Skocz do zawartości
Jaycob

Star Wars: Outlaws | PC | XS | PS

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Co innego małobudrzetowa gra z pasją lub pierwsze kroki studia w danym kierunku, a co innego zaprawiony Ubisoft z budżetem jak państwo afrykańskie.... To nie tak, że nie umieją lub nie mogą.

Nier Replicant lub Nier Automata miały budżet jak kot napłakał i mechanicznie też są średniakami, ale chociaż jest to zrobione z głową.
Remember Me jest taki starym średniakiem z 2013r i jest pewnie bardziej zaawansowany lub zrobione z głową, niż to coś Ubisoftu. Tej gry też nie polecam, ale chociaż główna postać była ładna i sci-fi oryginalne, więcej nie pamietam:E 

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden problem, przez ogólny zjazd jakości rozgrywki nie tylko gier i filmów coś, co kiedyś było uznawane za średniaka dziś jak się cofniemy o te 15-20 lat może się okazać całkiem niezłą rozrywką.

To jest dopiero mind fuck do przemyśleń.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ten film od recenzentów dostałby pewnie 8/10. 

Oh Hi Mark GIFs | Tenor

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby wypuścili dziś Prey 2006r, z minimalnymi usprawnieniami i dzisiejszą grafiką to byłby drugi Wukong, a to właśnie taki średniak, choć bliżej temu do ukrytej perełki. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

Jest jeszcze jeden problem, przez ogólny zjazd jakości rozgrywki nie tylko gier i filmów coś, co kiedyś było uznawane za średniaka dziś jak się cofniemy o te 15-20 lat może się okazać całkiem niezłą rozrywką.

To jest dopiero mind fuck do przemyśleń.

Ale to oznacza tylko tyle, że nawet ten Outlaws może zostać doceniony za 20 lat 😜 Może przyjdą takie gry, że z sentymentem będziesz wspominał "Kiedyś był taki Outlaws..." : )

Mi się tam tęskni za czasami liniowych gier na 10h. Liczę, że jeszcze wrócą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas gram w taką jedną liniową grę, ale na 1000h. Nazywa się Championship Manager 2001/2002. 

Będąc szczerym wolę ten tytuł, niż ostatnie odsłony FM'a. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MroczneWidmo napisał:

Mi się tam tęskni za czasami liniowych gier na 10h. Liczę, że jeszcze wrócą. 

Już wrócił, ludzie ogrywają starocie na Steam Deck :E Mam nadzieję, że grałeś w Prey z 2006r, trochę taki quake / doom, ale z wieloma niespodziankami. Mam właśnie zamiar sobie przypomnieć czy trzyma się lepiej niż wspominam. Jakimś cudem SW:Outlaws przypomniało mi o Prey2 i nie zapomnę Bethesdzie / Zenimax tego co im zrobili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, myślałem o trochę innych : ) Typu Max Payne 3. Wyszła jakaś gra w takim stylu w ostatnich latach? Nie kojarzę.

Jakaś potrzeba jest by te gry były wielkie, nie wiem co im odbiło. To się tak naprawdę nikomu nie opłaca. Może to w końcu ładnie walnie i duże firmy wrócą to wydawania mniejszych gier, ale częściej. A technologiczne cuda pełne detali typu kurczące się jądra na zimnie niech robią tacy jak Rockstar. 

 

Jak słyszę plotki, że Resident Evil 9 ma być open worldem, to mnie skręca :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy, na razie kiepsko.

19c378bf67ad6c4437fef43c02026e6d.png

b91d7c1f763b10aec9b55f4a055ffff2.png

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, dopiero kilkanaście osób oceniło.

No i metacritic jest chyba najbardziej narażone na review bombing. Ludzie dają negatywy, bo walczą ze złym Ubi.. Stop killing games itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kadajo napisał:

No to zaczynamy, na razie kiepsko.

Te 65% i 56% to hejterzy, nie należy brać pod uwagę.

:banan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, tgolik napisał:

Wszystkie elementy gameplayu dość siermiężne: słabe strzelanie, słaby parkour, animacje wspinaczki, niepłynne użycie kotwiczki/liny. Słabe animacje głównej bohaterki - pokraczny chód, bieg.

Natomiast grało mi się przyjemnie

No, to ma sens. Plus jeszcze to stwierdzenie, że ciche eliminacje są spoko... 🙄
(żeby nie było, niektóre miejscówki faktycznie wyglądają fajnie, zwłaszcza wnętrza budynków)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ditmd napisał:

Nie rozumiem tej nagonki i pastwienia się nad tą grą, jest jak każda inna, ma plusy i minusy, a ludzie próbują za wszelką cenę zrobić z niej jak najgorszego gniota.

Przecież sam piszesz, że gra jest słaba... Animacje, powtarzalność rozgrywki, różnorodność broni, decyzje projektowe:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ z DF okreslil ta gre nalepiej wygladajaca gre :lol2:

 

  • Haha 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heh, wczoraj szukałem recenzji spoza portali i teraz mam takie perełki. Kolejna prześmiewcza recenzja, gdzie granatki nie alarmuje przeciwników 10 metrów dalej :E 
Edit. Właśnie to oglądam i gra jeszcze bardziej traci w moich oczach, niż wczoraj. To wygląda jak parodia mechanik w grach, a nie gra :E 

 

Edytowane przez musichunter1x
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Phoenix. napisał:

Typ z DF okreslil ta gre nalepiej wygladajaca gre :lol2:

No ale spójrz na tą analizę techniczną. Podaje dlaczego tak uważa, ale nie szczędzi słów krytyki na te czy inne elementy.

Jakby tak spojrzeć na to chłodnym okiem, bez emocji, to przecież ta gra jest bardzo ładna. Lokacje fajne, świetne oświetlenie RTGI, do tego RTXDI które jednak robi różnice jak wie gdzie się patrzy. Modele szczegółowe, otoczenie tak samo.

Oczywiście problemy z mimiką, custscenki, ale na ULTRA technologicznie przecież tylko totalny ignorant powie, że to jest brzydka gra.

Oświetlenie to jest absolutna topka gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTXDI w grze, która ma problemy z cieniami przez color grading do tego stopnia ze mamy wrażenie ze ich nie ma. Gratulacje debilizmu DF aż natto zabawne.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jaki masz problem z cieniami w tej grze w rasterze? : ) Pokaż mi konkretnie gdzie. Bo gram i nieszczególnie widzę. I tylko mi nie mów, że mam sobie poszukać, albo poczytać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MroczneWidmo napisał:

No ale spójrz na tą analizę techniczną. Podaje dlaczego tak uważa, ale nie szczędzi słów krytyki na te czy inne elementy.

Jakby tak spojrzeć na to chłodnym okiem, bez emocji, to przecież ta gra jest bardzo ładna. Lokacje fajne, świetne oświetlenie RTGI, do tego RTXDI które jednak robi różnice jak wie gdzie się patrzy. Modele szczegółowe, otoczenie tak samo.

Oczywiście problemy z mimiką, custscenki, ale na ULTRA technologicznie przecież tylko totalny ignorant powie, że to jest brzydka gra.

Oświetlenie to jest absolutna topka gier.

Wez ty moze glowa w sciane uderz baranka to moze to wytrzezwiejesz ;)

6 minut temu, kadajo napisał:

RTXDI w grze, która ma problemy z cieniami przez color grading do tego stopnia ze mamy wrażenie ze ich nie ma. Gratulacje debilizmu DF aż natto zabawne.

Jak widac dzbany nie rozumieja, ale nie chce mi sie tego tlumaczyc jak ktos to zachawala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci, co jest nie tak a ty jak jakiś bot albo udajesz, albo czytać nie umiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, MroczneWidmo napisał:

Zresztą wystarczy zobaczyć metacritic. Przy grach zielony kolor mamy dopiero od 75%, a przy filmach od 61% !! To jest przepaść. 

A ja to coraz bardziej rozumiem. Ta skala ocen niejako wyprzedziła swoje czasy - tylko że w przypadku gier 8/10 nie są rozdawane uczciwie. :E Przy filmach np. 61% to jest idealny próg, od dawna oceniam sobie obejrzane produkcje na filmwebie i... większości faktycznie muszę dać 5-6/10, bo są to po prostu filmy, które da się obejrzeć, które mają pewne elementy bardzo dobre (czasem fabułę, czasem zdjęcia, czasem muzykę itp.), ale mają też elementy słabe, a nawet BARDZO słabe (czasem fabułę w całości, czasem tylko część scenariusza, popsutą dynamikę, czasem kiepskie zdjęcia, czasem scenografię, muzykę itp.)
Przez wzgląd na te dobre rzeczy ciężko im dać 4/10, czasem ciężko dać 5/10, ale 7/10 też nijak nie pasuje.

A gry? Nie są już taką nowością jak były dla nas i dla każdego dzieciaka 10-20-30 lat temu. Dziś nie zachwyci cię samo to, że możesz sterować samochodzikiem albo ludzikiem. Nie ma nic dziwnego w tym, że dobra gra zaczyna się od 75%. Zwłaszcza, że rynek zalewany jest tymi gorszymi - głównie z segmentu indie, ale nie tylko. 

Jeszcze do niedawna uważałem inaczej, ale od kilku lat rynek wygląda tak, że to krzywienie się na produkcje 6/10 to IMHO nie jest przesada, bezduszność czy wybredność graczy, ale rozsądne podejście. Wychodzi coraz więcej crapów, gier, które są krokiem wstecz względem produkcji o dekadę starszych, do tego elementy przyzwoite mieszają się z naprawdę żenująco słabymi. I wychodzi z tego to samo, co po zastosowaniu w toalecie odświeżacza powietrza o zapachu sosnowym - nowy zapach: "gó...o w lesie".
A na wszystko czasu nie starczy.

Chociaż branża faktycznie pewien problem stworzyła - tam, gdzie recenzje są kupowane, produkcje 5-6/10 dostają 8/10, itp itd... 
Więc potem ludzie krzywią się na 7/10, bo podejrzewają, że to tak naprawdę 5/10 w porywach.

I część prawdziwych produkcji 6/10 na tym traci. Ale one i tak nie znalazłby nagle milinów odbiorców. 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie @kadajo czy ataki personalne w stylu @Phoenix. są akceptowane na tym forum dopóki linia zgadza się z moderacją, czy jednak coś z tym zrobisz, skoro @Userkamil mógł dostać odpoczynek od forum? : )

Jeśli sugestie by walnąć się w ścianę, albo nazywanie dzbanem są tutaj tolerowanym argumentem w dyskusji, to trochę słabo : ) 

Bo można by dać jeden screen pokazujący jak rzekomo widzicie problem, bo może Wy się mylicie i są inne wyjaśnienia co do tych cieni, ale lepiej walić personalnie i ulubione moje hasło " ale nie chce mi sie tego tlumaczyc" :D Tak mówi każdy, kto nie ma żadnych sensownych argumentów

Ale na pewno Digital Foundry też Ubisoft kupił, a gość się tam po prostu nie zna ; ) Może otworzycie jakąś konkurencje dla nich i wyciągniecie wszystkich z błędu? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...