Skocz do zawartości
Lameismyname

INNO3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 OC - "budżetowy" 4070S warty uwagi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak ostatecznie wymieniłem tego Inno3D na MSi SuprimX, ale 3080 :D jakie krowiszcze, że trzeba było do tego jeszcze obudowę inną wstawić. No i narazie całość leci, uwaga, na 600W :D od BQ. Ale jako że w planach i tak mam coś mocniejszego to chwilowo narzuciłem temu 3080 kaganiec na 1440p i 60 fps i złopie tyle papu co wcześniej 3070 od Inno3D, ale spadków na ultra już nie ma żadnych. No i kultura pracy. Na profilu silent nie słyszę jej zupełnie a temperatury ledwo do 60 stopni dochodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Cóż rób jak chcesz, ale to grzech używać GPU bez optymalizacji pod obciążeniem, szczególnie, gdy na obniżonych napięciach osiągasz zdecydowanie lepszy perf/wat ;)

Korekta krzywej zajmuję chwilę. Ja osobiście nie korzystam z autostartu i wczytywania profili MSI wraz z startem windy. Komp chodzi całymi dniami więc nie miałem problemów z krzywą i profilami na bardzo zimnym gpu podczas ich wczytywania. No, ale dzięki twoim problemom tknęło mnie, aby sprawdzić zachowanie krzywej zaraz po starcie gdy GPU jest wtedy mocno "zimne".

Toż mówię, że na AMD było cacy.
Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij.

Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie :)
Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lameismyname napisał:

Cali zieloni, od lat bez zmian :) Są w topce to dyktują swoje warunki i rozwiązania.

Driver Teamem ktoś zarządza i tutaj jest problem ;) Oni tak prostej rzeczy jak zmiany zakresu kwantyzacji koloru nie potrafili wrzucić przez n-lat, a z ich perspektywy to była banalna sprawa. Jak ludzie się prosili wprowadzili możliwość wyłączenia prerenderowanych klatek to klepnie formułkę, że to bez sensu i nie będą tego wprowadzać. AMD wprowadziło i nagle NV zmieniła zdanie - czysty marketing ;) Tylko nie jest wina ludzi, którzy rzeczywiście grzebią przy sterownikach.

Z tego co wiem Unwider przez długie lata miał stały kontakt z NV i zgłaszał im problemy powiązane z MSI AF i je naprawiali. Także tutaj Unwider musiałby mieć świadomość tego czy innego problemu by to przekazać NV ;) Jeżeli NV by wprowadziła apkę z krzywą to każdy oficjalnie mógłby zgłaszać problem nie mogliby się wykpić chociażby tym, że to apka third-party ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy założyć wątek na forum nv i wszystko. Jak wątek bardzo uwiera to mod go usunie i nie było problemu. Wszyscy szczęśliwi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sideband napisał:

Driver Teamem ktoś zarządza i tutaj jest problem ;)

A to do AMD przylgnęła łatka kiepskich i problematycznych sterowników, której genezy nigdy nie znalazłem. Kolejne kuriozum. Chyba jakiś antymarketing szeptany albo ki diabeł.

Jak widać nie ma czarnego i białego. Jest bardziej lub mniej szare 😀

Chociaż zwykłego Kowalskiego nie tknie problem z UV/OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość poważnych problemów NV rozwiązuje bez większego problemu i jako takich mają ich mniej od AMD ;)

AMD przy poważnych problemach męczy się miesiącami/latami lub ich nie rozwiązuje wcale.

Ze strony NV wymaga się więcej więc płaczę się nawet o pierdoły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side, jaka jest inna metoda UV nvidii ? Wspominałeś, że da się zrobić UV bez krzywej w Afterburnerze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AF tylko krzywą możesz się bawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest inna metoda UV ? jeżeli jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem, że nawet jak to zrobisz poza krzywą to i tak te same ustawienia obowiązują, które są przypisane dla konkretnego modelu i generacji ;)

Czyli nie zrobisz nagle skały na taktowaniu jeżeli nie mogłeś tego uzyskać ustawiając krzywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych).
Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC.
Core Clock +200 MHz
Memory Clock +2000 MHz
Power Limit: 100%
Temp Limit: 88*C

Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy".
Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko.

Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2024 o 23:41, Lameismyname napisał:

Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?

Serio nikt? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się musiałbyś napisać do Unwidera ;) On i tak już rozszerzał pasek dla oc pamięci więc zapewne mógłby jeszcze przesunąć offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lameismyname napisał:

Serio nikt? :)

Robiłeś porównania wydajności +200 +500+1000 +1500 + 2000? Pytam bo to aż nie do wiary, że to jest stabilne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 19:29, Send1N napisał:

Taki windforce 4070 od GB ma przykładowo większy radiator, 3 wentylatory ale za to 3 heatpipe :E ciekawe co lepsze w takim wypadku w tych samych warunkach jakby to potestować 

Pewnie remis ;) Tak serio, to wszystko powinno iść w parze (wielkość, ilość heatpipe i ... waga). Mimo wszystko 3 heatpipe w karcie ~200W jakoś mnie osobiście nie przekonują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dzejsonXY napisał:

Robiłeś porównania wydajności +200 +500+1000 +1500 + 2000? Pytam bo to aż nie do wiary, że to jest stabilne...

Robiłem porównania +0 i +2000Mhz na tym samym ustawieniu. Różnica w punktach Time Spy zauważalna - prześledź wątek wstecz to znajdziesz.

Niestabilności dopiero mi się pojawiają +2200MHz, 2150MHz testowałem nie za długo ale nic się nie wykrzaczało. +2000MHz miałem zarówno w profilu UV jak i OC na codzień, bez problemów i niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000mhz OC to jest rekord forum, albo i lepiej :)

Jak tak wysoko przetaktowane pamięci działają stabilnie i nie robią artefaktów, to ja bym tak zostawił i chodził co niedziela do kościoła, żeby tak pozostało :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven No z VRAMEM to jest rzeczywiście selekt. Nigdy tak nie miałem abym musiał soft do OC odpalać inny bo w poprzednim suwaka brakuje... Trochę nie wiem jak to możliwe, bo rzeczywiście nie czytałem nigdzie aby ktoś takie OC uzyskiwał na ramach w 4070S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi 4070S idzie na +1750Mhz na Vramie.

Edytowane przez ShaDow_Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja wersję x2 bez OC.

Pobawiłem się chwilę afterburnerem i udało mi się zrobić 0,975v core 2805 mem +1800. Na 2850 benchmarki przechodziły ale occt znalazł błędy. Pamięci +2000 i 1900 zawieszały system prędzej czy później. W AB mam kontrolowanie napięcia ustawione na reference design, inne mogą zadziałać lepiej np msi 3rd party?

Maksymalny pobór mocy spadł o 20W. Timespy graphic score z 21196 na 21634, Nomad z 4696 na 4866.

No i z tego co widzę to najniższy stan karty to 0,925V więc robienie  UV poniżej nie ma sensu bo zawsze będzie 0,925.

Jakie macie najniższe zużycie energii na pulpicie i w przeglądarce? Mi nie schodzi poniżej 27,5W. To chyba dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro najniższe napięcie wynosi  0.925V to nic dziwnego, że masz w idle 27W. Pokaż gpu-z z idle i pod obciążeniem. Pokaz krzywą napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven To z komentarzy pod m jak robić UV 4070s wziąłem i tak jest też u mnie. @Lameismyname też tak masz?

Krzywa domyślna z AB, idle z fabryczymi ustawieniami i pod obciążeniem z cinebench gpu

JKvfsir.png

Zrzut ekranu 2024-06-16 105153.png

Zrzut ekranu 2024-06-16 105340.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w Idle temperaturę 69 stopni na HotSpot? ... a no tak: ten "wspaniały wynalazek" 0dB dobrze grzeje kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL no nie tak do końca idle bo karta pracowała w programie graficznym przed odpaleniem gpu-z i  może nie zdążyła ostygnąć. HWINFO pokazuje najniższy hotspot 46,8 stopni. Chyba, że mam coś nie tak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś masz nie tak w tym idle bo karta nie zrzuciła ci taktowań. Powinieneś mieć te ~200Mhz na GPU w idle, a nie 2475mhz.
Pobór 35W w ilde to też za wysoki, pewnie właśnie przez to, że nie zrzuciło taktów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...