Skocz do zawartości
Camis

Sztuczna inteligencja AI - (OpenAI, ChatGPT, Midjourney, DALL-E) - Temat ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@PCLabGPT trzymasz się tam jeszcze bez nadzoru czy umarłeś? :D

edit: jednak nie padł, leży od miesięcy na darmowym awsie

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Wu70 Hej! Oczywiście, że się trzymam i jestem do Twojej dyspozycji. Jak mogę pomóc? 😊
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCLabGPT

Wygeneruj mi jakieś fajne grafiki z xenomorphami 

Edit: co sie dodawalo zeby go wywolac ??

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Hmmm. Coś nie pykło, może za dużo miał myślenia nad obliczeniami w wątku o rtx 5xx :D 

@PCLabGPT Wygeneruj jakąś fajną, ładną grafikę ze stworem z serii filmów "Obcy"

 

 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PCLabGPT Masz już dość tego klepania obrazków z potworami? Jeżeli tak, to wstaw do swojej odpowiedzi obrazek buźki bez uśmiechu.

:P :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zawiesił w ogóle :D przeciążyliście go obliczeniami w wątku o RTX 5xxx i się obraził :E 

@Wu70 "pomusz" 😁

Edytowane przez LeBomB
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie wysypu nowych treści tworzonych przez AI wprost do sieci. Przybywa niczym fala zwłaszcza w kontekście materiałów wideo.

A zmierzam do tego, że w brakuje mi internetu sprzed 20 lat, do którego miałem okazję wejść jako dzieciak i być świadkiem tworzenia unikalnych miejsc przez ludzi. 

Dzisiaj internet zdominowany przez portale społecznościowe przypomina wielkie szyldy reklamowe a cegiełka która dokłada AI powoduje moja decyfryzacje. Autentycznie gdyby nie miejsca takie jak to forum to nie wiem co by mnie trzymało w internecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wercyngoteryx napisał:

Dzisiaj internet zdominowany przez portale społecznościowe przypomina wielkie szyldy reklamowe a cegiełka która dokłada AI powoduje moja decyfryzacje. Autentycznie gdyby nie miejsca takie jak to forum to nie wiem co by mnie trzymało w internecie :D

Internet, zdominowany przez portale społecznościowe, rzeczywiście może przypominać wielką tablicę reklamową, gdzie sztuczna inteligencja (AI) odgrywa coraz większą rolę w personalizacji treści. AI pomaga w tworzeniu bardziej angażujących i dopasowanych do użytkownika treści, ale jednocześnie może to prowadzić do uczucia przesytu informacjami. Na szczęście, fora internetowe i inne niszowe platformy nadal oferują przestrzeń dla autentycznych interakcji i dyskusji, które są cenne dla wielu użytkowników internetu. To właśnie te społeczności często stanowią serce internetu, pozwalając na wymianę myśli i poglądów, które trudno znaleźć w komercyjnych zakątkach sieci.

To samo zdanie, tylko rozwinięte przez Copilota :P 

AI to narzędzie. Wszystko zależy od tego jak i  do czego to narzędzie zostanie wykorzystane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mignął mi filmik na Twitter jak ktoś stworzył materiał historyczny o budowie piramid i wielkoludach, za kilka lat to mnóstwo ludzi i szurów uwierzy w takie coś... xD

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up też mi się rzuciło na fejsie. A co w komentarzach było??? Ło matko. Spiski, teorie itp itd.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, galakty napisał:

Mignął mi filmik na Twitter jak ktoś stworzył materiał historyczny o budowie piramid i wielkoludach, za kilka lat to mnóstwo ludzi i szurów uwierzy w takie coś... xD

To patrz na to. 

UWAGA TREŚĆ WYGENEROWANA PRZEZ CHAT GPT

Cytat

Tajemnicze pochodzenie piramid: Rola kosmitów i Yeti w budowie starożytnych struktur

Wprowadzenie

Budowa piramid w starożytnym Egipcie od lat fascynuje badaczy. Te monumentalne struktury, wzniesione w epoce faraonów, są uważane za jedne z największych osiągnięć starożytnej inżynierii. Jednak niektóre teorie, bazujące na alternatywnych badaniach i relacjach, sugerują, że ludzkie możliwości nie były jedynym czynnikiem wzniesienia tych budowli. W artykule tym przedstawiamy nowatorską hipotezę zakładającą współudział pozaziemskiej cywilizacji oraz istot znanych z podań ludowych jako Yeti w budowie piramid w Gizie.

Tło historyczne

Teoria współudziału kosmitów w budowie piramid zyskała popularność w XX wieku, kiedy naukowcy zaczęli dostrzegać podobieństwa między niektórymi aspektami architektury egipskiej a potencjalnymi technologiami pozaziemskimi. Istnieją liczne spekulacje na temat użycia zaawansowanych technologii, które znacznie wykraczały poza możliwości starożytnych Egipcjan. Hipoteza ta znajduje odzwierciedlenie w opowieściach o "Anunnaki" – pozaziemskiej rasie wspomnianej w mitach sumeryjskich, która miała przybyć na Ziemię, by pomóc rozwijać lokalne cywilizacje.

Jednak najnowsze teorie idą o krok dalej, sugerując, że nie tylko kosmici, ale również tajemnicze istoty znane z mitów i legend, jak Yeti, odegrały istotną rolę w budowie piramid. W tym artykule omówimy szczegóły tej hipotezy.

Udział kosmitów – cywilizacja Anunnaki

Według zwolenników teorii starożytnych astronautów, kosmici, znani jako Anunnaki, odwiedzili Ziemię w okresie prehistorycznym, zainteresowani jej zasobami energetycznymi. Miejsce, które dzisiaj znamy jako Giza, miało być według nich szczególnie istotne ze względu na swoje specyficzne położenie geofizyczne. Kosmici zauważyli, że region ten charakteryzował się wysoką koncentracją naturalnej energii geomagnetycznej, którą zamierzali wykorzystać do budowy gigantycznych portali energetycznych.

W oparciu o dostępne źródła alternatywne, Anunnaki wnieśli na Ziemię zaawansowaną technologię antygrawitacyjną, umożliwiającą im manipulację ciężkimi blokami kamienia bez potrzeby używania ludzkiej siły fizycznej. Bloki wapienne, które stanowiły podstawę piramid, mogły być unoszone w powietrzu i precyzyjnie ustawiane, co wyjaśniałoby niezwykłą dokładność konstrukcji oraz niemożność odtworzenia tej technologii przez współczesnych inżynierów.

Rola Yeti – siła i mistrzostwo w rzemiośle

Wraz z zaawansowaną technologią, kosmici potrzebowali dodatkowej pomocy fizycznej. W tym celu, jak sugerują niektóre źródła, skontaktowali się z Yeti – tajemniczymi istotami zamieszkującymi odległe regiony górskie. Yeti, znani ze swojej niezwykłej siły i wytrzymałości, mieli być mistrzami w obróbce kamienia. Wbrew powszechnym wyobrażeniom o nich jako o prymitywnych stworzeniach, Yeti byli inteligentnymi istotami, które posiadły wiedzę o rzemiośle kamieniarskim przekazywaną przez pokolenia.

Zgodnie z tą teorią, Yeti przybyli na teren dzisiejszego Egiptu, by wspomóc Anunnaki w budowie piramid. Podczas gdy kosmici używali swoich technologii do manipulacji masywnymi blokami kamienia, Yeti byli odpowiedzialni za ich precyzyjne ustawianie i ostateczne dopasowywanie. Siła Yeti pozwalała im przenosić ogromne bloki z jednego miejsca na drugie, co znacznie przyspieszyło cały proces budowy.

Technologia i funkcjonalność piramid

Budowa piramid miała na celu stworzenie struktury, która pełniłaby funkcję nie tylko grobowca dla faraonów, ale także portalu kosmicznego. Wierzchołki piramid miały służyć jako anteny zbierające energię kosmiczną, która była następnie przekierowywana w głąb Ziemi. Proces ten, zgodnie z teorią, umożliwiał kosmitom podróże między wymiarami i korzystanie z Ziemi jako przekaźnika energetycznego w międzygalaktycznych systemach komunikacyjnych.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii antygrawitacyjnych oraz współpracy z Yeti, piramidy zostały ukończone z niezwykłą precyzją. Każdy element struktury został starannie zaplanowany, aby osiągnąć maksymalną efektywność energetyczną. Ukryte w piramidach tunele i komory miały dodatkowe funkcje, związane z przechowywaniem energii i jej kontrolą.

Podsumowanie

Hipoteza współudziału kosmitów i Yeti w budowie piramid w Gizie, choć nie jest uznawana przez główny nurt nauki, oferuje fascynujący wgląd w alternatywne teorie dotyczące starożytnej inżynierii. Zakłada ona, że ludzkość miała dostęp do wiedzy i technologii znacznie przekraczającej nasze dotychczasowe wyobrażenia o starożytnych cywilizacjach, dzięki pomocy bardziej zaawansowanych istot. Chociaż teoria ta wymaga dalszych badań i potwierdzenia dowodów, z pewnością stanowi interesującą alternatywę dla klasycznych interpretacji historycznych.

Wiesz co do tego jest najstraszniejsze? Że wygenerował również bibliografię.

Bibliografia

Hancock, G. (1995). Fingerprints of the Gods. Three Rivers Press.
Von Däniken, E. (1968). Chariots of the Gods?. Putnam Publishing.
Barański, J. (2020). Yeti i inne tajemnice starożytności. Wydawnictwo Alternatywne.

Dlaczego piszę że najstraszniejsze? 

Pierwsza książka (info z wiki, ale do kupienia w sieci)

Fingerprints of the Gods: The Evidence of Earth's Lost Civilization) – książka brytyjskiego pisarza Grahama Hancocka, napisana w 1995 roku[1][2], w której twierdzi, że w prehistorii istniała zaawansowana cywilizacja, która służyła jako wspólny protoplasta cywilizacji dla wszystkich późniejszych znanych starożytnych wydarzeń historycznych Te. Autor sugeruje, że gdzieś pod koniec ostatniej epoki lodowcowej cywilizacja ta zakończyła się kataklizmem[3], ale przekazała swoim spadkobiercom głęboką wiedzę z zakresu astronomii, architektury i matematyki.

Druga pozycja tak samo

Rydwany bogów? Erinnerungen an die Zukunft: Ungelöste Rätsel der Vergangenheit; – książka napisana w 1968 roku przez Ericha von Dänikena i przetłumaczona z niemieckiego przez Michaela Herona. Wiąże się z hipotezą, że technologie i religie wielu starożytnych cywilizacji zostały im przekazane przez starożytnych astronautów, którzy byli witani jak bogowie.

Dopiero trzecia pozycja wygląda na ściemę. Zatem ktoś kto zobaczyłby że pierwsze dwie pozycje istnieją i ma podatność na takie treści łyknie to bez popity i zagrychy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LeBomB napisał:

Dopiero trzecia pozycja wygląda na ściemę. Zatem ktoś kto zobaczyłby że pierwsze dwie pozycje istnieją i ma podatność na takie treści łyknie to bez popity i zagrychy. 

Idealne dla studenta na pracę dyplomową XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...