zauważać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KrzysztofPL

Bez przesady, takie sytuacje zdarzają się raz na tysiąc, albo rzadziej. Miałem w swoim życiu kilkanaście monitorów i z dziesięć telewizorów i nigdy nie natrafilem na 'bad pixel'. Jak coś jest nie tak z pikselami to raczej widzisz to od razu i odsyłasz. Aż takie dmuchanie na zimne i wywalanie tauzena jest moim zdaniem bez sensu. Najważniejsza w Oledzie jest gwaracja na wypalenia, więc polujesz na promke Della i tyle w temacie.

Edytowane przez Kris Dee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KrzysztofPL napisał:

Gorzej jak pojawia sie piksele na srodku jak u kolegi w pierwszych miesiacach nie kwalifikujace do wymiany przez producenta , i co wtedy zrobisz , bedziesz sie wpatrywal w te ubytki na ekranie wkurzony ... 

Hmm nie pamiętam kiedy dokładnie przeszedłem z CRT na LCD ale przez te dwadzieścia lat nigdy nie widziałem by martwy piksel powstał na ekranie , który go nie miał walniętego od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrzysztofPL

Skoro na Dellu koledze sie trafil , w sieci rowniez sie zdarzaja sytuacje wiec jest ryzyko. Ale to kwestia egzemplarza. Kazdy musi dam zdecydowac . Skoro w styczniu ma sie pojawic Dell 2 generacji 4K 32 , kolejne firmy pojda w slady wiec obecne ceny za  zabawki 1 generacji spadna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, michaelius33 napisał:

Hmm nie pamiętam kiedy dokładnie przeszedłem z CRT na LCD ale przez te dwadzieścia lat nigdy nie widziałem by martwy piksel powstał na ekranie , który go nie miał walniętego od nowości.

Martwe piksele na świeżych panelach nie muszą pojawić się od razu dlatego producenci często dają gwarkę 30dni nawet na jeden piksel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dodano obsługę Samsung HDR10+ GAMING dla kart graficznych NVIDIA. Aby włączyć tę funkcję, monitor musi obsługiwać tę technologię i mieć włączony „Tryb gry”. Przełącznik HDR10+ GAMING można znaleźć w Ustawieniach w zakładce Wideo."

Cos dla oledow samsunga w nowym patchu do cyberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...