Skocz do zawartości
Tombycz

NVIDIA RTX 50x0

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Passt napisał:

Nie wydaje mi się, żeby dali cenę 2k$ za 5090. 

Prawda? Może będzie jeszcze drożej. Nvidia nie ma żadnego powodu żeby się ograniczać, AMD im nie zagraża, a wolumenu sprzedaży nie potrzebują bo prawdziwą kasę robią na serwerach, karty do gier robią na odczepnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sideband napisał:

Autorskie modele będą jeszcze droższe :E

 

Ja w sumie z mojego foundersa jestem zadowolony, jak 5090 będzie też na takim poziomie to git. Może jest ciutkę głośniejszy i ma te 50 MHz niż jakiś Asus ROG Strix ale dopłacać do tego prawie 3000 więcej to nie ma sensu według mnie. Szczególnie że nvidia ma talent do robienia ładnych kart.

Niech Founders 5090 będzie <=10000 i będzie git. A kto chce 50 MHz więcej niech dopłacić do ROG który będzie chyba chodzić już po 15 koła wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zachy napisał:

Nowa zasilka dla 5090,6090 i 7090(moze wystarczy ;))

https://seasonic.com/atx3-prime-px-2200/

Super Flower będzie miał jeszcze mocniejszą konstrukcje bo aż 2800w ma mieć ich Leadex VII tylko nie wiadomo kiedy wyjdzie, pewnie pod koniec roku bądź na początku następnego aby być gotowy na dwie 5090 do jakiejś stacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiejsze buildy będą miały sprawność przy max/min zużyciu na takich psu?

Kiedy mogą coś prezentować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wii napisał:

Jak dzisiejsze buildy będą miały sprawność przy max/min zużyciu na takich psu?

 

Sprawność w IDLE będzie tak niska na 2.8 kW, że zasilacz po stronie 230 V będzie brać więcej w spoczynku niż obciążeniu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z dwie serie rtxów i będzie trzeba pod wtyczke 3f16A podłączać karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cichy45 napisał:

Ja w sumie z mojego foundersa jestem zadowolony, jak 5090 będzie też na takim poziomie to git. Może jest ciutkę głośniejszy i ma te 50 MHz niż jakiś Asus ROG Strix ale dopłacać do tego prawie 3000 więcej to nie ma sensu według mnie. Szczególnie że nvidia ma talent do robienia ładnych kart.

Niech Founders 5090 będzie <=10000 i będzie git. A kto chce 50 MHz więcej niech dopłacić do ROG który będzie chyba chodzić już po 15 koła wtedy.

Tu nie chodzi czy FE jest dobry czy nie. Tylko w PL rzucą parę sztuk FE gdzie i tak gwarancja nie przechodzi przy odsprzedaży, a byle jaki model i tak będzie kosztować więcej od FE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to osobiście zastanawia kto w ogóle na przykład kupując powiedzmy 4080 Super brałby pod uwagę takie konstrukcje jak Strix czy Supreme X które kosztują ponad 6 tysięcy a prezentują praktycznie identyczne wydajność jak modele za 4500-5200 zł a różnica w wydajności chłodzenia jest bardzo mała to samo tyczy się poziomu głośności.

 

Taki Phantom od Gainearda wypada praktycznie pod każdym względem lepiej od Strixa a jest tańszy o prawie 1500 zł więc gdzie tu sens i logika.

 

Rozumiem jak różnica jest powiedzmy 200-300 zł to można by takie modele rozważać a jak jest 1000 zł lub więcej i mamy wydajnościowo to samo to w życiu nawet bym nie spojrzał w stronę takich modeli i są one dla mnie tylko absolutnie tylko dla osób które nie wiedzą co z kasą zrobić. Tutaj nawet różnica w PL wiele nie da skoku wydajności na plus dla takich modeli jak miało to miejsce w modelach 3090 Ti gdzie najlepiej było brać wersje Strix czy FTW3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sideband napisał:

Tu nie chodzi czy FE jest dobry czy nie. Tylko w PL rzucą parę sztuk FE gdzie i tak gwarancja nie przechodzi przy odsprzedaży

Nie ma czegoś takiego że nie przechodzi. Dopóki okres gwarancji trwa, to gwarancja "podąża za produktem" więc sprzedający musi ją uznać. U nas to jest XKOM więc zostaje zawsze rękojmia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichy45

W pierwszym zdaniu napisałeś, że przechodzi a w ostatnim że jak nie ma gwarancji to zostaje rękojmia. Zdecyduje się to przechodzi czy nie?. Gwarancja to nie jest to samo co rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cichy45 napisał:

Nie ma czegoś takiego że nie przechodzi. Dopóki okres gwarancji trwa, to gwarancja "podąża za produktem" więc sprzedający musi ją uznać. U nas to jest XKOM więc zostaje zawsze rękojmia. 

Gwarancja jest producenta a nie xkom i w przypadku sklepu nvidia nie przechodzi na nowego właściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tasak napisał:

Taki Phantom od Gainearda wypada praktycznie pod każdym względem lepiej od Strixa a jest tańszy o prawie 1500 zł więc gdzie tu sens i logika.

4090 strix to najgłośniejsze cewki jakie w życiu miałem. Tego nie szło używać. Na drugi dzień już był odesłany. Gainward to jakieś 90% ciszej. W dodatku strix miał te cewki z takim dziwnym dźwiękiem które wierciło dziurę w mózgu. Straszne to było. I jedyne 2k drożej wtedy 🤣🤣🤣

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że od zawsze mylimy dwa tematy przy FE (gwarancja jako taka vs zwrot kasy). 
Tak naprawdę, czy ktokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek żądał "dowodu osobistego" przy naprawie gwarancyjnej? Nie.
Kartę, towar, produkt może odesłać ktokolwiek. Brat mieszkający w kraju, żona, teść. To nie ma znaczenia.
Ma się zgadzać towar z FV i tyle. 

Natomiast problem pojawia się wyłącznie w sytuacji, gdy sprzęt pada zupełnie, nie da się go naprawić i zapada decyzja o zwrocie kasy.
I tu jest problem. Bo kasa może zostać zwrócona na konto, z którego towar został płacony (pierwotny kupiec). 
Po to robi się umowy & cesje, w której można zawrzeć, że wszystko, co dotyczy sprzętu "przekazuje" cesją (wszelkie tematy sprzęt - sklep - włącznie ze zwrotem kasy).

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

I tu jest problem. Bo kasa może zostać zwrócona na konto, z którego towar został płacony (pierwotny kupiec). 

Nie do końca. Rok temu sprzedałem gościowi Galaxy Watch kupiony w X-Kom. Kilka miechów temu mail od niego czy mogę wypełnić kwit z X-kom o zmianie właściciela, bo sprzęt uszkodzony. Więc nie musi być zwrot kasy nawet aby trzeba było robić kombinacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, sideband napisał:

Tylko w PL rzucą parę sztuk FE gdzie i tak gwarancja nie przechodzi przy odsprzedaży,

To jest teoria akademicka (wiem, że gdzieś tam nawet zapisana na stronach nv), ale czy jest jeden udokumentowany przypadek, że drugiemu właścicielowi odmówiono realizacji gwarancji? Myślę, że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wydawać kupę kasy na "niby" gwarancje, która może potem nie zadziałać 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie do końca. Rok temu sprzedałem gościowi Galaxy Watch kupiony w X-Kom. Kilka miechów temu mail od niego czy mogę wypełnić kwit z X-kom o zmianie właściciela, bo sprzęt uszkodzony. Więc nie musi być zwrot kasy nawet aby trzeba było robić kombinacje. 

Oczywiście, że tak, ale:
- musi być Twoja wola - musisz chcieć pomóc
- musisz po prostu być :) - jak będzie pech, to stary właściciel po drodze umarł, zmienił maila, nie sprawdza maila, albo jest ujem i nic Ci ie wypełni :)

Dlatego te tematy warto sobie zabezpieczyć przy sprzedaży / kupnie, a nie kopać studnię przy pożarze i szukać właściciela "w ramach draki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO Asus to już nie ta sama jakość co kiedyś, ktoś już gdzieś to pisał. Sam widzisz, że Gainward lepszy pod względem cewek. Gdzie kiedyś takie rzeczy, żeby jakiegoś Gainwarda porównywać z Asusem :boink:No ale takie już mamy czasy, gdzie każdy producent patrzy wyprodukować jak najtaniej i wszędzie szuka oszczędności. A po dupie dostaje klient końcowy, czyli my, bo dostajemy to co dostajemy :( Do tego masówa, a jak wiadomo, ilość z jakością nie idzie w parze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drogich Asusów większe zaskoczenie jest, gdy karta siedzi całkowicie cicho niż kiedy cewki piszczą. To akurat nie jest związane z TDP. Kiedyś miałem 3070 Strix i też dawała koncert. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, byłem na strychu wyjąć z kartonu drugi kabel. 

NVIDIA, JESTEM GOTÓW!! 

giphy.gif?cid=6c09b952xuz5vqv9mj1pv5z8xc

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kadajo napisał:

Nie ma to jak wydawać kupę kasy na "niby" gwarancje, która może potem nie zadziałać 😄

Spoko. Tylko raz jeszcze zapytam. Jak i dlaczego ma nie zadziałać?
W jaki sposób sklep, serwis, ktokolwiek ma się zorientować, że kartę przysłał... drugi właściciel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...