Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, kadajo napisał:

Ok. policzmy.
2000 doloresow to według Google dziś daje nam 7600zl dodajmy do tego 15% "podatku" (tak patrze ile mamy za PS5Pro a ile jest w sklepach) to daje nam 8740 "z marża". Czyli można powiedzieć ze bedzie 9k za referenta. Wersje niereferencyjne pewnie będą droższe wiec da nam to około 10k za 5090.


Nie bierzemy tylko pod uwagę czy sklepy nie dowala cen i nie bierzemy pod uwagę potencjalnych problemów z dostępnością przez skalperów.

Nie licz tak, bo liczysz "szklaną kulę".
Jeżeli nv odwali numer i zrobi 1900$, a marże, sklepy pl, skalperzy itd zrobią z tego 3000$, to... co mi dają takie zdroworozsądkowe kalkulacje. Nic.
Można tylko porównywać ceny nv kiedyś vs ceny nv dziś.
Wszystko inne jest psu w zad.

 

 

6 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

@lukadd A ty kupujesz 5090 czy zdecydowanie przeczekasz ta generacje....

Ja jestem nastawiony na zakup. Po prostu.
Ale już bez napiny, bez histerii, bez klikania w kup teraz pierwszego dnia.
Najpierw testy, później recenzje, jeszcze później wydajności w grach, później palące się wtyki, później dementowanie baboli renomowanych vs rynkowe zaskoczenia małych itd.
(Pewnie) kupię, ale... na luzasiu i bez histerii. ;) 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały czas o tym pisze :D

Tak naprawdę oni też wala szklana kule, bo myślą ze karty to jak chleb, pojawi się w sklepie i pójdziesz i kupisz bez problemu.
Przecież już przed chwilą przed premiera PS5Pro pokazała co się dzieje z takimi towarami na premierę.

Jedyna nadzieja ze Nvidia nie będzie chciwa (hahahaha to aż się dziwnie czyta), zaopatrzy odpowiednio rynek (na pewno Polska będzie priorytetem :E ) i ogólnie myśli pozytywne wysyłamy w stronę Santa Clara :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, TheMr. napisał:

Bo marże już są uwzględnione w MSRP? :E To co widać ponad to, to dodatkowa marża. Ale one z reguły nie są większe niż 50-100 zł. 

Nie liczę na to, że nvidia naklepie tyle chipów na premierę, że 5090 będą zalegać w sklepach :E Przez to marże będą zdecydowanie wyższe. I zakup po MSRP nie będzie łatwy.

Zresztą obecnie widać co się dzieje z cenami 4090. Niedawno poszło info o zakończeniu produkcji, mniej towaru w magazynach i ceny w sklepach tylko rosną i dalej będą rosły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Zresztą obecnie widać co się dzieje z cenami 4090. Niedawno poszło info o zakończeniu produkcji, mniej towaru w magazynach i ceny w sklepach tylko rosną i dalej będą rosły :E

I co ma do tego nv? Nic.
To są już wewnętrzne ruchy i polityka sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższe marże będą miały nie tylko sklepy, też dystrybutorzy i producenci GPU też dadzą wyższe marże. Tak to działa. A nvidia i tak sprzeda swoje :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lukadd napisał:

Nie liczę na to, że nvidia naklepie tyle chipów na premierę, że 5090 będą zalegać w sklepach :E Przez to marże będą zdecydowanie wyższe. I zakup po MSRP nie będzie łatwy.

Zresztą obecnie widać co się dzieje z cenami 4090. Niedawno poszło info o zakończeniu produkcji, mniej towaru w magazynach i ceny w sklepach tylko rosną i dalej będą rosły :E

Dodatkowo, po co Nvidia ma robić nowe karty szeroko dostępne, przecież to ekskluzywny towar będzie. Poza tym trzeba się wyzbyć starej generacji. I dlatego właśnie będzie trzeba dowalić cenę, tych co czekali i nie chcą płacić kroci zepchną na stare karty, tych co ręka świerzbi, przetestują i zobaczymy czy będą w stanie więcej zapłacić a widać już po tym temacie, że jest paru tu takich :D. Dlaczego Nvidia i sklepy mają na nich nie zarobić. No kurde biznes is biznes, chcesz coś ode mnie kupić to ja dyktuje cenę, a nie ty :D

6 minut temu, lukadd napisał:

Wyższe marże będą miały nie tylko sklepy, też dystrybutorzy i producenci GPU też dadzą wyższe marże. Tak to działa. A nvidia i tak sprzeda swoje :E

Dokładnie, jedyne na co można liczyć to na kupienie karty ze strony Nvidii w dobrej cenie, ale będzie na to jakieś 0,0000000000001 sekundy :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między Bogiem, a prawdą, i tak każdy kto ma kupić i już to wie, to zrobi to i za 10k i za 15k. Po co się oszukiwać 🤡

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Jak kurteczka wystawi 5090 za 1599$ to wyjdzie cena 7999 zł i wam kopara opadnie :E 

Ależ 4090 wtedy zanurkuje. To będzie już druga wyprzedaż tysiąclecia na allegro  :D

2 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Załóżmy, że na horyzoncie jest 10 hiciorów turbo zrywających skalp.
Płacenie 10K za GPU dla 10 gier = 1K na grę = ma sens?
IMO nie, nawet w takiej sytuacji. ;)

W tym segmencie nie liczy się tylko gier.

Dolicz kilka benchmarków.

Dolicz wrzucenie pudełka na forum jako pierwszy, to w zasadzie bezcenne :D

Jakby tego nie liczyć to się opłaca i nv powinna zacząć myśleć o sponsorowaniu forum :D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kadajo napisał:

 No kurde biznes is biznes, chcesz coś ode mnie kupić to ja dyktuje cenę, a nie ty :D

Bez urazy, ale... nie licz na dyrektorskie fuchy w marketingu. ;)

Powiedz, to tym wszystkim ludkom na olx ze sprzętami za grosze  czekajacymi na klienta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wu70 napisał:

Dolicz wrzucenie pudełka na forum jako pierwszy, to w zasadzie bezcenne :D

Tu już dopłata do karty nie powinna mieć limitu 🤣🤣🤣

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Bez urazy, ale... nie licz na dyrektorskie fuchy w marketingu. ;)

Powiedz, to tym wszystkim ludkom na olx ze sprzętami za grosze  czekajacymi na klienta. ;)

Ja mowie o sklepach i producentach, a nie januszach z OLX :D

Dlaczego Nvidia ma sprzedać RTX 5090 za 9k jak może za 12k i ludzie kupią, od to takie proste :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

@lukadd A ty kupujesz 5090 czy zdecydowanie przeczekasz ta generacje....

Na obecną chwilę nie mam planu przynajmniej na premierę zmieniać :E Ogólnie mega mało gram w ciulowo zoptymalizowane gnioty AAA i RTX 4090 w zupełności mi dalej styka jeśli chodzi o wydajność, niewolnikiem ultra nie jestem.
Też nie liczę na to, że 5090 da mi taki mega skok wydajności jak przesiadka z 3080 na 4090. Będzie zdecydowanie słabiej, obstawiam, że nawet słabiej niż z 3090/ti na 4090 jeśli chodzi o raster, w RT pewnie trochu lepiej.

No, ale zobaczymy co pokażą realnie te nowe GPU. W każdym razie nie pali mi się do zmiany. 4090 styknie mi jeszcze na 2 lata, więc musu nie mam, aby zmieniać. Ale jak 5090 czymś zachwyci czego się na dziś dzień nie spodziewam to wtedy jest jakaś szansa, że kupię.


Bardziej nie mogę się doczekać premiery z tego względu, żeby poczytać płacze na forum :E No i jeszcze trochę i popkorn zakupiony na nową premierę mi się przeterminuję :E

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kadajo napisał:

Ja mowie o sklepach i producentach, a nie januszach z OLX :D

To było "pół"żartem, bo... nie ma znaczenia fabryka, olx, itd. ZAWSZE decyduje klient, ale na NORMALNYM rynku.
Normalny = konkurencyjny, a tu mamy do czynienia z monopolem, więc i zasady kretyńskie.

Z drugiej strony, to nie jest chleb! To zabawka! Więc śmiem twierdzić, że nadal decyduje klient, ale NORMALNY klient. :)
A tu mamy rozpuszczonego / bananowego klienta  +  bananowy produkt + monopol nv = wszelkie prawidła rynkowe idą w kibel. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze PCMR normalna nie jest, szczególnie ta z górnej półki 😅

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet taki dział w marketingu / sprzedaży = produkt & klient prestiżowy.
Doktoraty się na tym robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć ze to klient typu "nie umiem sam karty w kompie wymienić" 😅

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Powiedzmy sobie szczerze PCMR normalna nie jest, szczególnie ta z górnej półki 😅

DOKŁADNIE. Dlatego są działy od tzw. TARGETOWANIA rynku.
PCMR jest już stargetowany. Tu się nie analizuje cen.
Tu się wali, aż krew z dupy pocieknie. A nie cieknie nigdy! ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

A co Ty wygadujesz? To kooperanci kurtki nabijający mu kabzę!
Minęło dwa lata i... musisz nadal mu w takim samym stopniu nabić kabzę... za ten sam, ale już czerstwawy produkt. 
Tak trzeba kupować! ;)

A po co obniżać cenę jak dalej kupujecie? :>

Kadajo ma rację

Godzinę temu, kadajo napisał:

Na miejscu Nvidii goliłbym aż dym będzie leciał :D

Każdy by tak zrobił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus taki że 4090 przestanie być już bananowym produktem i dopiero teraz rynek wtórny zweryfikuje ile będzie realnie warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kris194 napisał:

A po co obniżać cenę jak dalej kupujecie? :>

Kupu... ją!

Kto gorszy (głupszy) dla rynku? I jaki to ma wpływ na rynek?
Ten, co kupił, na premierę za worek kasy, czy ten, co... kupuje za ten sam worek kasy (!) ten sam produkt dwa lata po premierze? ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myliście ze jak zamkną nam forum laba to ktoś w Polsce kupi RTX 5090 ? :E 😄

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, gadka jest głupa, bo cena w sklepach obecnie - nie równa się sprzedaż.
Nawet 1 osoba może tego nie kupić, więc te ceny z dziś są dla nikogo tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

Będzie zdecydowanie słabiej, obstawiam, że nawet słabiej niż z 3090/ti na 4090 jeśli chodzi o raster, w RT pewnie trochu lepiej.

A po co w rasterze jakiś wielki skok? Przecież teraz problemem jest wydajność RT właśnie. Nie spotkałem na rynku gry która bez RT w 4k nie śmiga w okolicy minimum 70-80 fps na 4090. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Myliście ze jak zamkną nam forum laba to ktoś w Polsce kupi RTX 5090 ? :E 😄

 

Nie zamkną. Ten kto kupi 5090 od razu wykupi i Laba.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...