Skocz do zawartości
fabiax

Olx/allegro kontrolowana sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przekonałeś mnie :) Chętnie zobaczyłbym staty allegro za jakiś czas... Teraz to jest sezon ogórkowy i tak ..

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Yedi napisał:

Rynek sie zepsuje jak rynek samochodów .. nie kupię nówki - nie sprzedam używki i odwrotnie .. 

Co do sprzedaży, goniłem samochód prawie 4 miesiące za 73 koła do nego. Telefony od zmyślaczy pełno, dodanych 40 zdjęć wszystkiego z każdej strony, opis wykorzystany co do litery, historia udokumentowana, samochód cały w oryginalne, przebieg 70 koła. Wystawiłem na wiosnę za 70. Dzwoni klient już w niedzielę ale mówi ,że mu teraz nie pasuje czy mu zarezerwuję do piątku... mówię oho kolejny zmyślacz. Przyjechał, tysiak dla niego, klient szczęśliwy bo samochód jak nowy. Po paru godzinach od sprzedaży kolejna wiadomość od kobiety czy podeślę zdjęcia foteli bo chce zobaczyć czy są plamy. :hahaha:

Jestem takiego zdania ,że wszystko ma swojego kupca, nawet te najgorsze towary. 

16 minut temu, Yedi napisał:

Nie przekonałeś mnie :) Chętnie zobaczyłbym staty allegro za jakiś czas... Teraz to jest sezon ogórkowy i tak ..

Nie miałbym czelności żeby Cię przekonywać. 8:E

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, rzymo napisał:

Jeśli w okresie sprawozdawczym zrealizujesz 30 lub więcej transakcji i/lub Twoja łączna wartość przychodów ze sprzedaży przekroczy równowartość 2000 euro, dostaniesz raport z podsumowaniem danych przekazanych do organów podatkowych.

Ja dostaje takie raporty od lat. Pracodawca donosi na mnie do organów podatkowych, a potem podsumowuje to w PIT-11

4 godziny temu, lokiju napisał:

Akurat limit 30 ogłoszeń łatwo przekroczyć a co do kwoty to zależy co się sprzedaję. Wystarczy mieć coś bardziej cennego np. rower, który sprzedamy za parę tysięcy. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem nie ma się czego bać.

No to jak sprzedasz używany rower za kilka tysi to zapewnie sprzedałeś taniej niż kupiłeś, pokażesz jakiś dowód zakupu skarbówce i sprawa zamknięta. Ew. jeszcze ścigną kupującego za PCC

Edytowane przez 209458

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kamiyan napisał:

Szara strefa? Od czego niby? Na OLX ludzie od lat się ugadują i to niczego nie zmienia tutaj. Dopiero skorzystanie z "Przesyłki OLX" powoduje jakiś skutek.

Na OLX ugadywanie było wrodzone w sam sens istnienia platformy od niemal początku, to nie była konkurencja Allegro tylko grajdołek do oszustw i omijania transakcji bankowych :szczerbaty:

Teraz na Allegro nie dość że sprzedający mają przesrane, bo kupujący może oszukać że odebrał pazłotko w paczce i tracisz kasę oraz towar, to na dodatek będą rejestrować transakcje i zgłaszać do US - powodzenia. 

7 godzin temu, 209458 napisał:

No to jak sprzedasz używany rower za kilka tysi to zapewnie sprzedałeś taniej niż kupiłeś, pokażesz jakiś dowód zakupu skarbówce i sprawa zamknięta. Ew. jeszcze ścigną kupującego za PCC

Mamy udowadniać że kupiliśmy coś drożej i sprzedaliśmy taniej? Ja pierdzielę...

Ludzie na krypto klepią tysiące bez opodatkowania, ale będą się czepiać normalnych ludzi co sobie sprzęt wymieniają. Patola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailing Allegro to realizacja obowiązku informacyjnego który na nich ciąży, a nie polecony z wszczęciem postępowania karnoskarbowego...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, galakty napisał:

ja wiem że chcecie miasta 15 minutowe, cyfrowe waluty, brak własności i wszystko publiczne, ale to się nie stanie ;)

Takie wrażenie jest, o tym co piszesz mówią tylko Konfiarze :E:E:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Dagedy napisał:

Mailing Allegro to realizacja obowiązku informacyjnego który na nich ciąży, a nie polecony z wszczęciem postępowania karnoskarbowego...

Jasne, w takim razie nie ma problemu. 

Powolne gotowanie żaby, ale spoko, niech nam zaglądają gdzie się da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kamiyan napisał:

Serio co roku sprzedajecie 30 rzeczy / 9 k PLN gratów (UŻYWANYCH), żeby was szczególnie obchodził ten zakaz? Sorki, ale śmiem wątpić.

To jest właśnie problem, nie jest to niby mało te 30 rzeczy i tego się obawiam, że mimo wszystko będą zawracać też głowę nie januszą bez działalności tylko trzepać wszystkich na początku.

Przykład pierwszy, moja siostra, kupuje dużo ubrań, masę sprzedaje po 2-3 miesicach, bo jednak nie pasuje jej coś albo nie jest modne, mniejsza o to, wszystko ląduje na Vinted, już ma sprzedane 20+ rzeczy od początku roku. W zeszłym chyba pod 50 sprzedała, bo jeszcze matka robiła porządki w piwnicy to coś tam poszło z konta siory. Nawet jakieś pismo informacyjne będzie dla niej stresem podejrzewam.

Taki ja, czy nawet ty, zbierasz te stare kompy ale nie zawsze sprzedający chce sprzedać pojedyńczego grata więc bierzesz całego kompa. Często tak jest w moim przypadku i co z resztą? Też nie zawsze jest chętny na całość od razu więc rozbijasz to na 3-5 części, a takich kompów to ja kupuję 5-10 rocznie. W zeszyłm roku kupiłem kompa z 3950X... na początku roku sprzedałem i gdybym nie przestał dodawać drobnicy to 3000 bym pewnie już dawno przekroczył, bo samego cepa sprzedałem za 1000, a mobo chyba za 600 i jeszcze drugie tyle miałem z drobnicy wygrzebanej z kompów z piwnicy, bo zacząłem robić porządki.

Wbrew pozorom bardzo łatwo te limity przekroczyć, jak wspomnieli wyżej, kupisz grafikę za 8-10k, za rok będziesz chciał za 5-6 ją sprzedać i już masz nastukany prawie limit.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Powolne gotowanie żaby, ale spoko, niech nam zaglądają gdzie się da. 

Przecież mogą to robić od dawna nawet z własnego widzimisię. PiS wprowadził ustawy bardzo poszerzające kompetencje KAS.

2 godziny temu, galakty napisał:

To na dodatek będą rejestrować transakcje i zgłaszać do US - powodzenia. 

To też robią od dawna, ale na kontach firmowych :szczerbaty:

Poza tym informowanie nie równa się kontroli, pewnie w większości przypadków to żadnych skutków nie wywoła.

9 minut temu, blabla123 napisał:

Przykład pierwszy, moja siostra, kupuje dużo ubrań, masę sprzedaje po 2-3 miesicach, bo jednak nie pasuje jej coś.

Od tego ma zwrot 14-dniowy.

9 minut temu, blabla123 napisał:

Vinted

A to nie jest miejsce, gdzie się sprzedaje głównie podróbki i kradzione rzeczy? Ceny zawsze mocno zaniżone.

11 minut temu, blabla123 napisał:

Wbrew pozorom bardzo łatwo te limity przekroczyć, jak wspomnieli wyżej, kupisz grafikę za 8-10k, za rok będziesz chciał za 5-6 ją sprzedać i już masz nastukany prawie limit.

I nadal - nic się nie dzieje. Jak się ktoś przywali, to pokażesz dowód zakup. Rachu ciachu i po strachu.

Dopóki sprzedaż nie ma znamion JDG, to nie ma problemu.

12 minut temu, blabla123 napisał:

Trzepać wszystkich na początku.

Panie, skąd oni ci wezmą ludzi do tego :szczerbaty:

US to teraz ledwo wyrabia się z obecnymi zadaniami. Nie ma personelu na bezsensowne trzepanie tysięcy transakcji. To scenariusz sci-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamiyan napisał:

Przecież mogą to robić od dawna nawet z własnego widzimisię. PiS wprowadził ustawy bardzo poszerzające kompetencje KAS.

Mogli z własnego widzi mi się, ale teraz będą mieli raporty więc dużo łatwiej im namierzyć delikwentów. Wcześniej musieli by strzelać, teraz będzie lista na tacy...

Też chcę wierzyć że nic się dla mnie nie zmieni, zresztą w ciągu roku sprzedaję może z 10 rzeczy i do kwoty 4-5k ale wystarczy droższy PC, albo rower i od razu jesteś na liście :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Kamiyan napisał:

Panie, skąd oni ci wezmą ludzi do tego :szczerbaty:

Pewnie skończy się na: "OrderDescending(Ilosc_sprzedazy).Take(1000)" i cześć. Nie ma takiej opcji aby ogarnęli, dla przykladu, milion kont. Do tego do każdego konta ewentualne odwołania.

Jako przykład, że sito będzie grube dam ograniczenia prędkości. Limity przestrzegania prędkości są obligatoryjne dla każdego kierowcy z dokładnie rozpisanym cennikiem kar i tabelą punktów a i tak jak suszy policjant czy fotoradar to łapią od +11 km/h. Czyli jest legalne pozwolenie na łamanie przepisów o jakiś tam zakres prędkości.

Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno wszystkich ścigać nie będą, nie ma systemu i ludzi, a koszty przerosłyby ściągane podatki. Póki co :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, RimciRimci napisał:

 Nie ma takiej opcji aby ogarnęli, dla przykladu, milion kont. Do tego do każdego konta ewentualne odwołania.

Nie ma i raczej ich to nawet nie interesuje. Zresztą cała ta dyrektywa powstała do walki ze sprzedażą nierejestrowaną, bo skala tego jest bardzo duża.

I to w wymiarze międzynarodowym. Tu nie chodzi tylko o polskich januszy. Jest np. kwestia VAT dla innego państwa przy przekroczeniu progu sprzedaży 42. tys PLN / 10. tys EUR.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kamiyan No właśnie o to chodzi, że ona się nie łapie na zwroty bardzo często już. Z podróbkami nie wiem o co ci chodzi, bo one są i nawet na allegro ale jak matka powystawiała jakieś dzbanuszki rodem z PRL to w tydzień wymietli ludzie wszystko. Ona zadowolona, bo przynajmniej na paczkę kawy czy dwie z tego ma, a komuś się jeszcze przydało. A byś się zdziwił co ludzie kupują i z jakich krajów, bo teraz to 1/3 idzie gdzieś w świat na Vinted co siostra sprzedaje te ciuchy.

 

Ja sam jestem bardzo rad, że się za to wreszcie wzięli, bo jest masa niezarejstrowanych działaności ale kolejny raz jest to robione na zasadzie BO TAK. Limit kwotowy jeszcze rozumiem, bo ktoś może sprzedać 100 rzeczy z zyskiem 2zł ale za to się właśnie powinni brać. Nikt normalnie nie sprzedaje 10, 50 czy 100 takich samych rzeczy nawet używanych. Przede wszystkim tego powinni pilnować, bo jak ktoś wystawia nagle 10 graf, 10 płyt głównych z konta niefirmowego czy tam 1000 naklejek z Kaczorem Donladem to imo już się łapie pod trzepanie.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, galakty napisał:

Mamy udowadniać że kupiliśmy coś drożej i sprzedaliśmy taniej? Ja pierdzielę...

Ludzie na krypto klepią tysiące bez opodatkowania, ale będą się czepiać normalnych ludzi co sobie sprzęt wymieniają. Patola.

Nie musisz sprzedać taniej, wystarczy, że sprzedajesz coś prywatnego starszego niż 6 miesięcy, nawet z zyskiem. A nawet jak kupiłeś mniej niż pół roku temu i sprzedałeś z zyskiem, to po prostu powinieneś ten zysk doliczyć w odpowiednią rubrykę w PIT i zapłacić od tego podatek zgodnie z progiem w jaki wpadasz. Takie przepisy są w ustawie o PIT od lat, po prostu skarbówka nigdy nie miała możliwości ani mocy żeby to sprawdzać. Z reszt teraz tez przecież nie będzie miała, żeby kontrolować każdego który sprzedał kilka używanych sztuk za parę tysi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spróbuje sprzedać coś na FB Marketplace. Czy oni też pod to podpadają ? Na jakiej podstawie by mieli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie tylko zastanawia jedno: jest sporo dyrektyw UE, które Polska wdraża bardzo powoli, albo w ogóle nie wdrożyła jak np. zwolnienie z VAT małych przedsiębiorstw, ale to co korzystne dla biurokracji to wdrażają natychmiast. Cwaniactwo takie samo jak zrobienie wakacji od ZUS na grudzień gdzie każdy ma największy obrót. O limitach kwotowych do danin jak możemy coś zyskać i procentowych jak mamy płacić nie wspomnę. K. mać zarzuca się ludziom, że kombinują i cwaniakują, a samo państwo tak robi.

Edytowane przez hubio
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yedi napisał:

Czy oni też pod to podpadają ?

Tak oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak zrealizują kryteria przy których cię "podpier.." do UeSu ?

Kontrolować możesz coś co robi przepływ gotówki (alle/olx/vinted) a nie coś typu ogłoszenie. A co jeśli wystawiasz coś w 3 miejscach - zaliczy Ci to x3 ?

https://kwkr.pl/dyrektywa-da-7-zmiany-na-rynku-e-commerce-i-wynajmu/

Także nie - Facebook sie nie wlicza (co jest nawet logiczne).

Edytowane przez Yedi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yedi napisał:

A jak zrealizują kryteria przy których cię "podpier.." do UeSu ?

Masz paranoję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, Yedi napisał:

A co jeśli wystawiasz coś w 3 miejscach - zaliczy Ci to x3 ?

A od kiedy jest mowa, że to ma obowiązywać od ilości wystawień?

BTW.

Ciekawi mnie taka rzecz - jak te limity będą działać dla rodzin? Weźmy pod uwagę małżeństwo. Będzie tak jak to w przypadku rocznego zeznania podatkowego, gdzie sumuje się dochody i dzieli przez 2? Czy może każdy z domowników będzie musiał mieć swoje konto na portalach? No i co w przypadku jak na portalu A podałem maila x a na portalu B podałem maila y, będzie to traktowane osobno czy oddzielnie? Co będzie identyfikatorem?

Edytowane przez RimciRimci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niby można kontrolować FB marketplace skoro tam nie na wbudowanej opcji przesyłki?

Równie dobrze możesz i na OLX wystawić tylko sprzedać z odbiorem osobistym. Dopiero gdy wysyłasz pakę z opcją "przesyłka olx" dostajesz kasę na konto i wtedy jest ślad do tropienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, maro112 napisał:

Jak niby można kontrolować FB marketplace skoro tam nie na wbudowanej opcji przesyłki?

Nie można, ale większość ruchu tam to i tak scam.

Mnie wszyscy chcieli zamawiać kurierów :szczerbaty:

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RimciRimci napisał:

No i co w przypadku jak na portalu A podałem maila x a na portalu B podałem maila y, będzie to traktowane osobno czy oddzielnie? Co będzie identyfikatorem?

Twój PESEL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLX nie ma mojego numeru Pesel. Można pobrać z OLX pełne dane z konta i nigdzie nie widnieje PESEL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...